Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 91476 alkalommal)
dhraken
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

« Új üzenet #720 Dátum: 2018. április 10. - 09:04:30 »

"A francia demokrácia annyi sok szép vívmánnyal ajándékozta meg a világot,"-
két világháború,Tanácsköztársaság, Versailles, Trianon,Appenini-félsziget vízgyűjtő rendszere (Süd-Tirol), Weimári Köztársaság, II. Weimári köztársaság (Németország napjainkban). Mind csupa problémamegoldó ajándék.
De azért bízzál csak a csigaevőkben és a "Kotzenfresserekben"!

Szerintem nem kellett volna ellógnod az irónia órákról Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász

« Új üzenet #721 Dátum: 2018. április 10. - 09:29:49 »

két világháború,Tanácsköztársaság, Versailles, Trianon,Appenini-félsziget vízgyűjtő rendszere (Süd-Tirol), Weimári Köztársaság, II. Weimári köztársaság (Németország napjainkban). Mind csupa problémamegoldó ajándék.

Ebbe azt hiszem, talán nem kellene így belemenni!  Tudom, hogy egyesek szerint Jézus is magyar, a piramisokat is mi építettük, mi hoztunk életet a Földre az űrből, a világ nagy találmányai is a magyarokhoz köthető, de azért talán más országok is adtak találmányokat a világnak.  (Franciák:  Gőzjármű, hőlégballon, fénykép, mozifilm, autó, és még sok minden)

Ha már a világháborúknál tartunk.
Az első: Ferenc Ferdinánd trónörökös meggyilkolása /1914. június 28/ után Ausztria hadat üzen Szerbiának, aztán mindenki mindenkinek!

A második:
"A második világháborút a hitleri Németország agresszív külpolitikája, felerősödő revanista politikája előzte meg. A versaillesi-washingtoni békerendszerrel szemben Berlin-Róma tengely elnevezéssel 1936-ban szövetségi rendszer jött létre Németország és Olaszország között. Még 1936-ban létrejön az Antikommintern Paktum Németország és Japán között, amihez 1937. November 6-án Olaszország is csatlakozik. A náci agresszió először a kelet-közép-európai térséget vette célba. 1936-ban a német csapatok bevonulnak a Rajna-menti demilitarizált övezetbe, 1938. március 12-13-án megtörténik Ausztria bekebelezése az Anschluss, majd 1938. szeptember 29-30-án Hitler, Mussolini, Daladier, Chamberlain aláírják a müncheni egyezményt, amellyel Csehszlovákiától Németországhoz csatolják..............."
Csak hitelesen! 
Naplózva

Mindenütt jó, de legjobb vadászni!
Makkmarci
Vadász

« Új üzenet #722 Dátum: 2018. április 10. - 09:46:43 »

Te anno történelem órákon mivel ütötted el az időt?
Naplózva
Stefi
Vadász

Közvadász helyettes

« Új üzenet #723 Dátum: 2018. április 10. - 13:13:35 »

azért talán más országok is adtak találmányokat a világnak.  (Franciák:  Gőzjármű, hőlégballon, fénykép, mozifilm, autó, és még sok minden)

Én csak három dolog miatt nem szeretem őket :  Trianon , Mururoa korallzátony , Citroen . Nem szól szám
Naplózva

"Nem Pesten történt, amit hallotok.
Ott ily regényes dolgok nem történnek." (Petőfi)
dhraken
Vadász

« Új üzenet #724 Dátum: 2018. április 10. - 13:26:00 »

Én csak három dolog miatt nem szeretem őket :  Trianon , Mururoa korallzátony , Citroen . Nem szól szám
A morbus gallicus már smafu?  Kacsint
Naplózva
wildheger
Vadász

« Új üzenet #725 Dátum: 2018. április 10. - 14:05:18 »

Te anno történelem órákon mivel ütötted el az időt?
Megírtam a választ,de újra úgy jártam,hogy elveszett. Este újra írom!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*

Ork Firehand

« Új üzenet #726 Dátum: 2018. április 10. - 14:15:36 »

Megírtam a választ,de újra úgy jártam,hogy elveszett. Este újra írom!
Irány a csevegő!!!
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 11. - 10:57:10 írta Balkóbátya » Naplózva

Nagyapám és édesapám nyomában járni, velük vadászni, életem egyik legszebb időszaka volt,éppen ezért dédelgetett reményem , hogy egyszer majd gyermekeim kísérnek a vadászösvényen engem.
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: