Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152800 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #540 Dátum: 2015. December 30. - 11:08:52 »

Mit akarsz vele csinálni és hol?

15 ló nagyjából elég egy 100-120 cm-es fűnyíróhoz, meg egy ugyanekkora talajmaróhoz, elhúz kb. 10 mázsa hasznos terhet, 3-5 mázsát megemel a hátulja, eltol egy méteres tolólapot hóban.
Szántani ne akarj vele.
Ha találsz egyforma kerekű típust, azt vedd meg. Négy azonos méretű kerék (kategóriájában) nagyon nagyot húz.
Ha kabin is kéne - egy traktornak nem vennék nyitott változatot a Rába 15 tapasztalatait összegezve - akkor nézd meg a kis MTZ-t. Újonnan is 3 körül van. Tapasztalatom ugyan csak a nagyobbal van (MTZ-82), de az pozitív. Olcsó, fillérekből, útszélen javítható. Nem egy emberbarát gép, de nem ülsz rajta éven át, napi 12 órát.

Fontos szempont a nyomtáv. Ha szőlőbe, gyümölcsösbe, netán csemeteápolásba kell, keskeny legyen, az viszont borulékony. A nyugdíjazott kisrába helyébe nemrég egy Carraro lépett. Ahogy elhoztuk, rögtön vettem hozzá egy széles gumit kifordított felnivel, így kerékcserével 100-145 cm között változtatható a szélessége. Tapasztalatról még korai beszámolni, 500 üzemórát ment csak, ez gyakorlatilag semmi. A kisrábával, meg a T4K-val az a baj, hogy ugyanaz a kardán hajtja a hátulját, meg a TLT-t. Magyarul, ha motorfordulatos eszközt üzemeltetsz, csak első hajtás van, komolyabb parton nem megy fel. Egyébként nagyon szerettem ezt a gépet, olcsó, igénytelen és megbízható.



Fő célja a telek, kert karbantartása lenne, otthon is (ez optimista prognózis szerint is cca. max 3000 m2) nagyanyámnál is (ott azért az kertestől üti a hektárt, ha elfér a hegyen a szőlő között, akkor meg pláne), persze mindezt hobbiból, ami annyit tesz, hogy ha kap egy évben 20 üó-t, akkor, lehet hogy sokat mondok. Nagy(obb) traktor van a családban, de tudod, olyan ez, mint a stihlfűrész. Mindenkinek van, oszt a végén vettem egyet magamnak, hogy nagyanyámnak valaki vágja össze a fáját  Ördög . Talajmaró, fűnyíró(ha elviszi, akár Y késes szárzúzó), meg ha nagyon nem bírok magammal, egy 1 fejes ágyeke lenne a munkaeszköz. Általában helyből van a legkevesebb, meg nagy pénzt nem szeretnék ölni bele, ezért nézegettem a kicsiket. Ha még adná Isten, utánfutóval is ráncigálható lenne (pl. B-s jogsival), az csak emelne a fényen.  Vigyorog Ha nem, az se baj, szerintem ezek az első furgonba beférnek.

Ahogy a netes videókat nézegettem - Karácsonykor az összeset  Nyihi - ennél sem független a kardánkihajtás. Magyarán, mikor a polgár kinyomja a kuplungot, megáll a talajmaró is, amikor tolat, elindul szembe.

Az a Carraro....  Igen

ui. Tudom, hogy a fenti célnak egy jobb karban levő rotakapa/fűnyíró is tökéletes alternatívája lenne, ezért kezdtem úgy az egészet, hogy ugye a hülyebogár...  Stoel

Ja, a "hol?" kimaradt: komoly hegy-völgy nem jön szembe, inkább sík terület.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #541 Dátum: 2015. December 30. - 13:05:24 »

2 hete vitte el egy kereskedő a Kft-nkből a Carraro TF 7400-at.Csak nem Hozzád került? Mondjuk mi adtuk hozzá a széles-, és a keskeny gumit is,felnire szerelve.

A miénk új gép volt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #542 Dátum: 2015. December 30. - 13:20:29 »

Fő célja a telek, kert karbantartása lenne, otthon is (ez optimista prognózis szerint is cca. max 3000 m2) nagyanyámnál is (ott azért az kertestől üti a hektárt, ha elfér a hegyen a szőlő között, akkor meg pláne), persze mindezt hobbiból, ami annyit tesz, hogy ha kap egy évben 20 üó-t, akkor, lehet hogy sokat mondok. Nagy(obb) traktor van a családban, de tudod, olyan ez, mint a stihlfűrész. Mindenkinek van, oszt a végén vettem egyet magamnak, hogy nagyanyámnak valaki vágja össze a fáját  Ördög . Talajmaró, fűnyíró(ha elviszi, akár Y késes szárzúzó), meg ha nagyon nem bírok magammal, egy 1 fejes ágyeke lenne a munkaeszköz. Általában helyből van a legkevesebb, meg nagy pénzt nem szeretnék ölni bele, ezért nézegettem a kicsiket. Ha még adná Isten, utánfutóval is ráncigálható lenne (pl. B-s jogsival), az csak emelne a fényen.  Vigyorog Ha nem, az se baj, szerintem ezek az első furgonba beférnek.

Ahogy a netes videókat nézegettem - Karácsonykor az összeset  Nyihi - ennél sem független a kardánkihajtás. Magyarán, mikor a polgár kinyomja a kuplungot, megáll a talajmaró is, amikor tolat, elindul szembe.

Az a Carraro....  Igen

ui. Tudom, hogy a fenti célnak egy jobb karban levő rotakapa/fűnyíró is tökéletes alternatívája lenne, ezért kezdtem úgy az egészet, hogy ugye a hülyebogár...  Stoel

Ja, a "hol?" kimaradt: komoly hegy-völgy nem jön szembe, inkább sík terület.  Wave

Erre a célra egy keveset használt TZ4K-t, vagy Rába 15-t vennék. Olcsó, igénytelen, és viszonylag jó alkatrészellátása van. Nem vagyok biztos abban, hogy ha egy 20 éves japán traktorban elrottyan valami, azt be tudod majd szerezni. A rotakapa, meg a fűnyíró szerintem nem alternatíva. Körülbelül a negyediket fogod kidobni, amikor a kisrába még mindig pöccre indul. Ezek még vasból vannak, nem bádogból. A miénk 1988-as gyártású, újonnan vettem, 2-3 alkalommal látta összesen szerelő. Talán kuplungot cseréltünk benne, meg a kormányműben törött el egyszer valami.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #543 Dátum: 2016. április 21. - 17:09:54 »

Mezőgazdákat kérdezem?
Mitől van az, hogy egész nap nyugodt a határ, aztán este kimegyek vadászi, sötétedés után körbe bekapcsolódik néhány millió lumen és elkezdenek dolgozni a gépek?
Pénteken és szombaton ez a tevékenység hatványozódik.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #544 Dátum: 2016. április 21. - 17:22:31 »

Mezőgazdákat kérdezem?
Mitől van az, hogy egész nap nyugodt a határ, aztán este kimegyek vadászi, sötétedés után körbe bekapcsolódik néhány millió lumen és elkezdenek dolgozni a gépek?
Pénteken és szombaton ez a tevékenység hatványozódik.


A gazdák rossz alvók és nem járnak se templomba se Tescoba  !     Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #545 Dátum: 2016. április 21. - 17:55:12 »

Mezőgazdákat kérdezem?
Mitől van az, hogy egész nap nyugodt a határ, aztán este kimegyek vadászi, sötétedés után körbe bekapcsolódik néhány millió lumen és elkezdenek dolgozni a gépek?
Pénteken és szombaton ez a tevékenység hatványozódik.

Permetezni,vegyszerezni a méhek és a szél miatt csak este lehet. A többit meg mikor ráérünk. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #546 Dátum: 2016. április 21. - 21:03:01 »

Permetezni,vegyszerezni a méhek és a szél miatt csak este lehet. A többit meg mikor ráérünk. Vigyorog
Láttál te már szőlősgazdát éjszaka, fejlámpával permetezni?
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #547 Dátum: 2016. április 21. - 21:39:18 »

Láttál te már szőlősgazdát éjszaka, fejlámpával permetezni?
 Röhög
Ha apósom a főnök,akkor még a tökömre kötött lámpa fényénél kapálás sem kizárt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #548 Dátum: 2016. április 22. - 03:06:05 »

Láttál te már szőlősgazdát éjszaka, fejlámpával permetezni?
 Röhög
Csak füvet nyírni. De nem volt fejlámpája, az asszony világított neki... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #549 Dátum: 2016. április 22. - 07:51:19 »

Permetezni,vegyszerezni a méhek és a szél miatt csak este lehet. A többit meg mikor ráérünk. Vigyorog

Én  hajnalban szoktam amíg tart a szélcsend és nincs perzselő meleg (nyáron).
Este vadászni szeretek...meg hajnalban is inkább.  Vigyorog
Naplózva

Üdv: Bence
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #550 Dátum: 2016. április 22. - 08:29:02 »

Mezőgazdákat kérdezem?
Mitől van az, hogy egész nap nyugodt a határ, aztán este kimegyek vadászi, sötétedés után körbe bekapcsolódik néhány millió lumen és elkezdenek dolgozni a gépek?
Pénteken és szombaton ez a tevékenység hatványozódik.


A növénytermesztés idényjellegű.
Akkor elvégezni, amikor a talaj, az időjárás, engedi és amikor a növény élettana szerint a legideálisabb. Ilyenkor nincs szabadidő, csak munka van.
Sok olyan gazda is lehet, aki mellékállásban nyomja, ezért a főmunkahelyén letészi a lantot, aztán este meg hétvégén igyekszik helytállni a szántóföldön.
Novembertől februárig biztosan nincs ilyen nagy nyüzsi a határban.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #551 Dátum: 2016. április 26. - 18:56:20 »

A kommentek miatt tettem fel. Az a baj,hogy nem mi adjuk a piacon 500 Ftért az almát... Tőlünk 90-nél drágábban még nem vittek el almát. A bárókat a paraszttal sem kellene összekeverni. Mi tényleg ebből élünk.
http://m.origo.hu/gazdasag/20160426-gyumolcstermes.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #552 Dátum: 2016. Május 17. - 16:20:45 »

Mit akarsz vele csinálni és hol?

15 ló nagyjából elég egy 100-120 cm-es fűnyíróhoz, meg egy ugyanekkora talajmaróhoz, elhúz kb. 10 mázsa hasznos terhet, 3-5 mázsát megemel a hátulja, eltol egy méteres tolólapot hóban.
Szántani ne akarj vele.
Ha találsz egyforma kerekű típust, azt vedd meg. Négy azonos méretű kerék (kategóriájában) nagyon nagyot húz.
Ha kabin is kéne - egy traktornak nem vennék nyitott változatot a Rába 15 tapasztalatait összegezve - akkor nézd meg a kis MTZ-t. Újonnan is 3 körül van. Tapasztalatom ugyan csak a nagyobbal van (MTZ-82), de az pozitív. Olcsó, fillérekből, útszélen javítható. Nem egy emberbarát gép, de nem ülsz rajta éven át, napi 12 órát.

És, ha erőben egy kategóriával feljebb gondolkodik az ember?
Hasonló terepviszonyok, hasonló felhasználási kör szőlő és hegy nélkül. Főleg fűkaszálás, termény (esetleg vízszállítás dagonyába), ágaprító, talajmaró, de nem lenne elhanyagolható szempont az sem, hogy akkor már a kertet is elő tudjam vele készíteni, tehát ott már játszik például a szántás is.
B kategóriás jogsi van hozzá és az alkatrész ellátottság gondolatmenetével egyetértve a japánokat annyira nem néztem meg, bár a Kubotákról már olvastam jókat imitt-amott.
Ezekkel a paraméterekkel nem nagyon néztem körbe, de ami szemet szúrt a Zetor 3011, 5-800.000 Ft között elérhető. Vélemény?

Ha pl. a szántást elengedem és a RÁBA 15 – TZ4K méretű tengelyen gondolkodom akkor beszerzésben nyilván olcsóbb lenne a történet. 
Volna is a közelemben egy megkímélt TZ4K, de az Öreg amíg él nem adja el az tuti, pedig már nem nagyon használja.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #553 Dátum: 2016. Május 18. - 11:04:12 »

Itt már dönteni kéne, hogy kis teljesítményű szántóföldi traktorról beszéljünk, vagy egy nagyobb teljesítményű kerti-szőlészetiről.

Utóbbiban a szlovén AGT (25-35 ló), vagy valamelyik kisebb Carraro.
Nézegettem anno az AGT-t én is, de kevésnek éreztem benne a vasat. A Carraro jóval vaskosabb cucc.
Szántóföldiben egy kisebb Zetor, vagy MTZ 550-552 illetve újabbak közül a 660-asok.

Kérdés, hogy mennyire fontos a fordulékonyság ill. a szélesség. A szélesség stabilizál domboldalakon, meg gödrös utakon, viszont szűk helyeken nehezebben tudsz mozogni vele. A kertiek egy része törzscsuklós, nagyon jó fordulékonysággal és némi gyakorlattal egytengelyes pótot szinte bárhova be tudsz vele tolni.

Biztosan jók a használt japánok, csak hát az alkatrész...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #554 Dátum: 2016. Május 18. - 13:07:58 »

Itt már dönteni kéne, hogy kis teljesítményű szántóföldi traktorról beszéljünk, vagy egy nagyobb teljesítményű kerti-szőlészetiről.

Utóbbiban a szlovén AGT (25-35 ló), vagy valamelyik kisebb Carraro.
Nézegettem anno az AGT-t én is, de kevésnek éreztem benne a vasat. A Carraro jóval vaskosabb cucc.
Szántóföldiben egy kisebb Zetor, vagy MTZ 550-552 illetve újabbak közül a 660-asok.

Kérdés, hogy mennyire fontos a fordulékonyság ill. a szélesség. A szélesség stabilizál domboldalakon, meg gödrös utakon, viszont szűk helyeken nehezebben tudsz mozogni vele. A kertiek egy része törzscsuklós, nagyon jó fordulékonysággal és némi gyakorlattal egytengelyes pótot szinte bárhova be tudsz vele tolni.

Biztosan jók a használt japánok, csak hát az alkatrész...

Szia Lajos.

Én a TZ-t akarom lecserélni valami combosabbra... dimben dombon kevés a 14 le talajmaróval, szárzúzóval, főleg, hogy csak az első tengely hajt. A régebbi Carraro, Ferrari, Goldoni kistrakik tetszenek 35-50 le kategóriában.
Szerinted szabad-e egy 20 éves ámde jó állapotú gépre 2 millát kiadni? Alkatrészt ezekhez lehet beszerezni?

 Emelem


Naplózva

Üdv: Bence
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: