Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315685 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #945 Dátum: 2014. Június 30. - 17:28:39 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak!!!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #946 Dátum: 2014. Július 01. - 17:28:31 »

Gratulálok Urak!  Igen

Öröm látni, hogy vagyunk még páran varjászok.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #947 Dátum: 2014. Július 02. - 11:05:50 »

Szia Attila!
Saját hanganyagról beszélek, amit nem érhetsz el direktben a neten.
Gratulálok minden elejtőnek!!! Emelem


Köszönöm, értem. Emelem
Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #948 Dátum: 2014. Július 07. - 11:20:44 »

Sziasztok!
Múlt héten vasárnap két igen kedves, de még dolmányos varjúzásban járatlan, elejtéssel nem rendelkező barátomat vittem le hozzánk Kecskemétre. A hetényegyházi részen nem sikerült lövést tenniük a szürkékre, bár volt néhány a levegőben körülöttünk. Viszont a második helyszínen Polgár Zsoca egy szép lövéssel leszólított az első dolmiját!
A következő hely szintén ígéretes volt, már a kiszemelt les közelében igen sok dolmányos ténfergett. Egy akácosban lévő kis tisztást álltuk körül, úgy 10m távolságra egymástól, én voltam középen. Nem is volt hosszú várakozási idő, az első "támadó alakzat" fölénk ért és Pintér Miki is leszólította az első madarát! Még egyszer visszahívtam őket és duplára egy fiatal madarat igen csak ki pihetollaztam. Repült vagy 30m-t és tüdőlövést jelezve leejtőernyőzött a magasból. A vadászat pikantériája, hogy három magyar vizsla (Nina, Fruska és Magor - anya és felnőtté cseperedő kölykei) segítette a madarak felvételét. Gyönyörű volt nézni, ahogy csendesen feküdve nézték a vadászatunkat, majd keresték, amit kellett. Sajnos a harmadik helyen egy meglőtt , de kerítésen túl leeső madarat már nem tudtunk velük kerestetni, így megint elveszett egy madár a terítékfotóról!
Üdv a vadásznak!  Emelem
Íme a főszereplők, a sikeres első madarasok...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #949 Dátum: 2014. Július 07. - 13:02:06 »

 Uraim, gratulálok! Ha minden igaz hétvégén már én is kipróbálhatom az "Őrhalmi" féle módszert.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #950 Dátum: 2014. Július 08. - 10:19:58 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #951 Dátum: 2014. Július 08. - 10:21:08 »

Uraim, gratulálok! Ha minden igaz hétvégén már én is kipróbálhatom az "Őrhalmi" féle módszert.
Szia István!
Előtte gyakorold a dolgot, mert elsőre csak az ágyban sikerül... Röhög
Sajnos ez nem olyan, hogy belefújok valahogy és károg magától. A hangfelvételt ne felejtsd el meghallgatni!
Ha az ott hallottakat már tudod imitálni, mehet a jamboree!  Vadász
Egy kalappal! Emelem
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #952 Dátum: 2014. Július 11. - 12:35:23 »

Sziasztok!
Tegnap volt nálam Csabi, így élőben is láthattam, mennyire eredményes tud lenni a síp.
Sajnos rajtunk kívülálló okok miatt nem sikerült apasztani a tarkavarjú létszámot (azt az egy hibázást most ne számítsuk, jó?  Nyihi ), de a módszer hatékonyságáról kétsége ne legyen senkinek! Megdöbbentő volt, ahogy "kommunkikált" a dolmányosokkal.  Meghajol

Azóta gyakorlok, gyakorlok, gyakorlok..., mert még a Tenterfield jó megszólaltatása is kutyaf@xa ennek a hangnak a helyes, (vagyis nem fals!!!) képzéséhez képest.

Csabi!  Igen

 Emelem  Emelem  Emelem

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #953 Dátum: 2014. Július 11. - 13:05:58 »

Sziasztok!
Tegnap volt nálam Csabi, így élőben is láthattam, mennyire eredményes tud lenni a síp.
Sajnos rajtunk kívülálló okok miatt nem sikerült apasztani a tarkavarjú létszámot (azt az egy hibázást most ne számítsuk, jó?  Nyihi ), de a módszer hatékonyságáról kétsége ne legyen senkinek! Megdöbbentő volt, ahogy "kommunkikált" a dolmányosokkal.  Meghajol

Azóta gyakorlok, gyakorlok, gyakorlok..., mert még a Tenterfield jó megszólaltatása is kutyaf@xa ennek a hangnak a helyes, (vagyis nem fals!!!) képzéséhez képest.

Csabi!  Igen

 Emelem  Emelem  Emelem



Köszi Gabi a jó szavakat, szinte már megpirongatsz! jól van
Azért ki ne akaszd a családot! 
Nekem már sakkoznom kell, mikor hangolhatom a sípokat.  Türelmetlenül
Csak kitartás mindenkinek! A lehetőség már kezetekben van... gyozo
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #954 Dátum: 2014. Július 16. - 13:18:31 »

Sziasztok!
Szombaton este 19:15 körül kiszaladtunk egy idős bácsival Szob és Zebegény között egy kicsit varjúzni, mert nagyon szeret dúvadazni és csalsípos varjúhívásban még nem volt része. Csak mintegy 20 percet vadásztunk. Elhelyezkedtünk, kitettem a művarjakat és bár hallottam a közelből fiatal dolmányost károgni, de az első hívó hangokra nem jött semmi. Ezután a nyúlsíróval, majd kisvártatva a vészkárogással próbálkoztam. Na ekkor a késői időpont ellenére is behúztak fölénk a szürkevarjak. Egyet sikerült leszólítani, a szárnyazottat Nándi bácsi csendesítette le. Ezt követően még kétszer jöttek vissza a hívásra. Először egyet sikerült még meglőni, majd az utolsó madarakból egy közelre berepülőt duplára hibáztam.  Patron
Nándi bácsinak sem sikerült a tovaszálló madarat elejtenie. Nagyon tetszett neki a rögtönzött bemutató, lesz még folytatása a dolognak.
Csak érdekességképpen megemlítem, hogy egy bakra való várakozás közben a nyúlsírómon (Crit'r call) a gidahangot imitálva beszaladt egy suta. Természetesen nem a behívás az érdekes ebben, hanem, hogy ha meg vagytok szorulva, akkor erre is alkalmas lehet ez a nyúlsíró síp.
Végül a szerény, de annál szebb emlékű teríték...  Emelem
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #955 Dátum: 2014. Július 16. - 14:24:02 »

Gratulálok Csaba!  Igen Emelem Piál
Igencsak várommár azt a vasárnap reggelt... :Mosolyog  Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #956 Dátum: 2014. Július 17. - 08:08:50 »

Csaba!
Gratulálok!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #957 Dátum: 2014. Július 17. - 10:41:53 »

Köszönöm Urak!
Jó időnk lesz, szvsz nem fogunk csalatkozni!
Üdv a vadásznak!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #958 Dátum: 2014. Július 17. - 20:16:30 »

Volt egy szabad órám, gondoltam alkalmas lesz körbejárni az egyik kaszálót, már csak a hirtelen jött hideg front miatt is.



 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #959 Dátum: 2014. Július 17. - 23:27:24 »

 Igen  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: