Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315962 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Július 28. - 12:33:59 »

Tegnap délután találkoztam velük:

Szép!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Július 28. - 12:59:56 »

Szia Wipe!

Gratulálok! Ritkán látni ilyen képet Igen
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Július 28. - 15:05:17 »

Nem mostani kép az biztos, de amikor még nem volt 2 kicsi gyerek, volt idő, meg lehetőség a határt járni...  Kacsint
El-el csattant a kis 20-as dupla hajnalonként... Mosolyog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Július 28. - 15:23:45 »

Nem mostani kép az biztos, de amikor még nem volt 2 kicsi gyerek, volt idő, meg lehetőség a határt járni...  Kacsint
El-el csattant a kis 20-as dupla hajnalonként... Mosolyog

És ki ez a vékonyka fiatalember a képen....
 Bion Bion Bion
 Igen Wave szép eredmény
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Július 28. - 16:19:56 »

Nem mostani kép az biztos, de amikor még nem volt 2 kicsi gyerek, volt idő, meg lehetőség a határt járni...  Kacsint
El-el csattant a kis 20-as dupla hajnalonként... Mosolyog

Szép eredmény! Igen Igen Igen De az meglep, hogy Te is voltál fiatal... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Július 28. - 16:21:12 »

Nem mostani kép az biztos, de amikor még nem volt 2 kicsi gyerek, volt idő, meg lehetőség a határt járni...  Kacsint
El-el csattant a kis 20-as dupla hajnalonként... Mosolyog

 Igen Igen gyozo
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Július 28. - 16:24:34 »

Nem mostani kép az biztos, de amikor még nem volt 2 kicsi gyerek, volt idő, meg lehetőség a határt járni...  Kacsint
El-el csattant a kis 20-as dupla hajnalonként... Mosolyog

Szép eredmény! Igen Igen Igen De az meglep, hogy Te is voltál fiatal... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Tiszta kölök gólya feje van..... Ördög
Bocs Roli ezt nem bírtam kihagyni. Wave
Naplózva

Üdv:Kapszli
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Július 29. - 18:27:57 »

Nem mostani kép az biztos, de amikor még nem volt 2 kicsi gyerek, volt idő, meg lehetőség a határt járni...  Kacsint
El-el csattant a kis 20-as dupla hajnalonként... Mosolyog

Szép eredmény! Igen Igen Igen De az meglep, hogy Te is voltál fiatal... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Tiszta kölök gólya feje van..... Ördög
Bocs Roli ezt nem bírtam kihagyni. Wave

Nem én vagyok a dúvad he, nem engem köll nézni!!!!!!!!!  Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 19:01:40 »



Nem mostani kép az biztos, de amikor még nem volt 2 kicsi gyerek, volt idő, meg lehetőség a határt járni...  Kacsint
El-el csattant a kis 20-as dupla hajnalonként... Mosolyog

Szép eredmény! Igen Igen Igen De az meglep, hogy Te is voltál fiatal... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Tiszta kölök gólya feje van..... Ördög
Bocs Roli ezt nem bírtam kihagyni. Wave

Nem én vagyok a dúvad he, nem engem köll nézni!!!!!!!!!  Bion Bion Bion Bion


Miért olyan nagy a különbség??? Nyihi Nyihi Nyihi


bocs nem lehetett kihagyni
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Október 22. - 20:14:52 »

Szörnyű hogy milyen régen jártam erre!
 Köszi mindenkinek!

Wetzlar!
Gratulálok a terítékhez!
Viszonylag kevesen vagyunk akik egy-egy szarka, vagy dolcsi kézrekerítéséért hajlandóak vagyunk korán kelni, utánna járni, és a vadászat végén mosolyogva nyugtázni:-Megint megérte korán kelni!  Igen Wave
(Nem hallgathatom el viszont azt a tényt, hogy amióta a kacsa idény elkezdődött hanyagolom én is a tarka fészekrablók utáni járkálást.)
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Október 23. - 11:20:52 »

Szörnyű hogy milyen régen jártam erre!
 Köszi mindenkinek!

Wetzlar!
Gratulálok a terítékhez!
Viszonylag kevesen vagyunk akik egy-egy szarka, vagy dolcsi kézrekerítéséért hajlandóak vagyunk korán kelni, utánna járni, és a vadászat végén mosolyogva nyugtázni:-Megint megérte korán kelni!  Igen Wave
(Nem hallgathatom el viszont azt a tényt, hogy amióta a kacsa idény elkezdődött hanyagolom én is a tarka fészekrablók utáni járkálást.)
A mi társaságunknál kötelező egyéni vadászaton bizonyos számú szörmés és tollas "dúvad" elejtése. Aki nem teszi az fizet.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Október 23. - 15:30:59 »

Szörnyű hogy milyen régen jártam erre!
 Köszi mindenkinek!

Wetzlar!
Gratulálok a terítékhez!
Viszonylag kevesen vagyunk akik egy-egy szarka, vagy dolcsi kézrekerítéséért hajlandóak vagyunk korán kelni, utánna járni, és a vadászat végén mosolyogva nyugtázni:-Megint megérte korán kelni!  Igen Wave
(Nem hallgathatom el viszont azt a tényt, hogy amióta a kacsa idény elkezdődött hanyagolom én is a tarka fészekrablók utáni járkálást.)
A mi társaságunknál kötelező egyéni vadászaton bizonyos számú szörmés és tollas "dúvad" elejtése. Aki nem teszi az fizet.

Igen. Hallottam már ilyen háziszabályról. Komolytalannak tartom!
Minden társaságban vannak idős tagok, akik a maguk idejében "letették a garast az asztalra".
Az ilyen háziszabállyal őket büntetitek. Egy 70év körüli idős embert ne kényszerítsünk ilyesmire!
Örüljünk annak ha kijön néha fácánozni,(még ha a fácánokban nem is sok kárt tesz) és együtt vadászik velünk.
Megeszi a magával hozott kaját, elbeszélget, jól érzi magát(jó levegőn van) és a nap végén kellemesen elfáradva hazamegy.
A fiatalokat még hajtja a szenvedély, és a lelkesedés! Menjenek csak ki ők dúvadazni! (Többnyire nem is kell nekik mondani. Mennek amikor csak tudnak.)
Aki meg fiatalon nem megy magától, nem szeret "ehetetlen" vadra vadászni, nem leli örömét egy-egy tavaszi, koranyári szarkázásban azt kényszerítve sem fogod sokszor a területen látni. Az majd kér lőjelet a haverjától, vagy megveszi, esetleg kifizeti a "büntit".
Nem azokat kell büntetni akik nem mennek ki, hanem inkább azokat kell jutalmazni, ösztönözni akik a legtöbb szárnyas, szőrmés "kártevőt" elejtik!
Nem mindegy hogy büntetve akarsz-e valamit elérni, vagy jutalmazva!
Az előbbi dacot, és ellenszenvet vállt ki, míg az utóbbi az aktívan dúvadazókat még több vadászatra ösztönzi!
Esetleg a jutalom miatt írígykedők közül is kimegy egyik-másik néha. Mikor azonban rájön hogy ez sok időt, pénzt/értsd:üzemanyag költség, kiesett maszekolás bére stb./, fáradtságot igénylő vadászat úgy is abba hagyja, és ismét nem jár majd ki!
No persze ahány ház, annyi szokás.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Október 23. - 18:31:36 »

Szevasz Wipe!

Nos én nem sarkítanám le "komolytalannak" dolgot...sőt!

Anno (sem) foglalkoztak ezzel nálunk az öregek, mert azt csinálja a vadőr, a "kecskét" is lője a vadőr.
Legyen sok nyúl, fácán, a másik részen szarvas, meg disznó. (meg azért persze legyen a tagoknak is jpár sejelt bak)

Én azt mondom OK legyen így hajtsa végre a vadőr a dúvadgyérítést.
Node kérem akkor bizony 4000Ft-ot kapott egy rókabőrért, nem kellett neki fizettség a dúvadjelért, mert eladta a bőrt és busásan megjött a pénze.
De mi van ma?
Ha a vadőr összelőne annyit amennyit anno, akkor azt bizony a VT-nek a törvények szerint ki kellene fizetni.
Ez nem kis pénz.
Én felvetettem, hogy OK fizessünk...de akkor bizony a rengeteg lődíj miatt tagdíjat kell emelni, mert nem lehet kigazdálkodni.
Szerinted kik azok akik a közgyűlésen a tagdíjemelést azonnal leszavazzák?
Minden tiszteletem az idős VADÁSZOKÉ - nem az éhes puskásoké akik a korukra hivatkozva MINDENT akarnak!!!! - de ezt a kettősséget hogyan oldanád fel?
Tehát fizessünk a vadőrnek, de a tagdíj aztán ne emelkedjen...sőt?
Ezek alapján te mit határoznál meg a dúvad vadászattal kapcsolatban?

Jutalmazni azt, aki sok dúvadat lő "nem lehet" mert az természetesen, meg örüljön, hogy ennyi ideje van kijárni vadászni (ez sem egy fiatal, vagy középkorú vadász szájából hangzott el közgyűlésen!!!)

Én eddig egyetlen 150 gr bak alatti bakot kaptam, holott volt olyan szezon, amikor 29 rókát lőttem...sőt 2 év alatt több mint 60-at.
Persze más kérdés, hogy mi húskompetenciát kapunk a dúvad lőjelért, ami azért nem rossz, de vonatkoztassunk el tőlünk és tekintsünk olyan területet ahol az előbb említett verzió áll fent.
Mert bizony van ilyen nem is kevés.

Félre ne érts nem provokállak, vagy kekeckedek, tényleg érdekelne, hogy mit lehet szerinted tenni ezzel a 22-es csapdájával?

Üdv. w.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Október 23. - 21:13:19 »



Félre ne érts nem provokállak, vagy kekeckedek, tényleg érdekelne, hogy mit lehet szerinted tenni ezzel a 22-es csapdájával?

Nem értelek félre.(remélem)
Igazából mindhármunknak van egy kis igaza a fölvetett témában.
Véleményem szerint a kötelezővé tett dolgok nem mindig célravezetőek.
A hozzászólásomban egyetlen szóval sem említettem a hivatásos vadászokat, én kizárólag a tagokról beszéltem.
Ha a vadőr csak azért lövi a dúvadat mert pénzt kap érte akkor az már elég baj!
Nagyon valószínű hogy addig, amíg időm, pénzem, és az egészségem engedi én több-kevesebb gyakorisággal ki fogok járni dúvadazni.
De ezt nem várom el, és főleg nem akarom kötelezően rákényszeríteni egyik idős tagtársamra sem!
Ha kötelezővé tennék számomra, már más szájízzel, és más hozzáállással kezelném én is ezt az izgalmas, és ügyességet kívánó formáját a vadászatnak!
Igenis lehet jutalmazni a dúvadazásban élen járó tagokat. Nálunk pl. ajándékot kapott a legeredményesebb vadásztárs.
Természetesen azzal egyetértek, hogy ahány társaság, annyi féle összetételű. Nincs egységes, mindenkire "ráhúzható" aranyszabály.
Van akinél az egyik, van akinél a másik módszer működik.
Akármelyik megoldás is legyen a célravezető, ezúton kívánok hozzá egy "nagykalappal"!  Wave


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Október 23. - 22:02:09 »

Nálunk az a szabály, hogy 5 dúvadjel bemutatása a feltétele a kompi kiváltásának. Szóval nem kötelező a dúvadlövés, de akkor nem kell elvinni a borjút sem...
Valójában tavaly 11 rókát lőttem, úgyhogy ez a szabály nem érintett.  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: