Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140031 alkalommal)
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #465 Dátum: 2015. április 01. - 11:05:46 »

Kedves fórumtársak!

A Gyula által kérdezett dolog, engem is érdekelne.

Üdv:Zoli.

Írjatok privátba, tudok olyan mestert (én is vele csináltattam) akinek van engedélye és nem is túl drága.

Cs
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #466 Dátum: 2015. április 01. - 11:07:40 »

Írjatok privátba, tudok olyan mestert (én is vele csináltattam) akinek van engedélye és nem is túl drága.

Cs

Köszönöm.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #467 Dátum: 2015. április 01. - 13:26:36 »

Ez bizony előfordulhat.

A kérdés csak az, hogy amíg a bírósági döntés megszületik (ami valljuk be nem rövid idő!), mivel, és mire vadászna a delikvens, mert a fegyverei nem nála lesznek...


Akkor a fegyverügyi előadó örömében magához nyúl ?   Fejvakarás

Sajnos egyes hatósági jogalkalmazó személyek szemléletével a SAJÁT tapasztalataim alapján komoly bajok vannak. Ezek között gyakori a közlekedési és fegyverügyi területen dolgozó .  Nem szól szám  Jelen jogszabálynál is nem elegendő hogy pontosan szakszerűen le van írva minek miknek a javításához szükséges engedély - természetesen valamely buzgómócsing mert ő úgy gondolta és rengeteg ideje is volt rá és esetleg valamelyik vadász vagy "fafaragó" csípte is a szemét állásfoglalást kért az ügyben ( Azért megjegyzem hogy az állásfoglalás a béka valaga alatt leledzik a jogszabályi hierarchiában. ) Az állásfoglalás pedig teljesen hipotézisen alapszik - azt feltételezi hogy csak úgy lehet a fát a vashoz illeszteni az az pontos méretre készíteni hogy a fafaragó galád módon kezébe veszi a vas alkatrészeket . Ez teljesen ellentmond a metrológia (méréstan) tudományával  Nyihi . Aki a vésnöknél hagyja fegyvernek minősülő avagy annak nem is minősülő légfegyver vas alkatrészeit és a vésnök nem rendelkezik ilyen engedéllyel az magára vessen de az is a legnagyobb barom aki mondjuk egy ellenőrzésen a szép új tust meglátó közeg kérdésére azt nyilatkozza hogy hetekig XY nál volt a "vas" és ezt most a mester készítette .    Röhög    Ezer megoldás van a dologra ........................ de pssssszt !         Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #468 Dátum: 2015. április 01. - 13:46:29 »


Akkor a fegyverügyi előadó örömében magához nyúl ?   Fejvakarás

Sajnos egyes hatósági jogalkalmazó személyek szemléletével a SAJÁT tapasztalataim alapján komoly bajok vannak. Ezek között gyakori a közlekedési és fegyverügyi területen dolgozó .  Nem szól szám  Jelen jogszabálynál is nem elegendő hogy pontosan szakszerűen le van írva minek miknek a javításához szükséges engedély - természetesen valamely buzgómócsing mert ő úgy gondolta és rengeteg ideje is volt rá és esetleg valamelyik vadász vagy "fafaragó" csípte is a szemét állásfoglalást kért az ügyben ( Azért megjegyzem hogy az állásfoglalás a béka valaga alatt leledzik a jogszabályi hierarchiában. ) Az állásfoglalás pedig teljesen hipotézisen alapszik - azt feltételezi hogy csak úgy lehet a fát a vashoz illeszteni az az pontos méretre készíteni hogy a fafaragó galád módon kezébe veszi a vas alkatrészeket . Ez teljesen ellentmond a metrológia (méréstan) tudományával  Nyihi . Aki a vésnöknél hagyja fegyvernek minősülő avagy annak nem is minősülő légfegyver vas alkatrészeit és a vésnök nem rendelkezik ilyen engedéllyel az magára vessen de az is a legnagyobb barom aki mondjuk egy ellenőrzésen a szép új tust meglátó közeg kérdésére azt nyilatkozza hogy hetekig XY nál volt a "vas" és ezt most a mester készítette .    Röhög    Ezer megoldás van a dologra ........................ de pssssszt !         Emelem

Sajnálatosan nem látod, vagy nem akarod látni a mai valósághelyzetet.

Számtalan pld. van arra, hogy csupán elegendő egy "jó" szomszédi viszony, egy megcsalt feleség, stb. stb,, majd ennek bejelentésére ugrik a hatóság ( vagy egy névtelen bejelentésre), és ha feltalálnak bármiféle jogsértő cselekedetet, vagy eszközt, akkor már a begyanúsítás onnantól kezdve megy.

Lőfegyverrel vagy lőfegyverfődarabbal való szórakozás, birtoklás az egy dolog, más dolog az engedéllyel végezhető tevékenység nélkülözése, mind a kettőre van jogi mérce.

Az aki vékony mezsgyén járkál, bármikor megcsúszhat, de az is, aki a jogszerűen tartott lőfegyverét, olyan személynek engedi át, aki erre engedélyileg nem rendelkezik.

Fórumot, fórumokat számtalan hatóság olvassa, annak kiderítése, hogy az önvallomása alapján ki mit végzett, nem igényel nagy munkát, ha meg tanúként berendelik, akkor igazmondásra van kényszerítve, ha ennek ellenére hamukál, akkor meg azért nézheti meg magát.

Nem értem, hogy miért kell szara--ni egy olyan dologgal amit hivatalosan is el lehet végeztetni, nem kockáztatva semmit.

Ez megint a tipikus szar---ás esete, mert olcsó..... Nem

Drága az lesz, mikor mint két félt a hatóság tanúként berendeli, de a drága az lesz benne, hogy jobb ha már ügyvéddel jelennek meg.

Ügyvédnek meg akkor is fizetni kell, ha nyernek, de ha veszítenek is.

Nos, akkor mi is a jó ?

Szar--nak lenni, és kockáztatni, hogy hát ha nem tudják meg, vagy fizetni egy hivatalos szolgáltatásért, és nyugodtan aludni ? Emelem

Nekem ez a magán véleményem. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #469 Dátum: 2015. április 01. - 14:00:13 »

Sajnálatosan nem látod, vagy nem akarod látni a mai valósághelyzetet.



Haj jaj ! De mennyit láttam én a valóságot . Leírtam hogy nem szabad otthagyni és engedély nélkülinek érinteni a megnevezett fegyveralkatrészeket (azt a jogszabály szépen felsorolja ) Az pedig a mérnökök, műszaki emberek, faipari szakemberek stb . valamint a méréstan megcsúfolása és ledegradálása hogy egy tust nem lehet úgy készíteni hogy a jogosult ( az lehet a tulajdonos is ) leveszi a pontos méreteket vagy odaadja a régi tust és az engedéllyel nem rendelkező de aranykezű mester elkészíti a tust az inkriminált alkatrészek érintése nélkül.    Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #470 Dátum: 2015. április 01. - 14:03:00 »



Ez megint a tipikus szar---ás esete, mert olcsó..... Nem



Ezt viszont remélem nem személyesen nekem szántad !
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #471 Dátum: 2015. április 01. - 14:14:45 »


Haj jaj ! De mennyit láttam én a valóságot . Leírtam hogy nem szabad otthagyni és engedély nélkülinek érinteni a megnevezett fegyveralkatrészeket (azt a jogszabály szépen felsorolja ) Az pedig a mérnökök, műszaki emberek, faipari szakemberek stb . valamint a méréstan megcsúfolása és ledegradálása hogy egy tust nem lehet úgy készíteni hogy a jogosult ( az lehet a tulajdonos is ) leveszi a pontos méreteket vagy odaadja a régi tust és az engedéllyel nem rendelkező de aranykezű mester elkészíti a tust az inkriminált alkatrészek érintése nélkül.    Emelem


Röviden válaszolva, kizárt dolog !(szerintem)

Legyen az golyós vagy sörétes (utobbi jobban necces), kizárt dolog, hogy folyamatos illesztés nélkül bárki is el tudjon végezni egy fegyver tusa famunkát, anélkül, hogy a fegyver fődarabok jelen lennének.

Én nem vagyok "szálkás", nem értek és nem is végzettségem a famunka, de több famunkánál jelen voltam, láttam, hogy a mesterek állandó jelleggel színeznek, pasztáznak, festenek ( tököm tudja mivel), ebből következik, hogy kizárt, hogy a famunkát a fegyver, avagy a fegyver fődarabok, alkatrészek nélkül el lehessen szakszerűen végezni.

Ez nem egy fröcsis mü.ag tusa, melyet önt ki magából a gép.

Én azt gondolom, mert failag nem vagyok illetékes, de egy olyan kolléga aki famunkával is hivatalosan foglalkozik, biztos meg tudja erősíteni az elmondottakat. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #472 Dátum: 2015. április 01. - 14:17:55 »

Ezt viszont remélem nem személyesen nekem szántad !

Nem, még véletlen sem, általánosságban írtam, ismerve azt a réteget, akik az anyju..-at és képesek, csak ne kelljen fizetni, vagy ha kell, akkor az ne legyen sok.

Értve a szerelékre ( majd TSZ-ben Józsi bácsi).
Érteve a belövésre Szomorú majd a Feri a szénakazalról)
Értve a céltávcsőre ( lötyög benne valami, de jó lesz az még)
Értve a , na, mindenre:) Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #473 Dátum: 2015. április 01. - 14:49:12 »

Nem, még véletlen sem, általánosságban írtam, ismerve azt a réteget, akik az anyju..-at és képesek, csak ne kelljen fizetni, vagy ha kell, akkor az ne legyen sok.

Értve a szerelékre ( majd TSZ-ben Józsi bácsi).
Érteve a belövésre Szomorú majd a Feri a szénakazalról)
Értve a céltávcsőre ( lötyög benne valami, de jó lesz az még)
Értve a , na, mindenre:) Emelem

Attia
Maximálisan egyetértek veled, hogy a tisztességes magas színvonalú szakmunkát tisztességesen meg kell fizetni!! A spórolós hozzáállás nem mindig szarrágást takar, sok esetben inkább a nagy magyar valóságot anyagi téren. Igen , lehet mondani akinek kevés van , ne vadásszon! Viszont sok esetben ezek a kevesebb pénzű vadászok dolgoznak legtöbbet a vadért, a vadásztársaságért. Ezen kívül több esetben tapasztaltam, hogy szakemberek árai között nagyok a különbségek, és ez a különbség nem jelentkezik okvetlen az elvégzett munka minőségében.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #474 Dátum: 2015. április 01. - 14:57:51 »

Röviden válaszolva, kizárt dolog !(szerintem)



 Hogy valakit jogerősen elítéljenek ahhoz ez kevés. Értem én miről beszélsz a @arrágás alatt azt is megtapasztaltam jó néhány "kolléga" esetében . Nekem az csípi a szememet hogy egy jogszabály világosan felsorolja hogy mit nem lehet - ez ok - be kell tartani . A tus szerintem logikusan és jogosan kimaradt a felsorolásból . Erre egy hipotézis feltételezésével mégis csak becsempészik és azt végképp nem kifogásolhatja senki hogy a faragó mester farag én meg festek krétázok illesztek arrol már ne is beszéljünk hogy azt hogyan bizonyítják hogy "Ó szentséges nagy Úristen a faragó bőre hozzáért a vashoz." Normális ember nem hagyja ott illetéktelennél a fegyvert de a tust ott hagyhatja a jelen jogszabály alapján és annak paraméterei figyelembevételével elkészülhet az új tus - aztán az engedélyes jelenlétével és közreműködésével megtörténhet az illesztés . Mivel még soha nem csináltattam tust és nem is tervezek remélem elhiszitek hogy csakis a jogi dilemma és az össze -vissza jogértelmezés a jogalkotás törvényessége és a jogszabályi hierarchia normális értelmezése indít arra hogy ezeket leírjam. Te is úgy kezded hogy mi " a mai valósághelyzet " . Ha mindig birkamódra mindent elfogadunk akkor meg is érdemeljük !      Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #475 Dátum: 2015. április 01. - 17:05:18 »

Attia
Maximálisan egyetértek veled, hogy a tisztességes magas színvonalú szakmunkát tisztességesen meg kell fizetni!! A spórolós hozzáállás nem mindig szarrágást takar, sok esetben inkább a nagy magyar valóságot anyagi téren. Igen , lehet mondani akinek kevés van , ne vadásszon! Viszont sok esetben ezek a kevesebb pénzű vadászok dolgoznak legtöbbet a vadért, a vadásztársaságért. Ezen kívül több esetben tapasztaltam, hogy szakemberek árai között nagyok a különbségek, és ez a különbség nem jelentkezik okvetlen az elvégzett munka minőségében.

Valóban.

Mi szakmánkban is szabadárképzés van, és ez még sok más tényező is befolyásolja.

Kimagasló szaktudást meg kétségtelen,hogy meg kell fizetni.

Van olyan kollégám aki famunkában fiatal kora ellenére már most a csúcson van.

Hogy dicsekedjek egy kicsit, nálam nem ritka,hogy az osztrákoktól 3-4x annyi borravalót kapok,mint amit kértem.
Ezzel is elismerve a munkámat, pedig náluk nem szokás a borravaló. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #476 Dátum: 2015. április 01. - 17:40:05 »


 Hogy valakit jogerősen elítéljenek ahhoz ez kevés. Értem én miről beszélsz a @arrágás alatt azt is megtapasztaltam jó néhány "kolléga" esetében . Nekem az csípi a szememet hogy egy jogszabály világosan felsorolja hogy mit nem lehet - ez ok - be kell tartani . A tus szerintem logikusan és jogosan kimaradt a felsorolásból . Erre egy hipotézis feltételezésével mégis csak becsempészik és azt végképp nem kifogásolhatja senki hogy a faragó mester farag én meg festek krétázok illesztek arrol már ne is beszéljünk hogy azt hogyan bizonyítják hogy "Ó szentséges nagy Úristen a faragó bőre hozzáért a vashoz." Normális ember nem hagyja ott illetéktelennél a fegyvert de a tust ott hagyhatja a jelen jogszabály alapján és annak paraméterei figyelembevételével elkészülhet az új tus - aztán az engedélyes jelenlétével és közreműködésével megtörténhet az illesztés . Mivel még soha nem csináltattam tust és nem is tervezek remélem elhiszitek hogy csakis a jogi dilemma és az össze -vissza jogértelmezés a jogalkotás törvényessége és a jogszabályi hierarchia normális értelmezése indít arra hogy ezeket leírjam. Te is úgy kezded hogy mi " a mai valósághelyzet " . Ha mindig birkamódra mindent elfogadunk akkor meg is érdemeljük !      Emelem


Sajnálatosan amit írtál, adott esetben, ha már megtörtént a feljelentés, bejelentés, akkor már régen rossz.

Kimennek elkoboznak mindent ami az üggyel kapcsolatos lehet, bevádolás, szakértő kirendelése, stb. stb, és ha minden sima, akkor is min. fél év, és addig is ha van lőfegyvere, akkor azt bevonják, ha lőfegyverrel kapcsolatos a szakmája, akkor az is ugrik, tehát munkavégzés csak a holdon.

Ha "csak" szabálysértés, akkor az sem kellemes, ha meg bü. cselekmény, akkor az vagy felf. vagy letöltendő, 2-8 év.

Jogértelmezni meg vagy a jogalkotó fog, vagy a törvényszék, de ekkor már a negatív hatásokat "élvezik" a begyanúsított személyek.

Nos, kibeszéltük szerintem, mindenkire rá van bízva, hogy mit mer és akar bevállalni és mit fog kockáztatni. Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #477 Dátum: 2015. április 01. - 18:07:48 »

Urak!
Köszönöm a segítségeteket! Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #478 Dátum: 2015. április 01. - 19:15:45 »

Sajnálatosan amit írtál, adott esetben, ha már megtörtént a feljelentés, bejelentés, akkor már régen rossz.

Kimennek elkoboznak mindent ami az üggyel kapcsolatos lehet, bevádolás, szakértő kirendelése, stb. stb, és ha minden sima, akkor is min. fél év, és addig is ha van lőfegyvere, akkor azt bevonják, ha lőfegyverrel kapcsolatos a szakmája, akkor az is ugrik, tehát munkavégzés csak a holdon.

Ha "csak" szabálysértés, akkor az sem kellemes, ha meg bü. cselekmény, akkor az vagy felf. vagy letöltendő, 2-8 év.

Jogértelmezni meg vagy a jogalkotó fog, vagy a törvényszék, de ekkor már a negatív hatásokat "élvezik" a begyanúsított személyek.

Nos, kibeszéltük szerintem, mindenkire rá van bízva, hogy mit mer és akar bevállalni és mit fog kockáztatni. Emelem


Fafaragásért 2-8 év ?  Jaj jaj ! Mit fognak kapni a brókerek ?        Röhög Röhög Röhög   (Szerintem 20 egyforma darabra vágják őket és minden megyeházára kitűzik ) Kb . Így lenne arányos és igazságos !        Emelem
Azért ugye nem mondok hülyeséget azzal hogy neked sokkal jobb ha apró cseprő dolgokkal is felkeresnek és nem privátban oldják meg . Már csak úgy financiálisan gondolom. Kacsint Nincs azzal semmi baj hiszen minden szentnek maga felé hajlik a keze . Mind a két megoldásra lehet hozni pozitív és negatív példákat . Vannak kifejezetten jó és ügyes "ámátőrök" és kóklerek is és sajnos a magukat fegyvermesternek nevezők és engedéllyel bírók közt is találni ilyet is olyat is. Azt hiszem egyesek "munkájával" Te is találkoztál mind két oldalról . Senkit nem bíztatok hogy maga szerelje fel távcsövét , maga lője be fegyverét (mert az a vadászterületen ugye szabálytalan) maga vagy barátja faragja meg a fa alkatrészeket stb. A jogszabály adott és az állásfoglalás is . Adott egy engedéllyel rendelkezők véleménye én meg leírtam a magamét. Szerintem így teljes a kép és tényleg mindenki maga döntse el mit vállal de hülyeséget ne csináljon.      Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #479 Dátum: 2015. április 01. - 20:22:48 »

Valóban.

Mi szakmánkban is szabadárképzés van, és ez még sok más tényező is befolyásolja.

Kimagasló szaktudást meg kétségtelen,hogy meg kell fizetni.

Van olyan kollégám aki famunkában fiatal kora ellenére már most a csúcson van.

Hogy dicsekedjek egy kicsit, nálam nem ritka,hogy az osztrákoktól 3-4x annyi borravalót kapok,mint amit kértem.
Ezzel is elismerve a munkámat, pedig náluk nem szokás a borravaló. Emelem

A szabadárképzés tényleg érdekes dolgokat tud produkálni. Én részemről a fegyveres szakmában az igazi agyazómestereket ( itt a fórumon is megfordult régebben többször egy fiatal de igazi művésze a szakmának) és azokat a puskaműveseket tartom a szakma krémjének, akik építenek fegyvert a saját elképzelésük alapján. A csupán javítással alkatrészcserével foglalkozó fegyvermesterek szerintem tisztes iparosok, akiknél nem indokolt, hogy pl. egy csősinforrasztást, vagy egy barnitást duplájáért csinálnak mint egy másik, mert tudják, hogy a következőiparos 150 km-re rendel. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2015. április 01. - 20:28:16 írta Voldi » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: