Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverágyazás  (Megtekintve 140088 alkalommal)
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #300 Dátum: 2012. November 08. - 15:15:39 »

Köszönöm!

A fegyverről annyit kell tudni, hogy Zord Gábor fegyvervésnök mestermunkája, amire az új tulajdonos tőlem rendelte meg ezt a tusát. Röviden ennyi...  Kacsint

Üdv: Csaba
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2012. November 08. - 16:10:11 »

Azt nem, de valaki csak összekarmolászta azt a vasat, meg mintha valami jóképességű ács-állványozó kezemunkája is látszana a képen... Ördög Ördög Ördög

Uram!  Emelem
..Már megbocsájts a kifejezésért, de felénk a jó képességű ács-állványozót,  á.cé.ess. - nek  hívják..  Stoel ..
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #302 Dátum: 2012. November 12. - 12:06:54 »

Sziasztok!

Tudna valaki beilleszteni ide képet arról, hogy általánosságban (!) hogyan kell elérni a lövő kéz mutatóujjával az elsütő billentyűt a könyökhajlatba ültetett tus esetén? Tudom, hogy az egyedi, tökéletesen illeszkedő agyazásnak nem feltétlenül ez az egyetlen, és jó ismérve, de annyi ilyen mondást hallottam már, hogy érdekelne, egy fegyvermester hogyan méri, határozza meg az ideális tushosszt.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #303 Dátum: 2012. November 12. - 13:42:42 »

.. hogyan kell elérni a lövő kéz mutatóujjával az elsütő billentyűt a könyökhajlatba ültetett tus esetén? Tudom, hogy az egyedi, tökéletesen illeszkedő agyazásnak nem feltétlenül ez az egyetlen, és jó ismérve...
Üdv!
Képet nem tudok róla, de megpróbálom elmagyarázni.
Ha a lazán behajtott könyökhajlatodba állítod a fegyvert és lazán fogod a markolatot, akkor a mutatóujjad első és második ujjperc-ízületéhez essen az elsütő billentyű (de nekem inkább ravasz, mert az olyan jó magyaros szó Vigyorog)
Mint írod, ez nem szentírás.
Én pl 2-3 centivel rövidebb  tussal tudok lőni, az ilyen próba alkalmával nekem a középső ujjpercemhez esik a ravasz úgy, hogy nem kell kinyújtanom a csuklómat a markolat átfogásához.
Azt sokan kihagyják a számításból, hogy nem csak a könyék-mutatóujj, hanem a könyék-csukló távolság is fontos tényező a méretre szabásnál.
A többi paraméterről már nem is beszélve..... Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #304 Dátum: 2012. November 12. - 14:15:13 »

Sziasztok!

Tudna valaki beilleszteni ide képet arról, hogy általánosságban (!) hogyan kell elérni a lövő kéz mutatóujjával az elsütő billentyűt a könyökhajlatba ültetett tus esetén? Tudom, hogy az egyedi, tökéletesen illeszkedő agyazásnak nem feltétlenül ez az egyetlen, és jó ismérve, de annyi ilyen mondást hallottam már, hogy érdekelne, egy fegyvermester hogyan méri, határozza meg az ideális tushosszt.

Másik megoldás, hogy könyökhajlatba fogod a Telek nyakát, a mutatóujjadat belenyomod lazán a bal szemébe és megmondod neki, hogy vegye le a méretet de nagyongyorsan mert különben qrva világ lesz... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #305 Dátum: 2012. November 12. - 20:52:40 »

Másik megoldás, hogy könyökhajlatba fogod a Telek nyakát, a mutatóujjadat belenyomod lazán a bal szemébe és megmondod neki, hogy vegye le a méretet de nagyongyorsan mert különben qrva világ lesz... Ördög

 Röhög Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #306 Dátum: 2012. November 12. - 20:58:33 »

Másik megoldás, hogy könyökhajlatba fogod a Telek nyakát, a mutatóujjadat belenyomod lazán a bal szemébe és megmondod neki, hogy vegye le a méretet de nagyongyorsan mert különben qrva világ lesz... Ördög

Feri b+  Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #307 Dátum: 2012. November 13. - 09:29:15 »

Másik megoldás, hogy könyökhajlatba fogod a Telek nyakát, a mutatóujjadat belenyomod lazán a bal szemébe és megmondod neki, hogy vegye le a méretet de nagyongyorsan mert különben qrva világ lesz... Ördög

Ennél szebben nem lehetne leírni...  Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv End
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #308 Dátum: 2012. November 28. - 10:42:03 »

Csaba, ha erre jársz, írtam neked egy Pü-t néhány napja.
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #309 Dátum: 2012. November 28. - 11:49:27 »

Csaba, ha erre jársz, írtam neked egy Pü-t néhány napja.

 Mail
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #310 Dátum: 2012. November 28. - 12:10:21 »

Szia Csaba!

Írok én is egyet neked.  Wave
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #311 Dátum: 2012. November 28. - 12:15:54 »

Mail
Én most nem, de gondolom Gáborral értekeztél  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #312 Dátum: 2013. Január 10. - 12:03:08 »














A fegyver egy Krieghoff Hubertus 8x57 JRS kaliberben.
A bulinót Harmat Attila, a vésést + aranyozást Mátyás Balázs készítette. A tusa sem gyári...  Kacsint

Üdv: Csaba
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #313 Dátum: 2013. Január 10. - 12:20:59 »

A fegyver egy Krieghoff Hubertus 8x57 JRS kaliberben.
A bulinót Harmat Attila, a vésést + aranyozást Mátyás Balázs készítette. A tusa sem gyári...  Kacsint

Üdv: Csaba

Aztamindenit!  Emelem  Igen

Szép munka, gratulálok az elkövetőknek!  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #314 Dátum: 2013. Január 10. - 12:25:38 »

Az én ízlésemnek tökéletesen megfelelne egy életre. Nem is kellene semmi más puska.  Igen (Innentől kezdve egy férőhelyes fegyverszekrény is elég volna.   Ördög)
A lehető legjobban lettek összeválogatva a mesterek. Ki-ki az erőssége szerint.  Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: