Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152935 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #330 Dátum: 2013. Október 15. - 14:16:37 »

A teljes értékű, szárított szem 45.000 Ft/t körül van jelenleg.
Ha nagyon meg van szorulva az eladó, szerintem 40-ért odaadja.
Kombájntisztán, nyersen - bár sohasem adunk egy így -  20-30 %-kal olcsóbban gondolnám.  Elég alacsony a víztartalom (legalábbis Zalában) az idén, aránylag olcsón meg lehet úszni a szárítást.
Törtszemet a teljes értékű, szárított szem 60-70 %-án szoktuk számolni. Ez száraz anyag, a száritást és rostálást követően kerül ki a teljes értékű szemből. Tavaszig nem nagyon szokott gond lenni vele, valamennyit folyamatosan veszít a tápértékéből, hiszen hiányzik a "korpa", mint védőburok. A következő aratást viszont már nem illik megvárni vele, tavasz felé már a penészgombák is megjelennek, ami állategészségügyi problémákat okoz.

Kösz mindenkinek !  Meghajol

Akkor inkább azt a néhány mázsát amit a bérlet fölé grátiszba kialkudtam kiviszem a szórókra és beásom. had örüljenek a  Wildboar     
Nagy vagyont úgyse kotornék össze belőle ellentétben néhány benfektessel .   Stoel  Jobb a szabadlevegőn no !    Kacsint
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #331 Dátum: 2013. Október 15. - 21:35:18 »

Hol? Vállat von

Újudvar-Morgánypuszta telephelyen, kamionra rakva.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #332 Dátum: 2013. Október 17. - 09:27:22 »

Újudvar-Morgánypuszta telephelyen, kamionra rakva.  Ördög

Pont ma futott be egy 44 ezres vételi ajánlat, azt gondolom, egy kis gyomrozással rá tudunk fejelni egy ezrest.
Lassan kezdenek kijózanodni a kereskedők is a "hú, de magas termés lesz" című hurráoptimizmusból.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #333 Dátum: 2013. Október 17. - 09:39:50 »

Lassan kezdenek kijózanodni a kereskedők is a "hú, de magas termés lesz" című hurráoptimizmusból.

Térj át a "hú,demagasterméslett,demindenkimásnakalacsony" című hurráoptimizmusra!  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #334 Dátum: 2013. Október 17. - 23:11:43 »


Lassan kezdenek kijózanodni a kereskedők is a "hú, de magas termés lesz" című hurráoptimizmusból.
Én nem találkoztam ezzel a hurráoptimizmussal. Pláne mert júliustól mindenki sírt mint a fürdőskurva, hogy nem lesz termés, jajmilesz.... Lett termés, nem egy átlagos év, annál gyengébb, de Szerbiában és Horvátországban jó termés volt, emellé száz, száztíz euróért odaadják a kukoricát, a nagy kereskedőink meg inkább ott vásárolnak, egy vámolást megúsznak és olcsóbb is. Persze a hazai felhasználók nem fognak onnan hozni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #335 Dátum: 2013. Október 18. - 09:17:29 »

Kora nyáron még szinte mindenki ( a NÉBIH-vel az élen) 8 millió tonnás össztermésről álmodott.
Kíváncsi leszek a végére, de nemigen lesz 6-nál több.

Idén is rezgett egyébként a léc, de kicsit szerencsésebben alakult az időjárás, mint a tavalyi. Hosszabban kitartott a csapadékos időszak, meg volt télről jócskán tartalék az altalajban.
Ennek ellenére volt olyan táblarészünk, ahol egyáltalán nem képződött fej. Későbbi vetés, homokosabb talaj.
Érdekes növény ez a kukorica, nagy túlélő, jól tud alkalmazkodni. Képes arra, hogy hetekig vegetáljon, aztán ha csapadékot kap, robban. De két hónapos aszályt nem tud kompenzálni. Olyankor aztán semmi sincs. 2012-ben számos olyan kukoricatábla volt az országban, ahol száz hektáron egyetlen fej sem képződött. Még silózni sem volt érdemes, mert csak "hamisgulás" lett volna belőle. 

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2013. Október 21. - 09:49:34 »

Kora nyáron még szinte mindenki ( a NÉBIH-vel az élen) 8 millió tonnás össztermésről álmodott.
Kíváncsi leszek a végére, de nemigen lesz 6-nál több.

Idén is rezgett egyébként a léc, de kicsit szerencsésebben alakult az időjárás, mint a tavalyi. Hosszabban kitartott a csapadékos időszak, meg volt télről jócskán tartalék az altalajban.
Ennek ellenére volt olyan táblarészünk, ahol egyáltalán nem képződött fej. Későbbi vetés, homokosabb talaj.
Érdekes növény ez a kukorica, nagy túlélő, jól tud alkalmazkodni. Képes arra, hogy hetekig vegetáljon, aztán ha csapadékot kap, robban. De két hónapos aszályt nem tud kompenzálni. Olyankor aztán semmi sincs. 2012-ben számos olyan kukoricatábla volt az országban, ahol száz hektáron egyetlen fej sem képződött. Még silózni sem volt érdemes, mert csak "hamisgulás" lett volna belőle. 

 

Viszont a gyümölcsfáknak kedvezett az idő - főleg a tartalékolt téli csapadék .
Igen jó a termés hát tele is vannak a pálinkafőzők udvarai dézsákkal és előjegyzés már lassan csak januárra lesz.  Ördög  POHÁRRA MAGYAR !!!!  Röhög
Pedig a házi főzők is kotyognak rendesen . Nekem nem kellett sorba állni így az alma( Calvados ) már kóstolható.   Ördög  Piál
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #337 Dátum: 2013. Október 21. - 12:52:04 »

Igen jó a termés hát tele is vannak a pálinkafőzők udvarai dézsákkal és előjegyzés már lassan csak januárra lesz.  Ördög  POHÁRRA MAGYAR !!!!  Röhög

A múltkor egy másik fórumon az egyik vadásztárssal keveredtem vitába, bizonyos pálinkacukrozás ügyében.
Azt mondja, hogy tartósítás céljából felesleges emelni a cukor (és ezáltal az alkohol) szintet, hiszen percnyi pontossággal lehet időzíteni a főzővel a lepárlás időpontját.
Biztosan így van, legfeljebb a főzdés azt mondja, hogy január 17-e, reggel hét óra 30 perc.  Röhög 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #338 Dátum: 2013. Október 21. - 14:23:33 »

A múltkor egy másik fórumon az egyik vadásztárssal keveredtem vitába, bizonyos pálinkacukrozás ügyében.
Azt mondja, hogy tartósítás céljából felesleges emelni a cukor (és ezáltal az alkohol) szintet, hiszen percnyi pontossággal lehet időzíteni a főzővel a lepárlás időpontját.
Biztosan így van, legfeljebb a főzdés azt mondja, hogy január 17-e, reggel hét óra 30 perc.  Röhög 

..amennyiben azt mondta, biztos úgy lehet.  OOO .. Fejvakarás ..
..de az is benne lehet a pakliban, hogy túlságosan szereti a marhahúsból készült ételeket.   :Mosolyog ..
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #339 Dátum: 2013. Október 22. - 01:47:48 »

A múltkor egy másik fórumon az egyik vadásztárssal keveredtem vitába, bizonyos pálinkacukrozás ügyében.
Azt mondja, hogy tartósítás céljából felesleges emelni a cukor (és ezáltal az alkohol) szintet, hiszen percnyi pontossággal lehet időzíteni a főzővel a lepárlás időpontját.
Biztosan így van, legfeljebb a főzdés azt mondja, hogy január 17-e, reggel hét óra 30 perc.  Röhög 
Lajos, te is magad főzöd, Jóska is maga főzi. Amikor csak akarjátok. Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #340 Dátum: 2014. Február 06. - 15:48:20 »

Igaz nem szántó, hanem erdő, de valaki tán tud segíteni. Van egy kis nyarasom ami 1/1 az enyém, tehát nem osztatlan közös, stb. Nem szeretnék kivágni belőle, de sok bent a kidőlt fa. A kérdés csupán annyi, hogy ezért bemehetek bármikor szó nélkül, vagy erre is engedélyt kell kérni valahol?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #341 Dátum: 2014. Február 06. - 19:53:45 »

Igaz nem szántó, hanem erdő, de valaki tán tud segíteni. Van egy kis nyarasom ami 1/1 az enyém, tehát nem osztatlan közös, stb. Nem szeretnék kivágni belőle, de sok bent a kidőlt fa. A kérdés csupán annyi, hogy ezért bemehetek bármikor szó nélkül, vagy erre is engedélyt kell kérni valahol?

Ami kidőlt, és a földön fekszik, azt - úgy tudom - bármikor minden különösebb engedély vagy bejelentés nélkül felkészítheted.
Ez a lábon álló szárazakra nem vonatkozik.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #342 Dátum: 2014. Február 06. - 20:12:33 »

Ami kidőlt, és a földön fekszik, azt - úgy tudom - bármikor minden különösebb engedély vagy bejelentés nélkül felkészítheted.
Ez a lábon álló szárazakra nem vonatkozik.


Így van.
De nem árt ha az erdőfelügyelő tud róla, főleg ha üzemtervezett erdő.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #343 Dátum: 2014. Február 07. - 07:55:25 »

Kama, Pyrus! Köszönöm a válaszotokat. Olyat is hallottam, hogy 1ha alatti területnél a tarvágást sem kell bejelenteni, de ma egy ismerősöm ennek konkrétan utánajár az erdészetnél. Bár ahogy mondtam engem csak a faszedés része érdekel, mert vágni nem akarok. Köszönöm még egyszer.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #344 Dátum: 2014. Február 07. - 08:44:41 »

Olyat is hallottam, hogy 1ha alatti területnél a tarvágást sem kell bejelenteni, de ma egy ismerősöm ennek konkrétan utánajár az erdészetnél.

Ez hülyeség.
Ne az erdészeten, hanem az erdőfelügyelőségen járjon utána.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: