Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315605 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1185 Dátum: 2015. November 22. - 18:06:36 »


Erdő mellett nem jó lakni...
Erdő mellett,a vadász előtt,nem jó kukoricával jóllakni...
Az első. Táncol Piál

Gratulálok Balázs! Emelem
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1186 Dátum: 2015. November 22. - 18:26:16 »

Erdő mellett nem jó lakni...
Erdő mellett,a vadász előtt,nem jó kukoricával jóllakni...
Ördög
Nagy gratula az elsőhöz!  Emelem
Kövesse még sok.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1187 Dátum: 2015. November 22. - 18:34:05 »

Balázs!  Piál  Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1188 Dátum: 2015. November 22. - 18:48:17 »

Kollega Úr!
Gratulálok az elsőhöz!

Kipreparáltatod?

Minden évben lövök pár szajkót. Eddig egyetlenegyet sem sikerült úgy, hogy kikészíthető legyen. Mintha átok ülne rajtam. Csőr, láb, szárny... valami mindig roncsolódik. Pedig màr a helyét is kinéztem a szobában.
 Emelem
A szárnytollait megszedtem...Sajnos ez is kárát látta a trap lőszernek...Direkt rájuk volt bekészítve,mert valahogy a 8-as és a 10-es srét is kihagyta az előző kettőt. Az is lehet,hogy a földről felrepülő jobban megy,mint a balra el... Stoel Két szajkó repkedett egy kukoricatarló és az erdő szélső fái  között,le-föl-le-föl. A másodikat a második "föl" után elseperte a mákszem.

Köszönöm mindenkinek! Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1189 Dátum: 2015. November 22. - 18:55:00 »

Balázs! Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1190 Dátum: 2015. November 23. - 06:22:24 »


Erdő mellett nem jó lakni...
Erdő mellett,a vadász előtt,nem jó kukoricával jóllakni...
Az első. Táncol Piál

Gratulálok Balázs!  Igen
No meg kissé irigyellek is, nekem ugyanis még nem sikerült szajkót lőnöm!  Rííí
Legalábbis mióta hivatalosan vadászom.  Kacsint

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1191 Dátum: 2015. November 23. - 09:51:42 »

Gratulálok Balázs!  Igen
No meg kissé irigyellek is, nekem ugyanis még nem sikerült szajkót lőnöm!  Rííí
Legalábbis mióta hivatalosan vadászom.  Kacsint

 Emelem
3 év alatt ha jól számolom ez volt az 5. szajkó amire lövést tudtam tenni. Eddig 2 elszállingózó farokvég,illetve egy "sebzés" (csütörtökön lőttem rá,megbillent,de végül fáról fára szállva és édesanyámat átkozva elmenekült) jelezte iparkodásomat. Ha nincs nálam puska,rászállnak a vállamra,ha van akkor 50 méternél nem jönnek közelebb... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1192 Dátum: 2015. November 23. - 13:45:31 »

... Ha nincs nálam puska,rászállnak a vállamra,ha van akkor 50 méternél nem jönnek közelebb... Ördög

Kolléga úr! Akkor majd úgy csináljuk, hogy Te fogsz előre menni - fütyürészve, puska nélkül - én meg a fasorban settenkedek (mint a yeti...).
Még én se lőttem mátyást...  Rííí
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1193 Dátum: 2015. November 23. - 17:17:07 »

Kolléga úr! Akkor majd úgy csináljuk, hogy Te fogsz előre menni - fütyürészve, puska nélkül - én meg a fasorban settenkedek (mint a yeti...).
Még én se lőttem mátyást...  Rííí
Petikém!
Pár hét a van téliszünetig...Egy jó drótvágó, úgy emlékszem akad nálatok. Kacsint Ez a belépő egy meghitt szajkózásra minálunk.  Vigyorog Várlak szeretettel! Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1194 Dátum: 2015. November 23. - 17:39:35 »

3 év alatt ha jól számolom ez volt az 5. szajkó amire lövést tudtam tenni. Eddig 2 elszállingózó farokvég,illetve egy "sebzés" (csütörtökön lőttem rá,megbillent,de végül fáról fára szállva és édesanyámat átkozva elmenekült) jelezte iparkodásomat. Ha nincs nálam puska,rászállnak a vállamra,ha van akkor 50 méternél nem jönnek közelebb... Ördög
Fiatal vadász barátom kérdezte, hogyan tudja megállapítani a sőrétese hatásos lőtávját?
Kimész egy fasorba ahol vannak szajkók, beraksz 2,5mm-es sörétet, leléped a távolságot ahonnan elrepül a fáról, levonsz belőle 10 lépést, annyi.
Aztán 3mm-est, azt is leléped, annyi.
Aztán nem változtatsz sörétméretet csak szűkítés, a módszer ugyan az.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1195 Dátum: 2015. November 23. - 17:50:44 »

Fiatal vadász barátom kérdezte, hogyan tudja megállapítani a sőrétese hatásos lőtávját?
Kimész egy fasorba ahol vannak szajkók, beraksz 2,5mm-es sörétet, leléped a távolságot ahonnan elrepül a fáról, levonsz belőle 10 lépést, annyi.
Aztán 3mm-est, azt is leléped, annyi.
Aztán nem változtatsz sörétméretet csak szűkítés, a módszer ugyan az.
 Röhög
Sajnos tényleg így van. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1196 Dátum: 2015. November 23. - 18:05:28 »

Gratulálok az elsőhöz!  Igen Emelem Piál

Azt azért megjegyezném, hogy a szajkó értelmi képessége és ébersége általában nagyon elmarad a szürke varjúé és még inkább a szarkáé mögött. Megfelelő terepen - azaz nem összefüggő nagy erdőben -  két hozzáértő ember már igencsak sikeresen tud rá vadászni. Amíg meg van egy kis takarás, sokszor még egy is boldogul vele...  Kacsint

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1197 Dátum: 2015. November 23. - 18:24:32 »

Gratulálok az elsőhöz!  Igen Emelem Piál

Azt azért megjegyezném, hogy a szajkó értelmi képessége és ébersége általában nagyon elmarad a szürke varjúé és még inkább a szarkáé mögött. Megfelelő terepen - azaz nem összefüggő nagy erdőben -  két hozzáértő ember már igencsak sikeresen tud rá vadászni. Amíg meg van egy kis takarás, sokszor még egy is boldogul vele...  Kacsint


Ezzel egyetértek.
Míg a szürke és a szarka többnyire oldalra elrepül, a szajkó fáról fára száll.
Fasorokban sikeresen hajtjuk egymásra.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1198 Dátum: 2015. November 23. - 18:31:05 »

Gratulálok az elsőhöz!  Igen Emelem Piál

Azt azért megjegyezném, hogy a szajkó értelmi képessége és ébersége általában nagyon elmarad a szürke varjúé és még inkább a szarkáé mögött. Megfelelő terepen - azaz nem összefüggő nagy erdőben -  két hozzáértő ember már igencsak sikeresen tud rá vadászni. Amíg meg van egy kis takarás, sokszor még egy is boldogul vele...  Kacsint



Meg tudom erősíteni.  Igen

Más: pár hete találtam a szerszámos mélyén két izmosabb drótvágót az apósomnál. Igény esetén eladó sorba kerülhet.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1199 Dátum: 2015. November 23. - 18:38:23 »

Azt azért megjegyezném, hogy a szajkó értelmi képessége és ébersége általában nagyon elmarad a szürke varjúé és még inkább a szarkáé mögött. Megfelelő terepen - azaz nem összefüggő nagy erdőben -  két hozzáértő ember már igencsak sikeresen tud rá vadászni. Amíg meg van egy kis takarás, sokszor még egy is boldogul vele...  Kacsint

Fasorokban nagyon jól hajtható.

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: