Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315644 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1410 Dátum: 2021. Február 09. - 10:49:09 »

Ez az uhu nagyon elethu, de sajnos nem lehet mozgatni. Azon gondolkoztam, hogy damillal jobbra-balra fogom egy kicsit tekergetni. Talan segit.

Olyat hallottam, hogy fácántyúk szárnyakat kötni rá, és azokat mozgatni, lebbegetni valahogy.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1411 Dátum: 2021. Február 09. - 11:53:43 »

Olyat hallottam, hogy fácántyúk szárnyakat kötni rá, és azokat mozgatni, lebbegetni valahogy.

Van aki arra esküszik, hogy a szeme legyen jó, nem kell mozognia. Vállat von
Úgy beletettétek a fülembe a bogarat, hogy elkezdtem összeszedni a hozzávalókat.  Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
Valami kínai műszőrme gallért szerzek hozzá piros szalaggal, az uhu elé letenni a földre.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1412 Dátum: 2021. Február 09. - 12:39:31 »

Van aki arra esküszik, hogy a szeme legyen jó, nem kell mozognia. Vállat von
Úgy beletettétek a fülembe a bogarat, hogy elkezdtem összeszedni a hozzávalókat.  Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
Valami kínai műszőrme gallért szerzek hozzá piros szalaggal, az uhu elé letenni a földre.


A legegyszerűbb "bagókunyhót" egy volt fórumtársunk írta le valahol.  Íme:  Egy kiszuperált napernyőt leborítunk fekete fóliával, egészen a földig, arra pedig zöld műanyag hálót terítünk. Keskeny lőnyílásokat vágunk rá. A nyílások széleit összeragasztjuk, hogy legközelebbi felállításnál ne kelljen velük bajlódni. Könnyen szállítható.  Szerintem, ha valamilyen vékony sötét szövettel borítjuk be, még könnyebben kezelhető.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1413 Dátum: 2021. Február 09. - 13:09:29 »

A mozgás nem igazából számít, fontosabb hogy legyen a közelben magas fa, ahova feltudnak ülni a támadók.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1414 Dátum: 2021. Február 09. - 15:43:53 »

A legegyszerűbb "bagókunyhót" egy volt fórumtársunk írta le valahol.  Íme:  Egy kiszuperált napernyőt leborítunk fekete fóliával, egészen a földig, arra pedig zöld műanyag hálót terítünk. Keskeny lőnyílásokat vágunk rá. A nyílások széleit összeragasztjuk, hogy legközelebbi felállításnál ne kelljen velük bajlódni. Könnyen szállítható.  Szerintem, ha valamilyen vékony sötét szövettel borítjuk be, még könnyebben kezelhető.

Szervusz!

Van profi terep szinu les satram, amibol tobb iranyba is ki lehet loni. Szunyog haloval ki lehet zarni a nem kivanatos szemelyeket es a varju/szarka kivancsi szemeket. De hasznalok terep szinu 3D halot is, amit a hordozhato lesre szoktam feltenni. Most mar csak probalkozni kell... Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1415 Dátum: 2021. Február 09. - 15:44:56 »

A mozgás nem igazából számít, fontosabb hogy legyen a közelben magas fa, ahova feltudnak ülni a támadók.

Szervusz!

Errol ir Fekete Istvan is, hogy a beszallo fa nagyon fontos.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1416 Dátum: 2021. Február 09. - 16:02:21 »

Szervusz!

Van profi terep szinu les satram, amibol tobb iranyba is ki lehet loni. Szunyog haloval ki lehet zarni a nem kivanatos szemelyeket es a varju/szarka kivancsi szemeket. De hasznalok terep szinu 3D halot is, amit a hordozhato lesre szoktam feltenni. Most mar csak probalkozni kell... Ördög
 

OK, de más is hasznát veheti. Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1417 Dátum: 2021. Február 09. - 18:09:34 »

 

OK, de más is hasznát veheti. Mosolyog


Szervusz!

Nem is merem a satrat ott hagyni az erdo szelen... Vigyorog

Fekete Istvan is arrol ir az "Elso uhuzasom" c. konyben, hogy lehet hasznalni allando "leskunyhot", vagy "vandorkunyhot" is. Elso korben egy les kozeleben tennem ki az uhut es a les ala betennem a lessatrat. Aztan majd kiderul, hogy ez igy mukodik vagy nem.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1418 Dátum: 2021. Február 09. - 18:29:04 »

A legegyszerűbb "bagókunyhót" egy volt fórumtársunk írta le valahol.  Íme:  Egy kiszuperált napernyőt leborítunk fekete fóliával, egészen a földig, arra pedig zöld műanyag hálót terítünk. Keskeny lőnyílásokat vágunk rá. A nyílások széleit összeragasztjuk, hogy legközelebbi felállításnál ne kelljen velük bajlódni. Könnyen szállítható.  Szerintem, ha valamilyen vékony sötét szövettel borítjuk be, még könnyebben kezelhető.

Jó ötlet.  A fólia miatt nem fülled fülled be?
Van egy 2x2 BW alcahálóm. Róka vadászatra szoktam használni.  Gondoltam bambuszból vágok neki tartót,  de ez a napernyő egyszerűbb.  Igen
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1419 Dátum: 2021. Február 09. - 19:36:00 »

Jó ötlet.  A fólia miatt nem fülled fülled be?
Van egy 2x2 BW alcahálóm. Róka vadászatra szoktam használni.  Gondoltam bambuszból vágok neki tartót,  de ez a napernyő egyszerűbb.  Igen


Én nem próbáltam, mert 1973 óta nem Uhu-zok.  Akkor pusztult el Hunyor nevű Uhunk.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #1420 Dátum: 2021. Február 23. - 09:18:48 »

Próbálkoztunk, de több hibát is vétettünk.

Legközelebb már sokkal ügyesebben és cselesebben kell velük próbálkoznunk.

Tapasztalat szerzésnek viszont jó volt.



Lelkes, kitartó és éhes is tud lenni a legény

Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1421 Dátum: 2021. Február 23. - 09:38:31 »

Próbálkoztunk, de több hibát is vétettünk.
Megosztanád okulásunkra miket hibáztatok?
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #1422 Dátum: 2021. Február 23. - 09:59:48 »

Megosztanád okulásunkra miket hibáztatok?

,,nagyon szívesen:

1: már napfelkelte után, világosban érkeztünk. Hiába hagytuk hátra az autót, a jöttünket messziről jelezték a szarkák. Tovább is álltak, és csak pár óra elteltével próbáltak visszaténi. De nem jöttek a közelünkbe.  A csali madarakat, kellékeket helyezzük ki még sötétben!

2: az általunk megfelelőnek vélt "sűrű" nem volt elegendő, simán kiszúrtak minket. Mindenképp kell az a leskunyhó, ilyen gyér, téli takarásban lehetőleg előre elhelyezve, ne legyen semmi gyanús!

3: otthon maradt a róka gerezna, pedig az lett volna az egyik csali. Aköré szerettem volna a varjú népet elhelyezni.

4: nem biztos, hogy jó ötlet volt a másik baglyot a földre tenni. Legközelebb a földön csak a varjúnépek lesznek, az ülőfán pedig egy bagoly.

5: több folyadék, mert pár óra elteltével nagyon megszomjazik az ember Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1423 Dátum: 2021. Február 23. - 11:31:50 »

Próbálkoztunk, de több hibát is vétettünk.

Legközelebb már sokkal ügyesebben és cselesebben kell velük próbálkoznunk.

Tapasztalat szerzésnek viszont jó volt.


 Emelem

Nem vagyok "szagértő", de szerintem az uhu mellett a földön békésen szedegető varjak - szarkák nem túl életszerűek. Vállat von
Talán inkább a környező fák, bokrok ágaira kellene a mű-dúmadarakat ültetni, és/vagy egyet úgy elhelyezni, minha a bagoly karma közt lenne.
+ Varnyú riasztóhanggal felhívni a figyelmüket.

Én külön történetként kezelném dögöt (rókabőrt) körbeülő varjakat.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #1424 Dátum: 2021. Február 23. - 14:19:52 »

Emelem

Nem vagyok "szagértő", de szerintem az uhu mellett a földön békésen szedegető varjak - szarkák nem túl életszerűek. Vállat von
Talán inkább a környező fák, bokrok ágaira kellene a mű-dúmadarakat ültetni, és/vagy egyet úgy elhelyezni, minha a bagoly karma közt lenne.
+ Varnyú riasztóhanggal felhívni a figyelmüket.

Én külön történetként kezelném dögöt (rókabőrt) körbeülő varjakat.

 Wave

,,csiszolódunk, s próbálkozunk majd Anti.
Abszolút igazad lehet, ezt a bokrokra- ágakra elhelyezést megjegyzem Igen.
A lentebb már említett napernyős- sátrat mindenképp elkészítem a következő bevetésre Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: