Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315591 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1155 Dátum: 2015. Július 31. - 07:28:42 »

Attila, Csabi!
Nagyon nagy gratula mindkettőtöknek!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1156 Dátum: 2015. Július 31. - 08:40:42 »


 A múlt heti kunszentmiklósi sikeren felbuzdúlva, ezúttal Kunpeszérre látogattunk el Csabival. ..

                                  Emelem

Földijeim! Emelem

Ezek szerint nem csak Tatárszentgyörgyön szaporodott el a kálomista varjú Bion
Gratulálok!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1157 Dátum: 2015. Július 31. - 18:29:21 »


 A múlt heti kunszentmiklósi sikeren felbuzdúlva, ezúttal Kunpeszérre látogattunk el Csabival. Hajnali 3,5 órás vadászat alatt 8 dolmányost sikerűlt lőnünk azok közül, akik halgattak Őrhalmi Mester hívó szavára. Sajnos egy megint vízbe esett, egy pedig a túlparti nádba, így a terítéken hat madár volt. Szép reggel volt, egy remek vadászattal megfűszerezve!



                                  Emelem

Urak, ügyesek voltatok, gratulálok!  Igen Emelem Emelem Emelem  Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1158 Dátum: 2015. Augusztus 14. - 14:26:26 »

Sziasztok!
Ugyan eltelt majd egy hét, de szeretnék megemlékezni a várdai újabb dúmadarazásunkról.
Ugrósdy Petihez voltunk hivatalosak Szvoboda Atival. Együtt most voltunk először Petinél, így össze is ismerkedhettek személyesen végre.
Tódorkával (műuhu) felvértezve próbáltuk a dúmadarak szabad népét kísértésbe hozni!
Az első két hívóhelyen nem volt a közelben dolmányos varjú, az első helyen egy róka, a másodikon szajkók, és egy szarka tette tiszteletét sörétlövésen túli távolságból.
velünk tartott a vadászmester fia is, aki még nem lőtt szarkát.
Egy újabb helyen már láttunk az út széli fákon dolmányost, de mire elhelyezkedtünk, nem kerültek elő a hívásra. Viszont jöttek a szarkák, amiből az első két madarát fel is vette fiatal barátunk.
Ez úton is gratulálok neki! Egy harmadik szarkát ugyanitt nekem is sikerült leszólítanom.
Egy leengedett tó mellett Ati lőtt meg szépen duplára egy szajkót, mi csak ijesztgettük a többit. Egy újabb helyen egy közelre berepülő szarka úszta meg a hirtelen találkozást.
Egy kis villásreggeli után utolsó próbálkozásként a tavalyi utolsó helyre mentünk ki, ahol először én egy egyest, utána az újbóli visszahívásra Peti, majd a harmadiknál Ati is felvett egy-egy hamvast. Főleg a harmadik behívásnál volt érzékelhető, ahogy zuhanórepüléssel húztak le a dolmik az uhura.
Nem fáztunk rá cseppent sem, hogy "szemezgettük" ezen a reggelen a szárnyas dúmadarakat, meleg volt rettentően!
Egy örök élmény volt...
A terítékfotón ifjú barátunk elfoglaltsága miatt nem tudott jelen lenni (egy szarkát magnál tartott érthetően).

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1159 Dátum: 2015. Augusztus 15. - 08:40:57 »

Nagyok vagytok! Gratulálok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1160 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 11:23:50 »

Köszi Gabikám! Emelem
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1161 Dátum: 2015. Augusztus 17. - 11:37:57 »

 Igen Igen Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1162 Dátum: 2015. Augusztus 18. - 16:14:03 »

Úgy általánosságban mindenkitől kérdezném:

Menyi idő után hívtok ugyanazon a helyen?
És mennyire érződik az előző hívások sikeressége, vagy egyáltalán ha nem megy el lövés befolyásolja-e a következő hívást?
Vagy mennyivel távolabb toljátok el a hívás helyét? Stb. érdekességek...

Érdekelne más tapasztalata is, elég sok megfigyelés összejöhet és szerintem pozitívan segítenénk vele egymást.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1163 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 14:30:08 »

Úgy általánosságban mindenkitől kérdezném:

Menyi idő után hívtok ugyanazon a helyen?
És mennyire érződik az előző hívások sikeressége, vagy egyáltalán ha nem megy el lövés befolyásolja-e a következő hívást?
Vagy mennyivel távolabb toljátok el a hívás helyét? Stb. érdekességek...

Érdekelne más tapasztalata is, elég sok megfigyelés összejöhet és szerintem pozitívan segítenénk vele egymást.

 Emelem


Szia!

Én minimum két hétig nem ismétlem a hívást egy területen. Volt, hogy egy hét után próbálkoztam, és nem voltam sikeres, de az is lehet, hogy nem volt madár a környéken.
5-600 méterenként megpróbálom, szerintem ideális viszonyok között, sem  hallatszik el a hívás ennél messzebbre.
A szarkák lövés után nagyon ritkán jönnek vissza, esetleg olyan ami a lövéskor még távolabb volt. A dolmányosok viszont visszaforognak, még több lövés után is.Nekem sikerűlt egy álltó helyemben tavaly hármat lőnöm, úgy, hogy Őrhalmi Csabi folyamatosan károgott közben. Persze ebben Ő sokkal tapasztaltabb, így az Ő véleményére én is kíváncsi lennék.

      Emelem
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1164 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 11:37:46 »

Úgy általánosságban mindenkitől kérdezném:

Menyi idő után hívtok ugyanazon a helyen?
És mennyire érződik az előző hívások sikeressége, vagy egyáltalán ha nem megy el lövés befolyásolja-e a következő hívást?
Vagy mennyivel távolabb toljátok el a hívás helyét? Stb. érdekességek...

Érdekelne más tapasztalata is, elég sok megfigyelés összejöhet és szerintem pozitívan segítenénk vele egymást.

 Emelem

Szia Endre!

Befolyásolja a lövés az egy helyen történő vadászatot, de mindenféleképpen 2-3 hetet hagyjál ki.
Zebegényben már érezhető, hogy az elmúlt 2 évben mintegy 50 madarat kivettünk. Idény elején még jó, de már pl. pénteken egy fiatal madarakkal kiegészült varjúcsapat az első lövésre lelépett azonnal. Amikor csapataba állnak, már érzékenyebbek a lövésre. Tavasszal, nyár elején, amikor még nincsenek csapatba állva, úgy tapasztaltam kevésbé veszik zokon a dolgot.
A hívás szempontjából a lényeg, hogy legyen a közelben varjú!
Mivel bandáznak már, így inkább koncentrálódnak egy helyre, nehezebb velük mit kezdeni lövés után, mert messzire elmehetnek, érzékenyebbek mindenre. Az erős szél is kedvezőtlenül befolyásolja a hívást.
Érdemes az első behívásra tenni fel mindent most már, mert ott fog eldőlni a nagyja!
Egy kalappal!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1165 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 12:38:38 »

Sziasztok!

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak.
2-3 hét kell, persze azt feltételezve, hogy hallótávon belül vannak a varjak.
Sőt ha sok van sörétezve, gyorsan megtanulják, hogy jobb óvatosan közelíteni. Még azt is megfigyeltem, hogy ha csak 100-200 méterrel arrébb viszem a hívó helyet, egyből bizalmasabbak.
Van a területen már olyan rész, hogy ha terepjárót látnak a varjak, egyből repülnek elfelé. Sőt a fehér Nívámat egyenesen kerülik, de ugyanaz volt a helyzet mikor a cimborám fehér Nivájával mentünk a  területen.
Okos madár...
A szarkákhoz meg szerintem türelem kell, meg jó álcázást. Sokszor csak 10-15-20 perc cserregés után jönnek csak be, főleg bokoról- bokorra repkedéssel. Hajnalban ez első fényeknél viszont nem annyira óvatosak, csak nem könnyű lőni, a cikázó hosszú-farkút.
A csalimadárral is szoktam variálni, ha nem adott a gyors feltűnés mentes kihelyezés szerintem többet árt mint használ.

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1166 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 11:56:45 »

Sziasztok!
Perger Zoli kért meg, hogy osszam meg veletek a vasárnapi élményét.
Kint volt másodmagával Taksonyban a Kis dunai Aranyfácán Természetvédő Vt. területén.
Komoly szél volt, én tán kis em mentem volna hasonló helyzetben. Szerencsájükre egy traktor éppen földmunkákat végzett, amelyre kilátogattak a dolmik is.
A Vt. Katona-rét területrészén, a Duna-Tisza csatorna partjánál próbálkoztak. A hívásokra bejött néhány szürkevarjú, amelyből hármat sikerült Zolinak leszólítania. Kettő becsomagolt, egy szárnyazottat olyan cirka 300 m csapamunka után a lucerna táblában szél alól Adolf nevű német vizslája megállta, majd apportírozta.
Íme az eredmény...


Ez úton is gratulálok!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1167 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 14:38:31 »

Sziasztok Varjúzók!

Vasárnap kiszaladtunk kora délután Zarándi Gyurival egy kicsit vallatni a területet, mert láttak előző héten egy csapat dolmit.
Természetesen össze voltak állva most is. Ahogy megpróbáltam az első helyen egy fasorban csak úgy (nem volt lehetőség kirakni a műmadarakat, mert nem volt takarásom feléjük), rögtön bejött néhány szarka. Persze nem bántottuk őket. A varjak időközben odébb szálltak egy nagyfeszültségű oszlophoz. Utánuk osontunk, majd a nyúlsírásra semmi (ezen speciel kicsit meglepődtem). Ahogy elkárogtam magam, azonnal ránk startoltak. Gyurinak nem jöttek kézre, én kivettem egyet, majd a vészkárogásra ismételten visszaszálló csapatból a maradék  patronokkal két lövéssel kivettem egy-egy fiatal dolmányost (nem lett klasszikus dublé). Nem is láttuk hirtelen, merre mentek el. Vissza már nem jöttek...
Köszönet a lehetőségért!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #1168 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 15:35:29 »

Vasárnap kiszaladtunk kora délután Zarándi Gyurival egy kicsit vallatni a területet, mert láttak előző héten egy csapat dolmit.

Gratulálok nektek Csabi!   Igen Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1169 Dátum: 2015. Szeptember 15. - 15:39:57 »

Csabi már megint "alkot". Mi viszont úgy szétkárogtuk a területet, hogy hetek óta nem lőttünk dolmányost. Gyanítom itt is összeálltak csapatba és kinn rajcsúroznak a friss szántásokon. Amúgy emelem kalapom Csabi! Tavasszal meg várunk, ha élünk.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: