Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 159968 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #735 Dátum: 2023. Május 02. - 18:23:40 »

Urak,

"vad hiány" miatt (egyébként teljesen korrekt módon) ma visszamondtak egy e hét végére (Pé-Szo) tervezett somogyi vadkárelhárítást. Félig-meddig már megvan az alternatíva, de ha esetleg valaki azon a környéken tud még netán olyan korrekt helyet, ahol elméletileg elkélne vagy elférne plusz 3 puska "segítség" péntek-szombaton, estétől becsületesen reggelig, az esetleg dobjon már egy privátot legyen szíves...

(Régen néztem utoljára a vadaszapro.net-et, valamitől most ott alig van hirdetve...  Lehet a bizalmat ki kell érdemelni előbb? Vagy tényleg ennyire nincs vad vagy vadkár?... Vállat von )

Köszi előre is !
Szia!
Nem tudom, merre jöttél volna Somogyba de sajnos ez az általános. Nincs disznó. Nem kell nekünk pestis, elég a nemzeti agrárkamara meg a saját jellemtelen szarházi vezetésünk. Beérett az esztelen vadirtás gyümölcse, az agyonhajtott területeken alig van disznó. Három területen voltam kint, ebből egy az, ahol nem volt a télen hajtás és akad disznó de ott úgy meg van szervezve a vadkárelhárítás, hogy jóformán minden este minden lesen ül valaki ezért az egyén esélye elég sovány, a másik kettőn elvétve esik egy-egy disznó. De erre panaszkodott a Lábod mellett vadászó partnerünk is, egy neves állami terület hivatásos vadásza is...
Szóval inkább csak jó levegőt, repceillatot szívni lehet eljönni Somogyországba.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #736 Dátum: 2023. Május 02. - 18:57:54 »

Szia!
Nem tudom, merre jöttél volna Somogyba de sajnos ez az általános. Nincs disznó. Nem kell nekünk pestis, elég a nemzeti agrárkamara meg a saját jellemtelen szarházi vezetésünk. Beérett az esztelen vadirtás gyümölcse, az agyonhajtott területeken alig van disznó. Három területen voltam kint, ebből egy az, ahol nem volt a télen hajtás és akad disznó de ott úgy meg van szervezve a vadkárelhárítás, hogy jóformán minden este minden lesen ül valaki ezért az egyén esélye elég sovány, a másik kettőn elvétve esik egy-egy disznó. De erre panaszkodott a Lábod mellett vadászó partnerünk is, egy neves állami terület hivatásos vadásza is...
Szóval inkább csak jó levegőt, repceillatot szívni lehet eljönni Somogyországba.

Köszi a választ! Tul képp nem titok, hisz a facebookon hirdetett egy társaság Igal alatt, és az első hétvégén esett is náluk 3 disznó (helyi vadásztól) meg 2 sebzés és 4 hibázás (a napszámosoktól), tehát nagyon jól indult, de a múlt hétvégén viszont kint ült 17 meg másnap 12 puska (helyiek meg vendég "napszámosok" vegyesen), és disznót senki még csak messziről sem látott, a vadőr szegény teljesen el volt szontyolodva. Pedig nagyon korrekt ajánlat volt, 3e-ért kivisznek, 7e Ft-ot csak akkor kell még ráfizetni, ha esik disznó vagy borjú...
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #737 Dátum: 2023. Május 02. - 23:18:33 »

Köszi a választ! Tul képp nem titok, hisz a facebookon hirdetett egy társaság Igal alatt, és az első hétvégén esett is náluk 3 disznó (helyi vadásztól) meg 2 sebzés és 4 hibázás (a napszámosoktól), tehát nagyon jól indult, de a múlt hétvégén viszont kint ült 17 meg másnap 12 puska (helyiek meg vendég "napszámosok" vegyesen), és disznót senki még csak messziről sem látott, a vadőr szegény teljesen el volt szontyolodva. Pedig nagyon korrekt ajánlat volt, 3e-ért kivisznek, 7e Ft-ot csak akkor kell még ráfizetni, ha esik disznó vagy borjú...

Ez Tátomoszta?

Évek óta vadászom ott, nem volt még csalódás.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #738 Dátum: 2023. Május 02. - 23:43:13 »

Urak,
"vad hiány" miatt (egyébként teljesen korrekt módon) ma visszamondtak egy e hét végére (Pé-Szo) tervezett somogyi vadkárelhárítást.
…. Vagy tényleg ennyire nincs vad vagy vadkár?...
9 nap szervezett, beosztott őrzés után ma felfüggesztettük a vadkárelhárítást.
Voltunk kint öten is, meg húsz felett is.
Egyetlen disznót nem látott senki.
A féldisznó/100 ha állomány nagyon gyorsan eljött☹
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #739 Dátum: 2023. Május 03. - 08:33:29 »

Ez Tátomoszta?
Tátom puszta. Amúgy tényleg jó.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #740 Dátum: 2023. Május 03. - 15:07:13 »

Tátom puszta. Amúgy tényleg jó.

Telefonon pötyögtem... Mea culpa!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #741 Dátum: 2023. Május 03. - 20:35:08 »

9 nap szervezett, beosztott őrzés után ma felfüggesztettük a vadkárelhárítást. Voltunk kint öten is, meg húsz felett is. Egyetlen disznót nem látott senki. A féldisznó/100 ha állomány nagyon gyorsan eljött☹

Ez hol volt helyileg?...
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #742 Dátum: 2023. Május 04. - 06:21:33 »

9 nap szervezett, beosztott őrzés után ma felfüggesztettük a vadkárelhárítást.
Voltunk kint öten is, meg húsz felett is.
Egyetlen disznót nem látott senki.
A féldisznó/100 ha állomány nagyon gyorsan eljött☹

Én csak azt nem értem, hogy a vetésIG senkinek nem tűnt fel, hogy nincs disznó??  Vállat von
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #743 Dátum: 2023. Május 04. - 06:38:05 »

Ez hol volt helyileg?...
Tolna megye, Regöly.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #744 Dátum: 2023. Május 04. - 07:01:10 »

Én csak azt nem értem, hogy a vetésIG senkinek nem tűnt fel, hogy nincs disznó??  Vállat von
Hát, lenne még hová fejlődnünk… pl. sokat segítene, ha meg tudnánk különböztetni a disznó nyomát a szarvasétól.
Akkor nem esnénk abba a hibába, hogy több száz disznót képzelünk a területre a friss magágyakon látható nyomok miatt,
amikről aztán kiderül, hogy gímszarvastól származnak…
Ez ügyben viszont már felvettem a kapcsolatot egy mándoki illetőségű tanáremberrel, aki állítólag hatalmas profi a témában… 🤣🤣🤣

Már, hogy a fonnyadt f@szba ne tűnt volna fel.
Csak a disznónak van egy olyan tulajdonsága gyengén erdősült vidéken, hogy egyszer itt, máskor ott..
Számtalanszor előfordult már, hogy rövidebb időre elhagytak minket.
Vagy, hogy éppen ellepték a területet.
Erre kiváló hely nekik a Pacsmagi TT. mocsár és nádrengetege, amit felesben, közösen vadászunk a szomszéddal.
Most is az volt várható, hogy amint náluk is megkezdődik az állandósult éjszakai basztatás, annak hatására visszatalálnak hozzánk is
a disznók. De ez nem lett így.
A repcék is képesek ilyenkorra úgy felszippantani a disznót, mint ha kihalt volna. Sokszor még a legjobban járt szórók is nyom nélkül maradnak,
a kukoricát a szajkók meg az őzek eszik fel, pedig mellette élnek a disznók a repcében.
De a frissen bolygatott magágyak és vetések mindig kicsalták őket. Eddig.

A másik szomszédnál, ami egy kb. 90%-ban erdősült, 8500 ha-os állami terület, meg rogyásig vannak disznóval.
Csak éppen nem akaródzik nekik kijönni az erdőből.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #745 Dátum: 2023. Május 04. - 09:16:29 »


Ez ügyben viszont már felvettem a kapcsolatot egy mándoki illetőségű tanáremberrel, aki állítólag hatalmas profi a témában… 🤣🤣🤣


 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #746 Dátum: 2023. Május 04. - 12:03:47 »

Hát, lenne még hová fejlődnünk… pl. sokat segítene, ha meg tudnánk különböztetni a disznó nyomát a szarvasétól.
Akkor nem esnénk abba a hibába, hogy több száz disznót képzelünk a területre a friss magágyakon látható nyomok miatt,
amikről aztán kiderül, hogy gímszarvastól származnak…
Ez ügyben viszont már felvettem a kapcsolatot egy mándoki illetőségű tanáremberrel, aki állítólag hatalmas profi a témában… 🤣🤣🤣

Voltál már te úgy tisztességesen vállba veregetve,aztán felsegítve és leporolva? Vigyorog
Mert a földön fekve még a szagát is éreznéd a kannak,ami bika.
 FuckOff
Rengeteget fejlődtem azóta. A fácán és a gímbika nyomainak megkülönböztetése például már negyedóra alatt megy.
Mint minden más is... Gyakorlott vadászbarátom kísért, amikor dám tarvadakat találtunk egy nem várt helyen. Ott zajlott ez a párbeszéd:
Ő:    - Ezek dámok...(??!)
ÉN:  - Ezek dámok...(???)
Ő:    - Ezek dámok...(!?)
ÉN:  - Ezek dámok...(??)
Ő:    - Ezek dámok...!!
ÉN:  - Ezek dámok...!...?
...
 Ördög

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #747 Dátum: 2023. Május 04. - 12:55:09 »


Voltál már te úgy tisztességesen vállba veregetve,aztán felsegítve és leporolva? Vigyorog
Mert a földön fekve még a szagát is éreznéd a kannak,ami bika.
 FuckOff
Nademostkomolyan… nem is értem az egészet…
Mivel ügyelve az ide vonatkozó EU, UNICEF, NATO, WWF és GDPR szabályokra, úgy csomagoltam mondanivalómat, hogy még csak véletlenségből se gondolhasson senki valós személyre az írásom alapján (ami puszta fikciókra épülő lázálom, semmi más…)…
El sem tudom képzelni, hogy miért vetted magadra.
Hiszen Mándokon még számos tanárember lehet, akire simán rávetíthető az írásom vélt (vagy valós?) tartalma…
Szóval én minden körülmények között tiltakozom, tekintetes esküdtszék!
És természetesen ártatlan is vagyok!😇😁

(De, hogy “AZT” a bejegyzésedet még a majdani halálos ágyamon is kristálytisztán fogom tudni magam elé idézni (amikor már rég nem ismerem meg az örökségen előre veszekedő családtagjaimat) az hótziher!👍🤣)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #748 Dátum: 2023. Május 04. - 20:25:03 »

Az elmúlt hétvégén a Tátom puszta melletti területen vendégeskedtem, vadkárilag. Egy kb. 40 hektáros, négy napja vetett kukorica táblát őriztem.
Szarvast szinte egész éjszaka láttam, 1,3,5.........30-as csapatokba, disznót viszont csak kétszer. Először 3 süldőt, aztán egy kb 15-ös kondát.
Mind a két esetben, libasorban, megállás nélkül vágtak átt a friss vetésen.
Szerintem, az enyhe tél után a disznók jó kondiba vannak, kaját mindehol találnak, nem strapálják magukat pár szem csávázott kukoricáért.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: