Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152703 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #630 Dátum: 2016. November 18. - 10:01:03 »

Valami nem stimmel.
Egy helyrajzi számon egy erdőgazdálkodó lehet bejegyezve. Meg kell lennie, egy jogosult szakszemélyzetnek, vagyis erdész végzettségű szakirányítónak.
Ha megbízott erdőgazdálkodó meghal, akkor újat kell megválasztani és ő megbízással nyilvántartásba veteti magát erdőgazdálkodóként.
Nem feltétel, hogy tulajdonrésze legyen a erdőterületben.


Akkor aki elhalálozott, csak segített neki és aki most egyedül maradt, ő szerepel a papírokon megbízottként. Erről akar most lemondani, gondolom, ha hagyjuk.De kijelentette, hogy ő már nem tesz egy fűszálat sem keresztbe. Az erdőt viszont vágni kéne már vagy 5 éve az ütemterv szerint. Erdész végzettségű szakirányítónk van, de egyszer jött el eddig a 10 év alatt gyűlésre. Akkor valami lóvét kellett neki felmarkolni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #631 Dátum: 2016. November 18. - 10:16:39 »

Akkor aki elhalálozott, csak segített neki és aki most egyedül maradt, ő szerepel a papírokon megbízottként. Erről akar most lemondani, gondolom, ha hagyjuk.De kijelentette, hogy ő már nem tesz egy fűszálat sem keresztbe. Az erdőt viszont vágni kéne már vagy 5 éve az ütemterv szerint. Erdész végzettségű szakirányítónk van, de egyszer jött el eddig a 10 év alatt gyűlésre. Akkor valami lóvét kellett neki felmarkolni.

Ha le akar mondani, lemond. Nem hiszem, hogy tudtok tenni ellene.
Az üzemterv 10 éves ciklusra készül és a ciklus alatt végrehajtható munkákat írja elő, de azt nem, hogy melyik évben mit kell vágni.
Ez csak egy lehetőség, amit nyilván az erdő (és a tulajdonosok) érdekében érdemes kihasználni, de nem kötelező.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #632 Dátum: 2016. November 18. - 10:22:27 »

Ha le akar mondani, lemond. Nem hiszem, hogy tudtok tenni ellene.
Az üzemterv 10 éves ciklusra készül és a ciklus alatt végrehajtható munkákat írja elő, de azt nem, hogy melyik évben mit kell vágni.
Ez csak egy lehetőség, amit nyilván az erdő (és a tulajdonosok) érdekében érdemes kihasználni, de nem kötelező.

Köszönöm Csabi! Vágni kellene, ha nem akarjuk, hogy tönkremenjen a fa. Már rég vágásérett. Csak senki nem akarja vállalni az ezzel járó kötelezettségeket, felelősséget. Úgyhogy valószínűleg keresni kell valakit, aki pénzért vállalja ezt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #633 Dátum: 2016. November 18. - 12:25:52 »

Már rég vágásérett. Csak senki nem akarja vállalni az ezzel járó kötelezettségeket, felelősséget.

Ezt vállalni végső soron a tulajdonosoknak kell.
(Hacsak ki nem adjátok haszonbérbe.)

De talán egyszerűbb/jobb keresni egy erdész szakembert.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #634 Dátum: 2016. November 18. - 13:40:26 »

Ezt vállalni végső soron a tulajdonosoknak kell.
(Hacsak ki nem adjátok haszonbérbe.)

De talán egyszerűbb/jobb keresni egy erdész szakembert.  Vállat von

26-an vagyunk, az a probléma...
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #635 Dátum: 2017. április 11. - 11:50:35 »

végülis szántóvető:   
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #636 Dátum: 2017. április 11. - 12:55:17 »

Szántásnak nevezni azért erős túlzás, a turkálás szó jobban körülírja a tevékenységet.
Egyébként is fából vaskarika az egész, a Niva nem erre való. Amire eredetileg készült, arra is komoly kompromisszumok árán hajlandó. A talajmunkához vas kell, nem bádog.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #637 Dátum: 2017. április 11. - 18:09:10 »

Kíváncsi lennék, mennyi idő után forr fel a hűtő folyadék?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #638 Dátum: 2017. Május 19. - 09:44:45 »

Itt egy érdekes előadás.
A vakond polémiáról jutott eszembe, hogy megosztom itt.
Nem tudom, hogy igaza van-e, de csipegetem az információkat a témában.
Az biztos, hogy valamilyen irányban mozdulnia kell a növénytermesztésnek, mert a jelenlegi útja zsákutca, vastag fallal a végén.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #639 Dátum: 2017. Május 19. - 23:36:15 »

Szántásnak nevezni azért erős túlzás, a turkálás szó jobban körülírja a tevékenységet.
Egyébként is fából vaskarika az egész, a Niva nem erre való. Amire eredetileg készült, arra is komoly kompromisszumok árán hajlandó. A talajmunkához vas kell, nem bádog.

Emelem Nekem ezerötös lada motorral volt traktor,Warszava hátsó hiddal a hetes lovasekét elbirta. Ördög
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #640 Dátum: 2017. Június 20. - 09:48:55 »

Szervusztok!

No igen, a Nivát nem erre találták ki, de poénnak jó. Alapvetően egy jó gumival, főleg sárban ha az ember nem a legnehezebb off-road terepre indul szerintem megteszi, csak ennek az oroszos összeszerelési minőség és a magasabb fogyasztás az ára, bár ez más topicba illik.

Szántóvető jellegű tanácsokat szeretnék kérni, talán ezt még nem kérdeztem.
Adott egy pofás AL-KO BC 4535 II fűkasza, amiben már van némi erő, ellenben gyári adat szerint 8,7 kg-os üresen. Szükségem lenne ehhez egy kétvállas hevederre, amin a csat nem adja meg magát 1 év után és az sem baj, ha nem kerül 35.000 Ft-ba.
A másik, hogy szeretnék kiirtani némi bozótot, ami előfordulási gyakoriság szerint fiatal bodza, égig érő keserűfű, bürök, iszalag, csipke összetételéből áll. Az volna a kérdésem, hogy tapasztalat alapján az alábbiak közül melyik tárcsát ajánlanátok, mivel a gyári háromágú tárcsa inkább a vastagabb szárú gyomnövényekre van optimalizálva:

- Nyolcfogú:                       http://www.exolon-trade.hu/pictures/exolon-trade_hu_812.jpg
- 40/60/80 fogú:                  http://www.exolon-trade.hu/pictures/exolon-trade_hu_813.jpg
- Lánszfűrész-szemes:          http://www.exolon-trade.hu/pictures/exolon-trade_hu_820.jpg
- „gyaluélű” fűrésztárcsa:    http://www.barkacsonline.hu/images/upload/termek/big/Husqvarna_furesztarcsa_02.jpg

Üdv.: Puffadtpocok
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #641 Dátum: 2017. Június 20. - 09:55:28 »

Husqvarna fűrésztárcsa.

Van, használom, működik, gömbreszelővel ha kell - mert kell - élezhető.

Hogy az Al-Ko-ra jó-e és hogy nem üti-e szét, azt passz. Azért a lábszárnyi bodza oda....sz a gépnek.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #642 Dátum: 2017. Június 20. - 10:04:48 »

Husqvarna fűrésztárcsa.


Jól mondja a Doki.

A Stihl "belebújós" hevedere 10-11 e Ft.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #643 Dátum: 2017. Június 20. - 16:46:04 »

Szervusztok!

Köszönöm!
Néztem, néztem, de az említett Stihl tárcsa rögzítő nyílásának átmérőjét nem találtam meg sehol.  Az AL-KO-n 250 mm-es a kés átmérője és 25,4-es a rögzítő nyílás. Ugyanilyen kinézetű tárcsát árulnak itthon, de az kínai lesz…
Aliexpressen rákerestem kíváncsiságból a tárcsákra és ki is dobta ezt a fajtát:  goo.gl/oaD2y7
Mókás, mert itthon majdnem 7000 Ft-ért árulják (postaktg. nélkül), itt meg átlagban 4000 Ft-ért már meg lehet venni.

Legolcsóbban a 40-60-80 fogas körfűrész-re hasonlító tárcsát lehet megvenni, de azok is kínai gyártásúak lesznek és egy olyan apró fogút éleznit… még az a láncfűrész-fogallak megspékelt izgatja a fantáziámat. 😃

Köszi, a narancssárga Stihl hevedert megtaláltam a Grubéban 17-ért. Az FS-80-hoz olyan volt, ott tette a dolgát. Most van Stihl-Forst Advance heveder ott 23-ért, az sem tűnik vacaknak.

Üdv.: P.p. 
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #644 Dátum: 2017. Június 21. - 07:59:43 »

Szervusztok!

Köszönöm!
Néztem, néztem, de az említett Stihl tárcsa rögzítő nyílásának átmérőjét nem találtam meg sehol.  Az AL-KO-n 250 mm-es a kés átmérője és 25,4-es a rögzítő nyílás. Ugyanilyen kinézetű tárcsát árulnak itthon, de az kínai lesz…
Aliexpressen rákerestem kíváncsiságból a tárcsákra és ki is dobta ezt a fajtát:  goo.gl/oaD2y7
Mókás, mert itthon majdnem 7000 Ft-ért árulják (postaktg. nélkül), itt meg átlagban 4000 Ft-ért már meg lehet venni.

Legolcsóbban a 40-60-80 fogas körfűrész-re hasonlító tárcsát lehet megvenni, de azok is kínai gyártásúak lesznek és egy olyan apró fogút éleznit… még az a láncfűrész-fogallak megspékelt izgatja a fantáziámat. 😃

Köszi, a narancssárga Stihl hevedert megtaláltam a Grubéban 17-ért. Az FS-80-hoz olyan volt, ott tette a dolgát. Most van Stihl-Forst Advance heveder ott 23-ért, az sem tűnik vacaknak.

Üdv.: P.p. 


Olyan 7-8000 körül vettem a husqvarna tárcsát. 200-as és collos felfogatású.

Én nem vennék fűrészláncost. Azért az 10-12000-et csavar, nem lehet valami király, mikor onnan leröpködnek a szemek. Jobb esetben pl. csak végtagba...  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: