Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152918 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #735 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 14:23:36 »

Szeptember 03-án 13-as vízzel vágtuk le a korai kukoricám (FAO 310-330). Szerintem már a Phileaxx-ot is levágtuk volna, ha nem jön be az a 20-30 mm eső, mert akkor 15,5-ös volt a vize, de úgy gondolom pár napon belül jó lesz. A termőhely 25 Ak-s homokos vályog.

Milyen lett a hozam? Csak kíváncsiságból kérdeztem.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #736 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 14:34:15 »

Felénk(nyírség) szept-5-10 között kezdték a naprát az utobbi 10 évben, most a 80%-a már bejött 6-7-8-as vizekkel(itt senki nem desszikál) és már mindenki rajtra kész a kukoricával, 13-16 közötti vizek vannak.Repcét nem tudják elvetni, nem tudnak magágyat csinálni.Idén nem sok gázt fogunk elfüstölni a szárítóval...
 Emelem
Igen,erről beszélek. Nem volt szükség a vegyszerezésre,felsült minden. Augusztus első hetére rengeteg tábla beszáradt. Egész nyáron nem volt összesen 40 mm eső. Abból egyszerre jött le kb.20 mm.Tegnap öreg jonatánfák alól szedtük fel a hullót,hogy megkezdhessük a szedést. 2 rövid sor alól feljött 4 tonna. Nálunk a mikroklíma is odavág egész évben,de ekkora szívás már rég volt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #737 Dátum: 2018. Szeptember 10. - 21:02:04 »

Milyen lett a hozam? Csak kíváncsiságból kérdeztem.  Wave

Privátot küldtem.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #738 Dátum: 2018. Szeptember 11. - 19:20:35 »

Totál laikusként kérdezném, hogy egy hektár"fekete" napraforgóról hány mázsa takarítható be? Anyósomékéról tizenöt mázsa jött le, de ők harmincra számoltak.  Vállat von
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #739 Dátum: 2018. Szeptember 11. - 22:19:50 »

Totál laikusként kérdezném, hogy egy hektár"fekete" napraforgóról hány mázsa takarítható be? Anyósomékéról tizenöt mázsa jött le, de ők harmincra számoltak.  Vállat von
Ezzel idén még nagyon sokan így voltak.
Ez nem a szotyi éve volt.
Habár némely szerencsések (főleg aki megkésett a vetéssel Ördög) idén is bevittek közel 4 tonnát hektáronként.
De nem ez a jellemző.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #740 Dátum: 2018. Szeptember 12. - 04:59:32 »

Köszi Csaba! Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #741 Dátum: 2021. április 24. - 01:26:29 »

Üdv Urak!
Kint bolyongok éjszaka, több területet is felügyelve es az imént összefutottam a határon egy gazdával.
Igazi csodabogár, mindenben közreműködik, segít, hozzájárul, nem nyafog.... mint a fehérholló Ördög
Azt mondja, hogy idén kipróbálta azt, hogy a vetőgép aprógranulátum tartójába a legócskább, zsákos kiszerelésű "gazdaságos"
mosóporát tölti és hektáronként 8 kg mennyiséggel oda teszi a mag mellé közvetlenül.
Egy gzdatársa esküszik rá, hogy egy  kimondottan túráskáros területen alig volt kártétel, a disznók itt-ott beletúrtak a vetésébe,
de aztán odébb is álltak.
Hallott erről már valaki , esetleg van a módszerrel közvetlen tapasztalata?  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #742 Dátum: 2021. április 24. - 06:09:15 »

Üdv Urak!
Kint bolyongok éjszaka, több területet is felügyelve es az imént összefutottam a határon egy gazdával.
Igazi csodabogár, mindenben közreműködik, segít, hozzájárul, nem nyafog.... mint a fehérholló Ördög
Azt mondja, hogy idén kipróbálta azt, hogy a vetőgép aprógranulátum tartójába a legócskább, zsákos kiszerelésű "gazdaságos"
mosóporát tölti és hektáronként 8 kg mennyiséggel oda teszi a mag mellé közvetlenül.
Egy gzdatársa esküszik rá, hogy egy  kimondottan túráskáros területen alig volt kártétel, a disznók itt-ott beletúrtak a vetésébe,
de aztán odébb is álltak.
Hallott erről már valaki , esetleg van a módszerrel közvetlen tapasztalata?  Emelem

A túráskár megelőzésére nálunk is többen alkalmazták azt a módszert, hogy vízben oldott öblítővel körbepermetezték a kukoricavetést, permetező keretszélességben.
Állítólag működött.
Konkrétan mi sem alkalmaztuk, sajnos szintén csak hallottakról tudok beszámolni, mi évek óta villanypásztorozunk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #743 Dátum: 2022. Március 21. - 22:27:18 »

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #744 Dátum: 2023. Március 04. - 06:29:43 »

https://www.agroinform.hu/allattenyesztes/fenyegeto-hibrid-szuperdisznok-ez-nem-sci-fi-hanem-a-valosag-62814-001?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=62814
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #745 Dátum: 2023. Március 04. - 10:28:14 »

Fejvakarás
Orbitális faszságnak hangzik...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #746 Dátum: 2023. Március 04. - 10:39:09 »

Fejvakarás
Orbitális faszságnak hangzik...

Nem tudom, de úgy rémlik, mintha Ausztráliában is reménytelen küzdelmet folytatnának a betelepített disznókkal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #747 Dátum: 2023. Március 04. - 11:03:20 »

Nem tudom, de úgy rémlik, mintha Ausztráliában is reménytelen küzdelmet folytatnának a betelepített disznókkal.
Amerikában is reménytelen küzdelmet folytatnak, már rég. Írtják csapdával, méreggel, helikopterről, ütik vágják.
Ez a visszavadult házisertés, a "feral pig". Egy-két generáció és újra vaddisznós jelleget vesznek fel, megnyúlik a koponya, zömmel fekete szőrzet stb.
Ami faszság az amit a szuperdisznóról írnak ami levadássza a felnőtt fehérfarkú szarvasokat stb. Azt, hogy fészekrablók, eddig is tudtuk de ehhez nem kell szuperdisznó, az összes ilyen...de egy őznél nagyobb szarvasfélét elkapni a kurta lábú disznóknak nem hiszem, hogy menne.
A vaddisznó eddig is bírta a hideget, ehhez nem kellett keresztezni semmivel. Mark írta talán, hogy rendes vaddisznót is telepítettek annakidején "russian boar" néven és emellé jöttek a kiszabadult vagy szándékosan eleresztett házidisznók, a "feral pig"-ek. De ezeket nem kell keresztezni mert egy tőről fakadnak, inkább csak az élőhelyhez való alkalmazkodásuk indukálja a különbséget a déli mocsarakban vagy a hideg északi erdőkben élő populációk között.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #748 Dátum: 2023. Március 04. - 11:05:13 »

Fejvakarás
Orbitális faszságnak hangzik...

Lehet, de megtaláltam, szóval szerintem létezik

« Utoljára szerkesztve: 2023. Március 04. - 12:41:10 írta Voldi » Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #749 Dátum: 2023. Március 04. - 11:12:51 »

Lehet, de megtaláltam, szóval szerintem létezik


Basszus, ez keményebb mint a superman, annak "S"-es pólója van ennek meg "M"-es...
Jó lesz vigyázni... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: