Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 316006 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 15. - 15:12:53 »

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, mert már fent van a fórumon, de nem tennél fel a ketrecről egy képet?

Nem kérdezel hülyeséget...nincs fent kép. Mivel ezek nem európai fürjek, hanem un. gazdasági (vagy japán) fürjek, ezért nem szándékoztam feltenni semmi velük kapcsolatos dolgot-na jó, a kaják között gyakran előfordul. Most is a szajkó miatt írtam róluk.

Azért hogy nagyjából képben legyél: ezek kb. 40*50*30cm es fakkokból álló ketrecek, amikből három van egy szinten és 2-3 szint van a tartóállványon. A ketrceket 1mm-es drótból álló hálóból készítették, a lyukak pedig 2*3 cm-esek. A ketrec maga 1,5-2m magas,attól függően, hogy hány szint van. Na, most madarunk a felső szintet találta meg magának és mivel a fürjek egyik rossz szokása, hogy a sarokba-kicsit félreeső helyre- tojnak, így lábbal-csőrrel benyúlva ki tudja piszkálni a tojásokat a ketrecből.Reggel amíg figyeltem őkelmét két tojást szedett ki. Egyet megevett helyben, egyet meg elvitt a csőrében. Du. megpróbálok valami necchálót felragasztani a ketrecekre szintenként, olyan magasságig, ahonnét már nem éri el a ketrec aljában lévő tojásokat. Ha ezen átügyeskedik,akkor majd tovább gondolom a dolgot.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 15. - 19:00:35 »

Ha kívülről ragasztod fel, akkor nem fogja tudni a csőrével letépni? Már úgyis megismerte, hol vannak a "táplálékok". A neccháló talán megoldja azért a problémát! Kitartás, és csak ügyesen!  Mosolyog
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 16. - 11:59:07 »

Ha kívülről ragasztod fel, akkor nem fogja tudni a csőrével letépni? Már úgyis megismerte, hol vannak a "táplálékok". A neccháló talán megoldja azért a problémát! Kitartás, és csak ügyesen!  Mosolyog

Tegnap nem volt időm feltenni a hálót-meg is lett a végeredmény. A fürjek ált.hajnalban tojnak és 4tojás szokott lenni az említett ketrecben minden reggel. Ma egy sem volt.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 16. - 12:16:41 »

Ha kívülről ragasztod fel, akkor nem fogja tudni a csőrével letépni? Már úgyis megismerte, hol vannak a "táplálékok". A neccháló talán megoldja azért a problémát! Kitartás, és csak ügyesen!  Mosolyog

Tegnap nem volt időm feltenni a hálót-meg is lett a végeredmény. A fürjek ált.hajnalban tojnak és 4tojás szokott lenni az említett ketrecben minden reggel. Ma egy sem volt.

Akkor a mai nap mindenn képpen fel kell tenned a hálót.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 16. - 15:32:03 »

Vagy a szomszéd javítja az erekciós problémáit homeopátiás szerekkel...
Delfint ne tartsál, mert annak az uszonyát fogja ellopni...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 16. - 15:50:41 »

Tegnap nem volt időm feltenni a hálót-meg is lett a végeredmény. A fürjek ált.hajnalban tojnak és 4tojás szokott lenni az említett ketrecben minden reggel. Ma egy sem volt.

Nem lenne egyszerűbb megoldás egy puska, esetleg légpuska, csúzli stb. a hely függvényében?   Nyihi  Vadász  Nyilaz Gun
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 16. - 16:55:40 »

Még szórakoztató is lenne...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 16. - 22:47:08 »

Ma rendkívüli dolgot tapasztaltam a mi rejtőzködő, emberkerülő szajkónkkal kapcsolatban: valóban emberközelivé válik néhány egyedük! A város közepén, a 2-es főúttól kb 25 méterre jártam, amikor riadt madárcsicsergés ütötte meg fülemet. Odatekintve láttam, hogy 3 kis fióka mozog a földön, majd a szajkó a fenyő ágai közül lecsap, nyakon fog egyet és próbál vele felszállni. Rácuppantottam, de nem zavartatta magát, sikerült felemelkednie, és ezzel véget vetett a kis fióka rövid pályafutásának. Kicsit megszorult a szívem, mikor láttam, hogy egy riadt tengelic repked a fiókák körül, valósznínűleg az övéi közül egyet rabolt el a rikácsoló lovag... Aztán mikor hamarosan visszaértem, már nyugodtabban csiviteltek a kicsik a fák közt, valószínűelg a tengelicmama visszasegítette őket a fészekbe, melyből a szajkó kirázta őket.
Hát ilyen is történik a mindennapok forgatagában.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 17. - 23:40:37 »

Ma megoldottam a problémát. A háló bevált, nem fér többet a tojásokhoz-remélem. De a fürjeket(kb. akkorák mint egy szajkó) tovább zaklatja. De azok meg majd hozzászoknak Táncol
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 21. - 13:11:36 »

Ma megoldottam a problémát. A háló bevált, nem fér többet a tojásokhoz-remélem. De a fürjeket(kb. akkorák mint egy szajkó) tovább zaklatja. De azok meg majd hozzászoknak Táncol

Apum nemrég hívott, hogy a szajkónk most is a ketrec körül legyeskedik...valószínű gyenge pontot keres.

A hétvégén -ha megint otthon leszek napközben-, megpróbálom lencsevégre kapni őkelmét.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Július 27. - 12:29:44 »

Tegnap délután találkoztam velük:

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Július 27. - 14:39:45 »

Tegnap délután találkoztam velük

 Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Július 27. - 14:52:05 »

Szép a puskád, gratulálok ahhoz is!!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Július 28. - 07:54:08 »

Gratulálok Peti! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Július 28. - 11:45:33 »

Tegnap délután találkoztam velük:


Ej no, mintha nem lennének ezek a fehérfrakkosok olyan nagyon elégedettek ezzel a találkozással... Mosolyog Igen Igen Igen
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 09. - 12:35:27 írta Boar » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: