Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 314993 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1260 Dátum: 2016. Május 18. - 15:44:29 »

Tegnap ha nem lövök rosszul.......  Fejvakarás Ördög



No meg a kuttyom éppen Édesanyámmal sétálgatott, és így otthon maradt...

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
kisfüsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1261 Dátum: 2016. Június 09. - 06:45:08 »

Üdv!

A mai csodás reggel eredménye egy beszállófa alatt, egy kis gyufásdobozzörgetéssel kombinálva  Mosolyog



 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1262 Dátum: 2016. Június 09. - 08:35:16 »


Gratulálok! Erről a gyufásdoboz zörgetésről írj részletesebben, légy szíves!
 Emelem
Naplózva
kisfüsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1263 Dátum: 2016. Június 09. - 11:36:09 »

Gratulálok! Erről a gyufásdoboz zörgetésről írj részletesebben, légy szíves!
 Emelem

Köszönöm!  Emelem
Félig teli gyufásdobozt gyorsan rázogatva, a szarkacsörgéshez hasonló hangot lehet imitálni, valahol (lehet hogy itt) olvastam olyat is, hogy hasonló hangot hallathatunk a félig töltött légpuskagolyós dobozzal is.
Nekem egyébként most jött be először ez a módszer, holott már többször próbáltam. Most is csak próba szerencse alapon. Szükséges hozzá, hogy igencsak közel legyen a madár, mert sajnos nem valami hangos módszer ez.
A légpuskagolyós technika valamivel hangosabb lehet szerintem, bár még nem próbáltam.

 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1264 Dátum: 2016. Június 09. - 16:04:05 »

Köszönöm!  Emelem
Félig teli gyufásdobozt gyorsan rázogatva, a szarkacsörgéshez hasonló hangot lehet imitálni, valahol (lehet hogy itt) olvastam olyat is, hogy hasonló hangot hallathatunk a félig töltött légpuskagolyós dobozzal is.
Nekem egyébként most jött be először ez a módszer, holott már többször próbáltam. Most is csak próba szerencse alapon. Szükséges hozzá, hogy igencsak közel legyen a madár, mert sajnos nem valami hangos módszer ez.
A légpuskagolyós technika valamivel hangosabb lehet szerintem, bár még nem próbáltam.

 Emelem

 Igen Emelem Wave

A légpuska golyós dolog szerinte túl hangos... A régi békebeli gyufásdoboz 12-13 szál gyufa volt a nyerő.
Én is csak kölök koromba láttam ennek a művészetét:
A garádok fasorok mentén lopakodva - cserkelve, csörgetni a dobozt. Főleg melegben mikor már beültek vissza a fiók szarkák is...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1265 Dátum: 2016. Június 11. - 15:35:51 »

 Emelem Sziasztok ezt a gyufásdobozost nem hallottam még. De feltétlen ki fogom probálni.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1266 Dátum: 2016. Június 27. - 19:58:58 »

Tegnapelőtt megkaptam Őrhalmi kartástól az új varjúsípomat (ez úton is köszönöm Csabi) és az előbb sikeresen felavattam. A falu végi szemétdombon turkáló jómadarakat ugyanis csak e módszerrel lehet elcsípni. A "hívó hangra"-ra szinte azonnal irányomba indult vagy hat-hét idei szürke aminek egy ronygyálőtt madár és egy szárnyazott elgyalogló lett az eredménye. Kutyát sajnos nem vittem magammal, a sebzett meg egy vízelvezető kanális túlpartjára esett, így odalett mert az új vászonbakancsom nem akartam felszentelni a térdig érő sárban. A dupla után a bokrok takarásában azonnal átváltottam szarka vészhangra mire szinte azonnal jött egy szarka amit a fejem felett átlendültében kb 10-12 méterről lőttem meg mint utólag kiderült hatos söréttel (a dupla feletti nagy örömömben rossz zsebbe nyúltam és róka-kutya szekciónak szánt adagot kapta szegény Tecs). Nagyjából a tán a farktollai meg az egyik szárnya maradt egészben. Mostanra viszont hazazavart az eső, A Fekete hegy és Beregszász között még egy légtölcsér (tornádó?) is kavargott.
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1267 Dátum: 2016. Június 28. - 12:56:52 »

Tegnapelőtt megkaptam Őrhalmi kartástól az új varjúsípomat (ez úton is köszönöm Csabi) és az előbb sikeresen felavattam. A falu végi szemétdombon turkáló jómadarakat ugyanis csak e módszerrel lehet elcsípni. A "hívó hangra"-ra szinte azonnal irányomba indult vagy hat-hét idei szürke aminek egy ronygyálőtt madár és egy szárnyazott elgyalogló lett az eredménye. Kutyát sajnos nem vittem magammal, a sebzett meg egy vízelvezető kanális túlpartjára esett, így odalett mert az új vászonbakancsom nem akartam felszentelni a térdig érő sárban. A dupla után a bokrok takarásában azonnal átváltottam szarka vészhangra mire szinte azonnal jött egy szarka amit a fejem felett átlendültében kb 10-12 méterről lőttem meg mint utólag kiderült hatos söréttel (a dupla feletti nagy örömömben rossz zsebbe nyúltam és róka-kutya szekciónak szánt adagot kapta szegény Tecs). Nagyjából a tán a farktollai meg az egyik szárnya maradt egészben. Mostanra viszont hazazavart az eső, A Fekete hegy és Beregszász között még egy légtölcsér (tornádó?) is kavargott.
Gratulálok Pistikém, igazán nincs mit!
Nem sokat tétlenkedtél a múzeumlátogatás után!
19-én lent voltam a kis családdal Zebegényben, így Heil Atival kiugrottunk vasárnap dúmadarazni. Nem volt nagy mozgás, kevés szürkével találkozhattunk. Ati elmondása szerint, volt olyan nap, amikor 40-50 szürke varjú is látogatta a friss tarlókat. Na, az most éppen nem volt sehol a környéken. Bár valamerre el kellet menniük, mert az üdülőkörzetben a hegynek tartva többször is láttam dolmányost.
Ami a vadászat érdekessége, hogy minden lőhető varjúféléből esett, illetve egyetlen lövésre jövő madár sem tudott lelépni. Ati lőtte a három dolmányost és a két matyit, nekem a szarkafi jutott. Gratulálok Ati, jól lőttél nagyon!
Üdv a vadásznak!
Azért figyeljétek a 3. képet, egy jó kis vadőr még teríték fotó közben is "vadászik"... Röhög  Bion Emelem


Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1268 Dátum: 2016. Június 29. - 11:13:22 »

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #1269 Dátum: 2016. Július 03. - 20:06:21 »

A mai nap sem volt rossz Csabi!
Naplózva
robi3
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1270 Dátum: 2016. Július 04. - 08:49:15 »


Sziasztok. Tegnap ebéd utáni kiruccanás eredménye. A Csabi-féle kissebbik sípra azonnal reagálva repültek rám. Nagyon tud valamit az a síp, csak ajánlani tudom mindenkinek. Üdv.
Naplózva
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1271 Dátum: 2016. Július 04. - 09:56:30 »

Üdvözlet!
Valaki tudna egy vadászboltot Pest környékén, ahol még a mai nap folyamán tudok venni, ilyen vagy olyan varjú, szarka  csalsipót.
 Emelem
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1272 Dátum: 2016. Július 05. - 14:13:54 »

A mai nap sem volt rossz Csabi!
Szia Ati!
Valóban eredményes volt, bár a tavalyi évi eredményre nem sok esély volt a nagy szél miatt...
Az első helyen szél alól hívtunk a tarlón bogarászó madarakra, de elhamarkodottan tettem lövést a bejövő szürkékre. Utána se kép, se hang sehol.
Utoljára Szob alatt az elsőre megbolygatott csapatra mentünk rá az ellenkező irányból, de akkora szél volt, hogy Ati tőlem alig 25 méterre a Clausen-féle nyúlsíróm hangját alig hallotta! Vállat von
Pedig aki hallotta már hogyan fújom, az igazolhatja, hogy nem éppen "sugdoskódom" vele.  sargalap
Na, gondoltam lesz ami lesz, elő a varjúsípot és elkezdtem vele óbégatni! Vártam a kissé szélcsendesebb intervallumokat. Az egyik ilyen után felrebbent a dolmányos csapat és alacsonyan rám húztak. Atinak sajna nem jöttek kézre, nekem az első lövéssel sikerült egy öreg madarat leszólítanom, a duplára semmi nem pottyant. Ati a ráforgóakra kiduplázott, de magasan voltak az istenadták... Rííí
Catfish01! Hívj fel privátban, ha még aktuális (06-20/360-1460).
Robi! Gratulálok, ügyes voltál! S.Peti
Ati, köszi a lehetőséget még egyszer!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
hunter86
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #1273 Dátum: 2016. Augusztus 07. - 08:25:42 »

Sziasztok

Tegnap este gondoltam levezetem a munka okozta feszültséget és kimentem picit sétállni.
Mivel a golyós puskám már két napja barátom szekrényét foglalja igy csak a sörétes maradt.
A területen elég sok a szajkó gondoltam hátha sikerül becserkésznem egy két rikácsolót.  Vadász
mikor elértem egy fűzfákkal borított dagonyát,már hallottam a rikácsolást a fákrol,de nem jutottam lövéshez.
Na gondoltam megyek egy kört. jó húsz perc séta után visszamentem a fuzekhez,de már megint kiszurt az egyik  Woest
HOPPÁÁÁÁ ott a másik a fűzfa tetején és már ugrik is... de már szól is a 12-es bock....
Sajnos a 3mm es melior gt eléggé megtépte igy életem első sörétes fegyverrel lőt mátyása nem kerül preparátorhoz,de a kalapomra azért jutott.  Emelem




Naplózva
hunter86
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #1274 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 22:44:48 »

sziasztok

Egy baratom biologia szertar selejtezesebol kapott egy eleg rossz allapotu kotomott gyongybagjot Stoel (tudom kényes tema)
 vajon uhuzashoz hasznallhato lenne?
Meg eleg kezdo vagyok a temaban,de nagyon izgalmas vadaszati mod lehet,es a teruleten elegge elszaporodtak a szajkok az elmult evekben.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: