Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140053 alkalommal)
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #510 Dátum: 2015. április 30. - 23:30:19 »

Üdv az éjjeli baglyoknak! Segítségeket kérném, tusahosszabbításhoz vásárolnék  gumit  keménygumit vörös vagy inkább terrekotta szinben ez olyan mint sako puskák végén van.Előre ís köszönöm a típpeket (Ajka Veszprém Bp. vonalon tudok mozogmi. Jó éjszakát: rem223
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #511 Dátum: 2015. Május 06. - 18:57:24 »

Szervusz!

Amennyiben a tusagumira gondolsz, tudom ajánlani a WEGU GFT termékeket, elég jó anyagból vannak. Ha a számlán szereplő összeg nem fontos, akkor még a Pachmayr is elég széles választékkal és jó minőséggel bír. Székesfehérváron egy afrikai kérődző nevét viselő boltban (remélem így nem lesz reklámszagú:)) elég nagy a választék belőle. Ha Budapest, akkor érdemes a Lóállás utcát meglátogatni ez ügyben. Ráadásul mindegyik helyen fegyvermester is működik, aki esetleg tud tanácsot is adni.

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #512 Dátum: 2015. Május 06. - 20:27:35 »

Szervusz!

Amennyiben a tusagumira gondolsz, tudom ajánlani a WEGU GFT termékeket, elég jó anyagból vannak. Ha a számlán szereplő összeg nem fontos, akkor még a Pachmayr is elég széles választékkal és jó minőséggel bír. Székesfehérváron egy afrikai kérődző nevét viselő boltban (remélem így nem lesz reklámszagú:)) elég nagy a választék belőle. Ha Budapest, akkor érdemes a Lóállás utcát meglátogatni ez ügyben. Ráadásul mindegyik helyen fegyvermester is működik, aki esetleg tud tanácsot is adni.

 Emelem Viktor

Köszi Viktor! Igen tusagumi lenne  a dologból de elég sokat kell a tushoz pótolni(egy 16-os FÉG BOCK egy pöttöm embertől vettem ) és igazából nem is a csillapítás a lényeg hanem hogy elég hosszú- legyen a tus és azért valahogy ki is nézzen .Több rétegből gondoltam összeragasztani vörös fekete vörös etc etc, nézegettem a gyári gumikat is de 2.8cm -nél  hosszabbat nem  találtam meg aztán szeretek is foglalkozni vele.üdv Gyula
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 07. - 07:33:11 írta Pyrus » Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #513 Dátum: 2015. Május 29. - 12:27:28 »

Sziasztok! Van egy új puskám amit lenolajjal lekezeltem, fa védelem szempontjából ez elég vagy egy kis méhviaszos kezelés is szükségeltetik hogy tökéletes legyen??
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #514 Dátum: 2015. Május 30. - 09:13:41 »

Sziasztok! Van egy új puskám amit lenolajjal lekezeltem, fa védelem szempontjából ez elég vagy egy kis méhviaszos kezelés is szükségeltetik hogy tökéletes legyen??
Én viaszolnám is, mikor már nem vesz be olajat.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #515 Dátum: 2015. Május 30. - 09:14:28 »

Sziasztok! Van egy új puskám amit lenolajjal lekezeltem, fa védelem szempontjából ez elég vagy egy kis méhviaszos kezelés is szükségeltetik hogy tökéletes legyen??
Én viaszolnám is, mikor már nem vesz be olajat.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #516 Dátum: 2015. Június 05. - 22:27:08 »

Tisztelet Fórumtársak!

Merkel duplapuskámon balos tus van, amit szeretnék lecserélni jobbosra.
Mennyiért lehet a fegyveremhez kéz alól jobbos tust vásárolni?
Esetleg van-e valaki, akinek cserébe éppen balosra lenne szüksége?

Üdvözlettel:
KF
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #517 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 10:50:05 »

Üdvözlet Uraim!

Szeretném, ha megnyugtatna valaki, hogy a mostanság megvásárlásra kerülő IZS 18, sörétes fája, illeszkedni fog az én 18-as golyósomra. több véleményt hallottam és elbizonytalanodtam. :Mosolyog

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #518 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 11:23:16 »

Üdvözlet Uraim!

Szeretném, ha megnyugtatna valaki, hogy a mostanság megvásárlásra kerülő IZS 18, sörétes fája, illeszkedni fog az én 18-as golyósomra. több véleményt hallottam és elbizonytalanodtam. :Mosolyog

Köszönöm!  Emelem


A tusa valószínűleg, de a kisagy nem!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #519 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:14:04 »


A tusa valószínűleg, de a kisagy nem!!!

Köszönöm Attila!  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #520 Dátum: 2015. Október 30. - 11:30:26 »

Üdv. Emelem
Lenne egy golyós fegyver tusom amit szeretnék egy kicsit felújítani,azt szeretném kérdezni,hogy milyen erősségű csiszolóvásznakat szerezek be hozzá?

Ha
elkészült a csiszolás,mi lenne a következő fázis.Szeretem a sötétebb színű tusokat ehhez kéne valami színező pác vagy olaj is gondolom.Annak mi lenne a neve,márkája?
Válaszokat előre is köszönöm. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #521 Dátum: 2015. Október 30. - 12:19:50 »

Üdv. Emelem
Lenne egy golyós fegyver tusom amit szeretnék egy kicsit felújítani,azt szeretném kérdezni,hogy milyen erősségű csiszolóvásznakat szerezek be hozzá?

Ha
elkészült a csiszolás,mi lenne a következő fázis.Szeretem a sötétebb színű tusokat ehhez kéne valami színező pác vagy olaj is gondolom.Annak mi lenne a neve,márkája?
Válaszokat előre is köszönöm. Emelem

Szervusz!
Majdnem olyan jó és könnyű a kérdés, mint a "milyen lőszert visz jól a puskám?" Ördög

A csiszoló megválasztása attól is függ, hogy vannak-e olyan sérülések a tuson, amiket el kell tüntetni róla?
Ha igen, akkor egészen durva "smirglire" is szükség lehet, 80-100-120 mérettel lehet kezdeni, majd onnan finomítani sok lépcsőben egészen a vizes 1000-es nagyságrendig.
Ha csak a felületet szeretnéd átsimogatni, akkor párszázassal kezdjél és onnan finomíts.
De persze ez mind függ magától a fa fajtájától is.

ha netán durva lakkréteg van a tuson amit el szeretnél távolítani, akkor ne csiszold, hanem citlingeld le előtte.
Egy pattintott üvegdarabbal húzd le szépen óvatosan a lakkozást. Pepecs munka, de szép a végeredmény.
Aztán csiszolj.

Ha nagy sérülések vannak, csak akkor használj gépi csiszolót a kezdeti fázisban (szalagot csak nagyon durva sebnél, inkább csak rezgőt), utána mindent csak kézi munkával!
Érdemes a csiszoló papírt gyári befogóba csíptetve használni, de jó megoldás a szögletes kemény csiszolószivacsra rá gombostűzni és azzal ügyködni.

Ha már úgy érzed hogy készen vagy, a fát finoman vizezd be, meg fogod tapasztalni, hogy a nedvesség egyből kihúzza a felületi rostokat.
Ezeket újból csiszold le finom papírral, majd ezt ismételd addig, mag a vizezés után is teljesen sima, babapopsis felületet nem érzel.

Ha készen vagy, akkor keverj barkácsboltban kapható vizes pácot olyan színű porból amilyen tetszik, de vehetsz készen is páclevet.
Mielőtt bekennéd a tust, végezz próbát hasonló faanyagon, nehogy csalódj a végleges színben!
Ha megvagy a többszöri beavatással és megszáradt a tus, akkor "Schaftöl" néven kapható, színhez illő árnyalatú tus olajjal dörzsöld át többször a tust.
Ezt jó erősen bele kell dolgozni a felületbe és később akár havonta, vagy esetleg elázás után minden esetben megismételni.
Ez az ára, hogy ha az ellenálló, ám sok esetben nem túl szép lakkozott bevonatot egy szebbre cseréled. Vigyorog

Aprólékos munka, nem tűr kapkodást, de a végeredmény bőven kárpótolni fog érte Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #522 Dátum: 2015. Október 30. - 14:30:15 »

Vizes pác helyett inkább szeszpácot, Perla néven kapható. Ha valahol foltos lesz, denszeszes ronggyal lehet rajta finomítani.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #523 Dátum: 2015. Október 30. - 15:21:02 »

Vizes pác helyett inkább szeszpácot, Perla néven kapható. Ha valahol foltos lesz, denszeszes ronggyal lehet rajta finomítani.
Ha ilyen lehetőség is van, akkor jobb mint a vizes pác Igen
Azzal nagyon egyenletesen kell dolgozni, mert ha valahol vastagon megszalad, akkor oda kell igazítani a többi részt is.
legközelebb kipróbálom.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #524 Dátum: 2015. Október 30. - 16:55:54 »

Szervusz!
Majdnem olyan jó és könnyű a kérdés, mint a "milyen lőszert visz jól a puskám?" Ördög

A csiszoló megválasztása attól is függ, hogy vannak-e olyan sérülések a tuson, amiket el kell tüntetni róla?
Ha igen, akkor egészen durva "smirglire" is szükség lehet, 80-100-120 mérettel lehet kezdeni, majd onnan finomítani sok lépcsőben egészen a vizes 1000-es nagyságrendig.
Ha csak a felületet szeretnéd átsimogatni, akkor párszázassal kezdjél és onnan finomíts.
De persze ez mind függ magától a fa fajtájától is.

ha netán durva lakkréteg van a tuson amit el szeretnél távolítani, akkor ne csiszold, hanem citlingeld le előtte.
Egy pattintott üvegdarabbal húzd le szépen óvatosan a lakkozást. Pepecs munka, de szép a végeredmény.
Aztán csiszolj.

Ha nagy sérülések vannak, csak akkor használj gépi csiszolót a kezdeti fázisban (szalagot csak nagyon durva sebnél, inkább csak rezgőt), utána mindent csak kézi munkával!
Érdemes a csiszoló papírt gyári befogóba csíptetve használni, de jó megoldás a szögletes kemény csiszolószivacsra rá gombostűzni és azzal ügyködni.

Ha már úgy érzed hogy készen vagy, a fát finoman vizezd be, meg fogod tapasztalni, hogy a nedvesség egyből kihúzza a felületi rostokat.
Ezeket újból csiszold le finom papírral, majd ezt ismételd addig, mag a vizezés után is teljesen sima, babapopsis felületet nem érzel.

Ha készen vagy, akkor keverj barkácsboltban kapható vizes pácot olyan színű porból amilyen tetszik, de vehetsz készen is páclevet.
Mielőtt bekennéd a tust, végezz próbát hasonló faanyagon, nehogy csalódj a végleges színben!
Ha megvagy a többszöri beavatással és megszáradt a tus, akkor "Schaftöl" néven kapható, színhez illő árnyalatú tus olajjal dörzsöld át többször a tust.
Ezt jó erősen bele kell dolgozni a felületbe és később akár havonta, vagy esetleg elázás után minden esetben megismételni.
Ez az ára, hogy ha az ellenálló, ám sok esetben nem túl szép lakkozott bevonatot egy szebbre cseréled. Vigyorog

Aprólékos munka, nem tűr kapkodást, de a végeredmény bőven kárpótolni fog érte Igen
 Wave

 Igen Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: