Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152149 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #645 Dátum: 2017. Június 21. - 13:10:35 »

Én nem vennék fűrészláncost. Azért az 10-12000-et csavar, nem lehet valami király, mikor onnan leröpködnek a szemek. Jobb esetben pl. csak végtagba...  Fejvakarás
A világ minden kincséért sem tenném fel a gépemre.
A láncfűrész fognak nyomaték is kell, nem elég csak a sebesség.
Az már csak hab a tortán, amit írtál róla, biztonsági vonalon.

Erdei melósként valamikor igen sokat dolgoztam tisztításban.
A sok fogú és a gyalufogas tárcsákat használtam.
Vékonyabb állományban a sok foggal ellátottal szépen lehetett dolgozni, de ha már kissé erősebb fák/cserjék is voltak
a munkaterületen, akkor a gyalukésessel jobb volt dolgozni.
Míg az előbbi ilyen helyen gyakran beszorult, főleg a az egyik fából kivágódva állt bele egy másik törzsbe, a másikkal ez nem igen fordult elő.

De én ma már csak damilos fejjel és 3 ágú késsel játszok cserkelő utakon és lesek alján, így lehet, hogy nem is mérvadó a véleményem Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #646 Dátum: 2017. Június 22. - 07:20:05 »


Én nem vennék fűrészláncost. Azért az 10-12000-et csavar, nem lehet valami király, mikor onnan leröpködnek a szemek.

Volt egyszer olyan is.
Nagyon gyorsan megnyúlt a lánc, aztán elkezdett körbecsúszni a tárcsán.
Nekem sem kéne még egyszer.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #647 Dátum: 2017. Július 06. - 14:01:07 »

Vetettem 1 hektár vadászcirkot a fácánoknak két tagban. Most sorközi-műveltük és egész szépnek néz ki.  Azt szeretném kérdezni, hogy ha téli etetés céljából "kévébe" kötve levágok egy utánfutónyit, azt mikor tegyem, hogy tárolás-szállítás közben ne peregjen ki a szem, de azért a bokrokra aggatott csutakokkal a fogoly meg a fácán el tudjon szórakozni?
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #648 Dátum: 2017. Július 06. - 20:58:50 »

Vetettem 1 hektár vadászcirkot a fácánoknak két tagban. Most sorközi-műveltük és egész szépnek néz ki.  Azt szeretném kérdezni, hogy ha téli etetés céljából "kévébe" kötve levágok egy utánfutónyit, azt mikor tegyem, hogy tárolás-szállítás közben ne peregjen ki a szem, de azért a bokrokra aggatott csutakokkal a fogoly meg a fácán el tudjon szórakozni?
A mezőgazdász választ nem tudom erre a kérdésre, de azt igen, hogy a cirok nem az a kipergős fajta, mert én elég sokat huzigáltam a sámli szélére fogatott, mérsékelten kiélezett szögvason. Volt egy olyan földünk, ahonnan mindent elloptak a svédek  Vigyorog A cirok valahogy nem kellett nekik. Oda mindig az került.  Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #649 Dátum: 2017. Július 07. - 07:35:01 »

Nem tudom, mit értesz vadászcirok alatt.
A ciroknak két változata közismert, az egyik a silócirok, a másik a szemes cirok.
A szemes cirok szemtermésre gyúr, nem nagyon nő méternél magasabbra, de jókora bugát növeszt. Mint Móricka törpéje...
A siló cirok 3 méteres, óriási zöld tömeggel, de kisebb bugával.
Mindkettőnek elég magas a cukortartalma, ha levágsz egy ujjnyi szárdarabot, édes cukorszirup folyik belőle. Nem kristályosítható, cukorgyártásra nem alkalmas, de szeszfőzésre igen.
Ezek - ahogy Zoli alább említette - egyike sem hajlamos a szempergésre.
Aztán, hogy van-e olyan cirokfajta, ami speciálisan vadászcirok, és az pereg-e, na ezt nem tudom. 

Még egy érdekesség, Örösiék anno megpróbálták méhek feletetésére felhasználni az említett szirupot. Nem sikerült, elpusztultak az ezzel táplált méhcsaládok. Tehát erre sem alkalmas, csak azért írom, mert bennem is felvetődött a gondolat, de utánaolvasva kiderült, hogy nem érdemes megfutni ezt a kört.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #650 Dátum: 2017. Július 07. - 08:11:41 »

És a seprűcirok? Mi ezt vetjük a vadföldjeinkbe.


Amit szemes ciroknak mondasz, mi bugás cirokként ismerjük.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #651 Dátum: 2017. Július 07. - 08:26:25 »

Helyesbítek, a ciroknak kettő változata közismert, mégpedig a következő három.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #652 Dátum: 2017. Július 07. - 20:06:00 »

És a seprűcirok? Mi ezt vetjük a vadföldjeinkbe.


Amit szemes ciroknak mondasz, mi bugás cirokként ismerjük.

Eeeeez aaaaaaz, ezt ismerem, ezzel harcoltam sokat a sámlin!  Vigyorog És igen, azért, hogy a seprű, ne legyen szemes.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #653 Dátum: 2017. Július 09. - 14:05:51 »

Nem tudom, mit értesz vadászcirok alatt.
A ciroknak két változata közismert, az egyik a silócirok, a másik a szemes cirok.
A szemes cirok szemtermésre gyúr, nem nagyon nő méternél magasabbra, de jókora bugát növeszt. Mint Móricka törpéje...
A siló cirok 3 méteres, óriási zöld tömeggel, de kisebb bugával.
Mindkettőnek elég magas a cukortartalma, ha levágsz egy ujjnyi szárdarabot, édes cukorszirup folyik belőle. Nem kristályosítható, cukorgyártásra nem alkalmas, de szeszfőzésre igen.
Ezek - ahogy Zoli alább említette - egyike sem hajlamos a szempergésre.
Aztán, hogy van-e olyan cirokfajta, ami speciálisan vadászcirok, és az pereg-e, na ezt nem tudom. 

Még egy érdekesség, Örösiék anno megpróbálták méhek feletetésére felhasználni az említett szirupot. Nem sikerült, elpusztultak az ezzel táplált méhcsaládok. Tehát erre sem alkalmas, csak azért írom, mert bennem is felvetődött a gondolat, de utánaolvasva kiderült, hogy nem érdemes megfutni ezt a kört.


Galambos Laciéktól Ócsáról kaptam a vetőmagot még tavaly és Laci kimondottan "vadászcirok"-ként emlegette, ami ahogy mondod max derékig ér és és jó nagy bugája van. A "cukor" vagy silóciroktól viszont pont a 3 méteres magassága miatt óvott, hiszen abban képtelenség fácánozni, a szarvas viszont állítólag szereti. Ha nem pereg a szem akkor megvárom a teljes érettséget és akkor vágok majd belőle a foglyoknak-fácánoknak az etetők mellé egy kis csemegének. No meg kellesz csépelni is hiszen jövőre is lesz világ (legalábbis reménykedem benne, hogy a "nagyok" nem húzzák keresztbe a számításaimat) aztán ha beválik akkor is szeretnénk majd vetni belőle. Most különben 3 tagban 3,5 ha kukorica és két tagban 1 ha cirok lett bevetve vadföldnek meg a téli takarmányszükséglet fedezésére a 4 ezer ha-s vegyes területünkön. Soha többet tavalyi telet, ugyanis Sanyi elnökúrral tavaly már égett a pofánkon a bőr miközben kukoricát koldultunk a farmerektől, mert a drága vadász uraink fele "elfelejtet" beszolgáltatni a téli vadetetésre előirányzott fejenkénti 2 mázsa kukoricát avagy pénzbeni ellenértékét.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #654 Dátum: 2017. Július 10. - 07:23:05 »

A szemes cirok lesz.
Köztermesztésben Alföld 1 fedőnév alatt fut Magyarországon egy fajtája, mi is vetettük gyakran nagyvadnak.
Idén is próbáltuk, de porba szórtuk el, 3 hétig nem is kapott esőt, addig a perje gyökérről szépen kizöldült felette, úgyhogy esélye nem volt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #655 Dátum: 2017. Július 10. - 15:44:28 »

A silócikrot minden nagy és apróvad szereti az biztos....
A Disznó simán elfekszik benne, és dagonyákat is készít, mivel az alja hűvös neki.
Átmenni rajt szinte lehetetlen, télen kicsit könnyebb, de akkorra meg minden ragadós növény beérik, és lehet kb kidobni a ruhát....

Az a vadászcirok, az lesz az alacsony növésű. Nagyon jót lehet benne vadászni, főleg mikor a hideg összegyűjti a madarakat a kaja köré...

Betakarítani kévékbe, szerintem simán száradás után. Mi régen szárvágóval vágtuk és saját szárával kötöttük a fácántelepen.

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #656 Dátum: 2017. Július 21. - 11:55:42 »

A világ minden kincséért sem tenném fel a gépemre.
A láncfűrész fognak nyomaték is kell, nem elég csak a sebesség.
Az már csak hab a tortán, amit írtál róla, biztonsági vonalon.

Erdei melósként valamikor igen sokat dolgoztam tisztításban.
A sok fogú és a gyalufogas tárcsákat használtam.
Vékonyabb állományban a sok foggal ellátottal szépen lehetett dolgozni, de ha már kissé erősebb fák/cserjék is voltak
a munkaterületen, akkor a gyalukésessel jobb volt dolgozni.
Míg az előbbi ilyen helyen gyakran beszorult, főleg a az egyik fából kivágódva állt bele egy másik törzsbe, a másikkal ez nem igen fordult elő.

De én ma már csak damilos fejjel és 3 ágú késsel játszok cserkelő utakon és lesek alján, így lehet, hogy nem is mérvadó a véleményem Ördög
 Wave

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Volt egyszer olyan is.
Nagyon gyorsan megnyúlt a lánc, aztán elkezdett körbecsúszni a tárcsán.
Nekem sem kéne még egyszer.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Köszönöm Maguknak is Urak!

Igazából ezt az egyet találtam ami a láncfűrész fogaival operál.  http://www.toxofor.hu/pictures/exolon-trade_hu_820.jpg
Elképzelhetőenk tartom, hogy a biszembaszom bodzát még bírja, de ami már egy alkar vastagságot is eléri, ott a láncfűrészé a terep.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #657 Dátum: 2017. Július 21. - 17:27:00 »

Soha életben nem használnék ilyet én az biztos.  Vállat von
Nekem csak egy 50es láncfürész kapott a lábamba de akkor megtanultam hogy nem szabad játszani semmilyen fogas lánccal.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #658 Dátum: 2017. Augusztus 01. - 15:16:40 »

Soha életben nem használnék ilyet én az biztos.  Vállat von
Nekem csak egy 50es láncfürész kapott a lábamba de akkor megtanultam hogy nem szabad játszani semmilyen fogas lánccal.


Nyugi, már lebeszéltetek róla éppen eléggé! Nevet
A gépparkfejlesztés még nem történt meg (új heveder + fűrészfogas tárcsa), de a hétvégén legalább az AL-KO letérdelt, úgyhogy egyelőre szerviz lesz... legalább a Herbertz kukri machetam bírja a kiképzést, ritkán van használva, de akkor nagyon.  Mosolyog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #659 Dátum: 2017. Október 12. - 22:28:57 »

Vadkárokat mérek fel Somogy-Tolna-Baranya szerte, igen sok helyen járok mostanság.
Jártam olyan helyen, ahol igen sok a szarvas, nagyon jó bikákat lőnek/lövetnek.
Mellé kiugró állomány méret is társul, ennek megfelelő vadkárral.
Ezen a helyen 4 tábla kellette magát  egy hosszú napi munkára.
Két terület 120 ha körül, aztán egy 40 és egy 60 hektáros.
A két naggyal kezdtem, ezekben 15 és 12% kár volt.
Aztán jött a meglepetés, a 40 hektárosban 1% alatti károsítást mértem.
Az is szinte kizárólag taposásból eredt.
Ezt a fajtát kísérleti jelleggel vetették a korábban igen nagy károsítást elszenvedett területre és bevált.
A vetőmag kódja: DKC4751
Sem szarvas, sem disznó nem bántotta, pedig mindkettőből akad arrafelé...
Hátha van kedve valakinek jövőre kipróbálni, hogy máshol is hozza-e ezt az eredményt.
Ja, az utolsó táblában az előzőkhöz hasonló, közel 15% kár volt.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: