Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152161 alkalommal)
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #720 Dátum: 2018. április 10. - 09:04:30 »

"A francia demokrácia annyi sok szép vívmánnyal ajándékozta meg a világot,"-
két világháború,Tanácsköztársaság, Versailles, Trianon,Appenini-félsziget vízgyűjtő rendszere (Süd-Tirol), Weimári Köztársaság, II. Weimári köztársaság (Németország napjainkban). Mind csupa problémamegoldó ajándék.
De azért bízzál csak a csigaevőkben és a "Kotzenfresserekben"!

Szerintem nem kellett volna ellógnod az irónia órákról Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #721 Dátum: 2018. április 10. - 09:29:49 »

"A francia demokrácia annyi sok szép vívmánnyal ajándékozta meg a világot,"-
két világháború,Tanácsköztársaság, Versailles, Trianon,Appenini-félsziget vízgyűjtő rendszere (Süd-Tirol), Weimári Köztársaság, II. Weimári köztársaság (Németország napjainkban). Mind csupa problémamegoldó ajándék.
De azért bízzál csak a csigaevőkben és a "Kotzenfresserekben"!

Ebbe azt hiszem, talán nem kellene így belemenni!  Tudom, hogy egyesek szerint Jézus is magyar, a piramisokat is mi építettük, mi hoztunk életet a Földre az űrből, a világ nagy találmányai is a magyarokhoz köthető, de azért talán más országok is adtak találmányokat a világnak.  (Franciák:  Gőzjármű, hőlégballon, fénykép, mozifilm, autó, és még sok minden)

Ha már a világháborúknál tartunk.
Az első: Ferenc Ferdinánd trónörökös meggyilkolása /1914. június 28/ után Ausztria hadat üzen Szerbiának, aztán mindenki mindenkinek!

A második:
"A második világháborút a hitleri Németország agresszív külpolitikája, felerősödő revanista politikája előzte meg. A versaillesi-washingtoni békerendszerrel szemben Berlin-Róma tengely elnevezéssel 1936-ban szövetségi rendszer jött létre Németország és Olaszország között. Még 1936-ban létrejön az Antikommintern Paktum Németország és Japán között, amihez 1937. November 6-án Olaszország is csatlakozik. A náci agresszió először a kelet-közép-európai térséget vette célba. 1936-ban a német csapatok bevonulnak a Rajna-menti demilitarizált övezetbe, 1938. március 12-13-án megtörténik Ausztria bekebelezése az Anschluss, majd 1938. szeptember 29-30-án Hitler, Mussolini, Daladier, Chamberlain aláírják a müncheni egyezményt, amellyel Csehszlovákiától Németországhoz csatolják..............."
Csak hitelesen! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #722 Dátum: 2018. április 10. - 09:46:43 »

"A francia demokrácia annyi sok szép vívmánnyal ajándékozta meg a világot,"-
két világháború,Tanácsköztársaság, Versailles, Trianon,Appenini-félsziget vízgyűjtő rendszere (Süd-Tirol), Weimári Köztársaság, II. Weimári köztársaság (Németország napjainkban). Mind csupa problémamegoldó ajándék.
De azért bízzál csak a csigaevőkben és a "Kotzenfresserekben"!

Te anno történelem órákon mivel ütötted el az időt?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #723 Dátum: 2018. április 10. - 13:13:35 »

azért talán más országok is adtak találmányokat a világnak.  (Franciák:  Gőzjármű, hőlégballon, fénykép, mozifilm, autó, és még sok minden)


Én csak három dolog miatt nem szeretem őket :  Trianon , Mururoa korallzátony , Citroen . Nem szól szám
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #724 Dátum: 2018. április 10. - 13:26:00 »

Én csak három dolog miatt nem szeretem őket :  Trianon , Mururoa korallzátony , Citroen . Nem szól szám
A morbus gallicus már smafu?  Kacsint
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #725 Dátum: 2018. április 10. - 14:05:18 »

Te anno történelem órákon mivel ütötted el az időt?
Megírtam a választ,de újra úgy jártam,hogy elveszett. Este újra írom!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #726 Dátum: 2018. április 10. - 14:15:36 »

Megírtam a választ,de újra úgy jártam,hogy elveszett. Este újra írom!
Irány a csevegő!!!
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 11. - 10:57:10 írta Balkóbátya » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #727 Dátum: 2018. Szeptember 09. - 16:48:23 »

Az aszály miatt egyre több a napraforgó- és kukoricatarló.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #728 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 00:36:53 »

Az aszály miatt egyre több a napraforgó- és kukoricatarló.
Vezesd le kérlek az összefüggést az aszály és a napraforgótarlók közt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #729 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 03:41:21 »

Vezesd le kérlek az összefüggést az aszály és a napraforgótarlók közt...
Már augusztus elején csontszáraz volt minden tábla. A kukorica dettó. Nem nagyon emlékszem ilyen korai aratásra.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #730 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 03:52:16 »

Már augusztus elején csontszáraz volt minden tábla. A kukorica dettó. Nem nagyon emlékszem ilyen korai aratásra.
Ahol tegnapelőtt jártam,betárcsázott napraforgótarlón 20 centis volt a fű. Mellette friss kukoricatarló. Azért itt a kukoricát nem szokták szeptember elején aratni. De napraforgót se nagyon augusztus végén.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #731 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 08:14:19 »

Már augusztus elején csontszáraz volt minden tábla. A kukorica dettó. Nem nagyon emlékszem ilyen korai aratásra.
A napraforgót mesterségesen "szárítják le", vegyszerezéssel. Aki időben megcsinálja az be tudja hozni 8-as vagy akár az alatti vízzel és megússza a szárítási költséget. Aki elcsúszik, annak megázik a már kész napraforgója, 10% feletti vízzel szedi és szárogathat, ami önmagában sem egy öröm de után kimosni a szárítót pláne nem az... Nagyon nem szabad várni vele mert ha beüt egy esős szeptember akkor a tányérrothadás be tud baszni és az se jó, ha "összeér" a kukoricával mert a kettőt együtt szárítani nem lehet.
Nálunk a kukorica sincs annyira kész mint tavaly ilyenkor.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #732 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 08:39:23 »

Felénk(nyírség) szept-5-10 között kezdték a naprát az utobbi 10 évben, most a 80%-a már bejött 6-7-8-as vizekkel(itt senki nem desszikál) és már mindenki rajtra kész a kukoricával, 13-16 közötti vizek vannak.Repcét nem tudják elvetni, nem tudnak magágyat csinálni.Idén nem sok gázt fogunk elfüstölni a szárítóval...
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #733 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 09:15:11 »

Felénk(nyírség) szept-5-10 között kezdték a naprát az utobbi 10 évben, most a 80%-a már bejött 6-7-8-as vizekkel(itt senki nem desszikál) és már mindenki rajtra kész a kukoricával, 13-16 közötti vizek vannak.Repcét nem tudják elvetni, nem tudnak magágyat csinálni.Idén nem sok gázt fogunk elfüstölni a szárítóval...
 Emelem
Nálunk kevés jött be, volt 4-5 esős nap nagy esőkkel. A múlt hét közepétől már jó idő volt de senki nem vágott bele, mára ígérték. Pénteken hoztak be mintát vizet mérni, 14%-os volt. Elég baj, mert a kukorica is jó már a szárazabb részeken.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #734 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 13:03:34 »

Szeptember 03-án 13-as vízzel vágtuk le a korai kukoricám (FAO 310-330). Szerintem már a Phileaxx-ot is levágtuk volna, ha nem jön be az a 20-30 mm eső, mert akkor 15,5-ös volt a vize, de úgy gondolom pár napon belül jó lesz. A termőhely 25 Ak-s homokos vályog.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: