Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152788 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #525 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 20:35:20 »

Én inkább "unatkozó" immunrendszert mondanék.
Aminek a fertőtlenítés az oka.

Aztán esetleg ludasak lehetnek a különféle vegyszermaradékok, vegyszerszármazékok, amiket az élelmiszeripar nap-mint-nap belénk tol.
Ha tetszik, ha nem...

 Stoel én pl.  különféle daganatos betegségek fő kiváltóinak ezeket tartom. De ez csak az én hozzá nem értő véleményem.  Stoel
Én sem értek hozzá, de hasonlóan gondolom. Amik eddig felvetődtek az első parlagfüves hozzászólás óta- Balkóbátya ,,tollából"- azok szerintem mind-mind hozzájárulnak a romlásunkhoz. Elkényelmesedik a szervezet, mellé kap egy kis mérget innen-onnan, amik túl újak ahhoz, hogy alkalmazkodjunk hozzá, és kész. Amég tudsz dolgozni, addig megveszed a gyógyszert, aztán meg nyugdíjig már úgysem húzod. Tiszta biznisz. Kivétel persze mindig van....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #526 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 20:52:57 »

Nemrégen olvastam egy tanulmányt az allergiáról, és igazából a stresszes életmódot is megjelölték mint az immunrendszer nagymértékű gyengítőjét!  Azt írta a szerző, hogy a stressz ma már kortól, nemtől, foglalkozástól független, és már a gyerekek is részesülnek belőle rendesen!  A kicsi gyerekeknél a szülők ingerültsége, idegessége, türelmetlensége is stresszt okoz. Hát elgondolkodtató.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #527 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 21:21:15 »

Nemrégen olvastam egy tanulmányt az allergiáról, és igazából a stresszes életmódot is megjelölték mint az immunrendszer nagymértékű gyengítőjét!  Azt írta a szerző, hogy a stressz ma már kortól, nemtől, foglalkozástól független, és már a gyerekek is részesülnek belőle rendesen!  A kicsi gyerekeknél a szülők ingerültsége, idegessége, türelmetlensége is stresszt okoz. Hát elgondolkodtató.
Ez az egyik ok szerintem is. Csernobil hatásáról meg inkább el sem kezdem a véleményem hangoztatni. Szerintem sokkal rosszabb mint hinnénk. A tantestület kb. 70 %-a pajzsmirigybeteg. A többinek még nem derült ki.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #528 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 11:43:30 »

Lehet, hogy a humorban lenne inkább a helye, mindenesetre megvinnyogtam. Gyors fejszámolás, szerintem ez olyan alulról egy millás önjáró szék.

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #529 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 12:30:30 »

Lehet, hogy a humorban lenne inkább a helye, mindenesetre megvinnyogtam.

Nem kell ezért külországba menni, magyarba is van ilyen okos! Valaki kitalálta, hogy mivel belsőégésű motort tilos a Balatonon használni, aggregátról fogja táplálni a villanymotort a vitorlásán! Emlékszel Feri?  Ördög
Állítólag e-mailt írt a vízi rendészetnek, állásfoglalást kért ez ügyben. Máig röhögnek rajta, vagy már nem él, mert egy hosszú sorozattal bele lőtték a vízbe, nem tudom.  Fejvakarás
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #530 Dátum: 2015. Szeptember 06. - 16:06:28 »

Nem kell ezért külországba menni, magyarba is van ilyen okos! Valaki kitalálta, hogy mivel belsőégésű motort tilos a Balatonon használni, aggregátról fogja táplálni a villanymotort a vitorlásán! Emlékszel Feri?  Ördög
Állítólag e-mailt írt a vízi rendészetnek, állásfoglalást kért ez ügyben. Máig röhögnek rajta, vagy már nem él, mert egy hosszú sorozattal bele lőtték a vízbe, nem tudom.  Fejvakarás
Nálunk a Velencei- tavon pár éve még használták.
Elektromotor- akkumulátor- agregátor.
 Vigyorog
Van erre jogszabály?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #531 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 11:26:36 »

Ha van közöttünk olyan, aki már nálam jobban beleásta magát az új AKG-ba és esetleg még haszonbérlettel kapcsolatban is tájékozottabb mint én,akkor keressen már meg privátban egy kérdés erejéig...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #532 Dátum: 2015. Október 07. - 22:04:52 »

Holnap megindul a kukorica betakarítása a falu (ez a falu város.. Ördög) melletti táblákon. 15-20 mázsa hektáronkénti átlaggal lehet számolni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #533 Dátum: 2015. Október 08. - 07:33:39 »

Az bizony elég karcsú, Tanár úr!
Nálunk én bízom az átlag 70-ben. A dombokat már leszedtük, ott inkább csak 60 körül volt, de a lapok most jönnek, amik azért jelentősen emelik az átlagot.

Ára nincs egyébként a várhatóan alacsony termés ellenére sem, 45-ért úgy kell eltukmálni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #534 Dátum: 2015. December 30. - 07:36:06 »

Kedves fórumtársak!

Japán kistraktorok körüli hülyebogár zümmög a fejemben.  Vállat von  Az volna a kérdésem, hogy van-é valamelyikőtöknek, vagy tágabb családban/ rokonságban-é esetleg. A szubkompakt kategória érdekelne (15-16 Le körüli), minden pozitív és negatív tapasztalattal. Van-e standard gyengéjük, buktatójuk, lehet-e hinni a marketingdumának, hogy a kevés üzemóra (~5-600) miatt örök darabok, mint a nyomorúság, stb.

Köszönettel:

doki 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #535 Dátum: 2015. December 30. - 08:25:35 »

Kedves fórumtársak!

Japán kistraktorok körüli hülyebogár zümmög a fejemben.  Vállat von  Az volna a kérdésem, hogy van-é valamelyikőtöknek, vagy tágabb családban/ rokonságban-é esetleg. A szubkompakt kategória érdekelne (15-16 Le körüli), minden pozitív és negatív tapasztalattal. Van-e standard gyengéjük, buktatójuk, lehet-e hinni a marketingdumának, hogy a kevés üzemóra (~5-600) miatt örök darabok, mint a nyomorúság, stb.

Köszönettel:

doki 

Szia!
Nekünk egy iseki 25 lovas van. Lassan 30 éves, nálunk 5 éve van, apósom nyúzza, a szó szoros értelmében. Most volt átvizsgáláson, gyakorlatilag semmi baja. A hozzá való eszközöket kell használni, nem az Mtz-hez valót...meg évente cseréljük az olajat és zsirozzuk. Nem vagyunk szerelők, ennyit csinálunk vele.
Mi most nézegetünk az iseki mellé egy nagyobbat. A szerelőnk azt mondta, hogy a kubota és a janmar a legbiztosabb működésű kistraki. A régiek is, meg az újak is.
Anno mi is majd egy fél évig jártunk mindenfelé, amíg ez meglett. Filóztunk új kínain is, de elvetettük a szerelők tanácsára.
Ha van még kérdésed-kérèsed irj v hívj.

Üdv.
Péter
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #536 Dátum: 2015. December 30. - 08:46:21 »

Szia!
Nekünk egy iseki 25 lovas van. Lassan 30 éves, nálunk 5 éve van, apósom nyúzza, a szó szoros értelmében. Most volt átvizsgáláson, gyakorlatilag semmi baja. A hozzá való eszközöket kell használni, nem az Mtz-hez valót...meg évente cseréljük az olajat és zsirozzuk. Nem vagyunk szerelők, ennyit csinálunk vele.
Mi most nézegetünk az iseki mellé egy nagyobbat. A szerelőnk azt mondta, hogy a kubota és a janmar a legbiztosabb működésű kistraki. A régiek is, meg az újak is.
Anno mi is majd egy fél évig jártunk mindenfelé, amíg ez meglett. Filóztunk új kínain is, de elvetettük a szerelők tanácsára.
Ha van még kérdésed-kérèsed irj v hívj.

Üdv.
Péter

Remek, köszi, Isekit nézegettem én is.. 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #537 Dátum: 2015. December 30. - 08:55:25 »

Ha megvetted, a beírónál leteheted, vigyázok rá, ígérem.  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #538 Dátum: 2015. December 30. - 10:27:39 »

Kedves fórumtársak!

Japán kistraktorok körüli hülyebogár zümmög a fejemben.  Vállat von  Az volna a kérdésem, hogy van-é valamelyikőtöknek, vagy tágabb családban/ rokonságban-é esetleg. A szubkompakt kategória érdekelne (15-16 Le körüli), minden pozitív és negatív tapasztalattal. Van-e standard gyengéjük, buktatójuk, lehet-e hinni a marketingdumának, hogy a kevés üzemóra (~5-600) miatt örök darabok, mint a nyomorúság, stb.

Köszönettel:

doki 

Mit akarsz vele csinálni és hol?

15 ló nagyjából elég egy 100-120 cm-es fűnyíróhoz, meg egy ugyanekkora talajmaróhoz, elhúz kb. 10 mázsa hasznos terhet, 3-5 mázsát megemel a hátulja, eltol egy méteres tolólapot hóban.
Szántani ne akarj vele.
Ha találsz egyforma kerekű típust, azt vedd meg. Négy azonos méretű kerék (kategóriájában) nagyon nagyot húz.
Ha kabin is kéne - egy traktornak nem vennék nyitott változatot a Rába 15 tapasztalatait összegezve - akkor nézd meg a kis MTZ-t. Újonnan is 3 körül van. Tapasztalatom ugyan csak a nagyobbal van (MTZ-82), de az pozitív. Olcsó, fillérekből, útszélen javítható. Nem egy emberbarát gép, de nem ülsz rajta éven át, napi 12 órát.

Fontos szempont a nyomtáv. Ha szőlőbe, gyümölcsösbe, netán csemeteápolásba kell, keskeny legyen, az viszont borulékony. A nyugdíjazott kisrába helyébe nemrég egy Carraro lépett. Ahogy elhoztuk, rögtön vettem hozzá egy széles gumit kifordított felnivel, így kerékcserével 100-145 cm között változtatható a szélessége. Tapasztalatról még korai beszámolni, 500 üzemórát ment csak, ez gyakorlatilag semmi. A kisrábával, meg a T4K-val az a baj, hogy ugyanaz a kardán hajtja a hátulját, meg a TLT-t. Magyarul, ha motorfordulatos eszközt üzemeltetsz, csak első hajtás van, komolyabb parton nem megy fel. Egyébként nagyon szerettem ezt a gépet, olcsó, igénytelen és megbízható.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #539 Dátum: 2015. December 30. - 10:41:30 »

A nyugdíjazott kisrába helyébe nemrég egy Carraro lépett. Ahogy elhoztuk, rögtön vettem hozzá egy széles gumit kifordított felnivel, így kerékcserével 100-145 cm között változtatható a szélessége. Tapasztalatról még korai beszámolni, 500 üzemórát ment csak, ez gyakorlatilag semmi.
2 hete vitte el egy kereskedő a Kft-nkből a Carraro TF 7400-at.Csak nem Hozzád került? Mondjuk mi adtuk hozzá a széles-, és a keskeny gumit is,felnire szerelve.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: