Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 316000 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1290 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 12:49:46 »

Tegnap estére bejött az Őrhalmi-féle szarkavészhang. Elsőre a "zóna" (határövezet) mellett egy 5-6 tagú szarkacsapat jött lőtávra, melyből egyet sikerült "kiszóllítani", a lövésre viszont jött egy kapitális határőr is aki a kölcsönös bemutatkozás után segített megkeresni a szarkát, majd a Batár medre mellett cigizve-beszélgetve elindultunk a "poszt" felé. 100-150 métert se tettünk meg amikor a bokrok mögül meghallottam egy újabb cseverésző csapatot. Megfújtam a "csodasípot" és egy madár elmérte a dolgot, mert a kíváncsiság túl közel hozta. 30-ról jól elkapkodtam (szerettem volna villogni a "néző" előtt), de jó 50-en a bal csővel parádésan gombóccá lőttem. A sörétraj megemelte a madarat, a határcsősz meg a sapkáját mondván jöjjek gyakrabban mert rohadt unalmas napszámra fel alá sétálni, így meg legalább megvolt a "szórakozása".
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1291 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 19:04:39 »

Tegnap estére bejött az Őrhalmi-féle szarkavészhang. Elsőre a "zóna" (határövezet) mellett egy 5-6 tagú szarkacsapat jött lőtávra, melyből egyet sikerült "kiszóllítani", a lövésre viszont jött egy kapitális határőr is aki a kölcsönös bemutatkozás után segített megkeresni a szarkát, majd a Batár medre mellett cigizve-beszélgetve elindultunk a "poszt" felé. 100-150 métert se tettünk meg amikor a bokrok mögül meghallottam egy újabb cseverésző csapatot. Megfújtam a "csodasípot" és egy madár elmérte a dolgot, mert a kíváncsiság túl közel hozta. 30-ról jól elkapkodtam (szerettem volna villogni a "néző" előtt), de jó 50-en a bal csővel parádésan gombóccá lőttem. A sörétraj megemelte a madarat, a határcsősz meg a sapkáját mondván jöjjek gyakrabban mert rohadt unalmas napszámra fel alá sétálni, így meg legalább megvolt a "szórakozása".

 Emelem Az 58-as bal csöve adta az élményt neked és a hör-nek?
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1292 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 19:21:44 »

Csakis!!! Dúvadazni, csavarogni, területbejárni mindig az van velem mert irgalmatlan összehord, könnyű és nagyon "összeszoktunk".
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1293 Dátum: 2016. Szeptember 25. - 19:48:40 »

Emelem Sziasztok augusztusi dumadarászásom terítéke.Balotaszálláson
löttem öket.


Használd a picr.de -t képfeltöltėshez.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 25. - 19:57:24 írta Sakac » Naplózva
kisfüsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1294 Dátum: 2016. Október 27. - 13:48:04 »

Még kora tavasszal, mikor csináltam a műbaglyot, Apám be-be szólt, hogy minek pazarlom az időt ilyen bohócságokkal  OOO. Ma délelőtt, ahogy a leveleket gereblyéztem 6-8 percenként leszállt egy-egy vetési varjú a diófára, aztán elszállt egy dióval. Na majd most megmutatom az Öregnek  Ördög , kitettem a baglyot a fára, és kb. negyedóra múlva vagy hatvan vetési  rikácsolt az udvar fölött, köztük egészen kicsi gerleméretű kölyökvarjak is. Úgyhogy működik a jószág, és a varjakat az sem zavarta, hogy ott járkálunk az udvaron, persze tudom, hogy megvan nekik szokva az ember.

Videót sajnos nem készítettem, mert az Öreg Meglepődött arcával voltam elfoglalva  Vigyorog de érdekességnek jó volt és gondoltam meg is osztom az olvasókkal.  Wave
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1295 Dátum: 2016. November 02. - 08:32:28 »



 Sziasztok!

Még a hosszú hétvége előtt pénteken kihasználtam a szép napos időt, és végig "sípoltam" a Duna menti területrészünket.
Nordik Predatort, és Sam Neyt varjúsípot használtam. Nekem és a kutyának jó nap volt, a szarkáknak már nem annyira. Vigyorog
12 szarkát és 1 szajkót sikerült lőni, 4-et hibáztam amiből egy a leesés után újra felrepült és elment, és összejött egy dublé is. Táncol 



                Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1296 Dátum: 2016. November 02. - 08:45:44 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1297 Dátum: 2016. November 02. - 09:22:18 »


12 szarkát és 1 szajkót sikerült lőni, 4-et hibáztam amiből egy a leesés után újra felrepült és elment, és összejött egy dublé is. Táncol 


 Emelem

Nem semmi!  Igen Taps Taps Taps
Ebből már kijön egy szarkapörkölt!  Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1298 Dátum: 2016. November 02. - 09:42:53 »

 Emelem Labrador nagy gratula az elejtett dúmadarakhoz.Szép teríték.  Igen
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1299 Dátum: 2016. November 02. - 18:23:15 »

Attila!
Gratulálok! Nem semmi teríték!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1300 Dátum: 2016. November 02. - 18:30:01 »

Attila, itt is gratulálok!  Igen  Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1301 Dátum: 2016. November 02. - 19:15:08 »

Emelem

Nem semmi!  Igen Taps Taps Taps
Ebből már kijön egy szarkapörkölt!  Ördög

 Wave
Aztat süddö rókábúl szoktunk a kiadossabb.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1302 Dátum: 2016. December 19. - 10:27:34 »

Jobb híján ide írom, ami a múlt vasárnap történt. Mivel szorított az idő vadászat helyett a kertemben terítettem ( vasvillával, hagyományos, kétkezi módra) lóganét. Aki próbálta tudja, hogy van ettől kellemesebb elfoglaltság is, de ugye enni muszáj, krumpli, málé és társai meg nem az égből potyog. Szóval izzadok mint egy ló és nyögök mint Michelel Wild fénykorában amikor a szomszéd gyümölcsöséből elvitorlázik egy hatalmas sötétszürke madár (akkora mint egy megtermett egerészölyv), mi több ennek a madárnak a karmai között van valami. Alig 15-20 méterre repül el mellettem a delikvens, aki egy hatalmas galambászhéjjának bizonyult, a körme között meg a szomszéd egyik japántyúkja lógott. A pipivel aztán leszállt tőlem vagy 70-re az egyik kökénybokros szélébe és nekiállt falatozni. Nem volt szívem megzavarni, hiszen inkább a szomszéd tyúkját egye semmint az én fácánjaimat, de a munka végeztével azt látom, hogy a kertjében a "szoszid" rázza az öklét és lehord, hogy micsoda dolog az, hogy a vadőr szomszédjától lopja a héjja a csirkét. Próbáltam elmagyarázni neki, hogy nem lövöldözhetek a Tulipán utca irányába mert a jogaikkal nagyon tisztában lévő "tesvírek" bevonatják a fegyvereim, meg, hogy örüljön neki, hogy végre egy ilyen "ritka" madár – melyik szigorúan védett – mint a galamdászhéjja tiszteletét teszi nála. A fene érti a gondolkodását de nem volt vevő az érveimre.
U.I.: a szomszéd kertben kapirgáló japántyúkok tovább fogynak, az elmúlt héten hármat vitt el a "kosztos" és bíz Istem élvezem a dolgot.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1303 Dátum: 2016. December 20. - 15:16:33 »

Ha nem lesz egy nagyobb hideg front, vagy valami más anomália, akkor elviszi mind az összeset.
Legalább is nekem ez a tapasztalatom...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1304 Dátum: 2017. Február 05. - 12:30:49 »

Sziasztok!
Mennyi most annak az esélye, hogy fehérkarmú vércsét láttam reggel a mezőn? Mert állítólag nyári vendég nálunk.  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: