Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 316015 alkalommal)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #360 Dátum: 2011. Május 29. - 21:46:05 »

Muszáj őket most gyéríteni de sokan nem foglalkoznak vele sajnos. Nálunk nincs disznó ,szarvas de van rengeteg mezei nyúl ,fácán és sok jó őz. Ha valaki szeret vadászni és pedagógus fizetésből kell élni akkor ez egy hasznos lehetőség a róka vadászatáról nem is beszélve.
A húsz év alatt amióta vadászom még nem láttam a területen egy süldőcskét sem csak az idén tévedt erre kettő amit lelőtt a volt vadőr hirtelen felindulásból.. Rííí Szerintem az év minden szakában van lehetőség arra,hogy jókat vadásszunk azért ,hogy apróvadas a terület mert ott a csipaszolás,a rókahívás,műuhuzás,vadkárelhárítások stb és ha lövésem sem volt akkor is szívtam egy kis tanyasi levegőt. Mosolyog
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #361 Dátum: 2011. Június 04. - 10:54:27 »

A héten tanítás előtt kimentem a vadőrünkkel én is. A Benta-patak oldalait övező nyárfasorokat jártuk végig.



Érdekesség, hogy a pár évvel ezelőtt szarkadömping volt nálunk. 2009/2010-ben több, mint 500 darab lett Larsennel fogva, idén eddig 60-nál járunk. A megüresedett helyüket viszont átvette a dolmányos varjú. Legalábbis nálunk. Ti tapasztaltatok-e ehhez hasonlót?
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #362 Dátum: 2011. Június 05. - 21:41:25 »

Gratulálok!  Igen
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #363 Dátum: 2011. Június 07. - 13:03:05 »

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #364 Dátum: 2011. Június 08. - 21:27:58 »

Hali!
Látott már valaki dolmányos varjút halászni? Ma a Dunán láttam ahogy leereszkedik a vízre, mint a sas és valamit kiemel. Messze voltam nem láttam sikerült-e neki, de a mozdulat pont olyan volt! Sast már láttam halat fogni!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #365 Dátum: 2011. Június 08. - 22:33:59 »

Hali!
Látott már valaki dolmányos varjút halászni? Ma a Dunán láttam ahogy leereszkedik a vízre, mint a sas és valamit kiemel. Messze voltam nem láttam sikerült-e neki, de a mozdulat pont olyan volt! Sast már láttam halat fogni!

Lehetséges, hogy valami haldögöt pecált ki a koma...
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #366 Dátum: 2011. Június 08. - 22:35:48 »

Vagy Voldi wobblerét!   Ördög Stoel
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #367 Dátum: 2011. Június 08. - 22:43:33 »

Lehetséges, hogy valami haldögöt pecált ki a koma...

Lehet, de akkor is érdekes! Szerintem felül kéne vizsgálni a fajok viselkedéséről betanult dogmákat. Ez a gondolat akkor fordult meg először a fejemben, mikor a verebek rászálltak télen a "cinke golyóra" és vígan csemegéztek himbálózva, amit ugye a veréb nem tud! Majd a pet palackból kialakított cinege etetőből is kiették a szotyolát! Majd a vadgerle rászállt a zsinóron hintázó etető házikóra, és vígan szotyolázott! Amit nem tudott megenni kiveregette a szárnyával és a földről szedegette a párjával! Darvin megmondta! Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #368 Dátum: 2011. Június 09. - 11:02:01 »

Lehet, de akkor is érdekes! Szerintem felül kéne vizsgálni a fajok viselkedéséről betanult dogmákat. Ez a gondolat akkor fordult meg először a fejemben, mikor a verebek rászálltak télen a "cinke golyóra" és vígan csemegéztek himbálózva, amit ugye a veréb nem tud! Majd a pet palackból kialakított cinege etetőből is kiették a szotyolát! Majd a vadgerle rászállt a zsinóron hintázó etető házikóra, és vígan szotyolázott! Amit nem tudott megenni kiveregette a szárnyával és a földről szedegette a párjával! Darvin megmondta! Mosolyog

Idén télen, amikor egy új cinkegolyót helyeztem ki a meggyfára, az túl közel került pár lelógó gallyhoz. A mezei verebek onnét elérték, aztán nagyon hamar átkapaszkodtak rá, és rövidesen az udvar összes cinkegolyója felett (6-8 db) átvették a hatalmat. A cinkéket nem engedték oda, akárhol és akárhogyan is volt felakasztva a golyó.

Mivel a szürke varjú nagyon szeret a halastavak környékén tartózkodni (főleg a leeresztések idején), el tudom képzelni, hogy az ott szerzett tapasztalatait próbálja a nagy vízben is kamatoztatni. Kérdés, hogy sikerül-e neki?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #369 Dátum: 2011. Június 09. - 13:14:16 »


                                                                         Foto : Frank Moser
 Emelem
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #370 Dátum: 2011. Június 09. - 16:24:50 »

Lehet, de akkor is érdekes! Szerintem felül kéne vizsgálni a fajok viselkedéséről betanult dogmákat. Ez a gondolat akkor fordult meg először a fejemben, mikor a verebek rászálltak télen a "cinke golyóra" és vígan csemegéztek himbálózva, amit ugye a veréb nem tud! Majd a pet palackból kialakított cinege etetőből is kiették a szotyolát! Majd a vadgerle rászállt a zsinóron hintázó etető házikóra, és vígan szotyolázott! Amit nem tudott megenni kiveregette a szárnyával és a földről szedegette a párjával! Darvin megmondta! Mosolyog

Vadgerle? Télen? Fejvakarás     Nem balkánira gondoltál?  Vigyorog

 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #371 Dátum: 2011. Június 09. - 17:09:30 »

Vadgerle? Télen? Fejvakarás     Nem balkánira gondoltál?  Vigyorog

 

Már megbocsáss, de kötözködni én szoktam!  Röhög  Légpuskavégrevaló volt, na!  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #372 Dátum: 2011. Június 09. - 17:10:05 »


                                                                         Foto : Frank Moser
 Emelem

Bizony-bizony, így volt! Mosolyog
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #373 Dátum: 2011. Június 10. - 21:12:02 »

Voltam csütörtök-pénteken egy konferencián a Balatonon és este volt egy kis szabadidőm és kimentem a partra nézelődni, és a dolmányos madarak a parton álltak a köveken és szedegették ki a kishalakat, szenzációs ügyességgel. Majd amelyik kifogott egy halat, szárnyra kapott ( a jó nagy szélben) és menekült mert a "kollégák" kergették.
Voltak olyanok akik egy féltenyérnyi kárászt csócsáltak a fűbe. Meglepődött azt nem hiszem, hogy ők fogták ki.
Én se láttam eddig ilyet, de érdekes volt látni őket.
Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #374 Dátum: 2011. Június 10. - 22:44:04 »







Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: