Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 152975 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #135 Dátum: 2012. Március 09. - 10:00:53 »

Nem a takszövökre gondoltam... Vigyorog

Jó, akkor elfogadom  Ördög. Mondjuk az OTP-ről amúgy is van véleményem  Rííí
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #136 Dátum: 2012. Március 09. - 10:02:34 »

Tisztelt Lajos  Emelem ! Z élő munka , van egymillió munkanélküli ! Napszámos mindig volt , van és lesz / egész eu-ban + a nagy vízen túl is /  ! Itt nem messze volt a D. tsz. , betakarításkor  busszal hozták a dolgozókat / még az oroszok is jöttek Tökölről / ,. Vegyszerezés anno külön ágazat volt erre jól képzett szakmunkásokkal ,. Azt a gazdát kell támogatni aki közmunkásokat foglalkoztat ! 4 órát fizet az önkormányzat 4-t a gazda ,. és mindenki jól jár !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2012. Március 09. - 10:06:24 »

Tisztelt Lajos  Emelem ! Z élő munka , van egymillió munkanélküli ! Napszámos mindig volt , van és lesz / egész eu-ban + a nagy vízen túl is /  ! Itt nem messze volt a D. tsz. , betakarításkor  busszal hozták a dolgozókat / még az oroszok is jöttek Tökölről / ,. Vegyszerezés anno külön ágazat volt erre jól képzett szakmunkásokkal ,. Azt a gazdát kell támogatni aki közmunkásokat foglalkoztat ! 4 órát fizet az önkormányzat 4-t a gazda ,. és mindenki jól jár !  Emelem

Lacus és mit csinálna a napszámos? A New Holland után nem sok munka marad
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #138 Dátum: 2012. Március 09. - 10:11:05 »

Én is olyan helyen dolgozok, hogy sok bankal kapcsolatban vagyunk és nagyon eltérőek a tendenciák.
Átrendeződött a piac, az agrárhitelezésben az otp és a budapest bank beerősített, az erste és a raiffeisen pedig behúzták a kéziféket. A cibnél nem tapasztaltam változást(ugyanolyan görények mint voltak), a kis takszövök meg sokszor meglepően rugalmasan kezelik a problémákat. Nekik sokkal kevésbé sablonos a viselkedésük, sokkal személyreszabottabban intézik az ügyeiket.

Az OTP nyomul, ezt érezzük, a BB-vel nincs kapcsolatunk.
Egyébként szerintem Csányi ismét jól szimatol, mert cifrázhatjuk jobbról-balról, az agrárium, meg a hozzá kötődő kereskedelem érezte meg talán legkevésbé a válságot.
Bizonyos szempontból én is sokkal inkább bírom a Hitelszövetkezetet, mint a nagybankokat. Legföképpen, mert Kanizsán szépek a lányok a bankfiókban.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #139 Dátum: 2012. Március 09. - 10:12:13 »

Jó, akkor elfogadom  Ördög. Mondjuk az OTP-ről amúgy is van véleményem  Rííí
Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #140 Dátum: 2012. Március 09. - 10:15:47 »

S,Fox lenne mit termelni kézi erővel ! Pl. zöldséget  Igen ami ehető  Röhög / sárga répa  Röhög bárd kell hozzá hogy fel vágd , de a burgonya se különb / ! Nem tudom készült-e mostanában rendes felmérés ? Miből mennyit fogyasztunk , de hogy gyümölcs és a zöldség /hús  OOO / biztos vissza esett nem kevéssel !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #141 Dátum: 2012. Március 09. - 10:16:27 »

Tisztelt Lajos  Emelem ! Z élő munka , van egymillió munkanélküli ! Napszámos mindig volt , van és lesz / egész eu-ban + a nagy vízen túl is /  ! Itt nem messze volt a D. tsz. , betakarításkor  busszal hozták a dolgozókat / még az oroszok is jöttek Tökölről / ,. Vegyszerezés anno külön ágazat volt erre jól képzett szakmunkásokkal ,. Azt a gazdát kell támogatni aki közmunkásokat foglalkoztat ! 4 órát fizet az önkormányzat 4-t a gazda ,. és mindenki jól jár !  Emelem

Ez a gondolat bennem is megfordult egyébként. Kéne vetni 4-5 hektár uborkát. Gyerekkoromban (szerintem írtam már) az egész falu ezzel foglalkozott. Volt olyan 5 tagú család, amely egy nyáron egy Zsiguli árárt szedte össze belőle.
Az fog vissza egy kicsikét, hogy elbeszélgettem egy erdésszel, akire rábízták a közhasznúakat, csemeteápolás céljából. A pszichiátrián futottunk össze  Ördög.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #142 Dátum: 2012. Március 09. - 10:19:27 »

A "közhasznúak" akiket az állam vezényelt, nem jó munkaerők.
Sajnos felnőtt egy generáció ami már nem is akar dolgozni, a napszámosmunkától, a napon való hajladozástól égnek állna a hajuk.
Pedig tényleg megoldás lenne a búza/kukorica/olajosnövény háromszögből kibújni és munkaigényesebb kultúrákat termeszteni. A talajnak is jót tenne.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #143 Dátum: 2012. Március 09. - 10:20:26 »

Lajos! Emelem

Csak nem? Most már tudom, miért más az IP címed!;D
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2012. Március 09. - 10:21:11 »

S,Fox lenne mit termelni kézi erővel ! Pl. zöldséget  Igen ami ehető  Röhög / sárga répa  Röhög bárd kell hozzá hogy fel vágd , de a burgonya se különb / ! Nem tudom készült-e mostanában rendes felmérés ? Miből mennyit fogyasztunk , de hogy gyümölcs és a zöldség /hús  OOO / biztos vissza esett nem kevéssel !  Emelem


Lacus, ezek kisgazdaságokban termesztett növények. Ott van napszámos most is, de a foglalkoztatási gondokat nemigen oldja meg. A közmunkásokról (tisztelet a kivételnek) meg van tapasztalata fórumtársainknak is
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #145 Dátum: 2012. Március 09. - 10:23:22 »

 "" A pszichiátrián futottunk össze  . ""  Röhög Lajos azért ha rendes bért kapnak a közhasznúak , már lehetne válogatni !
/ esetleg a háttérben egy kakastoll /  Röhög Véleményem szerint kialakulnának jól dolgozó összetartó brigádok .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #146 Dátum: 2012. Március 09. - 10:23:53 »

Lacus, ezek kisgazdaságokban termesztett növények. Ott van napszámos most is, de a foglalkoztatási gondokat nemigen oldja meg. A közmunkásokról (tisztelet a kivételnek) meg van tapasztalata fórumtársainknak is
Ne gondolt, hogy csak kis gazdaságokban lehet ezeket termeszteni.  Nyilván nem csinál senki egy százötven hektáros sárgarépaültetvényt, de megfelelő támogatási rendszerreel lehetne ösztönözni a gazdálkodókat, hogy be-beszúrjanak pár hektárt a rendszerbe.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #147 Dátum: 2012. Március 09. - 10:24:39 »

"" A pszichiátrián futottunk össze  . ""  Röhög Lajos azért ha rendes bért kapnak a közhasznúak , már lehetne válogatni !
/ esetleg a háttérben egy kakastoll /  Röhög Véleményem szerint kialakulnának jól dolgozó összetartó brigádok .  Emelem

Azt hittem, arra kérdezel rá, mit keresett Lajos a pszichiátrián? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #148 Dátum: 2012. Március 09. - 10:26:13 »

Ne gondolt, hogy csak kis gazdaságokban lehet ezeket termeszteni.  Nyilván nem csinál senki egy százötven hektáros sárgarépaültetvényt, de megfelelő támogatási rendszerreel lehetne ösztönözni a gazdálkodókat, hogy be-beszúrjanak pár hektárt a rendszerbe.

Régen a téeszben volt, nekünk több bevételt hozott a háztáji, mint szüleim együttes fizetése. Mondjuk nemigen kellett azon agyalnom, hogy mivel töltöm a nyarat  Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #149 Dátum: 2012. Március 09. - 10:29:21 »

Az fog vissza egy kicsikét, hogy elbeszélgettem egy erdésszel, akire rábízták a közhasznúakat, csemeteápolás céljából. A pszichiátrián futottunk össze  Ördög.
A Közhaszontalanoktól mentsen meg a Jóisten mindenkit, aki szeretne érdemben termelő munkát végeztetni az embereivel!!!!!!!!!!!!
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: