Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315517 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1305 Dátum: 2017. Február 05. - 13:16:31 »

Sziasztok!
Mennyi most annak az esélye, hogy fehérkarmú vércsét láttam reggel a mezőn? Mert állítólag nyári vendég nálunk.  Fejvakarás

Szia!

Sajnos nem vagyok képzett ornitológiailag, de tegnap én is látni véltem vércsét nálunk. Csodálkoztam is, hiszen alig olvadt el a hó és még lesznek fagyok, bár mezei pocok van bőven a határban.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1306 Dátum: 2017. Február 05. - 13:37:37 »

Szia!

Sajnos nem vagyok képzett ornitológiailag, de tegnap én is látni véltem vércsét nálunk. Csodálkoztam is, hiszen alig olvadt el a hó és még lesznek fagyok, bár mezei pocok van bőven a határban.

Nálunk sok (sok?) vércse van, csak az én vaksi szemem már nem nagyon tudja kategorizálni őket, de ma vittem keresőt. Ez kicsit más volt, mint a többi, röptében alul világos, felül a szárnyvégei sötétek, és nem volt egy szem vörös sem rajta. Mosolyog

A'propos ezt ismeri valaki, érdemes 15 eFt-ért megvenni zsebtávcsőnek?   "Yukon Scout 20x50"
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1307 Dátum: 2017. Február 05. - 13:51:37 »

és nem volt egy szem vörös sem rajta. Mosolyog

 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás   http://www.mme.hu/magyarorszagmadarai/madaradatbazis-falnau
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1308 Dátum: 2017. Február 05. - 13:56:44 »

Nálunk sok (sok?) vércse van, csak az én vaksi szemem már nem nagyon tudja kategorizálni őket, de ma vittem keresőt. Ez kicsit más volt, mint a többi, röptében alul világos, felül a szárnyvégei sötétek, és nem volt egy szem vörös sem rajta. Mosolyog

A'propos ezt ismeri valaki, érdemes 15 eFt-ért megvenni zsebtávcsőnek?   "Yukon Scout 20x50"
 Emelem
Van egy ilyenem.Lehet,hogy eladó. Szemüveggel kényelmetlen. Madármegfigyelésre, őzbámulászásra pont jó.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1309 Dátum: 2017. Február 05. - 14:42:43 »

Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás   http://www.mme.hu/magyarorszagmadarai/madaradatbazis-falnau

Már megint cikizel. Igen, ilyen volt, a tojó lehetett! De azt mondja a szakirodalom, hogy télen nemigen látni nálunk!
Amúgy sem értelek, már annyira fejlődtem, hogy a vércsét meg tudom különböztetni a strucctól röptében, ne legyél maximalista!
 Röhög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1310 Dátum: 2017. Február 05. - 17:12:50 »

Miért lett volna ez cikizés? Csak azt írtad, semmi vörös nem volt rajta. A képek alapján a hím és a tojó háta is vörös, azért nem értettem a dolgot.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1311 Dátum: 2017. Február 05. - 17:43:52 »

Van egy ilyenem.Lehet,hogy eladó. Szemüveggel kényelmetlen. Madármegfigyelésre, őzbámulászásra pont jó.

Én is szemüveges vagyok!  Rííí
De azért köszönöm, hogy felajánlottad!  Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1312 Dátum: 2017. Február 05. - 22:05:46 »

Nálunk sok (sok?) vércse van, csak az én vaksi szemem már nem nagyon tudja kategorizálni őket, de ma vittem keresőt. Ez kicsit más volt, mint a többi, röptében alul világos, felül a szárnyvégei sötétek, és nem volt egy szem vörös sem rajta. Mosolyog

A'propos ezt ismeri valaki, érdemes 15 eFt-ért megvenni zsebtávcsőnek?   "Yukon Scout 20x50"
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1313 Dátum: 2017. Február 05. - 22:10:07 »

Nálunk sok (sok?) vércse van, csak az én vaksi szemem már nem nagyon tudja kategorizálni őket, de ma vittem keresőt. Ez kicsit más volt, mint a többi, röptében alul világos, felül a szárnyvégei sötétek, és nem volt egy szem vörös sem rajta. Mosolyog

A'propos ezt ismeri valaki, érdemes 15 eFt-ért megvenni zsebtávcsőnek?   "Yukon Scout 20x50"
 Emelem
Üdv
Nekem van ilyen, nem nagyon szeretem. Vagy az enyém 30x? Ebből látszik mennyit használom. Szóval nem tetszik. Nehéz éles képet varázsolni vele, sokat kell tekergetni. Ragyogó napsütésben még csak-csak elmegy a képminőség , de borultabb időben már hajjajj.
Ugyanitt yukon scout 20 vagy 30 x50-es kitűnő spektív orosz spektívre cserélhető Ördög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1314 Dátum: 2017. Február 06. - 08:55:20 »

Már megint cikizel. Igen, ilyen volt, a tojó lehetett! De azt mondja a szakirodalom, hogy télen nemigen látni nálunk!
Amúgy sem értelek, már annyira fejlődtem, hogy a vércsét meg tudom különböztetni a strucctól röptében, ne legyél maximalista!
 Röhög

A Szakirodalom azt is mondja, hogy a seregélyeknek ilyenkor nincs keresni valójuk Magyar honba, és mégis itt volt egy csapat... OOO :Mosolyog Meglepődött
Bár némelyik helyen már februárban itt lévő madárnak említik.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1315 Dátum: 2017. Február 06. - 10:10:18 »

A Szakirodalom azt is mondja, hogy a seregélyeknek ilyenkor nincs keresni valójuk Magyar honba, és mégis itt volt egy csapat... OOO :Mosolyog Meglepődött
Bár némelyik helyen már februárban itt lévő madárnak említik.

 Emelem
Több olyan madárfaj telel itt részlegesen,ami elvileg vonuló. Lásd szalonka,balkáni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1316 Dátum: 2017. Február 06. - 11:31:14 »

A Szakirodalom azt is mondja, hogy a seregélyeknek ilyenkor nincs keresni valójuk Magyar honba, és mégis itt volt egy csapat... OOO :Mosolyog Meglepődött
Bár némelyik helyen már februárban itt lévő madárnak említik.

 Emelem

Nem tudom mi volt idén, de egész januárban láttam örvösgalamb csapatokat.
Szombaton meg az egész hegyoldal zengett a kékgalambok hangjától.

Mindegyik korai - elvileg...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1317 Dátum: 2017. Február 06. - 12:35:03 »

Ezt mondom én is....

Elvileg sok madárnak nem kellene még itt lenni, vagy éppen el kellett volna menni, de nem nagyon érdekelte őket a hideg.
A fenyőrigók meg pont az ellenkezője, mert a hideg miatt húzódtak ide. (meg nyilván a táplálék is)

Na mindeggggy, azért érdekes volt ahogy  a fenyőrigók a seregélyekkel együtt repkedtek és szedegettek a locsogós réten, úgy hogy 5-6 napja még kemény fagy volt meg hó...

 Wave
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1318 Dátum: 2017. Február 12. - 18:13:14 »

Ezt mondom én is....

Elvileg sok madárnak nem kellene még itt lenni, vagy éppen el kellett volna menni, de nem nagyon érdekelte őket a hideg.
A fenyőrigók meg pont az ellenkezője, mert a hideg miatt húzódtak ide. (meg nyilván a táplálék is)

Na mindeggggy, azért érdekes volt ahogy  a fenyőrigók a seregélyekkel együtt repkedtek és szedegettek a locsogós réten, úgy hogy 5-6 napja még kemény fagy volt meg hó...

 Wave

A fene a megmondhatója, de amit magam zsírján megtanultam az a következő. 1997, Huszt,erdészeti fősuli: a város közeli erdőkben annyi volt a csonttollú mint a veréb. Tavaszra a rubel megbukott, nyomor, elkeseredettség, rohadt élet. 2013, december, Batár-part:  40-50-es csonttollúcsapatok bújták a kökényest. Februárra jött a Majdan, nyomor, elkeseredettség halál, pusztulás... Fekete István azt írja, a budai hegyekben "44 telén rengeteg csonttolú járt. A régiek szerint ez háborút, éhséget jelent .... '44-45 tele Budán nem ez aki mondottan kellemes tél volt. Most az éves állománybecslés során nem felrepül előttem egy nagy falka csonttollú. Ha puska lett volna nálam közibeklövök, mert a nyomorból, kilátástalanságból és háborúból már nagyon elegem van.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 12. - 18:19:12 írta Voldi » Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1319 Dátum: 2017. Február 14. - 13:24:31 »

"Ha puska lett volna nálam közibeklövök, mert a nyomorból, kilátástalanságból és háborúból már nagyon elegem van"

Megértelek, és tisztelem a kitartásod.
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: