Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315791 alkalommal)
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1245 Dátum: 2016. április 17. - 09:50:20 »

 Igen
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1246 Dátum: 2016. április 17. - 10:22:44 »

Üdv. Emelem

Szerintem majd julius 1.-étől használd ujra ezt a módszert................ Figyelmes olvasás

Nagyon okos íróasztalfanok mondják meg a tutit.  Fejvakarás  Fejvakarás  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1247 Dátum: 2016. április 17. - 11:36:20 »



Végül 1 dolmi került a terítékre -egyet sajnos nem találtam meg  Rííí - valamint 2-t hibáztam

Kérdés a tapasztaltabbakhoz, hogy ezen a területrészen mikor érdemes újból használni ezt a módszert?



Gratulálok az első uhuzáshoz! Tehetnél fel a bagolyról közeli képet is.

Legközelebb ettől a helytől távol próbálkozz, ide néhány hétig ne gyere vissza.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1248 Dátum: 2016. április 17. - 14:42:27 »

Üdv Mindenki!

Régóta olvasgatom már a fórumot, ma reggeli élményemet -egyben "első uhuzásomat"- megosztanám veletek!


Gratulálok! Emelem  Nekem  műanyag baglyom van, de dolmányost sosem sikerült lőnöm rajta, szarkát is, csak pár darabot.
Maradtak a sípok, azok viszont nagy becsben. Vigyorog  Én kb. három hetet hagyok ki, egy terület bolygatása után.
Mégegyszer gratula, csak így tovább!

                Emelem
 
Naplózva
kisfüsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1249 Dátum: 2016. április 17. - 17:16:02 »

Köszönöm Urak!  Emelem  a tanácsokat is!   Mosolyog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1250 Dátum: 2016. április 18. - 20:12:11 »

Köszönöm Urak!  Emelem  a tanácsokat is!   Mosolyog

 Igen Wave

Én már egy hónapot is kihagyok néha. Kicsit vada-k a madarak.
Nem egyszerű, de néha ki kell várni, hogy kevesebb legyen körülöttünk a madár lövéskor.
Egy idő után már nem lesz gond.

 Wave
Naplózva

Üdv End
kisfüsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1251 Dátum: 2016. április 18. - 20:55:57 »

Igen Wave

Én már egy hónapot is kihagyok néha. Kicsit vada-k a madarak.
Nem egyszerű, de néha ki kell várni, hogy kevesebb legyen körülöttünk a madár lövéskor.
Egy idő után már nem lesz gond.

 Wave

Hát igen, nem jó ha kitanítjuk a varjakat, vigyáznak azok így is épp eléggé...
Beszállófa alatti hajnali lest már vittem túlzásba, tanultam is a hibámból.
Minél többet jár ki az ember, annál kevesebb lesz a "biztos" hely, így egyre ravaszabbnak kell lenni, dehát ez a része teszi élvezetessé ez egészet  Mosolyog   Emelem
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1252 Dátum: 2016. április 19. - 12:04:55 »

Sziasztok!
Még nem álltam neki a varjaknak az idén, mert a Szalonka mindenek előtt, a hétvégén családi program volt.
Komlo! Milyen szajkó sípod van? Mihálkó.féle, vagy más? Küldhetnél esetleg képet, ha a Karcsi-féle, akkor nem szükséges.
Én még igazán jó szajkó síppal nem találkoztam. Az interneten találsz jó hangokat.
Jellemzően nyúlsírással, szarka vészhanggal, varjú vészkárogással hívom őket.
Kisfüsi!
Gratulálok az uhudhoz, csak így tovább! A varjú vészkárogás, csalivarjú mellé nagyon eredményes lehet.
Pistikém!
Ügyes vagy! Ferkód nem engedd beelőzni!

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1253 Dátum: 2016. április 19. - 13:01:47 »







U    HÚÚÚ de félelmetes látvány !    Igen  Szerintem érésben tedd fel egy cseresznyefára -- tuti a termés megvédése .   
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1254 Dátum: 2016. április 20. - 08:41:20 »

Sziasztok!
Még nem álltam neki a varjaknak az idén, mert a Szalonka mindenek előtt, a hétvégén családi program volt.
Komlo! Milyen szajkó sípod van? Mihálkó.féle, vagy más? Küldhetnél esetleg képet, ha a Karcsi-féle, akkor nem szükséges.
Én még igazán jó szajkó síppal nem találkoztam. Az interneten találsz jó hangokat.
Jellemzően nyúlsírással, szarka vészhanggal, varjú vészkárogással hívom őket.
Kisfüsi!
Gratulálok az uhudhoz, csak így tovább! A varjú vészkárogás, csalivarjú mellé nagyon eredményes lehet.
Pistikém!
Ügyes vagy! Ferkód nem engedd beelőzni!



Ezt a szajkó síp témát kifejthetnéd bővebben a csalisípok topikban. A szarka vészhangról is olvasnék többet!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1255 Dátum: 2016. április 24. - 23:38:39 »

Sziasztok!
Tegnap kijutottam a szalonkázás után először egy kis dúvadazásra, amelynek persze része volt egy kis dúmadár hívás is.
Most először teszteltem a saját szarka vészhang sípomat "élesben", mert a tél folyamán fejlesztettem ki, most van igazi jó takarás a híváshoz!
Ménteleken vadásztam, az első hívóhelyen egy szarkát hibáztam el, majd átmentem egy másik helyre.
Kitettem a csalimadarakat, majd elkezdtem a hívást nyúlsíróval, majd károgtam néhányat, A szarkák jöttek először, repültek rám folyamatosan, de vártam a szürkékre, mert közeledtek.
Ahogy fölém ért az első, rálőttem, amire szárnyazva, pörögve esett le nagy puffanással. A szarkák jöttek tovább a varjú vészhangokra, egy berepült felém, a vesztére,
Átsétáltam vagy 200 méterre onnan, egy akáccsík melletti ligetesbe. A nyúlsírással, majd a szarka vészhangokkal egy álltó helyemben 3 szarkát hívtam be, amelyeket egy-egy lövéssel sikerült leszólítanom. Érdekesség, hogy 3 idei szarka volt mind! Fogós volt a vészhang, nem okozott csalódást az első éles bevetés!
Íme a teríték!

Egy kis ízelítő a hívásnál alkalmazott hangról...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1256 Dátum: 2016. április 25. - 14:17:19 »

Kösz a szarka-vészhangokat, Csabi. Egy új varjúkárogót meg légy szíves összemesterkedni és Sanyinak elküldeni, mert én az enyémből elhagytam a sípot. Aztán még lemaradok mint a Bordeaux-val pedig már szépen kezdet alakulgatni minden.
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1257 Dátum: 2016. április 25. - 20:43:49 »

Sziasztok!
Tegnap kijutottam a szalonkázás után először egy kis dúvadazásra, amelynek persze része volt egy kis dúmadár hívás is.



Gratulálok Csabi! Igen  Egy szarka sípra bejelentkeznék!  Wave

                                  Emelem
Naplózva
komlo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1258 Dátum: 2016. Május 04. - 11:49:36 »

Ezt a szajkó síp témát kifejthetnéd bővebben a csalisípok topikban. A szarka vészhangról is olvasnék többet!
Mihalkó-féle sípom van!
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1259 Dátum: 2016. Május 17. - 21:25:38 »

Mihalkó-féle sípom van!

Csókoltatlak egy szőkével, ez minden tapasztalatod?    'Girl
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: