Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 314650 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1215 Dátum: 2015. November 27. - 10:55:15 »

Én ugyan így hívom a rókát, elég jó sikerrel!  Ha egy, vagy két "nyárvogást" csinálok csak, általában ész nélkül beszalad, ha többet az valahogy már gyanús neki! Hétfőn így jött be egy szuka róka kb 200 méterről. Negyven méternél úgy kellett rápisszennem, hogy egy pillanatra megálljon. Érdekes volt, mert egy kan hajtotta és mégis beszaladt. A kan nem jött utána, pedig azt is megkínáltam volna a sörétes csővel. Kacsint


Attila, gratulálok a vörös bundáshoz!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #1216 Dátum: 2015. November 27. - 11:04:21 »

Attila, gratulálok a vörös bundáshoz!  Emelem

 Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1217 Dátum: 2015. November 27. - 16:36:49 »

Attila, gratulálok a vörös bundáshoz!  Emelem

 Emelem  Igen
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1218 Dátum: 2015. November 27. - 16:47:15 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1219 Dátum: 2015. November 27. - 16:59:23 »

Gratulálok Attila!  Igen Emelem Piál
Meg kell tanulnom ezt a módszert...  :Mosolyog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1220 Dátum: 2015. November 27. - 19:02:32 »




 Igen Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1221 Dátum: 2015. December 11. - 11:57:29 »

Sziasztok Dúmadarazók!
Tegnap előtt kiruccantunk egy baráti meghívás kapcsán dúmadarazni. Öten voltunk, ami kicsit sok ilyenkor. Hiába, a dúvadhívás sem csapatsport!
Nagy reményeket nem fűztem hozzá tehát, mert lement a takarás, ilyenkor már nehéz a szürkéket lőtávolba csalogatni. Speciel megértem a tartózkodásukat...
Abban bíztam, hogy ha teszünk ki nyúlgereznát piros ronggyal, művarjakkal, akkor talán lejjebb jönnek...
Bizony nem jöttek!
Szvoboda Atival ketten libázólepelben voltunk, de a "foltok" a gyér nádban így is gyanús volt a dolmiknak. Az első négy hívóhelyen minden variációt kipróbáltunk (varjak nyúllal, varjak egyedül, nyúl egyedül), de csak néhány 40+-os madár volt, amire nem igen lőttünk. Többször is az egerészölyv bejött a hívásokra, volt úgy 2x is, hogy 5-10 méterre voltak tőlem és nem vettek észre.  Csodalk
Persze utána megbeszéltük, hogy miért kellett volna! Ekkor már átváltottam 10-es sörétre, annyira reménytelennek tűnt a 12-es használata. Egy helyen szajkót lőtt az egyik vadásztárs, amely kapcsán fölmerült az avatás lehetősége, mint első madarát elejtő ezen a területen... Vigyorog
Utoljára azonban megtört a jég. Egy lakatlan tanyától nem messze kerestünk hívóhelyet, majd egy nádban lévő csipkebokor takarásába húzódva a nyúlsíróval kezdtem. Kitettem még 2 művarjat is. Azonnal jöttek a dolmik, amelyekre még útjuk közben rákárogtam. Az első madár forintos távolra berepült hozzám viszonylag alacsonyan, amelyet le is szólítottam egy lövéssel. Utána még folyamatosan károgtam a vészhangokkal is, de nem jöttek le a többiek. Újabb nyúlsírás 10 perc szünet után, most egy magányos, néma madár repült ránk szarkákkal egyetemben, amelyet Szvoboda Ati gyönyörű lövéssel emelt le 40+-ról. Szívem szerint meg is kérdeztem volna, hogy nem büdösödött-e meg mire leért... Röhög
Ez úton is gratulálok a szép lövéshez Ati!
Újabb 10 perc szünet nyúlsírással kezdtem megint, jöttek újfent a varjak. Most elengedtem a fejem felett magasan érkezőket, majd egy kanyar után lejjebb ereszkedtek. Már éppen lőni készültem az első lőhetőnek vélt madarat, amikor a szemem sarkából észrevettem egy lejjebb érkezőt ugyanabból az irányból. Átváltottam rá, majd meglőttem. Átvettem az előzőleg kinézettet, majd azt is meglőttem... Dublé! Táncol
Részemről itt véget is ért a vadászat! A többiek még megpróbálták az egy szem, (talán a csodálkozástól) lemaradt varjút meglőni, de felhúzott az égbe még időben.
Ez az egy hely adott tehát így 4 dolmányos varjút, amely azért jó eredménynek mondható ilyen áldatlan "állapotok" között! Soha rosszabbat! Wave
A végére már csak két megelégedett vadászról készült "teríték" fotó...
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1222 Dátum: 2015. December 18. - 16:54:51 »

Sok szó esett itt a szajkóvadászatról, hát Ugrósdi uramnál mint nagy tudású kollégánál érdeklődnék, hogy a szajkónak van-e érezhető kártétele a nyúlban-fácánban-fogolyban? Én ugyanis az esetek 90 százalékában egyszerűen sajnálom rá patront. (tudom-tudom ilyet nem mondunk, de ez az igazság meg a k...va nagy córesz)
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1223 Dátum: 2015. December 18. - 19:04:48 »

Sok szó esett itt a szajkóvadászatról, hát Ugrósdi uramnál mint nagy tudású kollégánál érdeklődnék, hogy a szajkónak van-e érezhető kártétele a nyúlban-fácánban-fogolyban? Én ugyanis az esetek 90 százalékában egyszerűen sajnálom rá patront. (tudom-tudom ilyet nem mondunk, de ez az igazság meg a k...va nagy córesz)
Szerintem ahol nagy a córesz, ott biztos. Ha belegondolunk elég szemes madár, hát miért ne kólintana fejbe egy-egy csibét? Ahol meg sok van, ott ez hatványozódik. Mióta pedig láttuk a videót, ahol az a kedves cinke agyonvágta a verebet,nem csodálkozom semmin.
Sem Ugrósdy, sem szakértő nem vagyok, csak futtattam az eszmét.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1224 Dátum: 2015. December 18. - 20:00:16 »

Szerintem ahol nagy a córesz, ott biztos. Ha belegondolunk elég szemes madár, hát miért ne kólintana fejbe egy-egy csibét? Ahol meg sok van, ott ez hatványozódik. Mióta pedig láttuk a videót, ahol az a kedves cinke agyonvágta a verebet,nem csodálkozom semmin.
Sem Ugrósdy, sem szakértő nem vagyok, csak futtattam az eszmét.
Üdv
Pláne meg ha a tojásokat kólintja fejbe.... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1225 Dátum: 2015. December 18. - 20:45:02 »

A tudásom nagy része csak olvasott információ és nem gyakorlati tapasztalat. Sajnos.
Először a két kiváló szakember megállapításait idézném, dr. Studinka László és Szederjei Ákos közösen írt, Nyúl, fogoly, fácán c. könyvéből e témában. Ők a nyúl és a fogoly kártevői között nem említik a szajkót. De már a fácánnál ezt írják róla: " A szemfüles mátyás sem érdemel kíméletet, mert fészekrabló. Mindegy neki, hogy fácán, fogoly, vagy énekes madár fészke, egyformán kirabolja mindegyiket. Az erdőben és az erdőszélek közelében levő fácán- és fogolyfészkeket szorgalmasan feldúlja, és ahol csak teheti, elfogja a fiatal, pelyhes csibéket is.”
Ami gyakorlat: jó néhányszor megfigyeltem  - amit nyilván sokan mások is tapasztaltak -, hogy tavasszal, az énekes madarak fészkelésének idején a szajkók ágról-ágra ugrálva kutatják át a fákat, bokrokat, kifosztható fészek után kutatva. Ezért én minden lehetőséget megragadok a vadászatukra, soha nem sajnálom rájuk a patront, sőt, kifejezetten a számukra van nálam mindig pár darab aprósörétes töltény.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1226 Dátum: 2015. December 20. - 15:49:33 »

Köszönöm az infókat, ezek szerint én is megkeményítem a szívemet ezekkel a bohókás madarakkal szemben. Ami az énekesmadarakat illeti azt én is tapasztaltam, hogy a kertemben (hatalmas,öreg alma és egyéb fák meg lugasra nevelt szőlő ahol a lugas csövekből van hegesztve) nagyon pofátlanul abajgatták a cinkéket. Ott és akkor légpuskával párat leszedtem közülük, mert nagy énekesmadár-bolond vagyok, de a mezőn nem bántottam őket. Ez viszont változni fog!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1227 Dátum: 2015. December 24. - 17:36:51 »

Köszönöm az infókat, ezek szerint én is megkeményítem a szívemet ezekkel a bohókás madarakkal szemben. Ami az énekesmadarakat illeti azt én is tapasztaltam, hogy a kertemben (hatalmas,öreg alma és egyéb fák meg lugasra nevelt szőlő ahol a lugas csövekből van hegesztve) nagyon pofátlanul abajgatták a cinkéket. Ott és akkor légpuskával párat leszedtem közülük, mert nagy énekesmadár-bolond vagyok, de a mezőn nem bántottam őket. Ez viszont változni fog!

Nem kell sajnálni tőlük a patront!
Az első fácánozásunkon kezdésnek egy szőlőhegyet hajtottunk. Ezt keskeny fás-bokros sáv keretezi, amiben mindig vannak szajkók. Mivel pedig utána mindenfelé mező terül el, a legközelebbi takarás meg távol, nem menekülnek világgá, hanem trükközve, visszatörve próbálnak eltűnni a puskacsövek elől. Most is - bár becsülettel küldték feléjük a sörétet a társak - ezzel a módszerrel éltek. Néhánynak össze is jött, de öten aggatékra kerültek. A következő hajtásban pedig az elállók lőttek kettőt, úgyhogy ez elég szomorú napként került be a szajkókrónikába...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1228 Dátum: 2015. December 25. - 10:09:35 »

Nem kell sajnálni tőlük a patront!
Az első fácánozásunkon kezdésnek egy szőlőhegyet hajtottunk. Ezt keskeny fás-bokros sáv keretezi, amiben mindig vannak szajkók. Mivel pedig utána mindenfelé mező terül el, a legközelebbi takarás meg távol, nem menekülnek világgá, hanem trükközve, visszatörve próbálnak eltűnni a puskacsövek elől. Most is - bár becsülettel küldték feléjük a sörétet a társak - ezzel a módszerrel éltek. Néhánynak össze is jött, de öten aggatékra kerültek. A következő hajtásban pedig az elállók lőttek kettőt, úgyhogy ez elég szomorú napként került be a szajkókrónikába...
Itt is esett legutóbb nyolc, és ugyanennyi kakas....Nem is piszkálja őket éven át senki...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1229 Dátum: 2016. Február 20. - 13:21:19 »

https://www.facebook.com/Aficionadosalacazayaltirodeportivo/videos/895109620536902/?fref=nf

Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: