Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152967 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #60 Dátum: 2012. Február 23. - 06:59:29 »

Üdv ! Attila kedvéért  Röhög Stoel Haltenyésztésben  Röhög dolgozva , ráérő időnkben kaszáltuk a gátakat
/ igen jó minőségű , illatos széna /karbantartás céljából .,  mikor megszáradt ledaráltuk / luc. liszt /
korpával - darával egész jó táplálék kiegészítő a sertésnek .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #61 Dátum: 2012. Február 23. - 07:44:39 »

Lacus! Megvan még az a daráló, amelyik szénából lucernalisztet őröl? Megvenném, ha nem túl drága!  Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #62 Dátum: 2012. Február 23. - 07:59:00 »

"Fontos volt az is, hogy a disznó minden este fusson egyet az udvaron. Amíg a gazda az ólat almolta, a disznó szaladgált egyet."

A sógorom így csinál minden este, és a disznói közben vidáman ropogtatják a tyuksz@rt!
 Mit szóltok ehhez?
 Gondolom különféle ásványi anyagok miatt eszik meg, de az Ő disznói soha nem betegek, és úgy esznek, hogy öröm nézni.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #63 Dátum: 2012. Február 23. - 08:09:18 »

"Fontos volt az is, hogy a disznó minden este fusson egyet az udvaron. Amíg a gazda az ólat almolta, a disznó szaladgált egyet."

A sógorom így csinál minden este, és a disznói közben vidáman ropogtatják a tyuksz@rt!
 Mit szóltok ehhez?
 Gondolom különféle ásványi anyagok miatt eszik meg, de az Ő disznói soha nem betegek, és úgy esznek, hogy öröm nézni.

A baromfi nagyon rossz hatásfokkal hasznosítja az abrakot. A tyúkszar jelentős része emésztetlen abraktakarmány.

Annak idején, amikor még csirkehizlalással is foglalkoztak a TSz-ben, voltak kísérletek, hogy a tyúkszart feletessék a hízómarhákkal. Bajuk nem lett tőle, de nem nagy ízlett nekik.
Ekkor jött az isteni szikra, a tyúkszart megkeverték fagylaltporral. Így már egy kicsit vidámabban ették.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #64 Dátum: 2012. Február 23. - 08:30:28 »


A sógorom így csinál minden este, és a disznói közben vidáman ropogtatják a tyuksz@rt!
 Mit szóltok ehhez?
 

A kutyák is ész nélkül zabálják, ha beszabadulnak. Foszfor?   Vállat von
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #65 Dátum: 2012. Február 23. - 08:39:00 »

A baromfi nagyon rossz hatásfokkal hasznosítja az abrakot. A tyúkszar jelentős része emésztetlen abraktakarmány.

Annak idején, amikor még csirkehizlalással is foglalkoztak a TSz-ben, voltak kísérletek, hogy a tyúkszart feletessék a hízómarhákkal. Bajuk nem lett tőle, de nem nagy ízlett nekik.
Ekkor jött az isteni szikra, a tyúkszart megkeverték fagylaltporral. Így már egy kicsit vidámabban ették.
Olvastam egy útleírást egy íjász sráctól aki mindenféle primitív törzseket járt végig. Valahol Polinéziában megérkezett egy törzshöz, magasház, vidáman szaladgáló disznók, minden ami kell egy ilyen helyre. Wc? A ház végében van egy lyuk a padlón.
Lenn a talajszinten pedig a disznók várták izgatottan, hogy lepottyanjon valami. A tiszteletére disznót vágtak Vigyorog
Nagyon udvariasan úgy fogalmazott, hogy "minden vadász tudja, hogy amelyik disznót hallal etették, annak halíze van" Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #66 Dátum: 2012. Február 23. - 08:57:41 »

Olvastam egy útleírást egy íjász sráctól aki mindenféle primitív törzseket járt végig. Valahol Polinéziában megérkezett egy törzshöz, magasház, vidáman szaladgáló disznók, minden ami kell egy ilyen helyre. Wc? A ház végében van egy lyuk a padlón.
Lenn a talajszinten pedig a disznók várták izgatottan, hogy lepottyanjon valami. A tiszteletére disznót vágtak Vigyorog
Nagyon udvariasan úgy fogalmazott, hogy "minden vadász tudja, hogy amelyik disznót hallal etették, annak halíze van" Ördög

Egy kis közmunka, egy kis háztáji, egy kis szarevés, és ha szerényen is, de szépen meg tudnak élni. Nem sokára itt is ez lesz, érdemes tanulni!  OOO
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #67 Dátum: 2012. Február 23. - 08:59:44 »

A KGST-ről született annak idején az a vicc, hogy kb. úgy működik, mint az egyszeri arab, aki egy hónapig bolyongott a sivatagban, mire csontig lesoványodva egy oázishoz ért.
Kérdezik tőle, hogyan élte túl.
- Én ettem a teve szarát, a teve ette az én szaromat, de csak kijutottunk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #68 Dátum: 2012. Február 23. - 09:30:47 »

Soma  Röhög a daráló biztos megvan valahol / nem akartam írni , mikor pihen a tó lucernával van bevetve pár évig /  Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #69 Dátum: 2012. Február 23. - 09:46:44 »

    Ennek a viccnek van igazi régi PARASZT változata ami talán nem is annyira vicc.
   Ha a paraszt nem sz....@...ik az úr nem eszik.
   Néhány hónappal ezelőtt a Dél-Alföldön, a fővárosban élő egyetemistákat láttak vendégül
   állat tartó és zöldséget termelő gazdák.
   Bekapcsolódtak az ottani munkákba,és csodálkoztak mennyi járulékos munka árán kerül tej,hús,zöldség a boltok polcaira.
    Emelem
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #70 Dátum: 2012. Február 23. - 10:15:50 »

A disznóhús nem veszi át annyira a hallisztes takarmány ízét, az inkább a baromfira jellemző, de mostanában a hallisztet teljesen kiváltotta a szója.
Az egyik tanyasi gazda a szomszéd faluban a nem messze lévő baromfi vágóhídról hordta a belet és azzal etette a mangalicáit. Nagyon szépen fejlődtek az állatok.
Az egyik maszek hentes haverom szólt nyáron, hogy mangalicát vág, kell-e belőle valami. természetesen kellett. Délután mentem a húsért, akkor sütötte pont a zsírt.
Már a kapuban megcsapott valami iszonyatos bűz, ami baromfi vágóhidak húslisztüzemére emlékeztetett. A zsír bent sült az épületben a haver meg kint az udvaron Hány.
A lényeg, hogy az említett tanyasi gazdától vette a mangalicát. Az érdekes az volt, hogy sem a húson, sem a szalonnán nem lehetett érezni a csirkebél szagot, de a zsír
sütése közben olyan mennyiségben szabadult föl, hogy edzett haverom sem bírta. Természetesen nem kértem a húsból sem, a töpörtyűről nem is beszélve.
A tyúkszar felhasználása a takarmányba egyébként teljesen elfogadott dolog Lajos által említett okok miatt, de bevált gyakorlat volt valaha a nagy halastavakon, hogy a felszínen
kacsát a víz alatt halat neveltek és csak a kacsákat takarmányozták. Abban az időben még a halnak is halliszt íze volt Ördög.
A falusi portákon felnevelkedő ifjú nemzedékek az udvaron a baromfik között botladozva jó pár kiló tyúkszart elfogyasztottak, kiváltva ezzel a mellékhatásoktól nem mentes védőoltásokat
és a manapság divatos mindenféle immunerősítő drága csodaszereket.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #71 Dátum: 2012. Február 23. - 10:32:42 »

A falusi portákon felnevelkedő ifjú nemzedékek az udvaron a baromfik között botladozva jó pár kiló tyúkszart elfogyasztottak, kiváltva ezzel a mellékhatásoktól nem mentes védőoltásokat
és a manapság divatos mindenféle immunerősítő drága csodaszereket.

Hogy ettem volna arra nem emlékszem de ,beletenyerelni és lépni is egy élmény volt. csak annyi szerencsém legyen az életben! Vigyorog
Még valakinek ötletet adunk: Tyúkszart tesz egy szép dobozba és eladja csodaszerként a civilizációs betegségek ellen. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #72 Dátum: 2012. Február 23. - 10:35:30 »

Tegnap írtam a tojások tápszagáról,de igazából mindenen meg lehet érezni mivel táplálják. Disznó,csirke egyre megy. Büdös és kész. A gyerekkori  disznóvágásokon feldolgozott húsokkal nem volt semmi probléma,akkor még a disznósajtot is meg mertem enni...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #73 Dátum: 2012. Február 23. - 10:39:04 »

Soma " a halnak is halliszt íze volt " ez nem volt jellemző gyakorlat , .a halak kaptak előnevelő tápokat , utána dara , később már csak kukorica és búza ,. esetleg ha volt betegség akkor gyógytáp ,.  Igen vettem ha volt selejt kacsát . A házi koszt rendbe hozta  Igen
alig bírtak totyogni  Taps  OOO nagyon finom lett  OOO
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #74 Dátum: 2012. Február 23. - 10:44:12 »

Hogy ettem volna arra nem emlékszem...

Kérdezd meg a szüleidet. Ők biztosan emlékeznek rá.
A saját fogyasztásomra én sem emlékszem, a gyerekeimére igen.  Röhög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: