Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152911 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #555 Dátum: 2016. Május 18. - 13:42:57 »

Itt már dönteni kéne, hogy kis teljesítményű szántóföldi traktorról beszéljünk, vagy egy nagyobb teljesítményű kerti-szőlészetiről.

Utóbbiban a szlovén AGT (25-35 ló), vagy valamelyik kisebb Carraro.
Nézegettem anno az AGT-t én is, de kevésnek éreztem benne a vasat. A Carraro jóval vaskosabb cucc.
Szántóföldiben egy kisebb Zetor, vagy MTZ 550-552 illetve újabbak közül a 660-asok.

Kérdés, hogy mennyire fontos a fordulékonyság ill. a szélesség. A szélesség stabilizál domboldalakon, meg gödrös utakon, viszont szűk helyeken nehezebben tudsz mozogni vele. A kertiek egy része törzscsuklós, nagyon jó fordulékonysággal és némi gyakorlattal egytengelyes pótot szinte bárhova be tudsz vele tolni.

Biztosan jók a használt japánok, csak hát az alkatrész...

Szervusz Lajos!

Köszönöm a tippeket, szerintem maradunk a kisebb kategória elvénél és akkor a szántás el van engedve, mert a szántással is szóba jöhető földterületek nagysága nem akkora terület, hogy ezért ennyivel nagyobb teljesítményű vas kelljen mint az 550-es. Így az MTZ 550 méretben már túlmutat azon, amire gondoltam, az AGT-k meg 2 millió Ft körül mozognak használtan, pedig szimpatikus, csak a költségvetésem kisebb.

Rába 15 volt a közelben, azt tudom, hogy méretéhez képest elég kompakt és nagyon pici a fordulóköre, ami az egyik fő, azaz a fűnyírói tevékenységnél biztos hálás. Igazából a hirdetésben szereplő képek alapján szűkítettem a  kört, mert kevés üzemórára kellene valami, amihez tényleg nem horror az alkatrész beszerzése. Úgy érzem akkor meg kell próbálnom beszélni a Kisöreggel, hátha meggondolta magát a TZ4K-val kapcsolatban.  Mosolyog
A Zetor 3011 szerinted nagyobb lehet, mint amit én keresnék?
 
Üdv.: p.pocok
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #556 Dátum: 2016. Május 18. - 13:53:31 »

Szia Lajos.

Én a TZ-t akarom lecserélni valami combosabbra... dimben dombon kevés a 14 le talajmaróval, szárzúzóval, főleg, hogy csak az első tengely hajt. A régebbi Carraro, Ferrari, Goldoni kistrakik tetszenek 35-50 le kategóriában.
Szerinted szabad-e egy 20 éves ámde jó állapotú gépre 2 millát kiadni? Alkatrészt ezekhez lehet beszerezni?

 Emelem


Nem tudom, ahhoz keveset használtuk még őket, hogy hosszú távú megbízhatóságukról véleményt mondjak.
Carraro alkatrészben az Agrolánc szerintem elég jó, ami kellett eddig, azt aránylag gyorsan beszerezték. Ránézésre a Ferrari szinte dettó ugyanaz, mintha csak az emblémalovak száma volna más.

Villányban használnak pár pincészetben régebb óta ilyen gépeket, egy ottani használót kéne megkeresni, hogy mennyi üzemóránál nyúlik ki nagyon a gép.
Ha Villány messze van, rámész az Agrolánc honlapjára, van olyan menüpont, hogy referenciák. Ott egy elég hosszú névsor van típusra bontva, hogy hol, milyen típusú gép működik. Keres egy, a közeledben lévő pincészetet, aztán beszélgess el a traktorossal. A szőlészek biztosan hegyen használják. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #557 Dátum: 2016. Május 18. - 14:04:11 »


A Zetor 3011 szerinted nagyobb lehet, mint amit én keresnék?
 


Az egy kétkerék hajtású, szántóföldi traktor.
 
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #558 Dátum: 2016. Május 18. - 14:48:25 »

Szia Lajos.

Én a TZ-t akarom lecserélni valami combosabbra... dimben dombon kevés a 14 le talajmaróval, szárzúzóval, főleg, hogy csak az első tengely hajt. A régebbi Carraro, Ferrari, Goldoni kistrakik tetszenek 35-50 le kategóriában.
Szerinted szabad-e egy 20 éves ámde jó állapotú gépre 2 millát kiadni? Alkatrészt ezekhez lehet beszerezni?

 Emelem



Nem nekem címezted,de amint adódik a lehetőség,én veszek egy kis Belorust...320-ast. Van ződbe is... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #559 Dátum: 2016. Május 18. - 20:37:54 »

Nem nekem címezted,de amint adódik a lehetőség,én veszek egy kis Belorust...320-ast. Van ződbe is... Vigyorog

Azért előtte beszélj olyannal, aki egy ideje használja.
Pont a napokban mondta valamelyik közmunkás, hogy sok problémájuk van a váltójával.
Igaz, amit közmunkások használnak....
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #560 Dátum: 2016. Május 18. - 21:08:39 »

Azért előtte beszélj olyannal, aki egy ideje használja.
Pont a napokban mondta valamelyik közmunkás, hogy sok problémájuk van a váltójával.
Igaz, amit közmunkások használnak....
Az AGT-t is leamortizálják,sajnos. Nem mindenütt (sehol se) jut rá odafigyelő sofőr. Vettünk tavaly egy nagy 82-est. Darabos a váltója,de dolgozik szépen,pedig nálunk sem egygazdás. A Zetor Proximánkhoz képest faék,de amit várunk tőle,azt hozza.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #561 Dátum: 2016. Május 19. - 07:42:23 »


Nem tudom, ahhoz keveset használtuk még őket, hogy hosszú távú megbízhatóságukról véleményt mondjak.
Carraro alkatrészben az Agrolánc szerintem elég jó, ami kellett eddig, azt aránylag gyorsan beszerezték. Ránézésre a Ferrari szinte dettó ugyanaz, mintha csak az emblémalovak száma volna más.

Villányban használnak pár pincészetben régebb óta ilyen gépeket, egy ottani használót kéne megkeresni, hogy mennyi üzemóránál nyúlik ki nagyon a gép.
Ha Villány messze van, rámész az Agrolánc honlapjára, van olyan menüpont, hogy referenciák. Ott egy elég hosszú névsor van típusra bontva, hogy hol, milyen típusú gép működik. Keres egy, a közeledben lévő pincészetet, aztán beszélgess el a traktorossal. A szőlészek biztosan hegyen használják. 
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #562 Dátum: 2016. Május 19. - 22:58:27 »

Ezt mind komolyan gondoltam..
Szóval villányi vagyok, utánakérdezhetek a carraroknak, jár erre egy pár...
Utb nem jöhet szóba?
A mienk 20 éves, önindító volt eddig reparálva. Igaz nem is megy minden nap, nem is kényelmes, de igénytelen.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #563 Dátum: 2016. Május 20. - 21:51:27 »

Ma búzapermetezésből vonultunk hazafelé, én vezettem a konvojt, utánam a permetezős traktor, a végén pedig a vízszállító. Hirtelen satuféket kellett nyomni a Niván, előttem a dűlőúton egy bíbiccsalád kóválygott, bíbicmama négy apró csibével. Egy kicsit színészkedett a mama, de a csibék csak nem akartak lemenni az útról, úgyhogy nekem kellett leterelgetnem őket, közbe a traktorosok el nem tudták képzelni, mi a fenéért szaladgálok az úton. Bíbicmama elrepült úgy kétszáz méterre, remélem utánunk csak összeszedte a gyerekeit, mert ahányan voltal annyifelé szaladtak.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #564 Dátum: 2016. Május 21. - 21:47:54 »


 Feri!  Igen  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #565 Dátum: 2016. Június 01. - 10:08:30 »

http://www.szabadfold.hu/zoldfold/zajlik_mar_a_nyuzoproba_


Szurkolok neki, hogy sikerüljön.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #566 Dátum: 2016. Június 01. - 11:17:27 »

Igen Tetszik.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #567 Dátum: 2016. Június 01. - 15:08:24 »


Erről jut eszembe, van valakinek régi DUTRA-ja? Az volt a TRAKTOR!  Kacsint
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #568 Dátum: 2016. Június 01. - 16:01:43 »

Erről jut eszembe, van valakinek régi DUTRA-ja? Az volt a TRAKTOR!  Kacsint

A rokonságban van két UE 28-as, tudnék érdekes dolgokat mesélni, az egyik csak alkatrésznek, de a másik napi használatban, van az igazság az, hogy kell azokat javítgatni rendesen, és az alkatrésszel is vannak gondok, a főtengely tavaly volt felköszörülve most jó, de olyan igazi foglalkoztatós gép mindig van valami vele. Emelem (Persze ha valaki csak hagyomány őrzésből tart egy ilyet és falunapkor előveszi akkor elmegy sokáig.)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #569 Dátum: 2016. Június 01. - 16:15:49 »

A rokonságban van két UE 28-as, tudnék érdekes dolgokat mesélni, az egyik csak alkatrésznek, de a másik napi használatban, van az igazság az, hogy kell azokat javítgatni rendesen, és az alkatrésszel is vannak gondok, a főtengely tavaly volt felköszörülve most jó, de olyan igazi foglalkoztatós gép mindig van valami vele. Emelem (Persze ha valaki csak hagyomány őrzésből tart egy ilyet és falunapkor előveszi akkor elmegy sokáig.)

A mezőgazdasági szakközépben az volt a kedvencünk. Mindenki azt akarta vezetni azon akart dolgozni - szerintem akkor jónak számított. Majdnem 40 éve !   Rííí Rííí Rííí
Közben hoztak be vele egykorú vagy öregebb nyugati "leharcolt" traktorokat pl. Deutz hát azok is  Igen csak akkor nem ismertük.     Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: