Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152708 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #375 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 18:34:26 »

.   1000 mázsa ?????? Ekkora hülyeséget is rég hallottam. Vagy még szedés közbe is terem az a fa?

Ott voltál? Láttad? Mérted?
Ha nem, ne ítélj látatlanban!
A Tanár úr nem szokott hülyeségeket beszélni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #376 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 19:02:18 »

Balázs tényleg nem szokott a levegőbe beszélni. Az 1000 mázsa léalma hektáronként elképzelhető - jó évben. De ez jó év?

 Nem tudom manapság mi a helyzet, annak idején a BÁG györgytarlói gyümölcsösében a 63-64 t/ha legnagyobb rekord volt. Pedig ott megvolt minden (termőhely, fák kora, kondíciója, időjárás). Az átlag 30-40 tonnás volt. De azok más idők voltak, a orosz megvett mindent, volt pénz a művelésre, no és kirakat is voltunk... ÉS az nem léalma volt!

Azóta Isten tudja mi van az alma táján, messze kerültem onnan.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #377 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 19:27:31 »

.   1000 mázsa ?????? Ekkora hülyeséget is rég hallottam. Vagy még szedés közbe is terem az a fa?
Gyere el nézd meg.24 fa alól megvan egy pótkocsi. Átlagos években,az átlagosan termő fáink 5-600 mázsát adnak le. A freedom minden második évben leadja a hektáronkénti ezer mázsát. 400 fa/hektár. Ezek a fák erre vannak kitalálva,nem 3 ágcsoport van,hanem 5-6 is esetenként. Mondjuk a prima kifejezett ritka fa a homokon,de így is van rajta darabonként 3-3,5 mázsa. A gyümölcs ízlés szerint ehető,ha valaki szereti a savanyú almát,az például kedveli a freedomot. Ugyanakkor például a florina személyes kedvencem,bár ez is ipari alma. A prima íze is príma. Ha lesz kedvem teszek fel képeket,elájultam én is,pedig 8 éve vagyok benne.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #378 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 19:40:22 »

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #379 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 19:42:55 »

A teteje- 2 hetes képek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #380 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 20:59:31 »

.   1000 mázsa ?????? Ekkora hülyeséget is rég hallottam. Vagy még szedés közbe is terem az a fa?
Óvatosan... NoNo
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #381 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 21:24:53 »

Óvatosan... NoNo
Ne haragudjatok, én sem haragszom. Ha valaki nem látott még a mieinkhez hasonló fákat,az nem tudja elképzelni,hogy egy fa ennyit teremhet. (zárójelben jegyzem meg,de mérést is megkockáztatok,hogy a legnagyobb gyümölcsösben van olyan fa amin 4 mázsa is van Stoel)
gabi243! Téged pedig szívesen látlak akár holnap is-mivel úgy tudom szabolcsi vagy-egy kertlátogatásra. (Vonatkozik mindenkire! Wave)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #382 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 21:57:22 »

Ne haragudjatok, én sem haragszom. Ha valaki nem látott még a mieinkhez hasonló fákat,az nem tudja elképzelni,hogy egy fa ennyit teremhet. (zárójelben jegyzem meg,de mérést is megkockáztatok,hogy a legnagyobb gyümölcsösben van olyan fa amin 4 mázsa is van Stoel)
gabi243! Téged pedig szívesen látlak akár holnap is-mivel úgy tudom szabolcsi vagy-egy kertlátogatásra. (Vonatkozik mindenkire! Wave)

Nem bántásnak szántam, de nekem teljesen más az almával a tapaszlatom. Pedig nagy sok gyümölcsösbe jártam már rövidke életembe.
Nem is a megyei 16 tonnát (igen valóban ennyi az fvm szerint) veszem figyelembe, mert szerintem is tud 40-50-60 tonnát megteremni bármikor (pedig 35-40 tonna is már jó), nagyon jó évbe 70 közelébe is, de túl sok a 100 tonna. Fizikálisan nem bírja el a fa.(lenyomja egymást)
Képek alapján tényleg szép ültetvény!
Ha átdobod egy helyrajziszámot, és a közbe járok komolyan megnézem.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #383 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 23:03:09 »

Nem bántásnak szántam, de nekem teljesen más az almával a tapaszlatom. Pedig nagy sok gyümölcsösbe jártam már rövidke életembe.
Nem is a megyei 16 tonnát (igen valóban ennyi az fvm szerint) veszem figyelembe, mert szerintem is tud 40-50-60 tonnát megteremni bármikor (pedig 35-40 tonna is már jó), nagyon jó évbe 70 közelébe is, de túl sok a 100 tonna. Fizikálisan nem bírja el a fa.(lenyomja egymást)
Képek alapján tényleg szép ültetvény!
Ha átdobod egy helyrajziszámot, és a közbe járok komolyan megnézem.
Ezt a mennyiséget azok a fajták adják le kétévenként,amelyek "kihagynak". Ilyen például a fényképezett Prima és az emlegetett Freedom is. A kihagyás ellen lehet tenni-metszéssel-de a léalmázás technológiája,bezavar az elméletbe.(a Prima fákon látom,hogy nem nagyon van rügy, amiből jövőre termés lehetne,illetőleg a rázáskor rengeteg rügy lejön az almával együtt...)
Még egyszer kiemelném,hogy ezek ipari fajták,hatalmas termőképességre lettek kitalálva. 4-5 éves fákon sem ritka a 60-70 kiló gyümölcs. Tényleg megsínylik a fák,de metszéssel és helyesen végzett növényvédelemmel sokat lehet rajtuk segíteni. Némelyik fajta nagyon jó ízű : rebella,reglindis,florina,prima illetve vannak véleményesek-remo,rewena. Természetesen vannak étkezési fáink is,de azokon nincs is ennyi termés,ami a termésméret lényeges volta miatt érthető.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #384 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 12:11:32 »

Egy tanúm már van. Kacsint Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #385 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 12:25:23 »

Egy tanúm már van. Kacsint Wave

Így van! (Eszméletlen mennyiség  Meglepődött és még finom is...  Nyálcsorog )

Köszönöm Balázs!  ÖrömNeked
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #386 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 22:16:28 »

Így van! (Eszméletlen mennyiség  Meglepődött és még finom is...  Nyálcsorog )

Köszönöm Balázs!  ÖrömNeked
Mindenkit szeretettel látok,téged meg visszavárlak! Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #387 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 16:59:05 »

Mindenkit szeretettel látok,téged meg visszavárlak! Wave
Ha nem olyan messze laknál, akkor eljönnék és csődbe mennél, mert megennék közel egy kiló almát !  Ördög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #388 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 19:29:15 »

Ha nem olyan messze laknál, akkor eljönnék és csődbe mennél, mert megennék közel egy kiló almát !  Ördög
Az tuti.Valami olyan támogatást találtak ki,hogy az kap 600 000 Ft-ot hektáronként aki nem szedi le... Fejvakarás Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #389 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 20:55:27 »

Az tuti.Valami olyan támogatást találtak ki,hogy az kap 600 000 Ft-ot hektáronként aki nem szedi le... Fejvakarás Vállat von
Nem igaz. Rosszul tudtam. Fejvakarás Fejvakarás Túltermelési válság.Nincs tengerünk beleönteni,beszántjuk. Egy év munkáját...
http://www.kormany.hu/download/d/37/10000/TAJEKOZTATO_TERMEL%C5%90K-nek_Atmeneti_rendkivuli_tam_20140904.pdf
 Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: