Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152859 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #435 Dátum: 2015. április 03. - 21:08:15 »

Érdekes dolgok ezek. Nem biztos, hogy össze kell veszni a gazdákkal. 17-be meg lehet kuncsorogni, hogy nekem írjatok alá.  Fejvakarás
Nem ők fogják bérbe adni...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #436 Dátum: 2015. április 03. - 21:39:15 »

Nem ők fogják bérbe adni...
Naaa,te már belelapozhattál??? Meglepődött Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #437 Dátum: 2015. április 03. - 22:23:32 »

Nem ők fogják bérbe adni...

Hát ki?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #438 Dátum: 2015. április 04. - 07:46:27 »

Hát ki?

Jó kérdés ! Felrebbentek már mindenféle variációk de hogy a földtulajdonost vagy a földön gazdálkodót hogy tudják ebből kihagyni arra arra qrva kíváncsi leszek .                    Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #439 Dátum: 2015. április 04. - 07:59:02 »

Én is hallottam,  hogy a hivatal fog rajzolni. Az is hallottam, hogy 3000 hektáros területek lesznek, meg azt is, 10000 hektárosak.
Szóvak minden lehet, meg annak az ellenkezője is.
1000 Ft/hetáros bérletek, vadkár megszünése stb.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #440 Dátum: 2015. április 04. - 08:44:01 »

Hát ki?
Bennfentesektől úgy hírlik,hogy a Vadászati Hatóság állapítja meg a területhatárokat (min.3000 ha) és Ők adják haszonbérbe (20 évre) is,Ők szedik be a bérleti díjat,Ők fizetik ki a földtulajdonosokat.Az még elgondolás szintjén is képlékeny,hogy adott vadászterületre licit lesz-e,vagy a "jó gazda" elve érvényesül majd.Vadászattal kapcsolatban nem kell földtulajdonosi gyűléseket szervezni,nem kell meghatalmazásokat gyűjtögetni,ez is a Vadászati Hatóság jogköre és feladata lesz.
Persze mindez csak akkor biztos,ha a Magyar Közlönyben megjelenik.
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #441 Dátum: 2015. április 04. - 14:04:34 »

Ha tőlem a vadásztársaság évi 100000Ft/ha ért bérbe venné akkor azt termelhet rajta amit akar, annyi vaddisznóval  és szarvassal gazdálkodik amennyit nem szégyell és még felveheti az állami támogatást is ami jár utána + még vadkára sem volna!!   Stoel
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #442 Dátum: 2015. április 04. - 22:45:01 »

Bennfentesektől úgy hírlik,hogy a Vadászati Hatóság állapítja meg a területhatárokat (min.3000 ha) és Ők adják haszonbérbe (20 évre) is,Ők szedik be a bérleti díjat,Ők fizetik ki a földtulajdonosokat.Az még elgondolás szintjén is képlékeny,hogy adott vadászterületre licit lesz-e,vagy a "jó gazda" elve érvényesül majd.Vadászattal kapcsolatban nem kell földtulajdonosi gyűléseket szervezni,nem kell meghatalmazásokat gyűjtögetni,ez is a Vadászati Hatóság jogköre és feladata lesz.
Persze mindez csak akkor biztos,ha a Magyar Közlönyben megjelenik.

Ehhez szerintem az agrárlobbinak is lesz némi hozzáfűzni valója, na de kiszivárgott félinformációk felett felesleges vitát nyitni.

Ma ráértem gondolkodni, mert a vadföldeket kombinátoroztam, magágy készítés céljából.
Van 25 hektár olyan szántóm, ami vadföld volt eddig. 15-öt magam műveltem, 10-et pedig a Vt. használt ingyen.
Ha kinevez a hivatal valami nekem nem tetsző gittegyletet haszonbérlőnek, akkor ez teljes egészében  átavanzsálódik saját művelésű, árunövény termő területté.
Hektáronként 200 e Ft árbevételt éves átlagban simán hozni fog, a földalapú támogatáson felül. Terményben, vadkárban, vagy a kettő kombinációjában. A költséget (saját munka, saját géppark) a földalapú+50 betakarja, tehát megmarad hektáronként 150.
Ez 3750 e Ft. Ha ehhez hozzáadom az évi 100 e Ft tagdíjat, a 200 e Ft szóró fenntartási költséget, meg a 2-400 e Ft vadászatterületi haszonbérleti díjat, akkor vastagon 4 milla felett vagyok.

2 millióba belefér évente egy tisztességes gímbika.
Nem a jelenlegi formációban, „mit képzel magáról ez a geci” felkiáltással, hanem Zalaerdő, bőgés, teljes ellátás, díszkíséret „parancsoljon főkönyvelő úr” felhanggal.
1 millióból kitelik 3-4 disznóhajtás.
A maradék 1 milla pedig elég lesz pár bokrászásra, esetleg egy nagy terítékű apróvad is kifutja belőle.
Ha meg este lesre támadna kedvem, kiülök kukkerral. Az eredmény gyakorlatilag ugyanannyi, mintha puska is lenne nálam.

Tényleg, miért is voltam eddig területes vadász? Kinek, vagy minek égetek el 4 milliót évente, amiért nem kapok mást, csak irigységet és köpkölődést?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #443 Dátum: 2015. április 05. - 07:28:30 »

Ugye,  hogy ugye.  De 4 milláért már területet is lehet bérelni, szép kis pausále csomaggal.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #444 Dátum: 2015. április 05. - 07:58:11 »

"...na de kiszivárgott félinformációk felett felesleges vitát nyitni..."
Igen Taps
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #445 Dátum: 2015. április 05. - 09:11:44 »


Tényleg, miért is voltam eddig területes vadász? Kinek, vagy minek égetek el 4 milliót évente, amiért nem kapok mást, csak irigységet és köpkölődést?


Egyre több főleg kevés szabadidővel és kicsit több pénzel rendelkezőnek jut ez az eszébe .     Emelem
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #446 Dátum: 2015. április 05. - 11:39:46 »

Ilyenekre gondolok én is, ezért sarkítom a dolgokat a végtelenségig!
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #447 Dátum: 2015. április 05. - 12:08:46 »

.......
Tényleg, miért is voltam eddig területes vadász? Kinek, vagy minek égetek el 4 milliót évente, amiért nem kapok mást, csak irigységet és köpkölődést?


Szia Lajos! Emelem

Területes azért vagy, hogy ne kísérgessenek, oda és akkor menj ahova akarsz a "saját" területeden, és ha akarsz lősz valamit, ha meg csak nézni akarod a vadat, hát azt csinálod. Nem dirigál senki, te bírálsz, te döntesz.  Kíváncsi lennék, hogy viselnél el egy erőszakos kísérőt akinek csak az a lényeg, hogy "lőjél már végre egy qrva vadat, aztán húzz el innen". Vigyorog

Hogy mit kapsz a munkádért, pénzedért?  Azt a megelégedést, hogy jól csinálod! Azt, hogy a nyúl, a róka, oda járnak a házadhoz, és szinte köszönnek ha meglátnak! Egyébként meg nagyon sokan becsülünk azért amit teszel a vadállomány érdekében!
Ja, azt biztosan tudod, hogy senki sem lehet próféta a saját ...vadászterületén!  Kacsint

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #448 Dátum: 2015. április 05. - 15:27:57 »

Ehhez szerintem az agrárlobbinak is lesz némi hozzáfűzni valója, na de kiszivárgott félinformációk felett felesleges vitát nyitni.

Ma ráértem gondolkodni, mert a vadföldeket kombinátoroztam, magágy készítés céljából.
Van 25 hektár olyan szántóm, ami vadföld volt eddig. 15-öt magam műveltem, 10-et pedig a Vt. használt ingyen.
Ha kinevez a hivatal valami nekem nem tetsző gittegyletet haszonbérlőnek, akkor ez teljes egészében  átavanzsálódik saját művelésű, árunövény termő területté.
Hektáronként 200 e Ft árbevételt éves átlagban simán hozni fog, a földalapú támogatáson felül. Terményben, vadkárban, vagy a kettő kombinációjában. A költséget (saját munka, saját géppark) a földalapú+50 betakarja, tehát megmarad hektáronként 150.
Ez 3750 e Ft. Ha ehhez hozzáadom az évi 100 e Ft tagdíjat, a 200 e Ft szóró fenntartási költséget, meg a 2-400 e Ft vadászatterületi haszonbérleti díjat, akkor vastagon 4 milla felett vagyok.

2 millióba belefér évente egy tisztességes gímbika.
Nem a jelenlegi formációban, „mit képzel magáról ez a geci” felkiáltással, hanem Zalaerdő, bőgés, teljes ellátás, díszkíséret „parancsoljon főkönyvelő úr” felhanggal.
1 millióból kitelik 3-4 disznóhajtás.
A maradék 1 milla pedig elég lesz pár bokrászásra, esetleg egy nagy terítékű apróvad is kifutja belőle.
Ha meg este lesre támadna kedvem, kiülök kukkerral. Az eredmény gyakorlatilag ugyanannyi, mintha puska is lenne nálam.

Tényleg, miért is voltam eddig területes vadász? Kinek, vagy minek égetek el 4 milliót évente, amiért nem kapok mást, csak irigységet és köpkölődést?

Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #449 Dátum: 2015. április 05. - 15:29:10 »

Lajos nagyon jól megfogalmazza a mezőgazdászok és erdőgazdálkodók problémáját !
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: