Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152953 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #75 Dátum: 2012. Február 23. - 10:51:49 »

Kérdezd meg a szüleidet. Ők biztosan emlékeznek rá.
A saját fogyasztásomra én sem emlékszem, a gyerekeimére igen.  Röhög
2 méter és 130 kiló vagyok. Szerinted....? Ördög(van a családban aki tuti ,hogy evett:63 évesen még minden foga megvan és nincs közte lyukas...immunrendszere pedig tuti. Megtaláltuk a magyar aloeverát.  Tixar néven lehetne forgalmazni... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #76 Dátum: 2012. Február 23. - 10:56:33 »

Megtaláltuk a magyar aloeverát.  Tixar néven lehetne forgalmazni... Röhög

 Röhög

Az aranytojást szaró tyúk...
Érzem, újabb hungarikum a palettán!   Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #77 Dátum: 2012. Március 07. - 11:41:11 »

http://index.hu/x.php?id=inxcl&url=http%3A%2F%2Findex.hu%2Fbelfold%2F2012%2F03%2F07%2Fangyan_egy_hos_vagy_egy_bolond%2F
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2012. Március 07. - 11:47:51 »

Szavazni kell rá ?
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2012. Március 07. - 20:18:02 »

Kis mezőgazdasági kérdesem volna...
Meg tudná írni nekem valaki, mekkora a (takarmány)kukorica vetőmagszükséglete hektáronként, kb.?
Nem találtam semmi ilyen irányú infót, persze biztos hogy rossz helyen kerestem.

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #80 Dátum: 2012. Március 07. - 20:24:27 »

Kis mezőgazdasági kérdesem volna...
Meg tudná írni nekem valaki, mekkora a (takarmány)kukorica vetőmagszükséglete hektáronként, kb.?
Nem találtam semmi ilyen irányú infót, persze biztos hogy rossz helyen kerestem.

Köszönöm!  Emelem
Talaj minőségtől függően 60-80.000  szem.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 07. - 20:26:25 írta Pyrus » Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #81 Dátum: 2012. Március 07. - 20:28:58 »

Kis mezőgazdasági kérdesem volna...
Meg tudná írni nekem valaki, mekkora a (takarmány)kukorica vetőmagszükséglete hektáronként, kb.?
Nem találtam semmi ilyen irányú infót, persze biztos hogy rossz helyen kerestem.

Köszönöm!  Emelem

Talaj minőségtől függően 60-80.000 szem. Általában 80.000 szemes kiszerelést lehet kapni.
Ha kg-ban akarod tudni, akkor megmérsz 100 szemet /gr pontosságú mérlegen/
és kiszámolod, hogy mennyi a tömege adott fajtából 80.000 szemnek.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2012. Március 07. - 20:34:43 »

Talaj minőségtől függően 60-80.000 szem. Általában 80.000 szemes kiszerelést lehet kapni.
Ha kg-ban akarod tudni, akkor megmérsz 100 szemet /gr pontosságú mérlegen/
és kiszámolod, hogy mennyi a tömege adott fajtából 80.000 szemnek.


Köszönöm a segítséged, Soma!

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #83 Dátum: 2012. Március 07. - 20:37:32 »

 Emelem
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #84 Dátum: 2012. Március 08. - 11:08:17 »

Sziasztok!

Évek óta kacérkodunk a gondolattal, hogy leköltözzünk vidékre.
A kislány miatt nem mozdultunk, az iskolája (hála istennek szinte kitűnő tanuló...most érettségizik, közgázon menne tovább...bár semmit nem ér vele, mert tovább tanulás szinte elképzelhetetlenné vált a felsőoktatásban) ide kötött, meg a munkahelyem is.

Jöttömben-mentemben azért érdeklődtem, itt ott.

Nincs eladó földterület, ha van az arany árban, nem művelik szinte,de nem válik meg tőle, lehetetlen hozzájutni, nem lehet megélni belőle...stb.

Mondjuk egy 80-100 hektár földet, még is megtud valaki venni.
Elkezd gazdálkodni (tegyük fel ért is hozzá, a megfelelő szinten végzi a munkát)
A vételár, a kezdeti befektetések, a folyamatos beinvesztálások, a járulékos költségek...mikorra térülnek meg, és mikor kezdd hasznot hozni, havi olyan szinten (nyilván itt , éves szinten), hogy elkezdjen egy család megélni belőle.

Addig miből él meg napi szinten?...és teremti elő a pluszban jelentkező folyamatos befektetéshez szükséges pénzösszeget?

Vagy ez úgy működik, hogy kell 50-500 millió, földet vesz, beruház, gazdálkodik,...és egyszer csak azt mondja, hogy már hoz havi szinten 100 ezer tiszta hasznot, mikor a minimál bér is addigra 200 ezer lesz? Mosolyog

Szóval csak azt nem látom és érzem, hogy rengeteg kihasználatlan terület van (mert nem éri meg, nem ért hozzá, örökölte és nem az ő világa), és vagyonokért juthatsz hozzá, és nagyon jó anyagi háttér kell ahhoz, hogy betudd indítani, fenntartani és esetlegesen valami nyereséget kihozva, majd...egyszer, anno megélni belőle....és addig?

Ez nem vélemény, (hisz nem élek benne, tehát nem is alkothatok hozzáértő véleményt) inkább érdeklődés...én így látom (nem gazda szemmel)...csak megérteni szeretném, illetve, hogy tisztán lássak ezen a területen.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #85 Dátum: 2012. Március 08. - 11:44:49 »

Egybefüggő földterületen nem nagyon tudsz venni. Ami van, az tényleg nagyon drága.
Én azt csináltam, hogy apránként, (15 évvel ezelőtt elkezdve) részaránytulajdonokat veszegetek néhány kiszemelt helyrajzi számból.
Ma még nem eladó, holnap gondol egyet, hogy autót akar venni, eladná. Meghal a tulaj, az örökös már szabadul tőle,stb.stb. . Így lehet még manapság is elfogadható áron (5-600 e Ft/ha) földterületet vásárolni.
Hogy mennyire éri meg?
Könnyen kiszámolható. 100 hektár szántóföld az mondjuk 70 millió. A minimális gépszükséglet, tároló, szárító, kombájn nélkül kétszer ennyi. Kerekítsük 200 millára.
A várható éves nyereség 100 e Ft/ha (fele a tevékenységen, fele a földalapú támogatásból és szerintem nagyon optimista voltam) 10 millió/év.
5 %-os hozamszintet realizálsz a befektetés után. Ennyit simán, láblógatva, fotelból is kapsz a pénzedért, ha bankban tartod.

A földbérleti díjak valahol 20 és 40 e Ft/ha/év között mozognak, ez nagyon-nagyon földminőségfüggő. Számoljunk 28 e Ft-tal. Ha a 700 e Ft-os hektáronkénti vételárral hasonlítod össze, akkor 4 %-os "kamat". A földár a várakozások szerint növekszik, bár most nem nagyon látszik igazolódni ez a várakozás.

Mindez amit írtam zalai viszonylatban értendő, az Alföldön, vagy mondjuk Bólyban teljesen mások is lehetnek az arányok.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #86 Dátum: 2012. Március 08. - 15:35:25 »

Egybefüggő földterületen nem nagyon tudsz venni. Ami van, az tényleg nagyon drága.
Én azt csináltam, hogy apránként, (15 évvel ezelőtt elkezdve) részaránytulajdonokat veszegetek néhány kiszemelt helyrajzi számból.
Ma még nem eladó, holnap gondol egyet, hogy autót akar venni, eladná. Meghal a tulaj, az örökös már szabadul tőle,stb.stb. . Így lehet még manapság is elfogadható áron (5-600 e Ft/ha) földterületet vásárolni.
Hogy mennyire éri meg?
Könnyen kiszámolható. 100 hektár szántóföld az mondjuk 70 millió. A minimális gépszükséglet, tároló, szárító, kombájn nélkül kétszer ennyi. Kerekítsük 200 millára.
A várható éves nyereség 100 e Ft/ha (fele a tevékenységen, fele a földalapú támogatásból és szerintem nagyon optimista voltam) 10 millió/év.
5 %-os hozamszintet realizálsz a befektetés után. Ennyit simán, láblógatva, fotelból is kapsz a pénzedért, ha bankban tartod.

A földbérleti díjak valahol 20 és 40 e Ft/ha/év között mozognak, ez nagyon-nagyon földminőségfüggő. Számoljunk 28 e Ft-tal. Ha a 700 e Ft-os hektáronkénti vételárral hasonlítod össze, akkor 4 %-os "kamat". A földár a várakozások szerint növekszik, bár most nem nagyon látszik igazolódni ez a várakozás.

Mindez amit írtam zalai viszonylatban értendő, az Alföldön, vagy mondjuk Bólyban teljesen mások is lehetnek az arányok.  


Köszönöm  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #87 Dátum: 2012. Március 08. - 15:51:02 »

 Emelem  ""A földár a várakozások szerint növekszik, bár most nem nagyon látszik igazolódni ez a várakozás. ""
Szerintem már így is drága nagyon ! Emlékezzünk a 90-s évek elején már dörzsölték a markukat az emberek  Nem
Jó drágán majd ellehet adni a külföldieknek  Nem Aki eladja kintinek a Haza egy darabját is  , az ........... !
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #88 Dátum: 2012. Március 08. - 16:18:59 »

Aki eladja kintinek a Haza egy darabját is  , az ........... !

Aki eladja az is, de aki egyáltalán lehetővé teszi, hogy el lehessen adni az méginkább...
Az ilyesmi még civilizált országokban is 10 év tarkónlövés, nálunk meg...
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2012. Március 08. - 16:21:14 »

Aki eladja az is, de aki egyáltalán lehetővé teszi, hogy el lehessen adni az méginkább...
Az ilyesmi még civilizált országokban is 10 év tarkónlövés, nálunk meg...

Nyugat-Európa szerintem elég civilizált és nem hiszem, hogy ott nem vehet külföldi földet.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: