Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 316008 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. április 29. - 13:41:20 »

Igen, a hűvös, csepergős idő ilyen szempontból kiváló, ezt már én is észrevettem. Jóval nagyobb számban várnak meg a fészken a madarak.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 01. - 00:29:52 »

Gratulálok az elejtőknek!  Igen

A minap érdekes tapasztalatra tettem szert: épp kinn ültem délelőtt (szép napos idő) a ház előtt, amikor az udvaron lévő fáról nagy rikácsolás hallatszott. Kicsit később jobbról elrepült egy szajkó, majd a fán lévő utána, és még vagy 2 kört tettek a házak közt. Engem ez azért lepett meg, mert kicsike kis városban élünk ugyan, de annak szinte a közepén, és az udvar, amiről szó van sincs több, mint 20x20méter...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 01. - 12:20:21 »

Gratulálok az elejtőknek!  Igen

A minap érdekes tapasztalatra tettem szert: épp kinn ültem délelőtt (szép napos idő) a ház előtt, amikor az udvaron lévő fáról nagy rikácsolás hallatszott. Kicsit később jobbról elrepült egy szajkó, majd a fán lévő utána, és még vagy 2 kört tettek a házak közt. Engem ez azért lepett meg, mert kicsike kis városban élünk ugyan, de annak szinte a közepén, és az udvar, amiről szó van sincs több, mint 20x20méter...
Szia Balázs!
Ne lepődj meg a szajkó is urbanizálódik,egyre több helyen.Nálunk lent a duna parton a hétvégi kázak körül
is szokott keresgélni,sőt az egyik évben nem messze költhetett mert többször láttuk amikor szép csendben
odébb állt valami kajával.Mert a fészke közelében nagyon tud hallgatni.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 03. - 22:57:55 »

Sziasztok!
Budapest tele van szarkával, dolmányos varjúval, matyival! Zuglóban lakom, reggelente egy dolmi rendszeresen végigböngészi a szomszád bérház tetején a kéményeket galambtojást keresgélve. Fene módszeres! Igen
Tegnap szarkáztunk egy pesti vadászcinbivel Ballószög mellett Kecskemét közelében. Nem tudtunk ugrasztani, mert nemigen ültek a fészken a tojók, belelövöldözni pedig én nem szoktam a szarkafészekbe (sem).
Ehelyett inkáb takarásban szoktam a tenyeremen szívni a levegőt (csérogni), amely igen jó hang és eredményes minden szárnyas és szőrmés ragadozó behívására!
Egy akácosban is eképp jártam el, amint elhelyezkedtünk. Legnagyobb meglepetésemre az első csérogás után egy dolmi repült "nekem", mire meglepétesmben leszólítottam az MC-20-sommal 2,5mm-es RC-4-ssel.
Íme a madárka...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 03. - 23:05:54 »

 Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 03. - 23:13:08 »

Még annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy a nap végére lőttünk 7 szarkát, 1 dolmányos varjút, 1 szajkót és 1 kóbor macsekot. Róka csak azért nem esett, mert bár behívtam (lásd róka topic), de elbénáztam!
A csérogás mellett nyúlsírással is hívom a szarkákat is, 2, esetleg 3 lövést elbír a dolog helyszínenként. CSak jó legyen a takarás és legyen türelem elég. Nomeg jó lőkészség... Vadász
Láttunk egy mezei fülesbagolyt is pihenni, nem volt hajlandó elrepülni, inkább hagyta, h. fényképezzük!
Íme a füles:
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 05. - 10:59:29 »

Szia!
Ez egy szép erdei fülesbagoly,mezei olyan nincsen.Van még réti de az nem erdőben van.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 05. - 16:46:54 »

Szia Józsi!
Igazad van, ez egy erdei fülesbagoly! Sorry!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 05. - 20:54:17 »

Szia Józsi!
Igazad van, ez egy erdei fülesbagoly! Sorry!

Szia!
Semmi gond.Elég jól ismerem Magyarország állatvilágát,különösen a madarakat.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
kanyagabor
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 13. - 21:56:06 »

Sziasztok!
Ha van közöttetek madárszakértő,már pedig úgy látom van,homályosítsatok már fel légyszíves,hogy a vadgerlét miért mondják afrikainak is?Helyes e ez így?A könyvekben vadgerle van írva.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Május 13. - 22:33:58 »

Sziasztok!
Ha van közöttetek madárszakértő,már pedig úgy látom van,homályosítsatok már fel légyszíves,hogy a vadgerlét miért mondják afrikainak is?Helyes e ez így?A könyvekben vadgerle van írva.

Azt nem tudom miért hívják néhol így, de helytelen. Én is csodálkoztam amikor először hallottam. Fejvakarás
Nekem nem logikus, ha valaki ismeri a fajt, tudja  hogy vonuló, miért nem tudja a rendes nevét?
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Május 15. - 09:14:22 »

A hétvégén kihelyeztem a szabadba a fürjeimet (igaz a ketreceikben vannak,de szabad levegőn. Ma reggel negyed órán keresztül figyeltem, ahogy egy szajkó berepült az udvarba a szomszédos erdőből, majd egyenesen a ketrecekhez, majd csőrrel-lábbal megpróbált onnét kipiszkálni egy fürjtojás... igen hamar rájuk talált és mennyi logikára vall, ahogy rájött, hogy hogyan juthat a finomsághoz. Kénytelen leszek én is kitalálni valamit ellene.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Május 15. - 13:26:38 »

Kénytelen leszek én is kitalálni valamit ellene.

 Vadász
Viccet félretéve: talán sűrűbb háló!?
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Május 15. - 13:34:45 »

Vadász
Viccet félretéve: talán sűrűbb háló!?

Elég nehéz rá felszerelni, de arra gondoltam én is.Elég hülyén fognak kinézni a ketrecek, ha még egy hálóval vonom be őket Fejvakarás De az sem állapot, ha rákap a fürjtojásra és ilyen luxuscikken neveli fel a fiókáit...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Május 15. - 13:45:45 »

Idézetet írta: Girgesz

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, mert már fent van a fórumon, de nem tennél fel a ketrecről egy képet?
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: