Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152707 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #570 Dátum: 2016. Június 02. - 07:57:34 »

Erről jut eszembe, van valakinek régi DUTRA-ja? Az volt a TRAKTOR!  Kacsint

Jó gép volt a maga korában.
Vonóerőben simán verte az 50-es MTZ-t, pedig jóval kisebb volt a motorteljesítménye.
Csak hát azóta eltelt néhány évtized.

Nekem sose volt, bár gondolkodtam a vásárlásán, de lebeszéltek. Azt mondták a hozzáértők, hogy nagyon gyenge rajta a szalagfék, az meg erdőn, dombon nem egy életbiztosítás.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #571 Dátum: 2016. Július 07. - 09:39:02 »



http://totalcar.hu/tesztek/haszon/2016/07/06/renner_5044_bemutato/

Szívesen megnézném, tesztelném.
Tetszik a dutrás felépítés és az ebből eredő súlyeloszlás, a formás külcsín, a kezelőszervek egyszerűsége, a "virsli" gumik.
Aztán úgyis mindent az ára fog eldönteni. Véleményem szerint ez az 50 lovas változat 5-6 MFt-ig lehet versenyképes.

Naplózva

Üdv: Bence
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #572 Dátum: 2016. Július 07. - 09:47:31 »


http://totalcar.hu/tesztek/haszon/2016/07/06/renner_5044_bemutato/

Szívesen megnézném, tesztelném.
Tetszik a dutrás felépítés és az ebből eredő súlyeloszlás, a formás külcsín, a kezelőszervek egyszerűsége, a "virsli" gumik.
Aztán úgyis mindent az ára fog eldönteni. Véleményem szerint ez az 50 lovas változat 5-6 MFt-ig lehet versenyképes.


Az az ár a teteje kell,hogy legyen,mert pont abban a szegmensben uralkodik az mtz. Én is kiváncsi leszek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #573 Dátum: 2016. Július 07. - 09:57:45 »

Az az ár a teteje kell,hogy legyen,mert pont abban a szegmensben uralkodik az mtz. Én is kiváncsi leszek.

Ha annyi lenne mint az MTZ, akkor nálam nem lenne kérdés.  Igen
Naplózva

Üdv: Bence
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #574 Dátum: 2016. Július 07. - 11:37:12 »

Nem az MTZ alternatívája.
Ez kerti traktor. Szőlőbe, gyümölcsösbe, kertészetbe, erdészeti csemeteápolásba, kommunális célokra.
Az MTZ meg szántóföldre és közútra.
1800 kilóval nem lehet sem érdemi talajmunkát végezni, sem komolyabb pótkocsit vontatni.
Nem azt akarom mondni, hogy nem lesz jó gép, kifejezetten tetszik a srác mezőgazdasági gépekről vallott filozófiája, csupán azt, hogy arra kell használni, amire való.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #575 Dátum: 2016. Július 14. - 11:12:45 »

Két haláleset három héten belül. Mindkét áldozat kollégám volt.

http://www.kanizsaujsag.hu/hirek/32103/halalos-traktorbaleset-gelsen/

http://www.hirekma.hu/hir/2012542/traktorbaleset-gelsen-nem-tudtak-ujraeleszteni-a-ferfit.html

Szóval nem véletlen az, hogy amikor traktoros kérdés merül fel itt a Fórumon, az az első kérdésem az, hogy milyenek a terepviszonyok. Dombon, hegyen az autó sem játék, a traktor meg pláne nem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #576 Dátum: 2016. Július 14. - 15:13:03 »

Az Édesapám is mesélt sok balesetről.
Mondta hogy anno a legveszélyesebb munka az volt amikor az éjszakai talajmunkáknál valaki a "sorjelző" volt egy kis petrólámpával. Sokan aludtak el és ébredtek egy traktorral.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #577 Dátum: 2016. Július 14. - 15:31:45 »

Az Édesapám is mesélt sok balesetről.
Mondta hogy anno a legveszélyesebb munka az volt amikor az éjszakai talajmunkáknál valaki a "sorjelző" volt egy kis petrólámpával. Sokan aludtak el és ébredtek egy traktorral.

Vagy amikor a kardán elkapja a nadrágszárát, mikor a traktorista a mezőn egymaga van, mivel reflexből az első dolog falun jó messzire elhajítani a védőburkolatot.  Vállat von Nagyapám mesélte, emlékeim szerint a gépész kartárs ott megmaradt, szaladni mondjuk utána nemigen kellett többet azzal a lábbal.

Vagy amikor elkap a körbálázó, ez a napokban megint előfordult  Fejvakarás na azt pl. gőzöm nincs, hogy csinálja a gép, de sajnos ezek szerint tudja.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #578 Dátum: 2016. Július 14. - 15:34:54 »

A körbálázós gép javításba szerintem minden megyében haltak már meg,
Az a baj, hogy ekkora gépeknél sokkal több a haláleset mint a baleset sajnos.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #579 Dátum: 2016. Július 14. - 18:00:46 »

A körbálázós gép javításba szerintem minden megyében haltak már meg,
Az a baj, hogy ekkora gépeknél sokkal több a haláleset mint a baleset sajnos.
Pedig csak egy mozdulat kikapcsolni a hajtást. Így lesz gyakori utolsó gondolat,hogy: " F.szom ebbe a kóróba,hogy tudott ide beszorulni...Nem érem el bazmeg..." Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #580 Dátum: 2016. Július 14. - 18:20:48 »

Két haláleset három héten belül. Mindkét áldozat kollégám volt.

...

Szomorú! Nyugodjanak békében!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #581 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 18:32:52 »

http://index.hu/gazdasag/2016/08/26/arra_sincs_eleg_ember_hogy_a_gyumolcsot_leszedjek/
Sajnos csak megerősíteni tudom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #582 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 20:08:39 »


Üdv! Nem értek hozzá, de nem lehetne ismét az iskolák felé nyitni, hirdetni, reklámozni. A lányom érettségiéhez szükséges 50 órai munkát, úgy kellett vadászni. És nagyon örült a 16 000 forintjának. Szerintem csak akarás kérdése. Én az almáskertben dolgoztam annó és a kukoricatörőgép után bengésztem tanulóként. De ez biztosan nem csak nekem jutott eszembe.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #583 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 20:26:22 »

Üdv! Nem értek hozzá, de nem lehetne ismét az iskolák felé nyitni, hirdetni, reklámozni. A lányom érettségiéhez szükséges 50 órai munkát, úgy kellett vadászni. És nagyon örült a 16 000 forintjának. Szerintem csak akarás kérdése. Én az almáskertben dolgoztam annó és a kukoricatörőgép után bengésztem tanulóként. De ez biztosan nem csak nekem jutott eszembe.  Emelem
Ez a munka szeptembertől novemberig tart. Nem tudom melyik iskola engedne el tömegesen diákokat. A közmunka sem sokat lendít a helyzeten.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #584 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 20:51:16 »

Ez a munka szeptembertől novemberig tart. Nem tudom melyik iskola engedne el tömegesen diákokat. A közmunka sem sokat lendít a helyzeten.

Mezőgazdasági szakiskolák pl. Az én időmben vittek minket gyakorlat címén hibridkukoricát törni, szőlőt szüretelni, metszeni. A hét öt napjából egy nap teljes gyakorlati oktatás volt, ötödikbe technikusként pedig már kettő.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: