Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140007 alkalommal)
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #525 Dátum: 2015. Október 31. - 01:54:11 »

Köszönöm a válaszokat. Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #526 Dátum: 2015. Október 31. - 09:38:33 »

Ha ilyen lehetőség is van, akkor jobb mint a vizes pác Igen
Azzal nagyon egyenletesen kell dolgozni, mert ha valahol vastagon megszalad, akkor oda kell igazítani a többi részt is.
legközelebb kipróbálom.
A szeszpácot is vissza kell törölni de egyszerűbb a "javítása".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #527 Dátum: 2015. Október 31. - 10:44:31 »

Szervusz!
Majdnem olyan jó és könnyű a kérdés, mint a "milyen lőszert visz jól a puskám?" Ördög

A csiszoló megválasztása attól is függ, hogy vannak-e olyan sérülések a tuson, amiket el kell tüntetni róla?
Ha igen, akkor egészen durva "smirglire" is szükség lehet, 80-100-120 mérettel lehet kezdeni, majd onnan finomítani sok lépcsőben egészen a vizes 1000-es nagyságrendig.
Ha csak a felületet szeretnéd átsimogatni, akkor párszázassal kezdjél és onnan finomíts.
De persze ez mind függ magától a fa fajtájától is.

ha netán durva lakkréteg van a tuson amit el szeretnél távolítani, akkor ne csiszold, hanem citlingeld le előtte.
Egy pattintott üvegdarabbal húzd le szépen óvatosan a lakkozást. Pepecs munka, de szép a végeredmény.
Aztán csiszolj.

Ha nagy sérülések vannak, csak akkor használj gépi csiszolót a kezdeti fázisban (szalagot csak nagyon durva sebnél, inkább csak rezgőt), utána mindent csak kézi munkával!
Érdemes a csiszoló papírt gyári befogóba csíptetve használni, de jó megoldás a szögletes kemény csiszolószivacsra rá gombostűzni és azzal ügyködni.

Ha már úgy érzed hogy készen vagy, a fát finoman vizezd be, meg fogod tapasztalni, hogy a nedvesség egyből kihúzza a felületi rostokat.
Ezeket újból csiszold le finom papírral, majd ezt ismételd addig, mag a vizezés után is teljesen sima, babapopsis felületet nem érzel.

Ha készen vagy, akkor keverj barkácsboltban kapható vizes pácot olyan színű porból amilyen tetszik, de vehetsz készen is páclevet.
Mielőtt bekennéd a tust, végezz próbát hasonló faanyagon, nehogy csalódj a végleges színben!
Ha megvagy a többszöri beavatással és megszáradt a tus, akkor "Schaftöl" néven kapható, színhez illő árnyalatú tus olajjal dörzsöld át többször a tust.
Ezt jó erősen bele kell dolgozni a felületbe és később akár havonta, vagy esetleg elázás után minden esetben megismételni.
Ez az ára, hogy ha az ellenálló, ám sok esetben nem túl szép lakkozott bevonatot egy szebbre cseréled. Vigyorog

Aprólékos munka, nem tűr kapkodást, de a végeredmény bőven kárpótolni fog érte Igen
 Wave
Naplózva
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #528 Dátum: 2015. Október 31. - 10:59:05 »

Szia Csabus.
Köszönöm a kimerítő válaszod,a fa szerintem diófa (Cz 550 lux) nemrég vettem,állapotilag jó csak a fa részét szeretném egy kicsit helyrehozni.
Nincsenek olyan nagy sérülések  rajra inkább csak kicsi felületi benyomódások,karcok.Elég puha fája van a Cz fegyvereknek legalábbis az enyémnek az van szinte körömmel be lehet nyomni.
Hát mint írtad is időigényes meló lesz,de mindenképp megcsinálom.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #529 Dátum: 2015. Október 31. - 11:56:43 »

Szia Csabus.
Köszönöm a kimerítő válaszod,a fa szerintem diófa (Cz 550 lux) nemrég vettem,állapotilag jó csak a fa részét szeretném egy kicsit helyrehozni.
Nincsenek olyan nagy sérülések  rajra inkább csak kicsi felületi benyomódások,karcok.Elég puha fája van a Cz fegyvereknek legalábbis az enyémnek az van szinte körömmel be lehet nyomni.
Hát mint írtad is időigényes meló lesz,de mindenképp megcsinálom.


Isten ments, hogy beledumáljak magasabb műveltségű tudorok dolgába, de, ha az elsőt csinálod - és, hogy ne járj úgy mint én az elsőnél - javaslom sűrűbben próbálgasd bele a tárfenéklemezt és minden olyan részt, ahol a fém bele van süllyesztve a fába, mert könnyen túl csiszolhatod az anyagot a fémek süllyesztéseinél. Egy kicsit idétlenül nézne ki a vas, ha túlságosan kiáll a fából, ahol eredetileg nem kéne.
Ha triviális volt, akkor bocs, de a nagy buzgólkodásban könnyen le lehet szedni túl sok fát is a kényes pontoknál.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #530 Dátum: 2015. December 02. - 07:26:52 »


Steyr tulajdonosokat kérdezem ! (Illetve mindenkit aki ért hozzá.)
Van e valami trükkje az SBS tolózár szét-össze szerelésének . Szét az marha könnyen megy .  Röhög de össze , hát az egy rémálom. Most legutóbb is úgy megszívatott hogy majdnem elkéstem a vadászatról.  Rííí Ha nincs benne az ütőszeg secc- perc vissza lehet rakni a végén lévő kupakot.  Amikor pedig benne az ütőszeg  Rííí Rííí Rííí  a "boga istennek" se lehet a helyére tenni. Úgy döntöttem egy másfél órai próbálkozás után mikor végre a helyére került hogy soha többet nem szedem szét.   Nem szól szám             Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #531 Dátum: 2015. December 02. - 09:21:22 »

hogy soha többet nem szedem szét.

M'ért kell szétszedni?  Fejvakarás Vállat von

Én még soha az életbe nem szedtem szét egyik puskának a zárdugattyúját sem.  Vállat von
Valahogy eszembe se jutott.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #532 Dátum: 2015. December 02. - 09:30:04 »

M'ért kell szétszedni?  Fejvakarás Vállat von

Én még soha az életbe nem szedtem szét egyik puskának a zárdugattyúját sem.  Vállat von
Valahogy eszembe se jutott.  Vállat von
Katona volt a lelkem,ráért  Ördög Vigyorog..
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #533 Dátum: 2015. December 02. - 09:30:26 »

Steyr tulajdonosokat kérdezem ! (Illetve mindenkit aki ért hozzá.)
Van e valami trükkje az SBS tolózár szét-össze szerelésének . Szét az marha könnyen megy .  Röhög de össze , hát az egy rémálom. Most legutóbb is úgy megszívatott hogy majdnem elkéstem a vadászatról.  Rííí Ha nincs benne az ütőszeg secc- perc vissza lehet rakni a végén lévő kupakot.  Amikor pedig benne az ütőszeg  Rííí Rííí Rííí  a "boga istennek" se lehet a helyére tenni. Úgy döntöttem egy másfél órai próbálkozás után mikor végre a helyére került hogy soha többet nem szedem szét.   Nem szól szám             Emelem
Nem vadászat előtt kellene legózni... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #534 Dátum: 2015. December 02. - 10:35:12 »

Nem vadászat előtt kellene legózni... Ördög
Katona volt a lelkem,ráért  Ördög Vigyorog..

Kösz ! Sokat segítettetek !  Röhög Röhög Röhög   ( Gyere vissza SAB !   Rííí
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #535 Dátum: 2015. December 02. - 10:39:56 »

M'ért kell szétszedni?  Fejvakarás Vállat von

Én még soha az életbe nem szedtem szét egyik puskának a zárdugattyúját sem.  Vállat von
Valahogy eszembe se jutott.  Vállat von

 Stoel Stoel Stoel

Én szeretem tudni mitől berreg !   Röhög  Szóval az úgy volt  Stoel hogy láttam rajta az a kis nyilat aztán az irányba elcsavartam .............................................. Rííí
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #536 Dátum: 2015. December 02. - 10:41:57 »

Stoel Stoel Stoel

Én szeretem tudni mitől berreg !   
Szóval ha többet nem fórumozol, az nem azért lesz, mert a g.ci Boar kitiltott, Te csak meg akartad nézni, hogy a ház előtt az oszlopon az a trafó mitől zúg... Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #537 Dátum: 2015. December 02. - 10:55:39 »

Szóval ha többet nem fórumozol, az nem azért lesz, mert a g.ci Boar kitiltott, Te csak meg akartad nézni, hogy a ház előtt az oszlopon az a trafó mitől zúg... Fejvakarás
 Ördög

 Ilyet nem mondtam !    Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #538 Dátum: 2015. December 02. - 16:49:19 »

Ez a zárdugattyú szétszerelés ördögi addig amíg össze nem kopik . Modjuk én úgy oldom meg , hogy befújom brigéciollal ez kihozza a szutykot , majd féktisztítóval kimosom , utánna kompresszorral kifújatom majd végül fegyver ápoló spray-el befujkálom óvatosan még a lyukakba is , hogy ne tocsogjon . Ezek után tisztítottnak nyílvánítom !
 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #539 Dátum: 2015. December 02. - 17:08:19 »

Ez a zárdugattyú szétszerelés ördögi addig amíg össze nem kopik . Modjuk én úgy oldom meg , hogy befújom brigéciollal ez kihozza a szutykot , majd féktisztítóval kimosom , utánna kompresszorral kifújatom majd végül fegyver ápoló spray-el befujkálom óvatosan még a lyukakba is , hogy ne tocsogjon . Ezek után tisztítottnak nyílvánítom !
 

Ezt az SBS -el csinálod ?   Csodalk  Szutykot nem találtam benne ! Átnéztem a felfekvő felületet _vállat_ semmi felrakódás . Szerintem legközelebb 5 év múlva szedem szét (akkor is minek? Tasli) akkorra meg tuti elfelejtem hogyan raktam össze .      Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: