Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 312974 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1200 Dátum: 2015. November 23. - 18:40:22 »


Míg a szürke és a szarka többnyire oldalra elrepül, a szajkó fáról fára száll.
Fasorokban sikeresen hajtjuk egymásra.


Pontosan.  Igen
A szajkó nagyon nem szívesen hagyja el a fákat-bokrokat, ezt pedig megfelelő helyeken kiválóan ki lehet használni.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #1201 Dátum: 2015. November 23. - 18:46:25 »

Pontosan.  Igen
A szajkó nagyon nem szívesen hagyja el a fákat-bokrokat, ezt pedig megfelelő helyeken kiválóan ki lehet használni.


Volt, hogy pár kilométer fasort magam mögött kellett hagynom két szajkóért, de egy percig sem kételkedtem benne, hogy nem fogják elhagyni a fasoros utat. Két tapasztaltabb varjász esetén nem nehéz elképzelni az eredményességet.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1202 Dátum: 2015. November 23. - 18:47:16 »

Gratulálok az elsőhöz!  Igen Emelem Piál

Azt azért megjegyezném, hogy a szajkó értelmi képessége és ébersége általában nagyon elmarad a szürke varjúé és még inkább a szarkáé mögött. Megfelelő terepen - azaz nem összefüggő nagy erdőben -  két hozzáértő ember már igencsak sikeresen tud rá vadászni. Amíg meg van egy kis takarás, sokszor még egy is boldogul vele...  Kacsint


Ez is biztosan igaz. A szarka még a karos metszőolló rátartott szárától is tart. A szajkót kíváncsibbnak látom. Mivel nálunk az apróvadazás és a dúvadazás nem divat,  Ördög így egyedül kevésbé vagyok hatékony. Csütörtökön a "csípett" szajkó  után, csak azért nem tudtam lőni,mert a fasor másik oldalán szántott egy traktor,de nem láttam,hogy merre jár. Annyi biztos,hogy ennél a fasornál már nem fogok meglepődni a szembe repülő mátyásokon... Sajnos van néhány "tuti" hely,néha társ is akad,remélem még lesz miről beszámolnom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1203 Dátum: 2015. November 23. - 19:27:45 »

Társnak nagyon jó egy ügyes hajtó is, sőt! Én a gyerekkori barátaimmal - akik anno légpuskás társaim voltak, de később nem vadásztak - szinte mindig többre mentem, mint vadászokkal. A madarak viselkedésének és képességeinek ismerete jobban számított, mint a több puska...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #1204 Dátum: 2015. November 24. - 09:28:34 »

Annyi biztos,hogy ennél a fasornál már nem fogok meglepődni a szembe repülő mátyásokon... Sajnos van néhány "tuti" hely,néha társ is akad,remélem még lesz miről beszámolnom.

Megkockáztatom, hogy elállóként lapulni, és hallgatni a matyik egyre közeledő beszélgetését van annyira izgalmas, mint a disznóhajtásban mikor közeledik a kutyaszó.

Aki nem hiszi, járjon utána!  Kacsint

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1205 Dátum: 2015. November 26. - 18:15:23 »

Pontosan.  Igen
A szajkó nagyon nem szívesen hagyja el a fákat-bokrokat, ezt pedig megfelelő helyeken kiválóan ki lehet használni.

A szajkó nagyon jól reagál a sípra. Gyalázkodás közben megfeletkezik magáról, óvatosságról.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1206 Dátum: 2015. November 26. - 18:20:52 »

Milyen síppal hívod?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1207 Dátum: 2015. November 26. - 18:23:54 »

Kézháton cuppogással.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1208 Dátum: 2015. November 26. - 18:32:36 »

 Igen Azt nekem anno mutatta egy idős vadásztársam. De én sajna még nem tanultam meg...  Rííí
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1209 Dátum: 2015. November 26. - 18:49:23 »

Most látom Te vagy az író/szakértő, bocsi!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1210 Dátum: 2015. November 26. - 19:20:08 »

Én sem tudok mindent...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #1211 Dátum: 2015. November 26. - 20:47:58 »

Némi gyakorlással meg lehet tanulni a Szajkót utánozni.Ha a tenyeredbe cuppogsz.Sokszor csaltam már
így be madarat.Persze jól elbújtam előtte.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1212 Dátum: 2015. November 27. - 08:59:59 »

Én ugyan így hívom a rókát, elég jó sikerrel!  Ha egy, vagy két "nyárvogást" csinálok csak, általában ész nélkül beszalad, ha többet az valahogy már gyanús neki! Hétfőn így jött be egy szuka róka kb 200 méterről. Negyven méternél úgy kellett rápisszennem, hogy egy pillanatra megálljon. Érdekes volt, mert egy kan hajtotta és mégis beszaladt. A kan nem jött utána, pedig azt is megkínáltam volna a sörétes csővel. Kacsint

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #1213 Dátum: 2015. November 27. - 09:22:13 »

Némi gyakorlással meg lehet tanulni a Szajkót utánozni.Ha a tenyeredbe cuppogsz.Sokszor csaltam már
így be madarat.Persze jól elbújtam előtte.

Egyszer szarkákat hívtam be így.
Pedig kb. akkor próbáltam először. Csak ott röpködtek a környéken, aztán jött egy bolond ötlet, hogy mért ne próbáljam ki.
Egy fiatalosban voltam, de a végén már kétméterrel a fejem fölött ugráltak az ágakon.

Mondjuk ez nyáron volt - lehet, hogy süldők voltak.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1214 Dátum: 2015. November 27. - 10:54:40 »

Megkockáztatom, hogy elállóként lapulni, és hallgatni a matyik egyre közeledő beszélgetését van annyira izgalmas, mint a disznóhajtásban mikor közeledik a kutyaszó.

Aki nem hiszi, járjon utána!  Kacsint

 Emelem


 Úgybizony!  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: