Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152725 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #345 Dátum: 2014. április 19. - 18:23:49 »

Tegnapelőtt szemléztük az egyik kertünket apósommal. A Mollis Delicius fajtánál fagyhatásra panaszkodott.Amikor megláttam a kárt azt mondtam,hogy ezt nem a fagy csinálta szerintem. A porzók és a termő el voltak csökevényesedve,volt ahol hiányzott.Apósom gyanúja abból igazolást talált,hogy a fagykárnak megfelelően a virágok belseje bebarnult,de nem olyan módon, mint amikor megfagy az alma. Nagyon sok virágot végigvizsgálva megtaláltam a károkozókat: repcefénybogarak fordultak ki az egyik vacokból... (Egy hete permeteztünk.) Nagyon jelentős a kártételük.Vadászismerőssel beszélgetve felkerült a téma,s kiderült,hogy ő is tapasztalta a kártételt,csak ő is fagyra gondolt...Az ő kertjében,ami repcetábla mellett fekszik, a Gála fajtát is kedveli... Woest
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #346 Dátum: 2014. április 19. - 21:36:30 »

Az enyhe tél miatt nagyon sok kártevő áttelelt,a szőlőben is olyan rovarok károsítanak jelenleg,amelyek 30 éve nem fordultak elő.Pl. ékköves araszoló,kendermagbogár,stb.Korán kellett kezdeni a védekezést...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #347 Dátum: 2014. április 19. - 21:53:20 »

Az enyhe tél miatt nagyon sok kártevő áttelelt,a szőlőben is olyan rovarok károsítanak jelenleg,amelyek 30 éve nem fordultak elő.Pl. ékköves araszoló,kendermagbogár,stb.Korán kellett kezdeni a védekezést...
A repcefénybogár mellett rengeteg a cserebogár és a bársonylégy is. A legyek ezrével wellnesseznek a teraszon,a lódarazsak pedig a fenyőfa korlátokat vették birtokba...Családi Chemotox-ot veszek...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #348 Dátum: 2014. április 20. - 09:52:24 »

Családi Chemotox-ot veszek...
400 ml-es féktisztító hatásosabb!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #349 Dátum: 2014. április 29. - 12:36:08 »





Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #350 Dátum: 2014. április 30. - 08:50:34 »

Aszongyák' az öregek, hogy abból az őszi búzából, amiből május 1-én a varnyú' kilát, aligha lesz jó termés.
Hát, az idén a varjúnak nem túl jók a kilátásai.




Lassan a tavaszi árpából sem.




Az őszi árpa kikalászolt.




 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #351 Dátum: 2014. április 30. - 09:34:45 »

Aszongyák' az öregek, hogy abból az őszi búzából, amiből május 1-én a varnyú' kilát, aligha lesz jó termés.
Hát, az idén a varjúnak nem túl jók a kilátásai.




Lassan a tavaszi árpából sem.




Az őszi árpa kikalászolt.




 

  Gratulálok  Lajos!  Nagyon  szépek  a kalászosaitok! 
 A  kalászosokkal  nálunk  sincs eddig baj,  de  a tavaszi  vetésekre  már  nagyon  kellene  az  eső, már  lassan  másfél hónapja összesen 2 mm esett.
       Üdv  Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #352 Dátum: 2014. Május 01. - 08:45:44 »

Nálunk már a búza is hányja a kalászát, és a sok eső miatt - aki nem védekezett bokrosodás után - nagyon erősen kijött a gombafertőzés, főleg rozsda. Tudok olyan gazdáról, aki ki akarta tárcsázni az őszi búzáját, mert olyan sárga a gombától mintha leperzselték volna. A sok eső gondot okoz a kukorica-napraforgó vetéseknél, sok még nincs elvetve, nem tud megszáradni a talaj. Én aránylag korán vetetttem a kukoricát (április 4-én), most négy leveles, de nem tudunk rámenni a földre gyomirtózni és lassan a kukorica kinő, hogy tudjam használni az Adengo-t. A másik darab kukoricámnak háromszor futottunk neki gyomirtózni, mindig jött valami csúnya borulás, dörgés, csapkodó eső ami miatt abba kellett hagyni a munkát, de legalább az már kész. Tegnap az egyik kukoricámra esett kb. 1 mm eső, a másikra kb. 25 mm, a kettő darab közötti távolság légvonalban olyan 3 kilométer.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #353 Dátum: 2014. Május 01. - 09:14:47 »

Nálunk már a búza is hányja a kalászát, és a sok eső miatt - aki nem védekezett bokrosodás után - nagyon erősen kijött a gombafertőzés, főleg rozsda. Tudok olyan gazdáról, aki ki akarta tárcsázni az őszi búzáját, mert olyan sárga a gombától mintha leperzselték volna. A sok eső gondot okoz a kukorica-napraforgó vetéseknél, sok még nincs elvetve, nem tud megszáradni a talaj. Én aránylag korán vetetttem a kukoricát (április 4-én), most négy leveles, de nem tudunk rámenni a földre gyomirtózni és lassan a kukorica kinő, hogy tudjam használni az Adengo-t. A másik darab kukoricámnak háromszor futottunk neki gyomirtózni, mindig jött valami csúnya borulás, dörgés, csapkodó eső ami miatt abba kellett hagyni a munkát, de legalább az már kész. Tegnap az egyik kukoricámra esett kb. 1 mm eső, a másikra kb. 25 mm, a kettő darab közötti távolság légvonalban olyan 3 kilométer.
Használd a Python Optima-t. Bőven jó hat leveles korban is.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #354 Dátum: 2014. Május 01. - 22:36:57 »

Remélem, a fagyosszentek ezen a hétvégén, az ígért +5-7 fokos éjszakai lehűléssel letudják a dolgukat.

Április 10-én kezdtük a kukorica vetést, de a legelső vetésen is talán egy hete láttam először kisorolni a kukoricát.
A gabonának kitűnő hűvös-csapadékos április a kukorica kelését nem segítette.
Ma a vadföldeken is földbe került a kukorica vetőmag.
A borsó ugyanitt meglehetős. Az a bajom, nem tudtam én sem gyomirtást végezni , nem volt három esőtlen nap egymás után.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #355 Dátum: 2014. Május 03. - 18:01:47 »

A mai jeget nem úszta meg az alma sem. Fajtától függően kisebb-nagyobb ütődések keletkeztek rajtuk. Látszik a cseresznyén,meggyen is...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #356 Dátum: 2014. Május 03. - 18:38:23 »

A mai jeget nem úszta meg az alma sem. Fajtától függően kisebb-nagyobb ütődések keletkeztek rajtuk. Látszik a cseresznyén,meggyen is...

Ebből már esetleg csak cefre lesz !?   Nem szól szám
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #357 Dátum: 2014. Május 03. - 19:37:20 »

Ebből már esetleg csak cefre lesz !?   Nem szól szám
A meggyet és a cseresznyét bánja a...mert esetleg tényleg cefre lesz. (Mondjuk akinek az a fő profilja,valószínűleg kardjába dőlt ma.) De a környék adja a szabolcsi alma jelentős részét... Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11248


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #358 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 21:33:47 »

Ebből már esetleg csak cefre lesz !?   Nem szól szám
A szilváskertek környékén átható a cefreszag,mert a gyümölcs nagy része ottrohadt a kertekben...Most ugyanez vár az almára is. Eladhatatlan mennyiség termett mindenkinek megyeszerte.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #359 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 23:18:46 »

A szilváskertek környékén átható a cefreszag,mert a gyümölcs nagy része ottrohadt a kertekben...Most ugyanez vár az almára is. Eladhatatlan mennyiség termett mindenkinek megyeszerte.
Szia! Milyen átlagtermésre számítotok? Mennyivel több, mint a tavalyi, tavalyelőtti évben?
A tavasszal és a nyár elején még az összes média azt harsogta, hogy elfagyott, aztán meg a jég verte agyon az almát. Most meg, hogy annyi, de annyi termett belőle.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: