Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315956 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #540 Dátum: 2012. április 14. - 13:28:28 »

Nagyon bele lendültél Péterem!  Emelem  Taps  Táncol
Ha véletlenül kifogynátok a dolmányosokból, szólj nyugodtan, viszünk párat!!!  Angyal  Nyihi Nyihi Nyihi
Nem! Kedves druszám, nem kell hálálkodnod, az árat majd megbeszéljük utána...  Piál   Wave  Ördög Ördög Ördög

Hálásan köszönöm a nagylelkűségedet, ha elfogynak, okvetlen szólok. De az nem mostanában lesz!  Van még elég...  Rííí
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #541 Dátum: 2012. április 15. - 21:51:44 »

Péterek!  Igen
 Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #542 Dátum: 2012. április 15. - 21:56:26 »

Emelem

Dániában vagyok, ahol feltűnően sok a dolmányos varnya.
Vendéglátónkkal a helyi viszonyokról beszélgettünk ( Piál ) Vigyorog, panaszkodott, hogy évek óta nem lőtt vadfácánt.
Kérdem tőle, hogy az nem jutott-e eszükbe, hogy a sok szürke közé kartácsoljanak? Mert ennyi gyászhuszár mellett nincsen az a gondos fácántyúk, amelyik meg tudná védeni a fészkét.
Erre szomorúan mondja, hogy sajnos a szürke itt bizony szigorúan védett, mert a zöldek szerint csak a talajlakó pajorokat eszi, így 100%-ban hasznot hajt Fejvakarás

Akkor arrafelé is k..vanagy és igen méregzöld az Isten állatkertje... Bravo fiúk...  Taps  Nem
Lassan fel lehetne állítani egy hosszú listát, hogy mi is az apróvad állomány hanyatlásának legfőbb oka/okai. Első helyen vitathatatlanul csudaződ "barátaink" trónolnának... 
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #543 Dátum: 2012. április 15. - 22:17:31 »


Lassan fel lehetne állítani egy hosszú listát, hogy mi is az apróvad állomány hanyatlásának legfőbb oka/okai. Első helyen vitathatatlanul csudaződ "barátaink" trónolnának... 

Godena, ebben mennyire vagy biztos?
A hanyatlás okozói közt ott van ezek szerint Herman Ottó, Vásárhelyi, Chernel, Vertse, Kaán, Roth, Fekete István..? Vagy mindjárt vegyük be a külföldieket, Konrad Lorenz, esetleg Jacques Cousteau, David Attenborough is?  Ördög  Ördög  Ördög

A listára egyébként kíváncsi lennék, sokan törték már ezen a fejüket!
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #544 Dátum: 2012. április 15. - 23:03:25 »

Mai nappal befejeztük a Larsen csapdázást. Március 21-én kezdtük el 10 csapdával, egészen eddig mindennap este reggel ellenőriztük őket. Végeredmény 270 db szarka.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #545 Dátum: 2012. április 15. - 23:37:31 »

Mai nappal befejeztük a Larsen csapdázást. Március 21-én kezdtük el 10 csapdával, egészen eddig mindennap este reggel ellenőriztük őket. Végeredmény 270 db szarka.
Ma te vagy a legnagyobb szám. Minden tekintetben. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #546 Dátum: 2012. április 16. - 10:05:56 »

Mai nappal befejeztük a Larsen csapdázást. Március 21-én kezdtük el 10 csapdával, egészen eddig mindennap este reggel ellenőriztük őket. Végeredmény 270 db szarka.

Ez igen!!! Gratulálok!  Igen Emelem

Megkérdezhetem, hogy miért fejeztétek be a csapdázást?

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #547 Dátum: 2012. április 16. - 10:33:15 »



Megkérdezhetem, hogy miért fejeztétek be a csapdázást?

Persze, mert kezdődik az őzbakok megfigyelése, és a hivatásosnak nincs ideje a csapdákat ellenőrizni. Illetve alig alig látni szarkát egy-egy példányt lehet látni, azért meg nem éri meg átautózni az egész területen. Szombaton, és májusban fogunk tartani még csoportos duvadazást. Akkor csinálunk egy terítéket, a fogott szarkákból, illetve lőtt dolmányosokból. (képekkel majd szombat este szolgálok)
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #548 Dátum: 2012. április 16. - 11:07:54 »

Persze, mert kezdődik az őzbakok megfigyelése, és a hivatásosnak nincs ideje a csapdákat ellenőrizni. Illetve alig alig látni szarkát egy-egy példányt lehet látni, azért meg nem éri meg átautózni az egész területen. Szombaton, és májusban fogunk tartani még csoportos duvadazást. Akkor csinálunk egy terítéket, a fogott szarkákból, illetve lőtt dolmányosokból. (képekkel majd szombat este szolgálok)

Köszönöm a választ, így már értem!

Kíváncsi leszek a fotóra!!!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #549 Dátum: 2012. április 16. - 11:17:11 »

Godena, ebben mennyire vagy biztos?
A hanyatlás okozói közt ott van ezek szerint Herman Ottó, Vásárhelyi, Chernel, Vertse, Kaán, Roth, Fekete István..? Vagy mindjárt vegyük be a külföldieket, Konrad Lorenz, esetleg Jacques Cousteau, David Attenborough is?  Ördög  Ördög  Ördög

A listára egyébként kíváncsi lennék, sokan törték már ezen a fejüket!
 Emelem
Zsolt!
A hangsúly a sötétségen volt.  Ördög Az általad említett emberek nem igazán oda tartoznak, ezt nem hiszem, hogy hosszasan magyarázni kellene.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #550 Dátum: 2012. április 16. - 13:13:15 »

Zsolt!
A hangsúly a sötétségen volt.  Ördög Az általad említett emberek nem igazán oda tartoznak, ezt nem hiszem, hogy hosszasan magyarázni kellene.

Godena, nekem a hozzászólásodból nem a "sötétség" ragadta meg a figyelmem, ha nem épp ellenkezőleg - már ne haragudj! - de amolyan általánosítás íze volt, ezért tettem szóvá.
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #551 Dátum: 2012. április 21. - 09:57:45 »

Ma reggeli teríték. Kettő a beszállófára jött (háttérben) , kettő meg a kissé "feltuningolt" bagolyra:


« Utoljára szerkesztve: 2012. április 21. - 12:44:28 írta Voldemort » Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #552 Dátum: 2012. április 21. - 16:52:21 »

Ma reggeli teríték. Kettő a beszállófára jött (háttérben) , kettő meg a kissé "feltuningolt" bagolyra:




Gratulálok!!!

Hihetetlen teljesítmény, nekem max 2 db-t sikerült egy nap lőni Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #553 Dátum: 2012. április 21. - 18:00:46 »


Gratulálok!!!

Hihetetlen teljesítmény, nekem max 2 db-t sikerült egy nap lőni Emelem

Köszönöm.  Nagyon jó helyen vannak ezek a száraz tetejű nyárfák, a közelben vágóhíd, tsz-szárító, és egy kis sertéstelep is van, úgyhogy a forgalom is nagy a környéken.

Hogy sikerült a mai dúvadazásotok?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #554 Dátum: 2012. április 21. - 18:45:25 »

Köszönöm.  Nagyon jó helyen vannak ezek a száraz tetejű nyárfák, a közelben vágóhíd, tsz-szárító, és egy kis sertéstelep is van, úgyhogy a forgalom is nagy a környéken.

Hogy sikerült a mai dúvadazásotok?

Esett az eső, így a tagság alig alig jött ki, összesen 12 puskás volt, 4 kocsira osztottam őket majd a területet is.

Teríték 5 szarka 1 dolmányos...illetve sok hibázás
A nagy terítéket nem csináltuk meg az eső miatt, majd 2 hét múlva.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: