Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152907 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #510 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 08:02:32 »

Az allergia tényleges okát kellene megtalálni.
Csak hát ez lényegesen több észt igényel, mint kiadni a teljesíthetetlen parancsot, hogy legyen parlagfűmentes az ország. Meg az sem kizárt, hogy kemény gazdasági érdekeket sért.
Azt nekem ne mondja senki, hogy normális dolog az, hogy egy természetes anyag természetellenes reakciót vált ki egy másik élőlényből. Ha ez így van, ott nem a parlagfűvel, hanem velünk, vélhetően az életmódunkkal van nagy baj.

Vannak növénykultúrák, amelyekből bizonyos időjárási viszonyok mellett, vegyszeres gyomirtással a legnagyobb hozzáértés mellett sem lehet tökéletesen kiirtani a parlagfüvet. Ilyen a szója, ilyen a szotyi is. Ha mindehhez társul még némi gazdálkodói hozzá nem értés is, akkor ki tudnak alakulni cudar viszonyok.
A parlagfű kemény játékos egyébként, nagyon sok magot szór, amik képesek évtizedeken át elfeküdni a földben és kirobbannak bármikor, ha a feltételek kedvezőek. Semmi más nem kell neki, mint nyers föld. Csak figyeljétek meg, akár egy réten is képes felnőni, egy vakondtúrás közepén. Ha megbolygatod a földet bármelyik városban és nem nyúlsz hozzá egy darabig, az kefe sűrűn tele lesz parlagfűvel.  
Tehát azt elvárni, hogy az ország parlagfű mentes legyen, teljes naivitás.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #511 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 08:42:41 »

Az allergia tényleges okát kellene megtalálni.
Csak hát ez lényegesen több észt igényel, mint kiadni a teljesíthetetlen parancsot, hogy legyen parlagfűmentes az ország. Meg az sem kizárt, hogy kemény gazdasági érdekeket sért.
Azt nekem ne mondja senki, hogy normális dolog az, hogy egy természetes anyag természetellenes reakciót vált ki egy másik élőlényből. Ha ez így van, ott nem a parlagfűvel, hanem velünk, vélhetően az életmódunkkal van nagy baj.

Vannak növénykultúrák, amelyekből bizonyos időjárási viszonyok mellett, vegyszeres gyomirtással a legnagyobb hozzáértés mellett sem lehet tökéletesen kiirtani a parlagfüvet. Ilyen a szója, ilyen a szotyi is. Ha mindehhez társul még némi gazdálkodói hozzá nem értés is, akkor ki tudnak alakulni cudar viszonyok.
A parlagfű kemény játékos egyébként, nagyon sok magot szór, amik képesek évtizedeken át elfeküdni a földben és kirobbannak bármikor, ha a feltételek kedvezőek. Semmi más nem kell neki, mint nyers föld. Csak figyeljétek meg, akár egy réten is képes felnőni, egy vakondtúrás közepén. Ha megbolygatod a földet bármelyik városban és nem nyúlsz hozzá egy darabig, az kefe sűrűn tele lesz parlagfűvel.  
Tehát azt elvárni, hogy az ország parlagfű mentes legyen, teljes naivitás.  

Igazad van, teljesen parlagfű mentes sosem lesz, meg vannak a problémás kultúrák, de ahol már lekerült a kultúra, ott nem kéne nyolc-tíz hektáron hagyni, hogy elszórja a parlagfű a sok ellenálló magját.
Szóval odafigyeléssel azért lehetne javítani. Hogy ez mennyit segítene az allergiásokon, azt nem tudom...
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #512 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 09:46:28 »

Az allergia tényleges okát kellene megtalálni.


Nagyon egyszerű. Kinyírjuk az immunrendszerünket aztán sírunk mint a fürdőskurva, hogy nem bírjuk a világot...
Nézd meg a reklámokat. Minden tisztítószer "elpusztítja a baktériumok 99,9%-át...". Ez persze duma, de tény, hogy minél sterilebb környezetet próbálunk meg létrehozni, annál készületlenebbül éri a szervezetünket a valóság...

Idézet
Azt nekem ne mondja senki, hogy normális dolog az, hogy egy természetes anyag természetellenes reakciót vált ki egy másik élőlényből.

Ez azért nem így van. Sok védekezőmechanizmus alapul ezen.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #513 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 09:58:40 »

Az allergia tényleges okát kellene megtalálni.
Csak hát ez lényegesen több észt igényel, mint kiadni a teljesíthetetlen parancsot, hogy legyen parlagfűmentes az ország. Meg az sem kizárt, hogy kemény gazdasági érdekeket sért.
Azt nekem ne mondja senki, hogy normális dolog az, hogy egy természetes anyag természetellenes reakciót vált ki egy másik élőlényből. Ha ez így van, ott nem a parlagfűvel, hanem velünk, vélhetően az életmódunkkal van nagy baj.


 Igen Igen Igen Igen

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #514 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 10:24:50 »

Az allergia tényleges okát kellene megtalálni.
Csak hát ez lényegesen több észt igényel, mint kiadni a teljesíthetetlen parancsot, hogy legyen parlagfűmentes az ország. Meg az sem kizárt, hogy kemény gazdasági érdekeket sért.
Azt nekem ne mondja senki, hogy normális dolog az, hogy egy természetes anyag természetellenes reakciót vált ki egy másik élőlényből. Ha ez így van, ott nem a parlagfűvel, hanem velünk, vélhetően az életmódunkkal van nagy baj.

Vannak növénykultúrák, amelyekből bizonyos időjárási viszonyok mellett, vegyszeres gyomirtással a legnagyobb hozzáértés mellett sem lehet tökéletesen kiirtani a parlagfüvet. Ilyen a szója, ilyen a szotyi is. Ha mindehhez társul még némi gazdálkodói hozzá nem értés is, akkor ki tudnak alakulni cudar viszonyok.
A parlagfű kemény játékos egyébként, nagyon sok magot szór, amik képesek évtizedeken át elfeküdni a földben és kirobbannak bármikor, ha a feltételek kedvezőek. Semmi más nem kell neki, mint nyers föld. Csak figyeljétek meg, akár egy réten is képes felnőni, egy vakondtúrás közepén. Ha megbolygatod a földet bármelyik városban és nem nyúlsz hozzá egy darabig, az kefe sűrűn tele lesz parlagfűvel.  
Tehát azt elvárni, hogy az ország parlagfű mentes legyen, teljes naivitás.  



Kedves Lajos!
Maximálisan egyet értünk!  Emelem
Én attól is ideges vagyok, mikor az út mentén benzinmotoros "kaszával" vágják a füvet, amin pár kecske meghízna! A parlagföldeken meg birkát lehetne tartani! Persze a cél nem ez, hanem a minél több "panellakó" akikkel meg lehet etetni a hamburgert, megitatni a kólát!  Nem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #515 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 10:27:07 »

Ha ez így van, ott nem a parlagfűvel, hanem velünk, vélhetően az életmódunkkal van nagy baj.

Anno, egy erősen hiperpigmentált adácsi katonatársam, Lucien azt mondta:

- Az emberiség el fog korcsosulni, mert naponta fürdik!

Akkor persze kiröhögtük, meg meg is fürdettük, mert már néha erősen illatozott, de igazából nem mondott hülyeséget.

Nem azt mondom, hogy nem kell tisztálkodni naponta, hanem lehetőleg tartózkodni kell azoktól a kémiai szerektől, amik elpusztítják a bőrfelületen élő baktériumflóra akárhány százalékát is. Tényleg a saját immunrendszerünk ellen dolgozunk, ha ilyen szereket használunk. Nem biztos, hogy be kell dőlni a reklámoknak, meg jó, ha kinyírjuk a baktériumokat a testünkön/ben.

Szerintem!

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #516 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 10:28:42 »

Anno, egy erősen hiperpigmentált adácsi katonatársam, Lucien azt mondta:

- Az emberiség el fog korcsosulni, mert naponta fürdik!

Akkor persze kiröhögtük, meg meg is fürdettük, mert már néha erősen illatozott, de igazából nem mondott hülyeséget.

Nem azt mondom, hogy nem kell tisztálkodni naponta, hanem lehetőleg tartózkodni kell azoktól a kémiai szerektől, amik elpusztítják a bőrfelületen élő baktériumflóra akárhány százalékát is. Tényleg a saját immunrendszerünk ellen dolgozunk, ha ilyen szereket használunk. Nem biztos, hogy be kell dőlni a reklámoknak, meg jó, ha kinyírjuk a baktériumokat a testünkön/ben.

Szerintem!

 Emelem



"Mióta fürdőszobát kaptunk a tanácstól, se íze, se bűze a p.nának!"  Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #517 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 10:45:59 »

Igazad van, teljesen parlagfű mentes sosem lesz, meg vannak a problémás kultúrák, de ahol már lekerült a kultúra, ott nem kéne nyolc-tíz hektáron hagyni, hogy elszórja a parlagfű a sok ellenálló magját.
Szóval odafigyeléssel azért lehetne javítani. Hogy ez mennyit segítene az allergiásokon, azt nem tudom...
 Emelem

Bizonyára a gabonatarlóra gondolsz, ott manapság alapvető érdeke a szántóvetőnek a mielőbbi talajmunka.
Még csak nem is elsősorban a parlagfű és a várható bírság miatt, hanem a nedvességmegőrzés végett.

Az egy másik nézőpontja a dolognak, hogy amióta a gabonák kémiai gyomirtása teret nyert és a mielőbbi tarlóhántást erőlteti a gazdák többsége, éhen hal egy sereg apróvad és eltűnt pl. a tarlóvirág, ami úgy 50 éve még a méhek fő nyári legelője volt.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #518 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 10:58:24 »

Agrármérnökök, szakemberek!
15. perctől mesél az autógumiban termesztett krumpliról. Lehetséges ez?

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #519 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 11:33:48 »

Anno, egy erősen hiperpigmentált adácsi katonatársam, Lucien azt mondta:

- Az emberiség el fog korcsosulni, mert naponta fürdik!



Vélhetően ez is egy mozaikja a képnek. Aztán bent lehet az is, hogy orrba-szájba fertőtlenítünk. A gyerek elesik, leveri a térdéről a mázt, anyuka rohan a gyógyszertárba az életmentő kenőcsért.
Elvágja a kezét - tetanusz elleni védőoltás. Megfázik, belázasodik, nyomják neki marékszám az antibiotikumot. Biztos, hogy sok ismeretlenes egyenlet, de ha nem járnak a végére a hozzáértők, tarlóhántással meg kaszálással nem fog megszűnni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #520 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 14:23:30 »

Biztos, hogy sok ismeretlenes egyenlet, de ha nem járnak a végére a hozzáértők, tarlóhántással meg kaszálással nem fog megszűnni.
Ugyan Lajos, miért járnának utána?
Az egészséges ember nem üzlet sem a nyugdíjpénztárnak, sem a gyógyszergyáraknak.
Nagy divat baszogatni a dohányosokat, hogy fujj, tönkreteszi az egészségét a többiek adójából meg gyógykezelik...ennyi erővel pellengérre lehetne állítani mindenkit aki bolti felvágottat eszik. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #521 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 14:30:34 »

Bátya ezt adast be magadnak a dokid majd tudja és 5 hét tünetmentesség garantált már a beadást követő naptól ! DIPROHOS ampulla ! Nekem tavasz végén nyár elején a füvek és a kalászosok virágzásakor vannak gondok , most nem volt ennek a szernek köszönhetően ! Wave
Cserébe szétkufircolja a májat és a csontozatot. Sajnos 3 évig használtam. Az allergiának nem a fertőtlenítés a kiváltó oka ,sem a gyenge immunrendszer. Ettől függetlenül sok tétlen munkáskéz húzgálhatná a parlagfüvet a napraforgóból nap mint nap... Az apróvad élőhelyét sem ez fogja megoldani.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #522 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 14:33:14 »

Na' nekem se lesz krumplim, éhen fogok halni!  Rííí
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #523 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 18:09:03 »

Az allergiának nem a fertőtlenítés a kiváltó oka ,sem a gyenge immunrendszer.

Én inkább "unatkozó" immunrendszert mondanék.
Aminek a fertőtlenítés az oka.

Aztán esetleg ludasak lehetnek a különféle vegyszermaradékok, vegyszerszármazékok, amiket az élelmiszeripar nap-mint-nap belénk tol.
Ha tetszik, ha nem...

 Stoel én pl.  különféle daganatos betegségek fő kiváltóinak ezeket tartom. De ez csak az én hozzá nem értő véleményem.  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #524 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 20:29:31 »

Igazából arra gondolok, hogy az ilyen szülők valószínűleg azt sem veszik észre, ha beteg a gyerek. Felnőtt korukra meg olyan nyavalyák jönnek ki rajtuk amelyeket pont ezekért kaptak.  Én sem vagyok híve sem a fertőtlenítgetéseknek, a gyógyszer szedéseknek, a vatta közötti nevelésnek, vallom, hogy bizonyos  mennyiségű "koszt" meg kell enni az ellenálló képesség kialakulásához, de ez meg a másik véglet. Mosolyog

Hetek óta kórházban van egy rokonom. Na nem ilyen életet élnek, teljesen normális család. Budapesten a Kálvin térnél laknak, tiszta rendes emberek. Pár hónapja rosszul lett, kezelték jobbra balra, de nem javult az állapota.  Végre egy orvos tüzetesen kivizsgálta és megállapította, hogy a mája tele van féreggel, amit 99%-os biztonsággal kutyától kapott el! Kb. tíz éve volt egy kutyájuk ami a nővel  aludt, nyalta-falta hiába ugattam velük, hogy a kutyának is megvan a helye a családban, de nem jó a szeretetet túlzásba vinni. Nekem is volt mindég, most is van kutyám, de csak akkor alhat majd velem, ha én a helyire fekszek, és akkor ehet velem egy "tálból" ha én is beleeszek az övébe! Most mondja a nagybátyám, hogy bár hallgattak volna rám, mert igen válságos a helyzet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: