Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152185 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #615 Dátum: 2016. Október 29. - 20:53:37 »

Homlokrakodóból melyiket vennétek?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #616 Dátum: 2016. Október 29. - 21:57:21 »

Homlokrakodóból melyiket vennétek?


En dolgoztam mar Bobkattal es tudom javasolni. Igen

http://www.bobcat.com/loaders/skid-steer-loaders/models/s510/features
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #617 Dátum: 2016. Október 29. - 22:12:36 »

Homlokrakodóból melyiket vennétek?
Jó a Quicke. Mi Blackbullt vettünk 2 éve. Tökéletes az is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #618 Dátum: 2016. Október 29. - 23:37:21 »



En dolgoztam mar Bobkattal es tudom javasolni. Igen

http://www.bobcat.com/loaders/skid-steer-loaders/models/s510/features
Nem pont ilyenre gondoltam, hanem a "telehandler"-re. Egyik telepen ilyen van, tényleg jó gép.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #619 Dátum: 2016. Október 29. - 23:40:00 »

Jó a Quicke. Mi Blackbullt vettünk 2 éve. Tökéletes az is.
Ez csak adapter, gépre gondoltam. Van, aki a JCB-re esküszik, van, aki a Manitoura.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #620 Dátum: 2016. Október 30. - 01:47:02 »

Ez csak adapter, gépre gondoltam. Van, aki a JCB-re esküszik, van, aki a Manitoura.

Jópár éve van otthon egy Merlo Multifarmer, tök jó...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #621 Dátum: 2016. Október 30. - 06:56:21 »

Ez csak adapter, gépre gondoltam. Van, aki a JCB-re esküszik, van, aki a Manitoura.

Itt több mg. vállalkozónak Manitou van . Igazából másikat nem is láttam csak trakeszra szereltet . Fejvakarás  Panaszt nem hallottam rájuk a munkájukat látva meg a géphang alapján  Igen
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1684


« Új üzenet #622 Dátum: 2016. Október 30. - 13:30:50 »

Homlokrakodóból melyiket vennétek?
Mi egy JCB 530/70-et nyüstölünk,10 évesen most hagyta el a 10.000 üó-át,motor (Perkins) és hidrosztatika még bontatlan.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #623 Dátum: 2016. Október 30. - 18:45:14 »

Nem pont ilyenre gondoltam, hanem a "telehandler"-re. Egyik telepen ilyen van, tényleg jó gép.
Mire szeretnéd használni, nagyon lényeges kérdés? JCB,Merlo,Claas,Cat -ról sok üzemóráról van gyakorlati tudásom, az elképzelt munka felé kell választani, de igazán aktív terhelt munkánál mind megbomlik 6-8 e óra után a javításuk nem apró pénz. 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #624 Dátum: 2016. Október 30. - 18:57:51 »

Mire szeretnéd használni, nagyon lényeges kérdés? JCB,Merlo,Claas,Cat -ról sok üzemóráról van gyakorlati tudásom, az elképzelt munka felé kell választani, de igazán aktív terhelt munkánál mind megbomlik 6-8 e óra után a javításuk nem apró pénz. 
Legfőképp teherautókat rakodni gabonával, szezonban természetesen a garatra tolni a szárítónál a cuccost.
Sajnos emellé bejátszik a műtrágyás big-bag rakodás ami tolja bele az üzemórát rendesen mert szaporátlan.
Szempont a megbízhatóság, szervízháttér és persze az ár.
Csodálatos beszerzőink addig szuttyogtak amik kitört a kukoricaszezon és ott álltunk két teleppel de csak egy rakodógéppel. Egyik telepen csak nyers kukorica beszállítás van, innen megy át a másik telepre kamionon...vagyis ide kell egy erős gép. Levittük a bobcat-et, dolgozik is rendesen de a másik, a szárító telepen gép nélkül maradtunk, bérelni se nagyon tudtunk mert máshol is szezon van. Szereztek hát három hónapra egy kuhn gépet ami erős meg klassz meg minden, de földmunkagép, lassú, sokat fogyaszt és egy egyköbös kanál van rajta. Na ezzel rakjál meg egy kamiont. Fej a falba
Most megy az ajánlatok bekérése vásárlásra de félő, megint olyanok fognak dönteni akik csak az árat nézik a lap alján és a technikai paraméterek, használhatóság nem mondanak nekik semmit.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #625 Dátum: 2016. Október 30. - 19:02:20 »

Két Manitou megy nálunk, ezeknek a strapabírására, költségszintjére nem lehet panasz. 10 év körüli az öregebbik, üzemórát nem tudok.
A szomszédban van JCB is meg Manitou is, a gépkezelő szerint a Manitou a jobb, fordulékonyabbnak és stabilabbnak mondta.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #626 Dátum: 2016. Október 30. - 19:44:29 »

Legfőképp teherautókat rakodni gabonával, szezonban természetesen a garatra tolni a szárítónál a cuccost.
Sajnos emellé bejátszik a műtrágyás big-bag rakodás ami tolja bele az üzemórát rendesen mert szaporátlan.
Szempont a megbízhatóság, szervízháttér és persze az ár.
Csodálatos beszerzőink addig szuttyogtak amik kitört a kukoricaszezon és ott álltunk két teleppel de csak egy rakodógéppel. Egyik telepen csak nyers kukorica beszállítás van, innen megy át a másik telepre kamionon...vagyis ide kell egy erős gép. Levittük a bobcat-et, dolgozik is rendesen de a másik, a szárító telepen gép nélkül maradtunk, bérelni se nagyon tudtunk mert máshol is szezon van. Szereztek hát három hónapra egy kuhn gépet ami erős meg klassz meg minden, de földmunkagép, lassú, sokat fogyaszt és egy egyköbös kanál van rajta. Na ezzel rakjál meg egy kamiont. Fej a falba
Most megy az ajánlatok bekérése vásárlásra de félő, megint olyanok fognak dönteni akik csak az árat nézik a lap alján és a technikai paraméterek, használhatóság nem mondanak nekik semmit.
Szóval nem ez a munka öli meg a rakodógépeket az általad körülírt munkára bármely teleszkópos jó választás csak a méretek,szervíz,-költségek,-távolság ami lényeges lehet.Szerintem az általad felsoroltakat átgondolva JCB.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #627 Dátum: 2016. Október 30. - 19:50:27 »

Két Manitou megy nálunk, ezeknek a strapabírására, költségszintjére nem lehet panasz. 10 év körüli az öregebbik, üzemórát nem tudok.
A szomszédban van JCB is meg Manitou is, a gépkezelő szerint a Manitou a jobb, fordulékonyabbnak és stabilabbnak mondta.
Mani ismeret nélkül az általam felsoroltak közül a Merlo a méreteihez képest a legjobban körben kilátható, legerősebb, fordulékonyabb, de 5-7e óra után erősen bomlik.(sz..ak vannak hajtva mind mivel csak a gyors elvégzett munka számít a pénz kevésbé)
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #628 Dátum: 2016. November 18. - 09:09:37 »

Van egy kis erdőm egy osztatlan közösben. Két megbízottja volt a közösségnek, egyikük sajnos elhalálozott. A másik személy pedig nem akarja tovább vinni az ügyeket, de helyette se akarja felvállalni senki. Ő kényszeríthető arra, hogy folytatnia kell, vagy nem lesz más megoldás, csak ha komplett kivitelezőt bíz meg a társaság? Ha volt valakinek hasonló tapasztalata, megköszönném ha megosztaná.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #629 Dátum: 2016. November 18. - 09:17:06 »

Van egy kis erdőm egy osztatlan közösben. Két megbízottja volt a közösségnek, egyikük sajnos elhalálozott. A másik személy pedig nem akarja tovább vinni az ügyeket, de helyette se akarja felvállalni senki. Ő kényszeríthető arra, hogy folytatnia kell, vagy nem lesz más megoldás, csak ha komplett kivitelezőt bíz meg a társaság? Ha volt valakinek hasonló tapasztalata, megköszönném ha megosztaná.

Valami nem stimmel.
Egy helyrajzi számon egy erdőgazdálkodó lehet bejegyezve. Meg kell lennie, egy jogosult szakszemélyzetnek, vagyis erdész végzettségű szakirányítónak.
Ha megbízott erdőgazdálkodó meghal, akkor újat kell megválasztani és ő megbízással nyilvántartásba veteti magát erdőgazdálkodóként.
Nem feltétel, hogy tulajdonrésze legyen a erdőterületben.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: