Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315971 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #660 Dátum: 2012. December 28. - 17:30:21 »

  Ma területbejárás alkalmával a Nádas nevű területrészünkön álló juhhodály tájékán szerettem volna szóba állni a hamvas varjakkal. Tapasztalatból jól tudtam, hogy a trágyaszarvasokon bányászkodó dolmányosokat képtelenség sörétlövésre becserkelni, hát kipróbáltam valami mást. A trágyaszarvastól kb 500-700 méterre behúzódtam egy iszalaggal alaposan benőtt bokor alá, korty forró tea plusz egy cigi az idegek megnyugtatása végett, majd elő a nyúlsírót. Alig öt perccel az utolsó strófa után már jött is egy magányos öregharcos akit sajnos duplára is csak szárnyazni tudtam. A két durranásra meg a földre siklózó varjú látványára viszont a társai egyszerűen meghibbantak. Alig volt időm tölteni mire már vagy 5-6 szürke körözött károgva a kárvallottan gyalogoló felett. Kissé messze estek ugyan, de a két közelebbire gyorsan rádupláztam. A 32 grammos, 3,1 mm-s RC-k jó munkát végeztek, hiszen klasszikus dupla sikeredett. Szinte egyszerre puffant a földön a két madár. A z elsőként meglőtt szárnyazottra még elment egy patron, de nem bántam a "szépséghibát", mivel az események a legjobb fácános területrészünkön zajlottak.
 Forend, a nyúlsírós trükkért ezer köszönet. Úgy látszik nemcsak a jó pap, de a jó vadőr is holtig tanul.

 Igen Emelem

Ha tudsz, szerezz be egy műuhut. Az + a nyúlsírás is nagyon jól be szokott válni.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #661 Dátum: 2012. December 28. - 17:43:35 »

 Van jobb!! Öreg barátomnak és tanítómesteremnek van egy kitömött, bár már kissé molyrágta uhuja. Ha vége a vadászszezonnak és a hétvégék felszabadulnak, majd megpróbáljuk a preparátumot, végtére én is olvastam a Hú-t
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #662 Dátum: 2012. December 28. - 17:52:24 »

Van jobb!! Öreg barátomnak és tanítómesteremnek van egy kitömött, bár már kissé molyrágta uhuja. Ha vége a vadászszezonnak és a hétvégék felszabadulnak, majd megpróbáljuk a preparátumot, végtére én is olvastam a Hú-t

Az bizony még sokkal jobb lesz!  Igen
Próbáld majd közvetlen a költés előtt és a fiókák kiröptetése után is. Olyankor nagyon idegesek a bagolyra a varjak...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #663 Dátum: 2013. Január 09. - 13:57:56 »

No, hátha kap valaki egy kis kedvet dolmányos / szarka apasztáshoz.
már kb. 1 éve használom a saját magam által készített "mű dolmányosokat" hogy sörétlövés határáig legalább lejöjjenek, és ne egyből engem szúrjanak ki.
A Varjú elkészítése nem nagy ördöngösség, kel hozzá egy színes nyomtató, egy googlis kép amit nyilván át kell tükrözni, hogy mind a kettő oldalon meglegyen az alak. A köztes részt én vastag kartonból vágtam ki hogy meglegyen a  szélessége is, mert ezért fölülről szeretik szidni. A tetejét/alját fekete ragasztó szalaggal színeztem  Ördög Ördög.
Ha időállóra akarjuk nem árt le-laminálni a képeket. A leszúrója egyszerű 4-6 drótból , egy görcs hajtva rá hogy egyszerűbb legyen leszúrni. A drót lehet 50-60 cm-es is mert messzebbre látszik a varjú.
Használni az Uhuzáshoz hasonló kell nyúlsírással egybekötve, de nappal is hatékony / életszerűbb. Természetesen itt sem kell egyből az első égben rikácsolóra kiduplázni, mert általában a később érkezők már alacsonyabban jönnek, ilyenkor már általában nagyobb csapatok is vannak.
És még egy tanács, kb. 2 hetente próbáljuk csak, mert gyorsan kitanulják és csak 1 km a fa tetejéről szólogatnak vissza. Ördög
Természetesen nagyon sokat segít ha látogatott helyen hívunk, és itt az erős szél általában jó barát, még ha magasan is de néha szinte állnak a levegőbe.

És hogy ne csak a szám járjon:

Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #664 Dátum: 2013. Január 09. - 14:27:22 »

No, hátha kap valaki egy kis kedvet dolmányos / szarka apasztáshoz.
már kb. 1 éve használom a saját magam által készített "mű dolmányosokat" hogy sörétlövés határáig legalább lejöjjenek, és ne egyből engem szúrjanak ki.
A Varjú elkészítése nem nagy ördöngösség, kel hozzá egy színes nyomtató, egy googlis kép amit nyilván át kell tükrözni, hogy mind a kettő oldalon meglegyen az alak. A köztes részt én vastag kartonból vágtam ki hogy meglegyen a  szélessége is, mert ezért fölülről szeretik szidni. A tetejét/alját fekete ragasztó szalaggal színeztem  Ördög Ördög.
Ha időállóra akarjuk nem árt le-laminálni a képeket. A leszúrója egyszerű 4-6 drótból , egy görcs hajtva rá hogy egyszerűbb legyen leszúrni. A drót lehet 50-60 cm-es is mert messzebbre látszik a varjú.
Használni az Uhuzáshoz hasonló kell nyúlsírással egybekötve, de nappal is hatékony / életszerűbb. Természetesen itt sem kell egyből az első égben rikácsolóra kiduplázni, mert általában a később érkezők már alacsonyabban jönnek, ilyenkor már általában nagyobb csapatok is vannak.
És még egy tanács, kb. 2 hetente próbáljuk csak, mert gyorsan kitanulják és csak 1 km a fa tetejéről szólogatnak vissza. Ördög
Természetesen nagyon sokat segít ha látogatott helyen hívunk, és itt az erős szél általában jó barát, még ha magasan is de néha szinte állnak a levegőbe.

És hogy ne csak a szám járjon:



Endre!  Igen Emelem Piál

Szívesen megnéznék a művarjúról is egy-két fotót... vagy küldheted mailban is...

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #665 Dátum: 2013. Január 09. - 14:31:31 »

Endre!  Igen Emelem Piál

Szívesen megnéznék a művarjúról is egy-két fotót... vagy küldheted mailban is...

 Emelem

Én is szívesen megnézném.   Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #666 Dátum: 2013. Január 09. - 14:32:06 »

Rakok majd fel. Csak éppen véletlen kitöröltem most, pedig egyben szerettem volna.

 Wave
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #667 Dátum: 2013. Január 09. - 17:01:45 »

 Forend, azt a művarjú-képet egy privátban légy szíves elküldeni. Lehetőleg mellékeld a méreteket is sacc/kábé. Gondolom furnérra kasírozva+laminálva sokkal olcsóbban kijön mintha meg kellene venni. Alig várom, hogy kipróbáljam őket a kitömött uhuval kombinálva.
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #668 Dátum: 2013. Január 09. - 17:24:27 »

Forend. Ravasz és ötletes. Nekem is küld át légyszíves a fotókat. üdv.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #669 Dátum: 2013. Január 09. - 18:14:44 »

Tedd fel légy szíves!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #670 Dátum: 2013. Január 13. - 15:43:14 »

A művarjú képeket én is szívesen látnám!
Műuhuzáskor eddig még csak szarkákat sikerült lőnöm, bár felénk kevés a dolmányos./viszont volt, hogy sirály támadta az uhut/
Előre is köszi!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #671 Dátum: 2013. Január 18. - 09:11:18 »

Sziasztok!

Bocsánat de nem kicsit el voltam havazva...

Az ígért kép:


 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #672 Dátum: 2013. Január 18. - 09:19:14 »

Elvileg elmentek a képek a kivágandó fotókról.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #673 Dátum: 2013. Január 18. - 18:35:15 »

Köszönöm!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Poki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



« Új üzenet #674 Dátum: 2013. Január 25. - 10:29:23 »

Ma reggeli dúvadazás eredménye.
Naplózva

Becsüld az értéket.
Az embert, az állatot ,a természetet,
A tudást, az érzést és az életet!
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: