Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 316007 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Október 24. - 12:30:09 »



Félre ne érts nem provokállak, vagy kekeckedek, tényleg érdekelne, hogy mit lehet szerinted tenni ezzel a 22-es csapdájával?

Nem értelek félre.(remélem)
Igazából mindhármunknak van egy kis igaza a fölvetett témában.
Véleményem szerint a kötelezővé tett dolgok nem mindig célravezetőek.
A hozzászólásomban egyetlen szóval sem említettem a hivatásos vadászokat, én kizárólag a tagokról beszéltem.
Ha a vadőr csak azért lövi a dúvadat mert pénzt kap érte akkor az már elég baj!
Nagyon valószínű hogy addig, amíg időm, pénzem, és az egészségem engedi én több-kevesebb gyakorisággal ki fogok járni dúvadazni.
De ezt nem várom el, és főleg nem akarom kötelezően rákényszeríteni egyik idős tagtársamra sem!
Ha kötelezővé tennék számomra, már más szájízzel, és más hozzáállással kezelném én is ezt az izgalmas, és ügyességet kívánó formáját a vadászatnak!
Igenis lehet jutalmazni a dúvadazásban élen járó tagokat. Nálunk pl. ajándékot kapott a legeredményesebb vadásztárs.
Természetesen azzal egyetértek, hogy ahány társaság, annyi féle összetételű. Nincs egységes, mindenkire "ráhúzható" aranyszabály.
Van akinél az egyik, van akinél a másik módszer működik.
Akármelyik megoldás is legyen a célravezető, ezúton kívánok hozzá egy "nagykalappal"!  Wave




Szevasz Wipe!

Én nem ia azt állítottam, hogy emlegetted a hivatásos vadászokat, hanem, hogy nálunk ez volt a trend, csinálja a vadőr!
...de ha ehhez nem biztosítjuk az anyagi feltételeket ugyan hogy csinálja?

Nem tudom, hogy nálatok hogyan keresnek a vadőrök, de azt hiszem én sem várnám el, hogy a vadőr csakúgy kedvtelésből, plusz munkát végezzen a dúvadgyérítés terén.
Ennyire jól nem keresnek.
Én azt tartanám korrektnek, ha igenis a vadőrnek ki lehetne fizetni azt ami jár...sajnos - azt hiszem ezt te is elismered - ma MO-on a fizetéssel és a premizálással lehet főként inspirálni a vadőröket, de szerintem ebben nincs is semmi gond, mert kiváló munkát csak kiváló háttérrel várhatunk el.

Sajnos azonban pont az említett tagok azok akik rájuk hárítják a feladatot, de áldozni érte nem akarnak.
No ez az a bizonyos 22-es csapdája amire várom a választ.
Én nagyon szívesen jártam ki dúvadazni, amióta azonban van 2 kicsi gyerek, azóta erre sem idő, sem pénz.
Csináltam sokáig, szívesen és kedvtelésből, de amikor csak ráröhögnek az emberre, amikor elmesél egy furfangos rókás történetet, amikor magasról le.arják azt, hogy mennyi szürke, meg szarka van a határba (de nyúl meg vadfácán aztán legyen mint a dög), amikor mindezért még csak meg sem említik a neved, akkor azért egy kicsit megcsömörlik az ember.
Manapság mint mondtam nincs rá időm, energiám és pénzem sem...

üdv. w.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Október 25. - 06:02:35 »

    Szia Wetzlar!

Mint ahogyan már említettem nincs két egyforma társaság, és nincs két egyformán tökéletes módszer és megoldás sem.
Mindenki keresi az arany középutat amivel a szűkös anyagi helyzetben a vadőr is, a tagság is elégedett lehet, és  a dúvad létszám is apasztva van.
Mint minden területnek, a miénknek is egyéniek az adottságai. Ezt természetesen megpróbáljuk kihasználni úgy, hogy fogyjon a róka is, és jóljárjon a tagság is.
Itt a Jászságban kevés az erdő. Nekünk is csak négy "erdőcskénk" van. Azonban két erdőnkben koslatáskor "koncentrálódik" a rókaállomány, mivel  a terület (hála az EU-s előírásoknak) ilyenkorra már kopasz.
Tehát a mi módszerünk:
1. Jutalmazzuk a legeredményesebb dúvadgyérítőt.(+ kapja a lődíjjat: xdb lőszert)

2. A vadőrökkel szerződést kötöttünk, mely szerint minden évben xdb lőszert kapnak, ennek fejében mikor idejük engedi lövik a dúvadat.(Ez bizalmat kíván a társaságtól, és szavahihetőséget feltételez a vadőr részéről. Ennek persze vannak előzményei, de az egy másik beszélgetés témája...)

3. Évente 2-3 alkalommal fácánvadászat helyett társas dúvadazást tartunk, ahol egy-egy alkalommal 6-8 róka esik.
Ezeken a vadászatokon a tagság többsége megjelenik, mivel ugyanúgy zajlik mint egy átlagos fácánozás, leszámítva a lőhető vadfajt.
Többnyire jó hangulatú, eredményes vadászatok ezek.
Mindezek mellett az egyéni vendéghíváskor is megvadásszuk a "rókás" erdőinket, mivel olyankor sokkal jobban föl tudjuk fogni a majdnem dupla létszám miatt.



« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 02. - 09:24:20 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Január 02. - 09:20:20 »

Szasz B Erik !

Külföldi országokban elterjedtek a Varmint fegyverek szőrmés és szárnyas kártevőkre, 017hmr, 17Rem stb kaliberben, de ezek a legkisebb kaliberek szárnyasokra is kiválóak, természetesen ha olyan a szituáció, hogy nem megy el a mag ha célt téveszt.  Vadász A neten találsz sok jó videót arról, hogy milyen hatásfokkal dolgoznak ezek a lőszerek.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Január 02. - 13:03:44 »

Hallottam ezekről a kaliberekről, láttam is róla videót, de őzre kevésnek tartom.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Január 02. - 14:15:21 »

Az ünnepek alatt volt szerencsém háromszor is kimenni vadászni-ebből kettő hajnali szarka les volt. Sajnos egyet sem sikerült puskavégre keríteni a frakkos cserregőkből. Mindig túljártak az eszemen. Akárhova is álltam le a turján szélén, mindig csak akkor vettem észre a tollasokat, mikor azok már csendben messze röpültek tőlem a fenyőrigók közé keveredve. De ma reggel sikerült kilesnem, hogy hol szállnak ki: a turján szélén van két nagy bodzabokor, amik közt van egy rés, de a réssel szemben kb. 10m-re már van egy újabb bokorsor-ők pedig ezen a résen szépen kiosonnak a bokorsorra és huss-már el is tűntek mellőlem. Legközelebb, ha kimegyünk ide, tuti, hogy a bokorsor szélén fogok beállni a takarásba Nyihi

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Január 02. - 17:34:23 »

Az is benne van a pakliban, hogy ők meg kitalálják Te mit lépsz. Nagy zsiványok.. Mosolyog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Január 02. - 18:49:44 »

Az is benne van a pakliban, hogy ők meg kitalálják Te mit lépsz. Nagy zsiványok.. Mosolyog
Az biztos!-most pár napig abajgattuk őket ezen a helyen, úgyhogy holnap máshova megyünk. De a kiszállóhely nincs elfelejtve.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Január 02. - 19:04:34 »

Az biztos!-most pár napig abajgattuk őket ezen a helyen, úgyhogy holnap máshova megyünk. De a kiszállóhely nincs elfelejtve.

Eszméletlenek a varjúfélék. Én gyerekkoromban hónapszám mászkáltam a varjak után a remetei öregtemplomnál, míg sikerült egyet lőnöm végre... ööö, természetesen csak képzeletben... Kacsint Vigyorog

Emlékszem, amikor tavalyelőtt Somával közrekaptunk egy nyárfasort jó egy km hosszan, Erdőjáró pedig sréhen ment előre. A távolban egy narancssárga Skoda. Mikor odaértünk, akkor a tulaja röhögve kérdezte, hogy a szarkákat keressük? Mert azok nagy felhőben elrepültek, mikor a felső végen kiszálltunk a kocsiból...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Január 03. - 10:07:23 »

Jelentem a ma reggeli les eredménye egy szarka és egy dolmányos. ja és feltaláltam az autóval történő szürkevarjú hajtást, mint új vadászmódszert Nyihi Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Január 03. - 10:42:58 »

 Igen  Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Január 05. - 21:00:47 »

Hallottam ezekről a kaliberekről, láttam is róla videót, de őzre kevésnek tartom.
Szevasz !
Az egyik barátom karácsony előtt volt őzezni (tar vad) az Alföldön és vitte az új puskáját Remington 700 17remington kaliberben, Ő is attól félt, hogy gyenge lesz a kaliber. Az Őt szállító hivatásos vadász elég furcsa szemekkel méregette, majd mondta, hogy tegnap is volt vadásztatni Őzre és 30-06-ossal is egész nap után keresték azt az egyetlen megsebesített jószágot amit a vendég meglőtt.
Majd elkezdődött a vadászat: lövés-zsigerelés, lövés-zsigerelés....ez így ment, 6db-ig meg sem álltak pontos blattlövések voltak homokzsákról, ekkor szólt a hivatásos vadász, hogy már elég a tar vad de mivel volt még idő egy-két szarka szajkó róka és stb. .... bánta a 300 méterig egyenesen lövő kalibert. Motorház tetőröl, homokzsákról voltak a lövések, másnap nagy bánatukra nem volt szélcsendes idő ezért nem tudtak vadászni de az elöző napi teríték kárpótolta Őket. Na ennyit erről a gyenge kis kaliberről..........
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Január 05. - 22:02:23 »

Szevasz !
Az egyik barátom karácsony előtt volt őzezni (tar vad) az Alföldön és vitte az új puskáját Remington 700 17remington kaliberben, Ő is attól félt, hogy gyenge lesz a kaliber. Az Őt szállító hivatásos vadász elég furcsa szemekkel méregette, majd mondta, hogy tegnap is volt vadásztatni Őzre és 30-06-ossal is egész nap után keresték azt az egyetlen megsebesített jószágot amit a vendég meglőtt.
Majd elkezdődött a vadászat: lövés-zsigerelés, lövés-zsigerelés....ez így ment, 6db-ig meg sem álltak pontos blattlövések voltak homokzsákról, ekkor szólt a hivatásos vadász, hogy már elég a tar vad de mivel volt még idő egy-két szarka szajkó róka és stb. .... bánta a 300 méterig egyenesen lövő kalibert. Motorház tetőröl, homokzsákról voltak a lövések, másnap nagy bánatukra nem volt szélcsendes idő ezért nem tudtak vadászni de az elöző napi teríték kárpótolta Őket. Na ennyit erről a gyenge kis kaliberről..........

Tudnak azok a kis "meggymagok" is meglepetést okozni:D

Kép nincs a teritékről?

 Vadász Emelem
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Január 06. - 09:07:30 »

Tudnak azok a kis "meggymagok" is meglepetést okozni:D

Kép nincs a teritékről?

 Vadász Emelem

Meg hogy mit végzett az őzben?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Január 06. - 22:33:32 »

Kovács írásai szerint a svédeknél vadaskertekben a hústermelők előszeretettel lövik vele fejbe a dámokat...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Január 09. - 11:24:01 »

Ma reggel a munkába jövet, nagy mozgolódásra figyeltem fel az út menti árokban húzódó sövényben. Megálltam, és akkor láttam, hogy a bokrok ágai közé egy nyúl volt beszorulva-a belsőségeket már kicsipegették belőle a szarkák és a matyik. Mikor közelebb mentem, 3 szarka és 2 mátyás repült el onnét. Szegény nyúlnak nem lehetett szép halála. De hogyan szorulhatott be a gallyak közé? Fejvakarás Mennyi idő kelhetett, hogy felfedezzék a hullaeltakarítók a legsűrűbb bozótban? Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: