Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152779 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #360 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 23:42:42 »

Szia! Milyen átlagtermésre számítotok? Mennyivel több, mint a tavalyi, tavalyelőtti évben?
A tavasszal és a nyár elején még az összes média azt harsogta, hogy elfagyott, aztán meg a jég verte agyon az almát. Most meg, hogy annyi, de annyi termett belőle.
Jelenleg a Prima fajtát rázzuk.17 éves fák,homokon 3 mázsa van rajtuk fánként. Az ipari almán (freedom,florina)  általánosságban (15-18 éves fák) 1000 mázsa hektáronként. Idared jégvert,fuszikos szerintem itt is van 1000 mázsa/ha. A mollies delicius on látszik a fagy hatása (meg a repcefénybogáré) de az is termett bőven. Bizonyos fajtákon a megszokottnál 30-50 százalékkal több van. A léalma felvásárlási ára viszont csak 11.50-13.50 ft/kg.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #361 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 07:38:10 »

Az ipari almán (freedom,florina)  általánosságban (15-18 éves fák) 1000 mázsa hektáronként......A léalma felvásárlási ára viszont csak 11.50-13.50 ft/kg.

Gyors fejszámolás szerint árbevétel: 1,2-1,3 MFt/ha, a költségek szerintem 700 eFt/ha-tól nem többek, az 5-600 eFt/ha jövedelem pedig nem rossz ipari gyümölcs termesztésénél...Ne panaszkodj,szőlőnél sem rózsásabb a helyzet!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 22. - 09:46:28 írta Sakac » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #362 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 08:05:48 »

Az ipari almán (freedom,florina)  általánosságban (15-18 éves fák) 1000 mázsa hektáronként......A léalma felvásárlási ára viszont csak 11.50-13.50 ft/kg.
Gyors fejszámolás szerint árbevétel: 1,2-1,3 MFt/ha, a költségek szerintem 700 eFt/ha-tól nem többek, az 5-600 eFt/ha jövedelem pedig nem rossz ipari gyümölcs termesztésénél...Ne panaszkodj,szőlőnél sem rózsásabb a helyzet!
De nem tudod eladni, mert a cég ami felvásárolja, csak a leszerződött mennyiséget veszi meg,de annál jóval több van. Nem panaszkodok,csak elmondom ,hogy mi a helyzet. Haszonnal nem számolunk.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #363 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 11:57:08 »

Jelenleg a Prima fajtát rázzuk.17 éves fák,homokon 3 mázsa van rajtuk fánként. Az ipari almán (freedom,florina)  általánosságban (15-18 éves fák) 1000 mázsa hektáronként. Idared jégvert,fuszikos szerintem itt is van 1000 mázsa/ha. A mollies delicius on látszik a fagy hatása (meg a repcefénybogáré) de az is termett bőven. Bizonyos fajtákon a megszokottnál 30-50 százalékkal több van. A léalma felvásárlási ára viszont csak 11.50-13.50 ft/kg.
Milyen alanyon vannak?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #364 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 12:39:50 »

Nesze nektek környékbeli nagyvadas területek!

Bőgés előtt/alatt sz@ré'-h.gyé' lehet almát venni.

 Stoel Persze ez a vadgazdálkodókon kívül senkinek se jó...  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #365 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 12:49:21 »

Nesze nektek környékbeli nagyvadas területek!

Bőgés előtt/alatt sz@ré'-h.gyé' lehet almát venni.

 Stoel Persze ez a vadgazdálkodókon kívül senkinek se jó...  Stoel
Itt a szarvasok minden éven almáról f@snak... Ördög a környékbeli hűtő és egyéb tárolókból telente kikerül pár ezer mázsa selejt alma.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #366 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 12:52:56 »

Milyen alanyon vannak?

106-os alanyon vannak.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #367 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 18:00:32 »

Haszonnal nem számolunk.

Akkor vagy nem jó a fejszámolásom,vagy valamit nem jól csináltok! Fejvakarás Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 22. - 18:41:07 írta Sakac » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #368 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 18:46:24 »


Akkor vagy nem jó a fejszámolásom,vagy valamit nem jól csináltok! Fejvakarás Vállat von
Így igaz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #369 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 21:19:29 »


Akkor vagy nem jó a fejszámolásom,vagy valamit nem jól csináltok! Fejvakarás Vállat von
Egyrészt: nagyjából 900 000 Ft  körül vannak a költségek-a saját munkánkat nem számolva,de apósom fillérre is megtudná mondani, mert mindent ír.De ne vitatkozzunk rajta mert nem ez a lényeg. Másrészt:elvben szépen kiszámoltad a hasznot,csak nincs benne az,hogy van 5000 mázsa almád meg 3600-ra szerződésed,mivel nem kötött többet a monopol felvásárló cég. Magyarul 1400 mázsát feldughatsz a sgeddbe,megetethetsz a szarvasokkal,megeheted te magad,beszánthatod stb. ...Lényeg,hogy haszon nincs belőle. Az étkezési alma árnyalja valamennyire a képet,de abból is rengeteg van,-lengyel is- ami bedugítja a piacot és van, aki már 45 ft-ért szabadulna az I. osztályú almájától...Ti meg majd megveszitek 200-ért a tecsóba meg osanba...Akciósan.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #370 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 07:59:49 »

Egyrészt: nagyjából 900 000 Ft  körül vannak a költségek-a saját munkánkat nem számolva,de apósom fillérre is megtudná mondani, mert mindent ír.De ne vitatkozzunk rajta mert nem ez a lényeg. Másrészt:elvben szépen kiszámoltad a hasznot,csak nincs benne az,hogy van 5000 mázsa almád meg 3600-ra szerződésed,mivel nem kötött többet a monopol felvásárló cég. Magyarul 1400 mázsát feldughatsz a sgeddbe,megetethetsz a szarvasokkal,megeheted te magad,beszánthatod stb. ...Lényeg,hogy haszon nincs belőle. Az étkezési alma árnyalja valamennyire a képet,de abból is rengeteg van,-lengyel is- ami bedugítja a piacot és van, aki már 45 ft-ért szabadulna az I. osztályú almájától...Ti meg majd megveszitek 200-ért a tecsóba meg osanba...Akciósan.
Az étkezésit ne kavard ide,én sem csemegeszőlőről beszéltem.A felvásárló csak él helyzeti előnyével,dúskál és válogat az általatok termelt tömegáruból.Terméskorlátozásról hallottatok már? Jó ideje már mi sem négy szálvesszőre metszük a szőlőt,csak kettőre.Osztottunk,szoroztunk,aztán rájöttünk,hogy ha-onként kevesebbet,többért. Mondom én,hogy vmit nem jól csináltok!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #371 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 08:49:59 »

Az étkezésit ne kavard ide,én sem csemegeszőlőről beszéltem.A felvásárló csak él helyzeti előnyével,dúskál és válogat az általatok termelt tömegáruból.Terméskorlátozásról hallottatok már? Jó ideje már mi sem négy szálvesszőre metszük a szőlőt,csak kettőre.Osztottunk,szoroztunk,aztán rájöttünk,hogy ha-onként kevesebbet,többért. Mondom én,hogy vmit nem jól csináltok!
A terméskorlátozást minálunk a természet végzi általában. Ha visszanézed idekapcsolódó hozzászólásaimat,láthatod,hogy virágzáskor volt fagy,mogyoró nagyságú gyümölcsnél volt jég. Ennek ellenére van soha nem látott rekordtermés. Nemcsak nekünk,az egész megyének. Ha kimegyek a mezőre és ránézek egy csipkebogyó-bokorra azon is látszik,hogy idén minden termésből sok van,sosem láttam még ennyi,bogyót és termést az út menti fákon. (Vadalma,vadszilva szakadnak össze.)
Kérem,hogy senki ne gondolja siránkozásnak,mert csupán tájékoztatlak benneteket, egy érdekes természeti jelenségről, ami most megfektet egy megyét.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #372 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 17:35:57 »

A terméskorlátozást minálunk a természet végzi általában. Ha visszanézed idekapcsolódó hozzászólásaimat,láthatod,hogy virágzáskor volt fagy,mogyoró nagyságú gyümölcsnél volt jég. Ennek ellenére van soha nem látott rekordtermés. Nemcsak nekünk,az egész megyének. Ha kimegyek a mezőre és ránézek egy csipkebogyó-bokorra azon is látszik,hogy idén minden termésből sok van,sosem láttam még ennyi,bogyót és termést az út menti fákon. (Vadalma,vadszilva szakadnak össze.)
Kérem,hogy senki ne gondolja siránkozásnak,mert csupán tájékoztatlak benneteket, egy érdekes természeti jelenségről, ami most megfektet egy megyét.
Igen Rendben,nem is kötekedésnek szántam,csupán két hasonló ágazat között vontam párhuzamot.A türelmed előtt  Emelem.
Minden régiónak megvan a maga baja,ezek szerint most Titeket nem szeret a Jóisten! Sok (több) szerencsét az almához!  Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #373 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 17:54:20 »

Igen Rendben,nem is kötekedésnek szántam,csupán két hasonló ágazat között vontam párhuzamot.A türelmed előtt  Emelem.
Minden régiónak megvan a maga baja,ezek szerint most Titeket nem szeret a Jóisten! Sok (több) szerencsét az almához!  Wave
Köszönöm,nektek is minden jót!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #374 Dátum: 2014. Augusztus 23. - 18:01:11 »

Jelenleg a Prima fajtát rázzuk.17 éves fák,homokon 3 mázsa van rajtuk fánként. Az ipari almán (freedom,florina)  általánosságban (15-18 éves fák) 1000 mázsa hektáronként. Idared jégvert,fuszikos szerintem itt is van 1000 mázsa/ha. A mollies delicius on látszik a fagy hatása (meg a repcefénybogáré) de az is termett bőven. Bizonyos fajtákon a megszokottnál 30-50 százalékkal több van. A léalma felvásárlási ára viszont csak 11.50-13.50 ft/kg.
.   1000 mázsa ?????? Ekkora hülyeséget is rég hallottam. Vagy még szedés közbe is terem az a fa?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: