Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315131 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #1230 Dátum: 2016. Február 21. - 12:15:58 »

Az igen!  Emelem

Ezek ám a jófajta tikok!
Ilyenekkel kéne fácánt nevelni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1231 Dátum: 2016. Február 21. - 12:45:26 »



    Gyorsan keresztezzük őket pár fácánkakassal! Vigyorog
    Esetleg tanítsuk meg a módszert a fácántyúkoknak! Stoel
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1232 Dátum: 2016. Február 21. - 13:48:45 »

Vigyázz, ezek vėrtyúkok  Stoel
Naplózva

Don´t eat yellow snow
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1233 Dátum: 2016. Február 25. - 16:43:13 »



  Sziasztok!

 Ma délelőtt kimentünk gyakorolni Lord-al. Úgy két órát lehettünk kint. Két helyen hívtam, utána csapázást és keresést, elhozást gyakoroltunk, amig az egyre jobban rákezdő eső, és az erősödő szél hatására hazaindultunk.
 Az első helyen egy szajkó és egy dolmányos, a másodikon szintén egy dolmányos bánta a mai sípolást. Táncol  Csabi, ezúton is köszönöm a tudományt, most már a dolmik is bánják a sípokat! Emelem

[/center]


                            Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1234 Dátum: 2016. Február 25. - 20:45:55 »

Gratulálok Attila!  Igen  Emelem  Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1235 Dátum: 2016. Február 26. - 17:38:58 »


  Sziasztok!

 Ma délelőtt kimentünk gyakorolni Lord-al. Úgy két órát lehettünk kint. Két helyen hívtam, utána csapázást és keresést, elhozást gyakoroltunk, amig az egyre jobban rákezdő eső, és az erősödő szél hatására hazaindultunk.
 Az első helyen egy szajkó és egy dolmányos, a másodikon szintén egy dolmányos bánta a mai sípolást. Táncol  Csabi, ezúton is köszönöm a tudományt, most már a dolmik is bánják a sípokat! Emelem

[/center]


                            Emelem
Ati!
Lesz ennek még folytatása!
Gratulálok, ügyes voltál!
Csak így tovább!!!  Emelem
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1236 Dátum: 2016. Február 26. - 19:58:02 »

Attila!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1237 Dátum: 2016. Február 27. - 12:38:27 »




   Urak, köszönöm szépen!   Emelem   Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1238 Dátum: 2016. Február 27. - 17:29:24 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
komlo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1239 Dátum: 2016. április 08. - 11:51:08 »

Üdv Mindenki!

Vettem egy szajkó sípot és arra lennék kíváncsi hogy használ-e valaki ilyesmit? Továbbá tudna e nekem valaki valami videót vagy ilyesmit mutatni, hogy s mint kellene fújni a sípot?

Köszi előre is.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1240 Dátum: 2016. április 10. - 18:52:59 »

Van itt valahol egy Őrhalmi Csabi. Ő ennek a témának a tudorra. Ja, amúgy Csabikám ha erre jársz légy már szíves feltenni egy hanganyagot a szarka-vészhangokról, mert vehemensen próbálkozok, de eddig nem sok sikerrel. A hamvasvarjak amúgy potyognak 4-1-re vezetek Ferkó előtt, igaz ebből kettőt fészek mellől lőttem.
Naplózva
komlo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1241 Dátum: 2016. április 11. - 17:43:14 »

Van itt valahol egy Őrhalmi Csabi. Ő ennek a témának a tudorra. Ja, amúgy Csabikám ha erre jársz légy már szíves feltenni egy hanganyagot a szarka-vészhangokról, mert vehemensen próbálkozok, de eddig nem sok sikerrel. A hamvasvarjak amúgy potyognak 4-1-re vezetek Ferkó előtt, igaz ebből kettőt fészek mellől lőttem.

Rendben. Köszönöm az infót.
Naplózva
kisfüsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1242 Dátum: 2016. április 17. - 08:59:04 »

Üdv Mindenki!

Régóta olvasgatom már a fórumot, ma reggeli élményemet -egyben "első uhuzásomat"- megosztanám veletek!
Még a múlt hónapban, hirtelen felindulásból csináltam egy műbaglyot, merítgettem infókat innen a fórumról is, könyvből, én is agyalgattam, íme a recept: kér cső keresztben, egyik (a függőleges) vastagabb, azon lyukakat vágtam és keresztben átdugtam rajta egy rövidebb, vékonyabb csövet (ez utóbbi adja a bagoly vállát). Az egészet körbenyomtam purhabbal, amit száradás után lefaragtam egyfajta kerek-gömbölyded koporsó formájúra. Az egészet 2 nyúlbőrrel vontam be úgy, hogy egyszerűen összevarrtam a kettőt. A feje -régebben íjász céltáblaként, veszőfogóként használt- habszivacsszerű anyagból lett gömbölyűre faragva és rá lett húzva a purhab testből kiálló csőre. A fejre ráhúztam egy régi szürke zoknit, füleit tollból csináltam (a habszivacsba könnyen beleszúrhatjuk). A szemei coop-os barackos icetea kupakjából vannak kivágva (kb. 22mm átm.) és szöggel vannak rögzítve. Csőre egy megvénült féligjapán kakas sarkantyújából van  Vigyorog
Szárnyainak jobbhíján -sajnos a testétől elütő- csirkeszárnyak vannak feltéve, de tervezem szép cirmos pulykaszárnyak beszerzését erre a célra. A purhab testnek köszönhetően a varjú- vagy szarkabőrt egyszerűen szöggel felrögzíthetjük a "lábaihoz". Az egész egy kb. 2,5 m-es botra van húzva.

Nem rendelkezem olyasfajta írói vénával, hogy a virágzó almafa illatát is beleírjam a történetbe, de remélem mindenkinek átjön majd az élmény!

A helyet, ahová mentem, még tegnapelőtt kinéztem magamnak, egy erdőszéllel párhuzamosan futó földút melletti csatornában ültem és az út másik oldalán kb. 25 lépéssel fentebb levő bodzabokorra helyeztem el a baglyot. Még tegnap este kivittem, elkerülve a reggeli csörtögést és szerezve +15 perc alvást Sleep

Reggel, természetesen még sötétben kimentem, megnyugodva észleltem, hogy a baglyom az éjjel nem repült sehová. Elhelyezkedtem kényelmesen, a takarásom kifogástalan volt, de a lövési lehetőségeim korlátozottak voltak, aztán várok. Az első hajnali károgásokat követően szorosabbra vettem a puska fogását és lesekedtem mindenfelé, vártam, hátha észreveszik "segítség nélkül" azt a csúfságot a bokor hegyén, de nem úgy lett, kb. 10 perccel az első hallott károgást követően kb. 10 másodpercig károgtam Őrhalmi-féle sípomon. Jöttek is... a hollók  OOO akik már egyébként több varjúra való rálövést tettek lehetetlenné. De örömmel láttam, hogy zavarja őket a bagoly és károgva köröznek-cikáznak felette. Fél perccel később megjöttek a várva-várt varjak is nem is kevesen és őket is felzaklatta a baglyom. Még a lövést követően sem mentek el, alig akartam hinni a szememnek.

Talán az egészben a legnagyobb élmény hogy láttam, hogy hogyan is reagálnak a nem nagyon élethű uhuutánzatra, aminek vonzerejében igencsak kételkedtem a korábban hallott történetek alapján.

Végül 1 dolmi került a terítékre -egyet sajnos nem találtam meg  Rííí - valamint 2-t hibáztam

Kérdés a tapasztaltabbakhoz, hogy ezen a területrészen mikor érdemes újból használni ezt a módszert?

Képek:





Naplózva
M.ati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1243 Dátum: 2016. április 17. - 09:09:44 »

Üdv. Emelem

Szerintem majd julius 1.-étől használd ujra ezt a módszert................ Figyelmes olvasás
Naplózva
kisfüsi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1244 Dátum: 2016. április 17. - 09:22:38 »

Március közepe tájékán megjött az engedély a szárnyas dúvadak idényen kívüli vadászatára  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: