Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315691 alkalommal)
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #960 Dátum: 2014. Július 28. - 08:23:28 »

Sziasztok!
Szombaton kiszaladtunk Sz.battára varjúzni. Az első hívóhelyen 20-30 dolmi volt kint a tarlón, egy fiatal nyaras fasorban helyezkedtünk el négy puskával (Hamala Pali, Godena Gabi, Fülöp Józsi és jómagam). Hívás nélkül elkezdtek beszállni felénk, a kitett művarjak érdekelhették őket. Ahogy beszálltak, egy lövést tett Hamala Pali (amit hibázásnak vélt, nem hallottuk leesni a madarat). Hiába hívtam rájuk, már csak lőtávolon kívül voltak hajlandók nézelődni. A következő hívóhelynek egy magányos nagy nyárfát övező tarló, kukoricás, napraforgós csomópontot néztem ki pár száz méterre az előző helytől. Egy kis idő múlva szépen berepültek a küzdelmi hangokra a varjak, majd mivel hozzánk voltak a legközelebb, Godena Gabival egy -egy lövést tettünk az érkezőkre. Mint kiderült, ugyanazt a madarat néztük ki, de csak billent a szürke. Ezután még egy lövéssel becsomagoltam őkelmét. Nagyon zokon vették a dolgot, mert már nem jöttek vissza semmilyen hangra. Az utolsó hívóhelyen már ugyanaz a csapat nem volt hajlandó bejönni. Oldalról bejött három dolmi, de kiszúrtak minket idő előtt! Rííí
Ahogy bandukoltunk visszafelé, az első hívóhelytől nem messze, a Benta-patak jobb partján belebotlottunk a még élő, Hamala Pali által célbavett fiatal dolmányosba, Fülöp Józsi kutyája ügyesen jelezte nekünk. Így lett helytálló a régi mondás: "Egyet mondok, kettő lesz belőle!" Igen
Mivel Pali első madaráról volt szó, így "megemlékeztünk" eme tényről egy szolid avatás erejéig! A keresztapa Fülöp Józsi lett a kutyájának köszönhetően.
Gratulálok Pali! Emelem
Mindez képekben is... A terítéken egy reggeli szarka is helyet kapott, amelyet F. Józsi hozott terítékre!

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #961 Dátum: 2014. Július 28. - 11:23:18 »

A kutyát miért lőttétek agyon?  Kacsint Ördög Stoel
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #962 Dátum: 2014. Július 28. - 11:43:19 »

Sziasztok!
Szombaton kiszaladtunk Sz.battára varjúzni. Az első hívóhelyen 20-30 dolmi volt kint a tarlón, egy fiatal nyaras fasorban helyezkedtünk el négy puskával (Hamala Pali, Godena Gabi, Fülöp Józsi és jómagam). Hívás nélkül elkezdtek beszállni felénk, a kitett művarjak érdekelhették őket. Ahogy beszálltak, egy lövést tett Hamala Pali (amit hibázásnak vélt, nem hallottuk leesni a madarat). Hiába hívtam rájuk, már csak lőtávolon kívül voltak hajlandók nézelődni. A következő hívóhelynek egy magányos nagy nyárfát övező tarló, kukoricás, napraforgós csomópontot néztem ki pár száz méterre az előző helytől. Egy kis idő múlva szépen berepültek a küzdelmi hangokra a varjak, majd mivel hozzánk voltak a legközelebb, Godena Gabival egy -egy lövést tettünk az érkezőkre. Mint kiderült, ugyanazt a madarat néztük ki, de csak billent a szürke. Ezután még egy lövéssel becsomagoltam őkelmét. Nagyon zokon vették a dolgot, mert már nem jöttek vissza semmilyen hangra. Az utolsó hívóhelyen már ugyanaz a csapat nem volt hajlandó bejönni. Oldalról bejött három dolmi, de kiszúrtak minket idő előtt! Rííí
Ahogy bandukoltunk visszafelé, az első hívóhelytől nem messze, a Benta-patak jobb partján belebotlottunk a még élő, Hamala Pali által célbavett fiatal dolmányosba, Fülöp Józsi kutyája ügyesen jelezte nekünk. Így lett helytálló a régi mondás: "Egyet mondok, kettő lesz belőle!" Igen
Mivel Pali első madaráról volt szó, így "megemlékeztünk" eme tényről egy szolid avatás erejéig! A keresztapa Fülöp Józsi lett a kutyájának köszönhetően.
Gratulálok Pali! Emelem
Mindez képekben is... A terítéken egy reggeli szarka is helyet kapott, amelyet F. Józsi hozott terítékre!

helytálló a régi mondás: "Egyet mondok, kettő lesz belőle!"

Valamint; "Eb a vadász kutya nélkül." Gratulálok nektek!  Igen Szép az a kutya!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #963 Dátum: 2014. Július 28. - 18:00:59 »

A kutyát miért lőttétek agyon?  Kacsint Ördög Stoel
Az "ókoskutya" engedelmet kért, hogy a teríték mögé feküdhessen és újra megszaglászhassa a kevésbé szerencséseket...  Ördög

Csabi, élmény volt megint! Köszönöm mindannyiunk nevében!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #964 Dátum: 2014. Július 28. - 19:14:42 »

Jó volt olvasni, szép vadászat lehetett.
Főképp három vadásztárssal..., én örülök, ha szökő évente egyet magammal tudok csalni varjazni.  Ördög

Gratulálok Urak!  Piál
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #965 Dátum: 2014. Július 31. - 09:42:08 »

 Vasárnap meglátogatott Sanyi cimborám és végre meghozta az Őrhalmi-féle varjúsípokat. Azóta gyakorlok szorgalmasan, néha már sikeredik a megfelelő hang, de család gipsz ide gipsz oda,  komoly szankciókkal fenyeget. Ha nem hagyom abba a "vartyogást" megszüntetik a bécsi szelet és barackpálinka ellátásomat. Mondtam, hogy majd protestálok az ENSZ-nél, mert ez egyértelmúen emberisség elleni bűn, de ők meg azzal védekeznek, hogy az álltalam generált hangoktól már a kutyák is megvesznek az udvaron.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #966 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 09:59:22 »

Szajkó nyalató !!!   Ördög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #967 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 10:36:15 »

 Igen      Ördög
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #968 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 09:56:17 »

De jó olvasni a sztorikat...  Igen Mosolyog Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #969 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 13:52:34 »

Sziasztok!
Tegnap sikerült eljutnom Mindszentpusztára (Pér mellé), Kóródi Zsolt barátom meghívására, ahol a dolmányozás volt a fő téma. Persze azért volt nálam őzsíp is, de ezeket Zsolt kérésére vittem el, megmutatni az egyes hívóhangokat.
Hajnal 5 után érkeztem, egy kis szusszanás és reggeli falatok után mentünk is ki a területre. Alapvetően mezőgazdasági területeken próbálkoztunk, tarlók melletti fasorokban keresve a takarást a híváshoz.
Az első hívóhelyen sajnos kiszúrtak a dolmik, még mielőtt elhelyezkedtünk volna. Erre nagyon oda kell figyelni, mert már többször tapasztaltam, hogy szinte lehetetlen becsalni őket, ha már észlelték a jelenlétünket.
Azért próbálkoztunk, de feleselgetésen túl nem volt eredmény. Zsoltinak is van Sam Neyt-féle FT3-as és MDX sípja, viszont még nem igazán tudja őket jól megszólaltatni. Sajnos többőtöknél személyesen tapasztaltam közös vadászatoknál, hogy nem sikerül megfelelő károgó hangokat kicsiholni a varjúsípból! Ehhez a gégénél képzett morgó-doromboló, gargalizáló hangképzés az alapfeltétel. A buddhista szerzeteseknek persze gyerekjáték lenne ez, ők az imáiknál, meditációiknál alkalmazzák ezt a mély hangot! A viccet félretéve, ezt a hangképzést gyakorlás nélkül nem lehet csak úgy csikkzsebből elővenni. Már több emberkénél láttam, hogy egy szuszra, erőteljesen fújnak bele a sípokba, és inkább nyúlsirám-szerű hangok jönnek elő. Kicsit a kutyamorgáshoz hasonlíthatnám a dolgot, ha tudsz morogni, akkor már fél siker! Nem kell erősen belefújni a sípba, elég hozzá a morgó alaphangból kiinduló kipréselt levegő. Én egy kicsit szinte visszaszorított gégével fújok bele a sípba nem túl erősen. A kézzel modulálni kel a hangot, nyitott tenyérrel magasabb hangot hallatva, visszazáródó ujjakkal lefojtva, mélyítve a károgást. Ez a vészkárogásnál ás a küzdelmi hangoknál elengedhetetlen!
Bocs egy kissé elkalandoztam, de azt tapasztalom, hogy nehezen megy a károgó hangok képzése! Én anno, több napon keresztül gyakoroltam, mire ráéreztem a dologra. Sajnos idő kell mindenhez!
A második hívóhelyül egy kukoricás melletti repcetarlót választottam, ahol szintén kihelyeztem a csalimadarakat, majd néhány károgás után a nyúlsíróval próbálkoztam. Azonnal bejött egy fiatal madár, laposan érkezett, csak az utolsó pillanatokban vettük észre érkezését. Én egy duplát, Zsolt egy szimpla lövést eresztett el, majd a harmadik lövésemre lehuppant az elmenőben lévő madár. Nem mentünk ki, egy kis idő után a vészkárogással próbálkoztam tovább. Bal felől érkezett is néhány dolmi, amelyekből Zsolt a szimpla lövésem után meglőtte a madarát. Mivel szárnyazva volt kissé a madara, elmentünk felvenni az eddigi két varjút.
A harmadik hívóhely egy repcetarló menti fasor saroknál volt, ahol gyorsan elfoglaltuk a helyünket az eddig lőtt és a csalimadarak kihelyezése után. Itt néhány hello-call után a küzdelmi hangokat használtam, amire nekem jobb felől egy egyes madár repült be párhuzamosan a fasorral, Zsolt már előre jelezte az érkezését, de a madár is károgott. Nem volt nehéz dolgom a keresztbe repülő madarat leszólítani. Az utolsó hívóhelyünk innen pár száz méterre a fasor következő kiszögellésénél volt, ahol jobbra kiszúrtuk a földön keresgélő szürke varjakat. Gyors elhelyezkedést követően nyúlsíróval kezdtem el hívni, mire Zsolt későbbi elmondása szerint vagy 50 kálomista varjú repült felénk. Ahogy felértek fölénk én egy duplával leszólítottam egy madarat, Zsoltnak duplára nem sikerült a célba vett madarat meglőni.
Itt abba is hagytuk a próbálkozást átmentünk egy másik helyre, ahol kukoricatáblák közötti tarlónál, két fasor között félúton akartunk még hívni. Itt a tarlón fél tíz után egy kamaszrókát vettem észre. Gyors haditerv után elhelyezkedtünk a kukorica sarkánál, majd nyúlsíróval hívni kezdtem. Először egy nyúl megiramodva elfelé, majd egy méter után visszakanyarodva rám sprintelt (néhány méterre vett csak észre és menekült el), tovább két nyúl pedig futva közeledett. Ahogy összetalálkoztak futottak a tarló közepe felé. A róka előtte már bement a kukorica felénk eső részébe. Kisvártatva azt látjuk, hogy a két nyúl után nyargal a koma, de persze szinte "kinevették" a tapsifülesek. Ezután felénk figyelve bement a túloldali táblába. A szelünk befordult rossz irányba, így nem volt értelme tovább kísérletezni. Még láttuk, ahogy kibukkan velünk szembe az úton, de már azonnal elfelé vette az irányt, ahogy kiszúrta az autót.
Nem maradt más hátra, mint a teríték elkészítése, amivel megemlékeztünk - tiszteletünket adva a négy szürke varjúnak - erről a kellemes vadásznapról! Köszönet érte Zsének...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #970 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 16:45:27 »

Gratulálok! Szép nap lehetett!  Igen

Sajnos (?) felénk szinte teljesen eltűnt a dolmányos, az utóbbi időben mindössze egy árva madarat láttam csupán.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #971 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 18:08:24 »

Gratulálok Csaba!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #972 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 22:06:01 »

Csaba!  Emelem Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #973 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 11:10:11 »

Gratulálok! Szép nap lehetett!  Igen

Sajnos (?) felénk szinte teljesen eltűnt a dolmányos, az utóbbi időben mindössze egy árva madarat láttam csupán.

Az nem olyan nagy gond ám...  Kacsint

Nálunk meg már komoly gondot okoz, de egymagamban hiába lövöm (próbálom) őket...
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #974 Dátum: 2014. Augusztus 22. - 11:11:03 »

Csaba!

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: