Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152964 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #195 Dátum: 2012. Március 21. - 15:05:35 »

Aztán félreértés ne essen, nem útálom ám én az akácot!
Sőt, ez az egyetlen fafaj jelenleg, amelyből némi jövedelmre is szert teszek.
Csak a vele kapcsolatos képet igyekszem kissé kerekebbre formálni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #196 Dátum: 2012. Március 21. - 16:00:09 »

Tisztelt Urak! Látom, hogy ti nagyon jól informáltak vagytok pályázatok meg az erdészeti eljárások tekintetében. Eddig csak osztatlan közösben volt erdőrészem, tavaly viszont sikerült venni 100% saját tulajdonba három hektárt. Ebből kettő Ha. akácerdő, egy pedig nyaras. Az akácost szeretném kigyéríteni, mert bár nem vagyok szakértője, szabad szemmel is látni, hogy megfullad mert annyi fa van benne. A növekedés-serkentő gyérítéshez gondolom ugyanúgy meg kell kérni az erdészet engedélyét mint egy osztatlan közös tulajdonban lévőnél? Most elég gazdátlanul néz ki, de szeretném rendbe tenni. Nem elsődlegesen a bevétel a cél (nem is adnám el a fát).
A nyarasnál már bonyolultabb a helyzet. Egy ellipszis alakot képzeljetek el, melynek a két széle 05-05 Ha. erdő, a közepe meg egy tanya. Illetve nem is annyira tanya. 100 nm ház melléképületekkel, udvarral. Ebben egy öreg alkoholista lakik, egyszer majd szeretném tőle megvenni és rendbe tenni. Csodálatos folyóparti helyen van, közel egy településhez. Csendes, zajmentes környezet, mégis minden kapható 4 km-en belül, könnyen megközelíthetően. Még terepjáró sem kell. egyszer jó lenne ide költözni. Na vissza az erdőhöz. A nyaras egyik fele hatalmas fákból áll, kb két felnőtt ember éri át őket. A másik rész az 20-30 cm átmérőjű fa, alatta pedig tele van újulattal (ezek kb 3-5 méteres fák). Van esetleg valami tippetek, hogy ezekkel mit lenne érdemes kezdeni?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #197 Dátum: 2012. Március 21. - 20:34:33 »

Tisztelt Urak! Látom, hogy ti nagyon jól informáltak vagytok pályázatok meg az erdészeti eljárások tekintetében. Eddig csak osztatlan közösben volt erdőrészem, tavaly viszont sikerült venni 100% saját tulajdonba három hektárt. Ebből kettő Ha. akácerdő, egy pedig nyaras. Az akácost szeretném kigyéríteni, mert bár nem vagyok szakértője, szabad szemmel is látni, hogy megfullad mert annyi fa van benne. A növekedés-serkentő gyérítéshez gondolom ugyanúgy meg kell kérni az erdészet engedélyét mint egy osztatlan közös tulajdonban lévőnél? Most elég gazdátlanul néz ki, de szeretném rendbe tenni. Nem elsődlegesen a bevétel a cél (nem is adnám el a fát).
A nyarasnál már bonyolultabb a helyzet. Egy ellipszis alakot képzeljetek el, melynek a két széle 05-05 Ha. erdő, a közepe meg egy tanya. Illetve nem is annyira tanya. 100 nm ház melléképületekkel, udvarral. Ebben egy öreg alkoholista lakik, egyszer majd szeretném tőle megvenni és rendbe tenni. Csodálatos folyóparti helyen van, közel egy településhez. Csendes, zajmentes környezet, mégis minden kapható 4 km-en belül, könnyen megközelíthetően. Még terepjáró sem kell. egyszer jó lenne ide költözni. Na vissza az erdőhöz. A nyaras egyik fele hatalmas fákból áll, kb két felnőtt ember éri át őket. A másik rész az 20-30 cm átmérőjű fa, alatta pedig tele van újulattal (ezek kb 3-5 méteres fák). Van esetleg valami tippetek, hogy ezekkel mit lenne érdemes kezdeni?

Ha most vetted meg, akkor az első lépés: az erdészeti hatóságnál nyilvántartásba vetetned Magadat erdőgazdálkodóként. Ehhez szükséged lesz egy erdész végzettségű szakirányítóra is. Ha ez megtörtént, akkor a területekre vonatkozó erdőterv határozatot kell ugyanitt kikérned. Ez meghatározza. hogy a üzemtervi ciklusban (10 év) milyen munkákat végezhetsz az erdőben. (ha olyan sűrű, akkor biztosan van rajt gyérítési előírás, a nyárason lehet, hogy tarvágási előírás van) Aztán már csinálhatod is.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #198 Dátum: 2012. Március 22. - 13:13:55 »

Köszönöm az instrukciókat Pyrus! A közeljövőben úgyis mennem kell a megyeszékhelyre az iparkamarába, de akkor meglátogatom az erdészetet is. Mégy egyszer köszönöm!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #199 Dátum: 2012. Március 22. - 15:15:39 »

Köszönöm az instrukciókat Pyrus! A közeljövőben úgyis mennem kell a megyeszékhelyre az iparkamarába, de akkor meglátogatom az erdészetet is. Mégy egyszer köszönöm!

Itt azt is meg tudod nézni, hogy hová kell menned, ill. konkrétan kit kell keresned:

http://www.mgszh.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/erdeszeti_igazgatosag/erdofelugyelok
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #200 Dátum: 2012. Március 22. - 15:50:57 »

Itt azt is meg tudod nézni, hogy hová kell menned, ill. konkrétan kit kell keresned:

http://www.mgszh.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/erdeszeti_igazgatosag/erdofelugyelok


Jövök eggyel!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #201 Dátum: 2012. Március 27. - 14:17:22 »

Az ilyeneket sosem fogom megérteni: http://www.origo.hu/itthon/20120327-szemetdombon-egettek-el-allatokat-unyban.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #202 Dátum: 2012. Március 28. - 13:34:39 »

Az ilyeneket sosem fogom megérteni:

Nem vagy egyedül...  Fejvakarás
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #203 Dátum: 2012. április 03. - 18:43:03 »

Ma elvetettük a kukoricámat. Holnap jöhet rá az eső  Mosolyog



Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #204 Dátum: 2012. április 03. - 21:01:58 »

Hány fokos talajba kell vetni azt a kukoricát?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #205 Dátum: 2012. április 03. - 21:09:59 »

Hány fokos talajba kell vetni azt a kukoricát?
Úgy emlékszem tanulmányaimból, hogy az egyenletes keléshez és a kellő erélyű növekedéshez tartós min. 12-14 C fok szükséges.
Itt még nem veti senki, most a napraforgót kezdték eldugdozni a föld alá. Persze a disznók azt is megtalálták azonnal, éppen indulok is riogatni őket (csak a Hold sajnos felhők mögött bújkál Rííí).
Talán a jövő hét vége felé mennek rá a kukoricára, legalább is ezt a választ kaptam ma több nagygazdától, akiket hívtam a vadkárelháratás tervezése miatt. 
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #206 Dátum: 2012. április 03. - 21:21:38 »

Úgy emlékszem tanulmányaimból, hogy az egyenletes keléshez és a kellő erélyű növekedéshez tartós min. 12-14 C fok szükséges.
Itt még nem veti senki, most a napraforgót kezdték eldugdozni a föld alá. Persze a disznók azt is megtalálták azonnal, éppen indulok is riogatni őket (csak a Hold sajnos felhők mögött bújkál Rííí).
Talán a jövő hét vége felé mennek rá a kukoricára, legalább is ezt a választ kaptam ma több nagygazdától, akiket hívtam a vadkárelháratás tervezése miatt. 
 Emelem


Mifelénk ilyenkor csak az "újparasztok" vetik, akik az internetről tanulják a gazdálkodást. Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #207 Dátum: 2012. április 03. - 21:25:35 »

Hány fokos talajba kell vetni azt a kukoricát?

Érdekes dolog ez, Soma!
Tavaly, nálunk, aki megvárta az ideális talajhőmérsékletet, az 35-40 mázsás kukoricát aratott.
Mi elvetettük április közepén, 80 mázsás átlaggal takarítottuk be.
Nagyon sok kőbe vésett szabályt újraír a klímaváltozás és a szárazság. Mire jön a nagy meleg, össze kell borulnia a leveleknek és ez a zöld sátor rengeteg nedvességet megtart. Ehhez korai vetés kell.
Mindemellett egy kicsit még én is korállom, a mieink is a napraforgónál tartanak még, majd Húsvét után kezdjük a kukoricát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #208 Dátum: 2012. április 03. - 21:32:45 »

Úgy van az leginkább,hogy a szakirodalom meg a tudomány akkor áll félre amikor a gazdában felpezsdül a vethetnék,aztán látja ezt a szomszéd gazda neki áll ő is ,meg a másik, a harmadik és végül kiürül a gázolajtartály a falusi kis kúton mert mindenki elérkezettnek látja az időt...mert tavasz van végre.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #209 Dátum: 2012. április 03. - 21:36:32 »

Ha nem jön a vetés után egy hirtelen lehűlés, miután megdagadt a szem, akkor nem gond, de ha a beindult szem
"megfázik", akkor abból nem lesz jó termés. Ezért jobb még egy kicsit várni.
Néhai tanárom, azt mondta, hogy akkor kell vetni a kukoricát, amikor az egyik kezed bedugod a talajba, a másikat a seggedbe,
és ha egyformának érzed, akkor vetheted. Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: