Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315991 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #255 Dátum: 2010. Október 13. - 11:00:22 »

Vagy fasoron hajtani őket.

Mikor belebújnál az egérlyukba is, mert hallod, hogy egyre közelebb kárálnak...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #256 Dátum: 2010. Október 13. - 11:11:00 »

Vagy fasoron hajtani őket.

Mikor belebújnál az egérlyukba is, mert hallod, hogy egyre közelebb kárálnak...

És az egérlyukból kifele pislogatva látod, hogy mégis kiszúrtak  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2010. Október 13. - 13:02:54 »

Tudtátok, hogy az ürge védett? Tegnap volt szó erről a tv-ben, bevallom eddig tudatlanul éltem bele a világba! Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #258 Dátum: 2010. Október 13. - 15:43:00 »

Tudtátok, hogy az ürge védett? Tegnap volt szó erről a tv-ben, bevallom eddig tudatlanul éltem bele a világba! Mosolyog

Igen! Már rég óta!
De én azért ettem egyet pár éve! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #259 Dátum: 2010. Október 13. - 19:50:08 »

Edyson!  Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
edyson
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #260 Dátum: 2010. Október 13. - 20:35:15 »

Edyson!  Emelem Emelem

Nagyon Köszönöm Mindenkinek !

Üdv

Edyson
Naplózva
Birdman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #261 Dátum: 2010. November 07. - 20:19:34 »

Sziasztok!  Emelem

Új vagyok itt a fórumon, igazából nem is vagyok vadász, csak lelkes természetjáró/szerető ember. A segítségeteket szeretném kérni!

Szeretnék egy szajkót tartani, fióka korától szeretném felnevelni, sok jót olvastam róla. Arra szeretnélek benneteket kérni, hogy aki tud valahol Fejér megyében szajkófészket, az kérem jelezze. Személyesen szeretném a fészekből a fiókát kivenni. Vagy ha fészket nem is tudtok, akkor érdekelnének olyan helyek, ahol a szajkó gyakran megfordul. Rátok, vadászokra gondoltam, hogy tudtok nekem segíteni, hiszen nálatok senki sem ismeri jobban az erdőségeket.
Szóval minden információ érdekelne a szajkóról egy vadász szemével nézve. Szeretnék képben lenni szajkó téren, hogy tavasszal sikeresen nevelhessek egyet.

Előre is köszönöm a segítséget!  Emelem
Üdv.: Birdman 
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #262 Dátum: 2010. November 07. - 20:31:29 »

Sziasztok!  Emelem

Új vagyok itt a fórumon, igazából nem is vagyok vadász, csak lelkes természetjáró/szerető ember. A segítségeteket szeretném kérni!

Szeretnék egy szajkót tartani, fióka korától szeretném felnevelni, sok jót olvastam róla. Arra szeretnélek benneteket kérni, hogy aki tud valahol Fejér megyében szajkófészket, az kérem jelezze. Személyesen szeretném a fészekből a fiókát kivenni. Vagy ha fészket nem is tudtok, akkor érdekelnének olyan helyek, ahol a szajkó gyakran megfordul. Rátok, vadászokra gondoltam, hogy tudtok nekem segíteni, hiszen nálatok senki sem ismeri jobban az erdőségeket.
Szóval minden információ érdekelne a szajkóról egy vadász szemével nézve. Szeretnék képben lenni szajkó téren, hogy tavasszal sikeresen nevelhessek egyet.

Előre is köszönöm a segítséget!  Emelem
Üdv.: Birdman 

Birdman, honnan az ötlet, ha szabad megkérdezni? (És utána néztél annak, hogy szabad-e bármelyik hazai vadmadarat fogságban tartani,szaporodási időszakban "begyűjteni"?)
Szerény véleményem szerint bármilyen varjúfélét embertelenség kedvtelésből fogságban, ketrecben tartani, túl okosak ahhoz.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Birdman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #263 Dátum: 2010. November 07. - 20:49:53 »

Birdman, honnan az ötlet, ha szabad megkérdezni? (És utána néztél annak, hogy szabad-e bármelyik hazai vadmadarat fogságban tartani,szaporodási időszakban "begyűjteni"?)
Szerény véleményem szerint bármilyen varjúfélét embertelenség kedvtelésből fogságban, ketrecben tartani, túl okosak ahhoz.

Szia!

Utána néztem, szabad! A dolmányos varjú, szarka, szajkó nem áll védelem alatt, dúvadnak számít. Ezen madarak tartásának "nagy hagyománya" van, a neten még erre szakosodott fórum is van! Jómagam már 1 éve tartok szarkát, nem holmi piciny kalitkában, hanem egy 2x2x2-es kerti röpdében. Továbbá szabadon járhat kellhet. Valóban okosak, ezért is szeretik őket egyre többen meg.

Üdv.: Birman
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #264 Dátum: 2010. November 07. - 21:34:45 »

Szia!

Utána néztem, szabad! A dolmányos varjú, szarka, szajkó nem áll védelem alatt, dúvadnak számít. Ezen madarak tartásának "nagy hagyománya" van, a neten még erre szakosodott fórum is van! Jómagam már 1 éve tartok szarkát, nem holmi piciny kalitkában, hanem egy 2x2x2-es kerti röpdében. Továbbá szabadon járhat kellhet. Valóban okosak, ezért is szeretik őket egyre többen meg.

Üdv.: Birman

Szia!
Ha utána néztél, akkor el kell hinnem. A 2x2x2 nem túl sok, állatkertekben látható, hogy ennél nagyobb volierekben is szenvednek ezek a madarak, a kiutat keresik egész nap.
Nekem volt szarkám, amit kaptam már felnevelten, légpuska áldozata lett. Seregélyem is, amit egy ravasz macska cipelt el a szemem láttára. Szajkót is neveltem, de ő meg elment, remélhetőleg családot alapítani.  Fejvakarás
Amit érdemes tudni, hogy fiókát fészekből kivenni csak addig érdemes, míg nem színes, tollas, és nem tudja megkülönböztetni a szüleit az embertől. Ha ennél fejlettebb korában hozod el, már egy merő stressz, félelem lesz az élete, csak kényszerrel lehet etetni. Egészen fiatal korban pedig 24 órás felügyelettel sem tudod biztosítani neki, amire szüksége van. Szóval gondold meg, a szajkónak inkább az erdőben a helye!
 Emelem

Zsolt
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Birdman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #265 Dátum: 2010. November 07. - 21:47:55 »

Szia!

Tudom, hogy a 2x2x2 méteres röpde nem túl nagy, ezért van neki szabad ki-bejárása, csak éjszakára csukom be az ajtót. A szarkám különben "mentett szarka", úgy került hozzám, hogy rám bízták, fészekből esett ki egy tavaszi vihar alkalmából. Azóta nevelgetem, gondozom, egészen kiskorában került hozzám, óránként etettem. Ha egyszer társa akad, azt sem bánom, ha elmegy vele, éljen boldogan, szabad madár.
Lehet, hogy igazad van a szajkóval kapcsolatban, még átgondolom az egészet. Ha esetleg a tartása mellett döntök, akkor mindenképpen szabadon szeretném tartani, bezárás nélkül.

Üdv.: Birdman
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. November 08. - 15:45:02 »

Igazából, én nem is feszegetem ezt a dolgot: tartani vagy nem.

Viszont egy dologra felhívnám a figyelmedet, az pedig az, hogy a mostani szarkád nem fogja szeretni a  kistesót, és akár agyon is verheti.

 S.Peti
Naplózva

Üdv End
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #267 Dátum: 2010. November 08. - 18:25:22 »

Üdv!

Az lenne a kérdésem -elsősorban Erdőjáróhoz, de akinek van tippje, azt is szívesen látom- hogy a "csináld magad műuhunak" miből csináljak szemet?
  Szia  !
Keresd meg a régi macidat ,/nem vicc/  vájd ki a szemét mint a holló  Meglepődött  és kapard le a hátulján lévő festéket ,majd fesd be olyanra ami az uhuéhoz hasonlatos ,majd ezt transzplantáljad belé az ominózus uhura hasonlító madár szeme helyére. Ha nem volt macid akkor jó a húgod alvós babájának a szeme ,-mert az még pislog is mint a béka a kocsonyában. Amennyiben nincsen sem macid ,sem húgod akkor szerezz be egy csajt és kérd el a régi maciját .... Ördögés mond meg neki ,hogy nehezen alszol el egyedül.  Kacsint
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 08. - 19:56:22 írta Pyrus » Naplózva
Birdman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #268 Dátum: 2010. November 08. - 21:22:07 »

Igazából, én nem is feszegetem ezt a dolgot: tartani vagy nem.

Viszont egy dologra felhívnám a figyelmedet, az pedig az, hogy a mostani szarkád nem fogja szeretni a  kistesót, és akár agyon is verheti.

 S.Peti

Köszönöm az információt, de nem is egy helyre akartam őket tenni, ha esetleg lesz szajkó, de ez még nagyon kétes.

Üdv.: Birdman
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #269 Dátum: 2010. November 14. - 21:46:25 »

Uhuzás norvég módra:



Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: