Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315996 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #390 Dátum: 2011. Október 01. - 11:00:08 »

Gratulálok!

De milyen egy terítékfotó ez kérem, hogy még a puska sincs megtörve???

 Vigyorog Emelem

Ez egy rendes fegyver! Nem tördeljük össze-vissza az ilyen jó puskát, csak egy könnyed mozdulattal hátra húzzuk a zárdugattyút...   Tasli   Ördög
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #391 Dátum: 2011. Október 02. - 11:51:22 »

Péter!
Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #392 Dátum: 2011. Október 02. - 12:47:05 »

Ez egy rendes fegyver! Nem tördeljük össze-vissza az ilyen jó puskát, csak egy könnyed mozdulattal hátra húzzuk a zárdugattyút...   Tasli   Ördög


Peti- Emelem

Ui.: az ilyen puskát tuskón vagy pár pálinka után térden kell megtörni Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #393 Dátum: 2011. Október 02. - 13:30:54 »

Peti- Emelem

Ui.: az ilyen puskát tuskón vagy pár pálinka után térden kell megtörni Ördög
Meg az ángyod térdit te gazember!    Nyihi Nyihi
Mivel rendes embernek látszottál, és voltam olyan botor hogy még meg is vadásztattalak ezt most úgy veszem mintha nem is mondtál volna semmit! Doof
Fene a jó dolgotokat! A felületes szemlélőnek úgy tűnhet hogy ezen a fórumon csak rendes emberek vannak, de úgy látom konkoly került a búza közé!
Ezt nektek huligánok:  Tasli  Tasli  Tasli    Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #394 Dátum: 2011. Október 02. - 15:14:21 »

Peti! Emelem

Ha csak konkoly lenne a búzánkban! Ördög  Röhög

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #395 Dátum: 2011. Október 02. - 15:48:43 »

Ezt szeretem én ebben a fórumban Attila.
Mindhárom hsz mosolyt csalt az arcomra. Jó a társaság és ezáltal jó a fórum is.
De azért a következő fórumtalálkozón porol majd a két huligán gatyája, mert az öreg MC csöve jól teríti a műanyag granulátumot is!  Sorozat
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #396 Dátum: 2011. Október 06. - 09:19:36 »

Ezt szeretem én ebben a fórumban Attila.
Mindhárom hsz mosolyt csalt az arcomra. Jó a társaság és ezáltal jó a fórum is.
De azért a következő fórumtalálkozón porol majd a két huligán gatyája, mert az öreg MC csöve jól teríti a műanyag granulátumot is!  Sorozat

Ez már komoly, fegyver általi fenyegetés!  Figyelmes olvasás -ezért kénytelen leszel a következő fórumtalálkozón meginni velem egy pálinkát.  Piál  Okos
Vagy ha ráérsz, akkor szívesen látnálak vendégül nálam is kis vadászatra, beszélgetésre!  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #397 Dátum: 2011. Október 06. - 14:07:01 »

Szép napot  Emelem!
Ifjú, vadásztanonc koromhoz úgy hozzátartozott a dúvad-vadászat, mint a túróscsuszához a tepertő (vagy a kocsmához az erdész  Nyihi).
A gyulaji vadásztársaság hivatásos vadásza Simon János (aki már sajnos a pokolban próbálja meg elfogni a régi cimborák ultiját, mégpedig saját kérésére alapozva írom ezt, mert mindig azt mondta, hogy inkább oda kerülne, mert az összes faszagyerek ott lesz Ördög), nekünk csak egyszerűen Simonjani szoktatott rá és sokszor vadásztunk is együtt, űzve, apasztva a Kapos menti rekettyésekben a szarkákat, szürkéket.
Most már leírhatom ezt a történetet, hiszen vastagon elévült és ráadásul nem is lesznek benne sem etikátlan, sem megbotránkoztató részletek, még ha a törvény betűi ellen vétettünk is kicsinykét Angyal.
Igazából ide kívánkozik, hogy (mint aféle vadóc falusi tanárgyerek) orvvadászként az ő "felségterületén" kezdtem vadászpályafutásomat, még '82 körül.
El is kapott annak rendje szerint, amikor egy nyári este a Kapos töltésének tövében ballagtam hazafelé, az övemen lévő spárga-aggatékon himbálózó 4 szarkával és vállamon a megtört légpuskával.
Persze nagyon megijedtem tőle, ahogyan rámrontott egy rekettye takarásából, de aztán rám ismert és kissé megenyhült.
Megnézte a zsákmányomat, sőt még a puskát is elkérte egy mustrára, mert már akkor a megtakarított zsebpénzemen 4x20-as "Hämerli" céltávcsövet hozattam a német rokonokkal, matchbox helyett.
Kifaggatott részletesen, hogy miket láttam, de legfőképp az érdekelte, hogy milyen módszerrel lőttem a max.20 méter lőtávra hatékony kis Lámpagyári légpuskával a 4 szarkát?
Persze ebben nem volt semmi különös, egyszerűen megfigyeltem melyik nagyobb rekettyékbe szállnak be éjszakázni a cserregő madarak, aztán jó korán beültem a bokorba úgy, hogy a lemenő Nap adja a hátteret. Annyival növeltem az előnyömet, hogy a belső, szárazabb ágakból letördeltem amennyit tudtam, így javítva a lövési esélyeket.
A szarkák pedig jöttek is és az utolsó 10-15 percben olyan bambán ültek közvetlen a beszállást követően, hogy szépen lassan mozogva rájuk tudtam fordulni és megszedni belőlük a vámot.
Elkérte a lábakat, én meg megígértem neki, hogy az addig gyűjtött készletet is szívesen neki adom. Persze ebben benne volt a nagy megkönnyebbülés is, mert számítottam pár kiadós pofonra.
Megengedte, hogy lejárjak továbbra is, de szavamat vette, hogy semmilyen nemes vadban nem teszek kárt, ami első sorban a fácánt és a nyulat illette. Ezt be is tartottam és ráadásként elláttam bőven információval, hogy mikor , hol, mit láttam a területnek ezen az elhagyott részén.
Aztán jött a meglepetés: Egyszer csak megállított az utcán és mondta, hogy a tőlem kapott lábakat beváltotta sörétes lőszerre és ha van hozzá kedvem, akkor este eljön értem, hoz nekem is puskát és menjek el vele szarkázni. A reakciómat azt hiszem nem kell magyaráznom, úgy elkezdtem hebegni-habogni, hogy szerintem egy épkézláb szó nem hagyta el a számat Vigyorog.
El is jött, menet közben megálltunk egy kicsit gyakorolni, korongokat és üres festékes dobozokat dobott fel nekem a szeméttelepnél, én meg több-kevesebb sikerrel próbáltam követni az utasításait.
Aztán este a behúzáskor elejtettem "igazi" lőfegyverrel az első vadamat és azt hiszem, hogy ezért még így, elmente után sem lehetek neki eléggé hálás.
Később is sokat jártunk együtt, a "berek" dúvadjainak igen nagy bánatára.

Hogy miről jutott mindez éppen most eszembe?
A mai nap délelőttjén, területeink közötti utazás közben csaltam kicsit és a hosszabb utat választva keresztül jöttem azokon a részeken, ahol a leírt, immáron 25-30 éves történet játszódott.
Jani távozása után nem volt egy jó gazdája sem a területnek, mindenki csak kivenni akart belőle (vett is, mert eltűntek a jó őzbakok, de fácán is csak mutatóban maradt ott, ahol egy délelőtti bokrászáskor 5-6 vadász, 2-3 kutyával fel tudott venni 10-15 kakast), hozzátenni, értéket teremteni egy sem.
Így lehetséges, hogy ott ahol az említett időben dolmányos varjút mutatóban sem lehetett találni, ma 70 db felett számoltam meg csak egy helyen a vezetéken üldögélve, de a távolban is mozgott még igen szép mennyiség belőlük, ahol már buktatták befelé a kukorica tarlóját.
Mintha az apróvadas vadászterület életébe nem tartozna bele az idényen kívüli gondoskodás, a ragadozók gyérítése!
Pedig aki kivette már belőle a részét, az csak gazdagabb lett általa!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #398 Dátum: 2011. Október 06. - 15:03:40 »

Galoscsabus  WaveIgen De jól esett olvasni , és mennyi ilyen hely van . Ahol gyerekkoromban nyaraltam anno / tanyán  Táncol Táncol /
a búza táblákban találtam mindig 10-20 kotló fácántyúkot a tanya körül . Persze sokkal több volt , csak nem kutatgattam .
3 éve télen arra járván az út széli fákon 60 db-ig számoltam az ölyveket 15 km-s szakaszon , utána feladtam .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #399 Dátum: 2011. Október 06. - 20:19:00 »

A természet kegyetlen tanító, és ez a fiatal szarka megbukott a legnagyobb iskolában...


 Igen  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #400 Dátum: 2011. Október 06. - 21:21:25 »

Igen  Emelem

A kalap Ferikém, a kalap...   Kacsint Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #401 Dátum: 2011. Október 06. - 22:02:11 »

A kalap Ferikém, a kalap...   Kacsint Wave

 Igen Igen Bezony! Nem akartam megismételni a múltkori szavaidat!  Ölel
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #402 Dátum: 2011. Október 06. - 22:57:53 »

galoscsabus  Emelem Taps Nagyon jó volt olvasni.  Bravó
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #403 Dátum: 2011. Október 07. - 06:55:52 »

Csaba  Emelem Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #404 Dátum: 2011. Október 07. - 08:36:50 »

Csaba, ezt nagyon megírtad, tökéletesen igazad is van!  Igen


A magam részéről sokkal szívesebben megyek egy jót dúvadazni, minthogy a vaksötétben órákig lessem a disznót. Szerencsére itt a fórumon látom, hogy nem csak én vagyok ilyen "gyári hibás".


Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: