Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152729 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #495 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 15:02:09 »

Hevest,Borsodot,Szabolcsot láttam. Reménytelen a kukorica. Néhány gazda jó fajta választással nyert pár hektáron,de a zömének annyi. Sajnos édesapáméké is közte. Az almával meg az a helyzet,hogy nem válogatnak a kereskedők mert nincs miből...Mai beszélgetésem egy kereskedővel:- Rettenetes csúnya a korai almánk.- Máshol is. Mikor mehetek érte??
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #496 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 22:03:37 »

a békési kukoricákkal sem, mert jól termékenyült, aránylag kiteltek a szemek, már csak az a kérdés, mennyivel lesznek 80 mázsa felett
 

Lajos, majd a mázsa megmondja. Homokos laza részeken nálunk is megsült már hetekkel ezelőtt (Dél-Békés). Nálam a napokban egyenlőre csak a forgóban sült meg Phileaxx, beljebb még zöld, a DKC 4014 még tartja magát, kérdéses, hogy meddig. Az a 80 mázsa nagyon jó lenne.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #497 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 13:20:29 »

Én sem tudok mást mondani.
http://m.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20150814-elkeserito-az-idea-almatermes-500-tonna-alma.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #498 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 13:32:21 »

Vigasztaljon a tudat, hogy a szilvapálinkafák viszont bőséges termést adtak...  Piál
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #499 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 13:36:20 »

Vigasztaljon a tudat, hogy a szilvapálinkafák viszont bőséges termést adtak...  Piál
Ha volna vagy 10 hektár vigasztalna. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #500 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 14:35:41 »

Ha volna vagy 10 hektár vigasztalna. Ördög
Annyi hpt megint... Meglepődött
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #501 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 19:19:24 »

Ha az összes hivatalunk komolyan venné önmagát akkor a parlagfű elleni harcot a napraforgó termesztés betiltásával kellene kezdeni. Minden tábla brutál fertőzött -itt legalábbis. Máshol is gond van vele tudom. Aki tudja a megoldást szóljon...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #502 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 19:43:54 »

Ha az összes hivatalunk komolyan venné önmagát akkor a parlagfű elleni harcot a napraforgó termesztés betiltásával kellene kezdeni. Minden tábla brutál fertőzött -itt legalábbis. Máshol is gond van vele tudom. Aki tudja a megoldást szóljon...

Géczy Gábornak van erre egy elmélete.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #503 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 20:22:37 »

Ha az összes hivatalunk komolyan venné önmagát akkor a parlagfű elleni harcot a napraforgó termesztés betiltásával kellene kezdeni. Minden tábla brutál fertőzött -itt legalábbis. Máshol is gond van vele tudom. Aki tudja a megoldást szóljon...
Kőkeményen kéne büntetni, főleg a nagyokat. Itt nem arra gondolok, hogy ahol áll még a szotyi, de múlt héten gombászásból hazafelé át kellett sétálnunk egy 8-10 hektáros parlagfűtáblán... Búzatarló volt előtte, most térdig parlagfű. Menyasszonyom allergiás...Pedig az ott gazdálkodónak azt hiszem minden eszköze megvan.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #504 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 20:33:28 »

Ha az összes hivatalunk komolyan venné önmagát akkor a parlagfű elleni harcot a napraforgó termesztés betiltásával kellene kezdeni. Minden tábla brutál fertőzött -itt legalábbis. Máshol is gond van vele tudom. Aki tudja a megoldást szóljon...
Bátya!
Örülj hagy legalább a parlagfű nől, kint a határba senkit nem zavar.
Nálunk olyan szinten vegyszereznek, hogy több száz hektáron nem látsz semmi zöldet.
Juniusba hemzseg a nyul, aztán szeptemberre mind megdöglik a csupasz tarlón.
Amíg zöld a határ, felénk rengeteg a fürj, tarlóhántás után mind eltűnik.
Mióta megszünteték a lucerna csíkokat, őszre úgy nézünk ki mintha ciánoztak volna.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #505 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 20:46:53 »

Kőkeményen kéne büntetni, főleg a nagyokat. Itt nem arra gondolok, hogy ahol áll még a szotyi, de múlt héten gombászásból hazafelé át kellett sétálnunk egy 8-10 hektáros parlagfűtáblán... Búzatarló volt előtte, most térdig parlagfű. Menyasszonyom allergiás...Pedig az ott gazdálkodónak azt hiszem minden eszköze megvan.
Nálunk, ha lenne néhány gazda, aki így meghagyja a tarlót, térdenállva csókolgatnám a kezét.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16588



« Új üzenet #506 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 20:59:19 »

Nálunk, ha lenne néhány gazda, aki így meghagyja a tarlót, térdenállva csókolgatnám a kezét.
 Emelem
Asszem, beszélnem kell néhány gazdával és Sakaccal... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #507 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 21:42:19 »

Bátya!
Örülj hagy legalább a parlagfű nől, kint a határba senkit nem zavar.
Nálunk olyan szinten vegyszereznek, hogy több száz hektáron nem látsz semmi zöldet.
Juniusba hemzseg a nyul, aztán szeptemberre mind megdöglik a csupasz tarlón.
Amíg zöld a határ, felénk rengeteg a fürj, tarlóhántás után mind eltűnik.
Mióta megszünteték a lucerna csíkokat, őszre úgy nézünk ki mintha ciánoztak volna.

Nem zavar??? Hogy a pollenfelhőktől hányan fulladoznak ki tudja?!
De tegnap ráadásul az év legjobb mozgását fogtuk ki a töltésen...nem is volt gond addig, míg a hátam mögött mocorgó konda elé nem köhögtem,aztán vagy 15 perc múlva,tüsszentettem. Két zsebkendő dugót applikáltam az orrlyukaimba...az volt ám a móka...aztán 2 óra utánkeresés...mire hazaértem levájtam a bőrömet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #508 Dátum: 2015. Augusztus 31. - 22:09:32 »

Nálunk, ha lenne néhány gazda, aki így meghagyja a tarlót, térdenállva csókolgatnám a kezét.
 Emelem
Persze, minden éremnek kéz oldala van. Én mondjuk meg is ehetném, pedig papíron allergiás vagyok. Viszont aki nem csak papíron, annak igen kellemetlen lehet.
Eszi a nyúl a parlagfüvet? Mert akkor erre szép kövérek lesznek Mosolyog
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
forester73
Vendég
« Új üzenet #509 Dátum: 2015. Szeptember 01. - 07:35:02 »

Nem zavar??? Hogy a pollenfelhőktől hányan fulladoznak ki tudja?!
De tegnap ráadásul az év legjobb mozgását fogtuk ki a töltésen...nem is volt gond addig, míg a hátam mögött mocorgó konda elé nem köhögtem,aztán vagy 15 perc múlva,tüsszentettem. Két zsebkendő dugót applikáltam az orrlyukaimba...az volt ám a móka...aztán 2 óra utánkeresés...mire hazaértem levájtam a bőrömet.


Bátya ezt adast be magadnak a dokid majd tudja és 5 hét tünetmentesség garantált már a beadást követő naptól ! DIPROHOS ampulla ! Nekem tavasz végén nyár elején a füvek és a kalászosok virágzásakor vannak gondok , most nem volt ennek a szernek köszönhetően ! Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: