Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315710 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #915 Dátum: 2014. Június 21. - 17:23:24 »


Egy ideje nevelgetek egy "bagolymintás" tyúkot, de lassan eljő az ideje. Pazar baglyot preparálok belőle.  Vigyorog


 Röhög Röhög Röhög

Várom a beszámolót!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #916 Dátum: 2014. Június 21. - 21:59:20 »

Köszönöm addig is  Vigyorog
Üdv Balii
Csak telefonnal tudtam képet csinálni,de talán látszik. De feltölteni innen nem tudom, úgyhogy küldj egy telszámot, elküldöm mms-ben.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #917 Dátum: 2014. Június 22. - 12:32:58 »


 Péter!  Igen
 Izgalmas lehetett!  Igen Jó képek...átadja a nap "hangulatát"! Igen  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #918 Dátum: 2014. Június 22. - 16:33:40 »

Péter!

Jók a képek, a lényeg tökéletesen látszik. Nekem is volt már, hogy ölyv jött a bagolyra, sőt volt olyan is, hogy sirály kerülgette.

                    Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #919 Dátum: 2014. Június 22. - 17:04:22 »


... volt már, hogy ölyv jött a bagolyra, sőt volt olyan is, hogy sirály kerülgette.

Vagy 2 éve átsegítettem egy, a szabad életet "választó" cirmit a túlvilágra. A 243-as Brno vegyes lövedéke helyben marasztotta, de hánykolódott még egy kicsit, mielőtt elcsendesedett. Abban a pillanatban elővágódott valahonnan egy ölyv és vadul támadta a szerencsétlen jószágot. Kétszer-háromszor is odavert neki, mielőtt otthagyta...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #920 Dátum: 2014. Június 22. - 17:45:51 »

Szerintem Te rosszul láttad! Ölyv nem lehetett, mert ahogy azt a zöldek már megmondták, az a pockon és bogarakon kívül nem bánt semmit! Stoel Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #921 Dátum: 2014. Június 22. - 17:56:05 »

Szerintem Te rosszul láttad! Ölyv nem lehetett, mert ahogy azt a zöldek már megmondták, az a pockon és bogarakon kívül nem bánt semmit! Stoel Röhög
Röhög  Röhög  Röhög

Ezúton is visszavonom, amit írtam...  Nyihi  Röhög
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #922 Dátum: 2014. Június 23. - 10:49:27 »

Szia Fisherman!
Megtelt a postaládát, nem tudok üzenni neked. Kérlek, hogy adj egy e-mail címet, ahová elküldhetem a hanganyagot a használatához, az egyes hívó hangokhoz!

Peti!
Gratulálok! Varjú nem jött ezek szerint! Rííí
Szobon Heil Attilával 9 dolmit lőttünk, holnap teszek fel képeket. Vadász
Üdv, Ő. Csaba
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #923 Dátum: 2014. Június 23. - 11:59:25 »

 Igen
Üdvözlöm Attilát ( osztálytársam volt és nála lőttem az első kosomat ), gratulálok Nektek a szép terítékhez! Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #924 Dátum: 2014. Június 23. - 18:05:17 »


Peti!
Gratulálok! Varjú nem jött ezek szerint! Rííí
Szobon Heil Attilával 9 dolmit lőttünk, holnap teszek fel képeket. Vadász
Üdv, Ő. Csaba

Gratulálok Nektek Csaba! Igen Emelem Piál

Én nem boldogultam a síppal. Csodás hangokat adtam ki vele, csak azt nem bírtuk kitalálni, hogy milyen állatét?  Fejvakarás Vállat von Mert nem szürkevarjúé volt, az biztos!  Röhög  Anti egy úriember, és lenyelte a röhögőgörcsöt, pedig csinálhatott volna így:  Röhög és így is:  Röhög Röhög Röhög
De majd eljössz, és megtanítasz rá!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #925 Dátum: 2014. Június 23. - 19:27:47 »

Gratulálok Nektek Csaba! Igen Emelem Piál

Én nem boldogultam a síppal. Csodás hangokat adtam ki vele, csak azt nem bírtuk kitalálni, hogy milyen állatét?  Fejvakarás Vállat von Mert nem szürkevarjúé volt, az biztos!  Röhög  Anti egy úriember, és lenyelte a röhögőgörcsöt, pedig csinálhatott volna így:  Röhög és így is:  Röhög Röhög Röhög
De majd eljössz, és megtanítasz rá!

Én egy hete gyakorlok, az asszony válással fenyeget, a gyerekek menekülnek és becsukják az összes ajtót, hogy ne halják, ha meglátnak síppal a kezemben. Stoel A szomszédok még nem mertek szólni.
Viszont már sikerűlt a kertbe behívni kétszer is egy-egy dolmányost és egyszer egy szarkát is. Táncol
Most már csak a vadászterületen kell kipróbálnom a tudományt.
             Emelem
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #926 Dátum: 2014. Június 24. - 14:35:27 »

Sziasztok!
A hétvégén, vasárnap újabb próbálkozás volt dolmányos ügyben Szobon, ezúttal Heil Ati volt a főszereplő. Meg lett vadásztatva amúgy emberesen, 3 órát vadászgattunk reggel 7-től. Rá fért egy kis lazítás, de a dúvadazás sem megy odafigyelés nélkül. Az első hívóhelyen két dolmit lőttünk felváltva, Ati lőtte az elsőt. Ezután elmentünk a Duna-partra, ott egyet leszólított, egy általam tüdőlövött dolmi  azonban elvitorlázott úgy, hogy nem lett meg sajnos. Ezután egy helyen semmi (a szarkák kiszúrtak minket és nem voltak hajlandók közel jönni). Az utolsó helyen egy jó óra alatt 5 madarat lőttünk, egy szárnyazott eltűnt, csak a leesés helyét találtuk meg, minden csupa pihetoll volt.   Eb a vadász...
Így lett a 9 madárból 7 a terítéken (4-t Ati, 5-t én ejtettem el). Igen jót vadásztunk azonban, jó móka volt és persze tanulságos! Jellemző Ati hozzáállására, hogy megköszönte a vadászatot, az átélt élményeket!
Istenemre, nagyon megérdemlte...  Emelem


Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #927 Dátum: 2014. Június 24. - 15:23:45 »

Csabi!
Gratulálok nektek!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #928 Dátum: 2014. Június 24. - 20:15:34 »

Csabi Igen gratulálok!   Piál Nagyon megy Neked a dolmányosok apasztása!   Vadász
       Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #929 Dátum: 2014. Június 25. - 13:13:48 »

 Hát, nagyon tud valamit ez a Csaba. Isten a tanúm, hogy beiratkozok hozzá egy kis továbbképzésre. Amúgy meg már alig várom a "tárogatót".
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: