Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315948 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #825 Dátum: 2014. Március 28. - 10:47:50 »

 Ördög Ördög Stoel
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #826 Dátum: 2014. április 12. - 12:12:36 »

Urak, gyönyörűen kotlanak a dolmányosok, akinek van rá affinitása, most menjen!  Vadász Vadász Vadász
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #827 Dátum: 2014. április 12. - 17:35:14 »

Urak, gyönyörűen kotlanak a dolmányosok, akinek van rá affinitása, most menjen!  Vadász Vadász Vadász

Terítékfotó?  Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #828 Dátum: 2014. április 13. - 18:27:23 »

 Ami azt illeti most már nem sokat érsz a fészekszétlövéssel, mert belombosodtak a fák és lehetetlen kiszúrni hol van a fészek. Tapasztalatom szerint a dolmányos a vastagabb ágvillákat preferálja ráadásul jó magassan. Szóval nem olyan egyszerű ez. A fiókák kiröptetésekor viszont nagyon meg lehet palolni őket. Nekem volt olyan, hogy a fészket éppen elhagyó dolmányosfiókák közzül egyet lelőttem egyet szárnyaztam, majd a szárnyazottnak ráléptem a lábujjára mire a panaszkodására mindkét öreg madár ki akarta szedni a szemem. Nem sikerült nekik, viszont két perc alatt lett négy dúvadjelem.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #829 Dátum: 2014. április 13. - 18:41:56 »

Ami azt illeti most már nem sokat érsz a fészekszétlövéssel, mert belombosodtak a fák és lehetetlen kiszúrni hol van a fészek. Tapasztalatom szerint a dolmányos a vastagabb ágvillákat preferálja ráadásul jó magassan. Szóval nem olyan egyszerű ez. A fiókák kiröptetésekor viszont nagyon meg lehet palolni őket. Nekem volt olyan, hogy a fészket éppen elhagyó dolmányosfiókák közzül egyet lelőttem egyet szárnyaztam, majd a szárnyazottnak ráléptem a lábujjára mire a panaszkodására mindkét öreg madár ki akarta szedni a szemem. Nem sikerült nekik, viszont két perc alatt lett négy dúvadjelem.

Vagy 25 éve nem lövök szét egyetlen fészket sem. A lehető legfeleslegesebb dolog. A kiugrasztott tojót kell meglőni és kész. És itt nálunk az akácon, égeren, cseren, tölgyön még elég messziről meglátszik a fészek.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #830 Dátum: 2014. április 14. - 10:44:29 »

Vagy 25 éve nem lövök szét egyetlen fészket sem. A lehető legfeleslegesebb dolog. A kiugrasztott tojót kell meglőni és kész. És itt nálunk az akácon, égeren, cseren, tölgyön még elég messziről meglátszik a fészek.

Bizony-bizony.  Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #831 Dátum: 2014. április 14. - 19:13:22 »

 Hogy nekem mindig előbb jár a klaviatúrám mint az eszem!!! Ma egy szinte teljesen belombosodott fehérnyáron sikerült meglátni a fészket. Cimborám szekercefokkal megkopogtatta a fát de a kotló madár nem akart szárnyra kélni. Rálőttem noha tudtam, hogy alulról, az árvillában nem sok minden kárt teszek benne, az inzultus hatására viszont csak elhagyta a fészket és a bal cső nem hibázott. Szóval 24 óra alatt sikerült megcáfolnom a saját állításaimat. Mea culpa...
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #832 Dátum: 2014. április 14. - 19:26:16 »

Gratulálok a varjúvadászoknak!
De azért Petinek is igaza van, mert sokszor akadtunk már bagolyra a fészekben, ezért sem kell belelőni vaktában!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #833 Dátum: 2014. április 14. - 20:15:59 »

Talán négy esetre emlékszem, amikor a dolmányos semmilyen inzultusra - tapsolásra, fatörzs megrúgására, kopogtatásra - nem akart kirepülni. Ebből egy alkalommal a barátom elkezdett felmászni a fára - feleút környékén unta meg a varjú, és ugrott.
A másik három olyan nagy fán volt, aminél a mászás szóba sem jöhetett. Így az egyik csővel ellőttem a fészek felett. Na erre aztán nem volt mese, első esetben a társam szedte le a menekülő szürkét, a másik kettő neccesebb volt, mert egyedüli puskás lévén (akkor a barátnőm kísért el), nekem is csak egy lövésem maradt, de a szerencse - főleg a másodiknál, velem volt.
Egyébként már többször gondolkoztam rajta, hogy a legcélszerűbb ugrasztási módszer az lenne, ha egy segítő légpuskával (itt a leggyengébb is megteszi, nem is baj, ha nem erős) lőné meg a fészket alulról. Ez semmilyen kárt nem tehet, de szinte biztosan kiugrasztja a varjút. És még az is az előnye, hogy nem kell annyira közel menni a fához. De úgy tudom, hazánkban most megint nem lehet légpuskát vadászterületen használni.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #834 Dátum: 2014. április 15. - 08:40:52 »

Talán négy esetre emlékszem, amikor a dolmányos semmilyen inzultusra - tapsolásra, fatörzs megrúgására, kopogtatásra - nem akart kirepülni. Ebből egy alkalommal a barátom elkezdett felmászni a fára - feleút környékén unta meg a varjú, és ugrott.
A másik három olyan nagy fán volt, aminél a mászás szóba sem jöhetett. Így az egyik csővel ellőttem a fészek felett. Na erre aztán nem volt mese, első esetben a társam szedte le a menekülő szürkét, a másik kettő neccesebb volt, mert egyedüli puskás lévén (akkor a barátnőm kísért el), nekem is csak egy lövésem maradt, de a szerencse - főleg a másodiknál, velem volt.
Egyébként már többször gondolkoztam rajta, hogy a legcélszerűbb ugrasztási módszer az lenne, ha egy segítő légpuskával (itt a leggyengébb is megteszi, nem is baj, ha nem erős) lőné meg a fészket alulról. Ez semmilyen kárt nem tehet, de szinte biztosan kiugrasztja a varjút. És még az is az előnye, hogy nem kell annyira közel menni a fához. De úgy tudom, hazánkban most megint nem lehet légpuskát vadászterületen használni.

Nos, nálunk is az a jó, ha legalább hárman vagyunk. Kettő figyel, egy ugraszt, így elég jól lehet boldogulni, ha nem akar mozdulni, akkor egy hangos lövés a feje fölé mindig segít. Egyrészt a fészket nem is szabad meg nem is érdemes szétlőni, mert az jövőre is ott lesz. Nos meg ha hibázva van a  madár vissza fog jönni, tehát még a közeljövőre is okosabb a döntés. A fészket sokszor lakja más is bagoly, vércse stb. Érdemes nem bántani.
Egy nap elég jó eredményt lehet elérni és komoly állományszabályzást elérni.

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #835 Dátum: 2014. április 15. - 12:59:57 »

Nos, nálunk is az a jó, ha legalább hárman vagyunk. Kettő figyel, egy ugraszt, így elég jól lehet boldogulni, ha nem akar mozdulni, akkor egy hangos lövés a feje fölé mindig segít. Egyrészt a fészket nem is szabad meg nem is érdemes szétlőni, mert az jövőre is ott lesz. Nos meg ha hibázva van a  madár vissza fog jönni, tehát még a közeljövőre is okosabb a döntés. A fészket sokszor lakja más is bagoly, vércse stb. Érdemes nem bántani.
Egy nap elég jó eredményt lehet elérni és komoly állományszabályzást elérni.

 Emelem Wave

 Igen

A két puskás + segítő felállás a legbiztosabban hozza az eredményt. Kellő körültekintéssel egy jó lövő is tűrhetően boldogul, ha van, aki ugrasszon. De egy puskás magában, bármennyire is biztos kezű, az esetek jó részében hibázni fog.
És még valami, bár biztos említettem már. Én esküszöm a skeetpatronra, ilyen esetekben a lehető legjobb választás. Próbáljátok ki, az eredményesség sokkal nagyobb lesz!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #836 Dátum: 2014. április 24. - 17:14:47 »

 A két puska+ segítő biztos jó megoldás, csak mivel tarkavarjuból nem lehet levest főzni kevesen foglalkoznak vele. Esetemben biztos voltam a lakó kilétében, mert láttam jönni menni a párt. No de megyek mert kaptam egy csomó paradicsompalántot és még az eső előtt el kell ültetnem.
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #837 Dátum: 2014. április 27. - 20:44:44 »

Üdv a Vadásznak!  Emelem
Ma ebéd után motoroztam egyet a területen...
Majd motor lerak... és egy akácos sarkához cserekeltem.... már szólt is a nyúlsíró síp.... lövés és néma csend.. Tiszteletadás és indulás tovább. Mégy egy dolmányossal találkoztam szintén erdőfoltban, de sajna kiszúrt. Sebaj, majd legközelebb!  Nagyszerű élmény volt.
Hasonló jókat mindenkinek!  Emelem
JA! Fegyveres gyérítésre van engedélyünk!  Stoel


Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #838 Dátum: 2014. április 27. - 20:53:14 »

Majd motor lerak... és egy akácos sarkához cserekeltem.... már szólt is a nyúlsíró síp.... lövés és néma csend.. Tiszteletadás és indulás tovább.
Igen  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #839 Dátum: 2014. április 28. - 10:37:42 »

 Tegnap a sikeres kotorékozás utáni pohárka fröccs lehajtását követően csak kiröffentem még este szétnézni szarka ügyben. Már legalább 20 olyan fészket szedtem le amiben vagy tojás vagy nyivákoló kisszarkák voltak. Most nem volt valami nagy kedvem a kökénybozótban forgolódni, hát nem vittem a fészekleszedő kampót, de a fészkekre beszálló szarkák közzül sikerőlt kettőt meglőni. A kimenetel viszont azért is hasznosnak bizonyult (ujabb példája annak, hogy a vadőr nem lehet eleget a területén) mert sajnos szomorúan kellett konstatálnom, hogy Uszka irányából a határövezetből két kutya (egy fekete farkaskorcs meg egy sárga vizslakeverék) milyen szorgalmasan kutatja át az egyik fácánosomat ahol őz is van szép számmal. Valamit tenni kellesz a blökikkel, mert már igencsak hasasak a suták. Este megpróbálom a nyúlsírót.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: