Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315619 alkalommal)
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1125 Dátum: 2015. Június 02. - 11:09:54 »

Köszönöm az elismerést Urak!
Pistikém! Vigyázz a Ferkóval, mert lassan még éjszaka is behívja a varjút! Vadász
Gratulálok a kontár (vagy paraszt)dubléjához!
Csak így tovább!

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
robi3
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1126 Dátum: 2015. Június 08. - 20:46:04 »

Sziasztok Vadászok!
Info kellene, hogy az általatok használt varjúsípot hol lehet beszerezni. Mert van egy idősebb vadászkolléga aki mindig a tv-ben nézi azt műsort a varjúhívásról és mondja hogy neki is kellene olyan síp. Szeretném meglepni. Mi felvidékiek vagyunk, de én gyakran járok Magyarországra. 
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1127 Dátum: 2015. Június 09. - 09:16:13 »

Sziasztok Vadászok!
Info kellene, hogy az általatok használt varjúsípot hol lehet beszerezni. Mert van egy idősebb vadászkolléga aki mindig a tv-ben nézi azt műsort a varjúhívásról és mondja hogy neki is kellene olyan síp. Szeretném meglepni. Mi felvidékiek vagyunk, de én gyakran járok Magyarországra. 

Szia!

Írj Őrhalmi Csabinak priviben, Ő készíti (nekem is van egy tőle származó is, és igen jó a hangja), és Ő szerepel a tv.-ben is.

                      Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1128 Dátum: 2015. Június 09. - 11:55:33 »

 A Csabit én is csak ajánlani tudom, nálam már két síp "dolgozik". Ja és a kárpátaljai varja is értenek "őrhalmiul".
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1129 Dátum: 2015. Június 09. - 12:37:01 »

A Csabit én is csak ajánlani tudom, nálam már két síp "dolgozik". Ja és a kárpátaljai varja is értenek "őrhalmiul".

Szia Pista!  Emelem

Ezen ne csodálkozz!  Vegyél elő egy nagyítót, és nézz bele elölről a Csabi által készített sípba! Látni fogysz benne egy apró kütyüt ami Örhalmi "szavát" bármely varjú  nyelvre le tudja fordítani.   Kacsint

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
robi3
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #1130 Dátum: 2015. Június 09. - 21:24:45 »

Köszönöm vadásztársak!
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1131 Dátum: 2015. Június 12. - 14:46:35 »

Sziasztok!
Múlt héten szombaton kiugrottunk Zebegény mellé, a 12-es út szomszédságába varjúzni Heil Atival, szűk óra állt rendelkezésünkre. Mintha kihaltak volna a varjak, csak egy varjú repült be lőtávolra (igaz nem is repült tovább  Vadász).

Még párban berepült a fejünk fölé két dolmi, de azokra nem volt esélyünk. Nagyon meleg volt, a Duna szigetei felől jött mind a három messziről.
Másnap egy jó hangulatú vadhívó tanfolyamot tartottunk Bozó Tomiékkal szervezve, ahol nem én voltam a főszereplő a gyakorlati vadászatkor. Sajna csak egy sebzés "sikeredett" a helyi hivatásos kislány által, de így is ő lett a Jagdkönig! A többieknek nem sikerült elcsípni a varjakat, bár néhány szépen bejött. Hiába, nagyobb a hely mellette...
Ma kora reggel kiszaladtunk egy jó másfél órára Pest határába 2 ismerősömmel.
Igen szép vadászreggelünk volt, úgy gondolom fogunk rá emlékezni egy darabig. Lőttünk 14 dolmányos varjút (kettőt nem tudtunk felvenni   Eb a vadász...) és két szarkát. A dolog pikantériája, hogy Pergel Zolival lőttünk egy érdekes dublét mindketten "összedolgozva"! Meglőttem a berepülő varjak közül a bal szélsőt, Zoli a Jobb szélső. A középső madarat meglőttem, majd a sebesültet Zoli szintén eltalálta. Két frissen kirepült csipasz varjút is lőttem, persze ez nem meglepő ezidőtájt...
A teríték önmagáért beszél, igen jót vadásztunk mindnyájunk örömére!

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1132 Dátum: 2015. Június 28. - 18:07:41 »



  Sziasztok!

 Ma reggel Őrhalmi Csabival kinéztünk a Duna mellé, hogy a  szarkák és dolmányosok érezzék a törődést.
Csabinak a madarakon kívűl sikerűlt behívni egy nyestet, és egy horgászt. Sajnos az utóbbit nem tudtam lefényképezni, mert a gép persze a kocsiban volt. Viszont élmény volt nézni, ahogy a nyúlsírásra megjelent a part felől egy husánggal a kezében. Csabi csak "sírt" tovább nem vette észre a fickót. Na azt a pofát  kellet volna látnotok, mikor a sírás átváltott varjúkárogásba. Az ember megállt, felegyenesedett a lopakodó üzemmódból és csak lesett bambán.  Meglepődött A végén eldobta a husángot és köveket kezdett hajigálni a bozótba, ahol Csabi károgott. Na ekkeor vették észre mindketten a másikat. Röhög A rövid eszmecsere után a horgász távozott, a hívás folytatódott, és még arról a helyről barátom két beérkező dolmányosból leszedte az elsőt, meglőtte a másodikat is ( ez sajnos elment) és egy szarkát is leszólított igen messziről egy szép lövéssel. Ez a két varjú jött összesen a vadászat alatt, nem láttunk és nem is hallottunk többet. Viszont a szarkák jöttek szépen. Ha nem lettem volna kicsit béna, és a közelre berepülő madarakat eltalálnám 2-3 madárral több lehetett volna. De nagyon élveztem így is a vadászatot. Végül egy dolmányos és nyolc szarka kerűlt terítékre.

Alkalmanként szép élőképet raktunk a művarjakból.
 



A végén a teríték.

                     Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1133 Dátum: 2015. Június 28. - 18:32:36 »

Gratulálok Urak! Igen Emelem Emelem Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1134 Dátum: 2015. Június 29. - 10:45:35 »

Ügyesek vagytok.

Az a horgász...  Ördög Ördög Röhög Röhög Egyszer én is megleptem egy tanyasi Aembert, kicsit féltem is mert állítólag van puskája is, de akkor ott csak egy szőlő karó volt nála. Mikor kitoppantam egy jó 10 méterre volt és úgy elszaladt, hogy majd besz@rtam a röhögéstől...
No utána jól elpucoltam, nehogy visszajöjjön egy arzenállalllll    OOO

Ui.: mifélék ezek a csalivarjúk??? A saját készítéseim egy kicsit leamortizálódtak már, a bolond labi állandóan behordja őket.. Ördög Ördög lehet kellene már újat beszereznem.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1135 Dátum: 2015. Június 29. - 15:01:38 »

Ippen most láttam egy mezőgazdasági boltban műanyag varnyút.
Igaz, hogy az pápista volt, nem kálomista - de ez gondolom némi festékkel orvosolható.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1136 Dátum: 2015. Június 29. - 16:02:50 »

Ippen most láttam egy mezőgazdasági boltban műanyag varnyút.
Igaz, hogy az pápista volt, nem kálomista - de ez gondolom némi festékkel orvosolható.

Az jó, de gondolom nem az itteniben volt... Ördög

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1137 Dátum: 2015. Június 29. - 17:04:23 »

Ügyesek vagytok.

Az a horgász...  Ördög Ördög Röhög Röhög Egyszer én is megleptem egy tanyasi Aembert, kicsit féltem is mert állítólag van puskája is, de akkor ott csak egy szőlő karó volt nála. Mikor kitoppantam egy jó 10 méterre volt és úgy elszaladt, hogy majd besz@rtam a röhögéstől...
No utána jól elpucoltam, nehogy visszajöjjön egy arzenállalllll    OOO

Ui.: mifélék ezek a csalivarjúk??? A saját készítéseim egy kicsit leamortizálódtak már, a bolond labi állandóan behordja őket.. Ördög Ördög lehet kellene már újat beszereznem.

 Emelem

  Eurohunt webshop, SP Jagd vadászbolt. ( mindkettőnknek onnan van)

                                        Emelem
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1138 Dátum: 2015. Június 29. - 17:33:41 »

Ippen most láttam egy mezőgazdasági boltban műanyag varnyút.
Igaz, hogy az pápista volt, nem kálomista - de ez gondolom némi festékkel orvosolható.

 Emelem
Hol vagyon ez, s hogyé' aggyák?

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1139 Dátum: 2015. Június 30. - 06:44:20 »

 Ez a horgász tetszett!!! Különben meg írtam már valahol, hogy egyszer rég "puskátlan" koromban egy szép, május végi reggelen vettem már el mezei nyulat a rókától úgy, hogy rámentem a nyúlsírásra, bár nálam akkor kapa volt és nem husáng. A húgom persze majd agyoncsapott, mondván, hogy nem lehetek olyan éhes, hogy kilopjam a falatot az éhező kisrókák szájából.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: